Skocz do zawartości
Tecumseh

Dlaczego Stawiać Na Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie myślę o żadnej wojnie, kto lepszy. W 2006 roku oczywiście Intel był słabszy, teraz AMD ma mniej wydajne i nieco słabiej kręcące się procesory. Fakt, że Athlony są słabsze od CoreDuo w osiągach. Wydaje się prawdopodobne, że Intelowskie Penryny będą znów górą nad Phenomami. Dlaczego optuję za AMD?

 

AMD sprzedaje udane i wystarczająco wydajne procesory dla przeciętnego użytkownika. Sam mam Athlona 4600+ x2 i na co dzień nawet go nie podkręcam. Nawet w grach, w których liczy się moc procesora, nie mam najmniejszych problemów. Co więcej- mam wrażenie, że moc tego CPU nie jest jeszcze w pełni wykorzystywana. Zapewne przyjdzie czas, kiedy zastosuję overclocking, ale to jeszcze nie teraz.

 

Obecnie uważam za strategiczny błąd kupowanie procesorów Intela! Wszyscy wiemy, że AMD boryka się z problemami finansowymi. Ale to właśnie tej firmie zawdzięczamy ceny prcesorów na obecnym poziomie. Za stosunkowo nieduże pieniądze możemy mieć i Core Duo i Athlona. Oba typy procesorów to świetne maszynki (tak, tak, jasne że te pierwsze są bardziej wydajne). Poza wyjątkowymi- dla większości użytkowników- sytuacjami, w codziennym użytkowaniu można zapomnieć, jakiej firmy CPU siedzi w kompie. Jedne i drugie robią swoją pracę zupełnie wydajnie. Dla dobra Twojego i mojego, musimy pomóc AMD wyjść na prostą! Kieruję te słowa do każdego, kto ma czynny mózg i jest entuzjastą komputerów (i nie potrzebuje do codziennej pracy maksymalnej dostępnej mocy). Doprawdy, nawet obecnie dostępne Athlony x2 wystarczą do domowych celów na co najmniej rok lub dwa.

Nieszczęście dla rynku, że AMD połączyło się z ATI. Upadek AMD byłby o tyle bolesny, że Intel pozostałby jedynowładzcą procesorów, a NVIDIA kart graficznych. Proszę, nie pisz, że to AMD powinno dbać o klienta, bo moim zdaniem dba. Od czasu wydania Durona, szybszego i tańszego od Celerona, firma oferuje klientom bardzo dobre produkty. Toczy od lat wojnę z Intelem, który ma mieć sprawę sądową wydaną przez EU o praktyki monopolistyczne i nieuczciwą konkurencję z AMD. Mimo że w 3 kwartale AMD podniosło sprzedaż, wciąż jest na minusie- musi sprzedawać więcej, by zacząć zarabiać. Wpadka Intela z Pentium 4 i znakomity atak ze strony AMD w postaci Athlonów 64 niestety nie wystarczyły (vide: sprawa o nieuczciwą konkurencję), by firma wystarczająco się umocniła.

 

Proszę, zadbajcie o moją i swoją kieszeń w przyszłości i wybierajcie AMD!!! Intel nie jest bee, ani AMD nie jest. Moja wypowiedź nie jest przeciwko komukolwiek. Jest za klientem! Bo dla klienta dobra jest konkurencja.. Jak znajdziecie w różnych tematach, Athlony to doprawdy wystarczająco wydajne, świetne procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego pomysłu na sens tego tematu.

 

Dla dobra Twojego i mojego, musimy pomóc AMD wyjść na prostą! Kieruję te słowa do każdego, kto ma czynny mózg i jest entuzjastą komputerów (i nie potrzebuje do codziennej pracy maksymalnej dostępnej mocy).

AMD nie ma jakiśch wielkich problemów na dzień dzisiejszy, jeśli chodzi o nowe procki, K10, to na dzień dzisiejszy AMD ma więcej zamówień niż sami mogą zdążyć wyprodukować. To sorry ale na jaką prostą ty chcesz ich wyprowadzać? Tak to jest jak się czyta plotki na jakimś forum gdzie piszący ludzie nie wiedzą do końca co piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie pisz, że to AMD powinno dbać o klienta, bo moim zdaniem dba

Dba? A co ze sterownikami pod Linuxa od Ati? Dopiero niedawno wyszły sterowniki pozwalające na uruchomienie Beryla na kartach Ati.

