Skocz do zawartości
killer805

Amacrox Warrior 450(400w) Vs Czy Chieftec 450w

Rekomendowane odpowiedzi

No tak tylko chce zasilacz na kika lat do 8800gt i penryna wiec chyba doloze 10zł do szefa.

I chcesz kupić zasiłkę za 150 zł? Chyba żartujesz... ;]

Jak chcesz zasilacz pod taki sprzęt i na kilka lat to bierz coś pokroju Corsair HX/VX/TX, Amacrox Frei Erde, BeQuiet SP, Tacens Supero, Chieftec CFT... Te konstrukcje będą zdecydowanie bardziej się nadawały do celów jakie stawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chcesz kupić zasiłkę za 150 zł? Chyba żartujesz... ;]

Jak chcesz zasilacz pod taki sprzęt i na kilka lat to bierz coś pokroju Corsair HX/VX/TX, Amacrox Frei Erde, BeQuiet SP, Tacens Supero, Chieftec CFT... Te konstrukcje będą zdecydowanie bardziej się nadawały do celów jakie stawiasz.

 

nie moge bo wymieniam mobo i proca.

 

 

 

na jakieś 3 lata go zostawie potem wymienie najwyzej.

 

 

chidziłbym z tym sprzetem: e2140(3ghz moze ponad) 8800gt, 2 gb ram, 3 wentylatory.

 

co bedzie mocniejsze szef czy aw???

o ile db szef jest glosniejszy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze. Mam zwykłego Amacroxa 350 z wentylem 12cm i dwiema liniami +12V po 16A każda. Napędzam tym E2160, 2GB RAM, X1950GT mocno kręconą, trzy a czasem cztery HDD, DVD i zasilacz to wytrzymuje, powiem więcej takie obciążenie nie robi na nim wrażenia. Wentyl kręci się wolno i tylko minimalnie przyspiesza w stresie. Wcześniej miałem PIV 3,0GHz i ten procesor już potrafił rozpalic zasilacz ale nie do czerwoności :) obroty wentyla mocno wzrastały i było to słychac ale napięcia stały w miejscu. Myślę więc że w przypadku twojej konfiguracji 400W jest w zupełności wystarczające, kieruj się więc poziomem hałasu a nie mocą. A jak za kilka lat zmienisz procka i grafikę to wtedy zmienisz też zasilacz. Co z tego że kupisz dziś super zasilacz jak za 3 czy 4 lata zaczną się w nim starzec kondensatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze. Mam zwykłego Amacroxa 350 z wentylem 12cm i dwiema liniami +12V po 16A każda. Napędzam tym E2160, 2GB RAM, X1950GT mocno kręconą, trzy a czasem cztery HDD, DVD i zasilacz to wytrzymuje, powiem więcej takie obciążenie nie robi na nim wrażenia. Wentyl kręci się wolno i tylko minimalnie przyspiesza w stresie. Wcześniej miałem PIV 3,0GHz i ten procesor już potrafił rozpalic zasilacz ale nie do czerwoności :) obroty wentyla mocno wzrastały i było to słychac ale napięcia stały w miejscu. Myślę więc że w przypadku twojej konfiguracji 400W jest w zupełności wystarczające, kieruj się więc poziomem hałasu a nie mocą. A jak za kilka lat zmienisz procka i grafikę to wtedy zmienisz też zasilacz. Co z tego że kupisz dziś super zasilacz jak za 3 czy 4 lata zaczną się w nim starzec kondensatory.

w sumie tak :wink:

 

 

a dlaczego ty nie krecisz e2160???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek PC a co oznacza "nie robi większego wrażenia"?? Czym mierzyłeś linie? Najbardziej mnie interesuje 12V. Widzisz sprzęt z sygnaturki. Mogę śmiało powiedzieć że mój Fortron jest troche lepszy od Twojego Amacroxa a powiem że taki 6600TD potrafi zniżyć linie 12V mojego Fortrona w stresie o około 0.03V... więc już nie wiem co robi X1950GT z Twoim Amacrox'em. Używaj bardziej jasnych stwierdzeń. Ja np. mogę powiedzieć że w Idle mam na lini 12V. 12.14V co świadczy o zapasie zasilacza na tym konfigu. W Stresie i maxymalnym OC jakim się da nie widziałem nigdy wartości niższej niż 12.09V. Co dalej świadczy o tym że zasilacz bez problemu radzi sobie z zasileniem zestawu. A co Ty możesz powiedzieć o swoich napięciach? :)

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tabliczki Amacrox Warrior AX400-PNF wyglada lepiej niż Fortron Blue Storm AX-500A. Pierwszy ma max 300W na lini 12V a drugi 285W.

