Skocz do zawartości
pysiul86

Problemy Z Niektórymi Grami Komputerowymi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam mama do was takie pytanko ponieważ posiadam zainstalowanego Windowsa XP, i mam problem z niektórymi grami komputerowymi, min: NEED FOR SPEED MOST WANDET I GTA SAN ANDREAS.

 

Problem wygląda następujące że gdy gram sobie w daną gierkę to po pewnym czasie cały ekran staję się czarny i muszę zrobić reset komputera, dopiero wtedy jest wszystko ok, znów gram i znów dzieję sie dokładnie taka sama sytuacja. Niekiedy mam także niebieski ekran i wtedy pokazuje jakieś wykresy, nie wiem co mam robić czego to może być wina ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kernel panic (niebieskiego ekranu), zrób tak: mój komputer->RMB->właściwości->zaawansowane->(uruchamianie i odzyskiwanie) ustawienia->(awaria systemu) automatycznie uruchom ponownie - odznacz tę opcję.

 

Kiedy kolejny raz ujrzysz niebieski ekran komputer nie zresetuje się automatycznie.

 

Na samym dole powinna (choć nie musi) widnieć nazwa pliku, z którym wystąpił problem.

 

Jeżeli tak będzie - podaj ją, może coś się uda zrobić.

 

No i przede wszystkim: czy działo się tak wcześniej? Czy obecnie z każdą grą występuje taki problem, czy też z niektórymi, jak to zaznaczyłeś?

 

Pozostaje jeszcze zmiana sterowników karty graficznej, po wcześniejszym usunięciu poprzednich driver cleanerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie problemy występują z różnych powodów. Tu masz bardzo przydatny poradnik napisany przez jednego z naszych użytkowników.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104416

 

Powodem może być jakiś wadliwy sterownik (np do karty dźwiękowej) , oprogramowanie ,robak. Może też to być problem ze strony sprzętowej. Masz tam napisane co i jak. Mnie ten poradnik bardzo pomógł. Ostatnio miałem dość często restarty i blue-screeny. Dzięki Debugger Windows dowiedziałem się ,że problem stanowił plik z Firewalla ,który mam zainstalowany od niedawna. Instalacja innej wersji i jak ręką odjął.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też stabilność procesora i pamięci - to od tego również mogą zależeć wszelkiego rodzaju zwisy i BSODy. Najlepiej zapuść ORTHOS'a/Stress Prime 2004 na kilka godzin i zobacz czy nie wyrzuci błędu. Jeżeli wyrzuci - to prawdopodobnie masz winowajcę.

 

Pzdr.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...