Moim zdaniem AMD spoczęło na laurach po wyprodukowaniu A64 i takie są tego efekty.

Edytowane przez DawidNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD jest tak dużą firmą że z dnia na dzień nie zniknie z rynku, nawet gdyby miała bardzo wolne procesory. To że Kowalski i Nowak kupią A64 zamiast c2d sytuacji nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja nie wiem co ty za głupią dyskusje chcesz wywołać, ale nie mam zamiaru się z tobą kłócić, na twojego następnego durnego posta odpowiadać nie będę, na ten jeszcze odpowiem.

 

1* AMD jest kilkukrotnie mniejszą firmą

2* AMD ma kilkakrotnie mniej fabryk i pracowników

3* AMD jako pierwsze wprowadziło na rynek x86-64, natywne dwurdzeniowce, natywne czterordzeniowce, zintegrowany kontroler pamięci, dwóch ostatnich rzeczy intel jeszcze nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie uważam za strategiczny błąd kupowanie procesorów Intela! Wszyscy wiemy, że AMD boryka się z problemami finansowymi. Ale to właśnie tej firmie zawdzięczamy ceny prcesorów na obecnym poziomie. Za stosunkowo nieduże pieniądze możemy mieć i Core Duo i Athlona. Oba typy procesorów to świetne maszynki (tak, tak, jasne że te pierwsze są bardziej wydajne). Poza wyjątkowymi- dla większości użytkowników- sytuacjami, w codziennym użytkowaniu można zapomnieć, jakiej firmy CPU siedzi w kompie. Jedne i drugie robią swoją pracę zupełnie wydajnie. Dla dobra Twojego i mojego, musimy pomóc AMD wyjść na prostą! Kieruję te słowa do każdego, kto ma czynny mózg i jest entuzjastą komputerów (i nie potrzebuje do codziennej pracy maksymalnej dostępnej mocy).

Dla mnie liczy sie STOSUNEK CENA DO MOZLIWOSCI Dlatego mam to co mam a nie jakies X2 4200... od AMD

Mialem

K6-2

K6-3

Durona

Ahtlona

barthona

A64

A teraz PIERWSZEGO INTELA bo jest wydajniejszy, to forum komputerowe 90% ( strzelam) kreci procki, jak ktos ma 100zl wiecej to warto do INTELA dolozyc i tyle, takimi altruistycznymi pobudkami kierujesz sie chyba tylko ty;]

Jak juz ktos powiedzial kup 100000 prockow i pomoz AMD;]

Mam czynny mózg, raczej za to chyba ty go nie masz, bo myslisz ze intel zostanie monopolista na rynku prockow i co? najtanszy bedzie 5000zl kosztowal? Przestan, sa przepisy antymonopolowe i tyle, a on jest juz taka potega ze chyba wieksza nie musi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny tekst. Dla mnie liczy się to co otrzymam za moje ciężko zarobione pieniądze. Od dłuższego czasu (od K6 poprzez Durona na Athlonie XP kończąc) miałem w swoich kompach procki AMD. Bo lubiłem iść trochę pod prąd ;), później zaważył stosunek wydajności do ceny.

W tej chwili mam to co w sigu i nie zamieniłbym się w tej chwili na nic ze stajni AMD (jest mniej wydajnie, cieplej = głośniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tecumseh mogę Ciebie zapewnić, że AMD nie padnie. My jesteśmy małym procentem tego co sprzedają takie firmy jak AMD czy Intel. Firmy te mają podpisane ogromne kontrakty na dostawy sprzętu komputerowego z wielkimi korporacjami.

Tak jak napisałeś w 2006r Intel miał słabsze procesory, napisałeś wtedy taki sam tekst tylko broniłeś Intela?