Z tego, że zasilacz ma na lini 12V w idle 12,14V nie można nic wywnioskować nt zapasu mocy.

Gdzie mierzyłeś napięcie na lini 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

- pisząc, że config nie robi wrażenia na zasilaczu miałem na myśli fakt, że jest on ledwie ciepły i nawet nie ma zamiaru włączac wentyla na wyższe obroty co przy PIV miało miejsce

- napięcia mierzyłem miernikiem na molex-ie bo tylko tu można mierzyc jeśli mamy ocenic zasilacz a nie układy na płycie głównej

- oczywiście napięcie spada w stresie ale o pomijalną wartośc (norma ATX przewiduje +/-10% :) )

- nie kręcę E2160 bo się kręci nie chce :( dochodzę na obecnej płycie do magicznej liczby FSB 265 i dalej jest kiszka. Jutro będę miał Asusa P5K-E więc zobaczymy co jest grane

 

Parę słów odnośnie zasilaczy, nie neguję że konstrukcje powyżej 300zł są złe, wręcz przeciwnie są bardzo dobre ale ... jest jedna rzecz, która niweczy wysiłek włożony w skonstruowanie zasilacza mianowicie archaiczny system gniazd i wtyczek zasilających. Moje hobby oprócz komputera to zdalnie sterowane samochody na poziomie zawodniczym. W przypadku modeli elektrycznych o sukcesie na torze decydują czasem ułamki Volta jakie elektronika potrafi dostarczy do silnika modelu. Tak jak w komputerach są super zasilacze tak w modelach są specjalnie selekcjonowane ogniwa akumulatorów o jak najwyższym napięciu pod obciążeniem rzędu 30A i więcej. Co jednak z tego jeśli super pakiet akumulatorów połączymy z elektroniką i silnikiem cienkimi przewodami i słabymi złączami? Powszechnie stosujemy przewody o przekroju 2,5 mm2 i 4mm złocone złącza bananowe, wszystko po to aby jak najwięcej voltów dotarło do silnika. A co w komputerach? Przewody 1,5mm2 i słabe jakościowo złącza. Jaki więc zysk z super wypasionego zasilacza? Jeśli chodzi o wartości napięc to w sumie niewielki ale jeśli chodzi o ich stabilnośc i przebieg w czasie to już gra warta jest świeczki tyle że tego miernikiem nie zmierzymy, potrzebny jest oscyloskop. Poza tym każdy miernik mierzy inaczej, szczególnie taki za 20zł z marketu budowlanego :)

Edytowane przez Przemek_PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zenfist.pl/pID/1026.htm Amacrox 350W peak 400W

http://zenfist.pl/pID/1028.htm Amacrox 460W peak 500W(to samo co mój Fortron, albo też jak kto woli Modecom MC-500)

 

I kto tu ma mocniejszą 12-sktę? :lol2:

 

Z tego że w idle jest 12.14V nic nie można wywnioskować. Ale to przeczytaniu z zinterpretowaniu całego postu można wywnioskować że jeżeli w IDLE(stock) zasilacz na lini 12V(nie ważne gdzie mierze na molexie lub wtyczce 24 pin lub 4pin) ma 12.14V a pod LOAD full OC ile się da ma 12.09 to mogę bardzo śmiało wywnioskować jeżeli róznica między IDLE stock i LOAD OC wynosi zaledwie 0.05V że mój zasilacz sobie nic nie robi z mojego konfigu i wszedłby o wiele mocniejszy sprzęt.