Inna kwestia to taka, że dlaczego ja mam wydać ciężko zarobione pieniądze na coś co jest gorsze w osiągach? Napisałeś cytuję "Dla dobra Twojego i mojego, musimy pomóc AMD wyjść na prostą! Kieruję te słowa do każdego, kto ma czynny mózg i jest entuzjastą komputerów (i nie potrzebuje do codziennej pracy maksymalnej dostępnej mocy)" Czyli ludzie, którzy kupią sprzęt wolniejszy(w obecnej sytuacji AMD) mają mózg, a ludzie którzy kupią za niewiele wyższe pieniądze sprzęt wydajniejszy(Core 2 Duo) jego nie posiadają? Dziwne to rozumowanie. Przecież normalną rzeczą jest, że w obecnych czasach ludzie patrzą na to aby jak najmniej pieniędzy wydać a mieć sprzęt jak najbardziej wydajny. Wyjdzie Phenom sytuacja się zmieni i będziesz pisał, aby wspomóc Intela bo AMD znów wygrywa wyścig w wydajności (oczywiście to rozważanie teoretyczne). Ja się tam o AMD czy Intela i innych nie martwię raz wygra ten raz tamten. Po prostu w danej chwili kupuje się to co jest wydajne i tyle. Mam nadzieję, że mój post Ciebie nie uraził, chciałem tylko napisać jak ja to postrzegam jako użytkownik Intela a wcześniej AMD Sempa i Vence 3000+.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3* AMD jako pierwsze wprowadziło na rynek x86-64

Wrong. Serwerowe intelki byly 64bitowe przed A64 jak dobrze pamietam :) . Intel zintegrował gpu z cpu 5-6lat temu, AMD do dzis tego nie zrobilo :D

 

Tecumseh mogę Ciebie zapewnić, że AMD nie padnie. My jesteśmy małym procentem tego co sprzedają takie firmy jak AMD czy Intel. Firmy te mają podpisane ogromne kontrakty na dostawy sprzętu komputerowego z wielkimi korporacjami.

I tyle na ten temat

 

 

Osobiscie nie bede kupowal AMD, dopuki nie przestana sie cofac w niektorych kwestiach istotnych dla mnie.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrong.

zadne wrong, napisałem wyraźnie x86-64, serwerowe procki intela (itanium) które były 64bitowe nie były o architekturze x86 ( tylko IA-64) i nie miały zastosowania w komputerach osobistych a większość aplikacji potrzebowałaby przekompilowania aby działać z tymi prockami. jest to osobna historia i osobny model programowy procesora. I to intel robi 64bitowe procki x86 na licencji AMD a nie odwrotnie.

 

Intel zintegrował gpu z cpu 5-6lat temu, AMD do dzis tego nie zrobilo :D

Pokaż mi retailowego procka intela ze zintegrowanym GPU... bo z tego co wiem to nie ma takich, ani nie ma w sprzedaży płyt obsługujący takie rozwiązanie, a też wyraźnie napisałem "wprowadziło do sprzedaży"...

 

Nie pisze tu że AMD jest lepsze od intela, bo jak napisałem intel jest duuużo większym przedsiębiorstwem i ma dużo większe możliwości ale gdyby nie AMD nie mielibyśmy dziś tak wydajnych mikroprocesorów jak mamy.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dobra Twojego i mojego, musimy pomóc AMD wyjść na prostą! Kieruję te słowa do każdego, kto ma czynny mózg i jest entuzjastą komputerów (i nie potrzebuje do codziennej pracy maksymalnej dostępnej mocy).

Naczy się nie mam mózgu tak ? A może nie tak jak trzeba go używam ?

Bierze się to co akurat jest tańsze/lepsze/cichsze/sensowniejsze/chłodniejsze - według priorytetów danego użytkownika.

Priorytetem może być też procek_który_nie_jest_intela.

Mnie to wisi co tobą kieruje przy zakupie ale nie mów mi, że nie mam mózgu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCLab taki sam temat... :kijem:

Co za bezsens, kupujcie gorsze to stanie się lepsze...

Jak będziemy tak kupować to jaką motywację będzie miał producent aby myśleć nad ulepszeniami produktu?

 

A takie teksty jak ten o mózgu to raczej sobie daruj bo świadczy on o twoim poziomie i posiadaniu "jedynie słusznej wiedzy prawdy", a jak ktoś myśli inaczej to jest debilem :mur: Pewna partia też do niedawna tak myślała...

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCLab taki sam temat... :kijem: Co za bezsens, kupujcie gorsze to stanie się lepsze...

Jak będziemy tak kupować to jaką motywację będzie miał producent aby myśleć nad ulepszeniami produktu?

 

A takie teksty jak ten o mózgu to raczej sobie daruj bo świadczy on o twoim poziomie i posiadaniu "jedynie słusznej wiedzy prawdy", a jak ktoś myśli inaczej to jest debilem :mur: Jesteś wyborcą PiS? Oni tak tam myślą

mowiłem że to reklamiarz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bl...

tylko w tym nie ma nic rewolucyjnego, poza HT ;]

 

A poza tym chyba nie przeczytałeś mojego posta o 1:11 i odpowiedziałeś 2 razy na ten o 19 :lol:

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Masell

 

Cpu z zegarem 3.8 Ghz - grzałka , do tego robiąca puste takty ( niemożność zapełnienia całego potoku wykonawczego ) w przypadku zastosowań domowych , tutaj AMD było lepsze , plusem AMD było i jest nadal cena płyt głównych .

 

DDR2 - Czy ja wiem czy to był jakiś przełom , może dla Intela , pierwsze testy AMD AM2 pokazywały co innego , że to był krok w tył .

 

Jedyny plus tych pamięci to niższe V zasilające , większe zegary były hamowane przez wyższe timingi .

 

HT - tu było pół na pół , w systemie może i się lepiej pracowało , ale nie każda aplikacja była w stanie wykorzystać tą funkcję , podobnie jak dzisiaj z wielordzeniowością , ale z tym już jest lepiej .

 

I chyba wydaje mi się aby HT można było wykorzystać , trzeba było mieć Win 2000 .

 

Co do Itanium , to oprócz tego że nie był zgodny z X86 to był to procek w 100% 64-bit , aplikacji 32-bit nie dało się na nim uruchomić ; w przeciwieństwie do A64 .

 

@ Tecumseh

 

Na forum są 3 grupy ludzi -fanatycy ( fanboje ) konkretnej firmy , ludzie goniący za szybkością kupujący to co jest aktualnie najszybsze w danej kategorii , oraz tacy ludzie którzy zanim kupią dokonają rachunku ekonomicznego , poczytają jak z OC danej części , jak z prądożernością i wydzielaniem ciepła , czy to sprawdzają to jak dana rzecz jest przydatna dla usera ( C2D vs. C2Q ) .

 

Ty się chyba zaliczasz do tej pierwszej grupy .

 

Jedynym błędem wg. mnie było kupno ATI , firma najwyraźniej jest na równi pochyłej od dłuższego czasu ( NV raz wpadła z FX-ami , potem cały czas idzie do góry , zaś ATI regularnie coś pieprzy - najpierw brak PS 3.0 w Xxxx , potem słąbe X13xx i 16xx , teraz wpadka z 2600,2900 .

 

Intel po prostu wziął się do roboty , a duże możliwości firmy im w tym pomogły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, kupujcie droższe i mniej wydajne! :D

Wtedy sie pochwalicie że macie wypasiony drogi sprzęt , a jak pujdziecie do kumpla i zobaczycie jak chodzi jego komp za 1000zł kupiony z głową, to będziecie na forum pisać posty co jest nie tak, że kolega ma tańszy komp i mu ładnie wszystko chodzi, a wam nie :D

Ale będziecie mieć satysfakcje że ratujecie firme i macie drogi sprzęt :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecale 240PLN kupilem E2140@3GHz, jak AMD w tej cenie zaproponuje mi taka sama wydajnosc to chetnie zmienie platforme. :P Ludzi swiadomych co tak naprawde kupuja jest na tyle malo, ze AMD nie grozi zaden upadek, poza tym nie sama sprzedaza prockow do zastosowan domowych/biurowych te firmy zywia sie.;] Na razie przegrywaja walke z Intelem i to powinno byc dla nich najwieksza motywacja do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecale 240PLN kupilem E2140@3GHz, jak AMD w tej cenie zaproponuje mi taka sama wydajnosc to chetnie zmienie platforme. :P Ludzi swiadomych co tak naprawde kupuja jest na tyle malo, ze AMD nie grozi zaden upadek, poza tym nie sama sprzedaza prockow do zastosowan domowych/biurowych te firmy zywia sie.;] Na razie przegrywaja walke z Intelem i to powinno byc dla nich najwieksza motywacja do pracy.