 

A do tego dochodzą wachania zasilacz(wiem o tym nie napisałem :oops: ) w LOAD wynoszą średnio od 12.11 do 12.07 tylko 0.04V to już chyba o czymś świadczy :rolleyes:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy na lini 12V to sugerowałem się tym http://www.silentpcreview.com/article212-page1.html

Na podstawie niskich wahań to zgadza się, można wnioskować o zapasie.

Miejsce pomiaru ma znaczenie. Zasilacz ten ma 2 linie 12V tak? Jeśli to prawda to na jednej lini nie ma za dużo do roboty przy 6600 non GT, skolei na drugiej lini, tj tam gdzie jest zasilane Twoje cpu jest większe obciążenie. Proponuje zmieżyć w load na wtyczce 4 pin. Nie mówię, że wahania będą dużo większe. Jednak jeśli chcesz przytaczać wyniki pomiarów, to wartości mierzone w tamtym punkcie też musisz znać.

 

Producenci zasilaczy nie budują zasilaczy z trzema liniami 12V po to aby z jednej był zasilany procesor, z drugiej grafika a kolejna linia służyła do pomiaru stabilnych napięć :lol2: No chyba że się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem na molexie i wtyczce 4 pin. Rożnic? Albo nie zauważyłem albo są bardzo małe(mam problem z miernikiem po tym jak musiałem dolutować jedną z końcówek miernika i czasami mnie troche kłamie-porównywałem z radzieckim miernikiem kumpla który jest wielkości zasilacza :D)

 

Ale do mierzenia 12-stki się nadaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- oczywiście napięcie spada w stresie ale o pomijalną wartośc (norma ATX przewiduje +/-10% :) )

Jesteś żenujący, dla napieć plusowych norma jest 5%, a poza tym jeśli hula od lewej do prawej, choć jest w normie to i tak zasilacz jest do [gluteus maximus]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o te biedne 5 czy 10% Stwierdziłeś że spadki rzędu 10% lub 5 mieszczace się w normie są pomijalne

Ja tam nic takiego w poscie Przemek_PC nie widzę.

Napisał, że u niego spadki są pomijalne i ile wynosi norma (tu sie pomylił).

Ile wynoszą u niego spadki, nie napisał i tego nie wiemy co uznał za pomijalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, to sie temat rozwinal :lol:

 

 

 

 

dzis biore amacrox warrior 450, mysle ze bedzie on na 3lata ;)

 

 

 

do: e2140 krecony i 8800gt powinein starczyc :wink:

 

 

 

 

 

amaacrox 450 siedzi juz u mnie w kompie i nie slychac go :D

 

 

jak mialem mustang to było go slychac na koncu domu (okolo 12m) a tego nie slychac, slychac tylko jak dysk chrobocze ;/ cza wymienic :D

Edytowane przez killer805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam już P5K-E i nareszcie mogę E2160 kręcic :) Na razie doszedłem do FSB 360 co daje 3,24GHz na Vcore 1,4V ale to nie koniec, pytanie tylko czy dalej jest sens. Na zasilaczu nie robi to zbytniego wrażenia, wentylator troszkę przyspiesza ale nie aż tak jak Arctic na procku. Napięcie na linii +12V w idle wynosi 12,49V a pod Orthosem spada do 12,43V. Przypominam, że mój zasilacz to Amacrox 350W PNF. Co jeszcze chcecie o nim wiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na linii +12V w idle wynosi 12,49V a pod Orthosem spada do 12,43V. Przypominam, że mój zasilacz to Amacrox 350W PNF.

Nieźle zawyża napięcie na 12V, jest w normie, ale szału nie ma jak na zasilacxz za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam już P5K-E i nareszcie mogę E2160 kręcic :) Na razie doszedłem do FSB 360 co daje 3,24GHz na Vcore 1,4V ale to nie koniec, pytanie tylko czy dalej jest sens. Na zasilaczu nie robi to zbytniego wrażenia, wentylator troszkę przyspiesza ale nie aż tak jak Arctic na procku. Napięcie na linii +12V w idle wynosi 12,49V a pod Orthosem spada do 12,43V. Przypominam, że mój zasilacz to Amacrox 350W PNF. Co jeszcze chcecie o nim wiedziec?

jak ci brak mocy to sprubuj jeszcze troche :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...