Tu bym się z tobą nie zgodził, intel jest bardziej znany i zawsze słynął z lepszych produktów, więc tak czy siak nie świadomi ludzie jednak wybiorą intela( no chyba ze stwierdzą że procki amd mają więcej mhz :D ). Taka prawda niestety, intel potrafił sobie wypracować opinie a amd jakoś nie umie. AMD dalej zostaje dla ludzi znających się na tym co kupują bo co jakiś czas im się coś uda stworzyć i wtedy warto się przesiąść, jak to już miało miejsce. Mam wrażenie że wraz z wprowadzeniem am2 stracili rynek ale to dobrze wrózy dla nas, bo ceny polecą jeszcze bardziej w dół :D Głównym argumentem AMD zawsze był stosunek ceny do wydajności, a teraz okazji żadnej tu nie widze.

 

Amd wcale nie jest dużo gorszym procem, ale cena musi być ustawiona niżej i dopuki amd do tej polityki nie wróci to żle to dla nich wrózy, no chyba że znowu z czymś zabłysną, albo intel schrzani nową serie procesorów, na co się raczej nie zanosi.

Edytowane przez jarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jarko

 

ciekawe kto kupuje droższy sprzęt ??

 

Może paru ludzi których na to stać .

 

Reszta kupuje sprzęt z niższej półki i go kręci .

 

Tak już było od dawna i dalej jest ( A64 3000+ Winchester a potem Venice , Opteron na rdzeniu San Diego - alternatywa drogiego FX-a , Pentium E , E4xxx itp. , czy z drugiej strony kupowanie 6800LE@16p/6v , R9500Pro@9700 , R9500@8p , R9550 jako alternatywa dla R9600 i OC karty , R9800@9800PRO/XT , X800GTO@GT , 6800GS@GT , 7900GTO@GTX )

 

Z drugiej strony OC lowendowego sprzętu nie da się porównać do OC mid end/hi end ( PE@3 Ghz vs. 6600@3GHZ i wyżej )

 

Jak ktoś ma kupę kasy to kupuje taki sprzęt jaki chce , jak ma się mniej kasy to dopiero się wybiera coś słabszego i się kręci .

 

@ Santi

 

AMD przegrywa walkę z Intelem , a ATI przegrywa walkę z NV .

 

Więc muszą się starać teraz podwójnie , porażki ATI jak dla mnie są bardziej druzgocące niż porażki AMD .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to co napisałem to była ironia :D

Konkretnie chodzi mi o to że skoro można kupić sprzęt o połowe tańszy i po podkręceniu bardziej wydajny, to po co przepłacać :D

a co do podkręcania procesorów najtańszych i najdroższych , to bywa tak że procesory z danej serii z wyżyłowanymi parametrami już się praktycznie nie podkręcą, wiec lepiej kupić najtańszy i go podkręcić do poziomu droższego za frii :D No chyba ze sie ma kase...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy sie STOSUNEK CENA DO MOZLIWOSCI Dlatego mam to co mam a nie jakies X2 4200... od AMD

Mialem

K6-2

(...)

No K6-2 to mial akurat beznadziejny stosunek cena/wydajnosc. Wielu nabralo sie wowczas na 3Dnow, ktore lezaly odlogiem i dobrze wypadaly jedynie w benchmarku napisanym pod AMD. O wiele lepszy byl wtedy celeon 300A (i cena i wydajnoscia i o/c).

 

Co do tematu - beznadziejny. Wspierajcie firme bo nic nie robila przez 3 lata i obudziala sie z reka w nocniku... Rynek to rynek, kolega ma jakies socjalistyczne zapedy i probuje jeszcze namawiac ludzi na zakupy z litosci... Moze ktos tak lubi, moj glos jest na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...