Skocz do zawartości
bgzzgb

Drugi Slot Pcie Bez Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę Foxconn (WinFast) N570SM2AA w instrukcji jest napisane, że posiada dwa sloty PCIE x 16

W związku z tym że chciałem zmienić chłodzenie na chipsecie który niefortunnie zakrywa karta umieszczona w pierwszym slocie postanowiłem włożyć ją do drugiego slotu aby chipset był odsłonięty. Gdy to zrobiłem w windowsie zaczęły instalować sie jakieś stery mostek SLI i takie tam a CPU-z pokazuje Link Width PCIEx8 Max supported x16. Czy nieda się zrobić tak aby karta na drugim slocie chodziła jako PCIEx16? I czy ma to jakiś wpływ na wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie zrobić aby było x16 :)

 

ponieważ nforce 570 osbługuje max 2x8 (sli) lub 1x16.

 

właściwie to nie ma różnicy miedzy x8 a x16 ja to bym sie nie martwił.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za odkopanie tematu ale nie chcialem rozpoczynac nastepnego :)

 

Moje pytanie brzmi:

 

Czy nie majac mostka SLI mozna uruchomic 2 takie same karty w trybie SLI ? Czy wydajność znaczaco spada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programowo ? Tzn? I pytanie: O ile spada wydajnosc w porownaniu do połączenia kart mostkiem ? Pytanie nr.2 Odpali to na p35 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odezwał się wszechwiedzący

SLi na P35 działa na odpowiednich sterownikach z mostkiem, ale chodzi mu o to czy działa bez mostka na P35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz to zależy jakie karty, a dwa to robienie SLI bez mostka nie ma sensu - za mały wzrost w stosunku do jednej grafy, pomijając już, że SLI@intel 16/4 nie ma sensu.

 

SLi na P35 działa na odpowiednich sterownikach z mostkiem, ale chodzi mu o to czy działa bez mostka na P35

Tak? 2x8600gt i p35 - odpalisz SLI? Tak? Gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek

 

ten to dopiero wszechwiedzący ;) (nie Ty tylko kolega wyżej)

 

sli na p35? hmm 2x7900xx raczej dałoby rade, że tak zacytuje "84.29_mod_sedona". zresztą sli na intelu to chyba tylko x38/x975. takie moje zdanie. bo 16/4 to jak pisał kszonek mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? 2x8600gt i p35 - odpalisz SLI? Tak? Gratuluje.

Nie, odpalę wszystkie karty które w single chodza na sterownikach 84, 85.

I nie 16/4, a 4/4, ponieważ 2 slot zwalnia do prędkości pierwszego. Może w CF to wygląda inaczej

Wiem, bo robiłem SLi z 2x7600GS i wiem jak to wygląda

Ale sprawdzał ktoś czy ruszy bez mostka ?

Wiem, że będzie bardzo słaba wydajność, ale czy w ogóle ruszy ?

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, odpalę wszystkie karty które w single chodza na sterownikach 84, 85.

I nie 16/4, a 4/4, ponieważ 2 slot zwalnia do prędkości pierwszego. Może w CF to wygląda inaczej

Wiem, bo robiłem SLi z 2x7600GS i wiem jak to wygląda

Ale sprawdzał ktoś czy ruszy bez mostka ?

Wiem, że będzie bardzo słaba wydajność, ale czy w ogóle ruszy ?

Chciałeś chyba napisać 84.56. SLI bez mostka ruszy - ale wydajność może być nawet gorsza niż na jednej grafie. Bedzie 16/4 (z mostkiem i bez), ale i tak duzej różnicy to nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o 84.xx i 85.xx (są 2 wersje tych sterowników zmodowanych, mnie nie wykrywało SLi na 85, a na 84 wykrywało) ;]

No tak przypuszczam, że wydajność bez mostka będzie bardzo niska. I mówię Wam, że gdy w drugim slocie jest obsadzona grafa nV (jak to z CF jest to nie wiem) to wtedy pierwszy slot także działa w trybie 4x (możecie się zapytać Lanca).

Dlatego wydajność nawet z mostkiem jak testowałem to była dość niska. 10k w 3DMarku05 na 2 grafach @ 650/1700, a tyle to ja mam na single w 880/1900.

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o 84.xx i 85.xx ;]

No tak przypuszczam, że wydajność bez mostka będzie bardzo niska. I mówię Wam, że gdy w drugim slocie jest obsadzona grafa nV (jak to z CF jest to nie wiem) to wtedy pierwszy slot także działa w trybie 4x (możecie się zapytać Lanca).

Dlatego wydajność nawet z mostkiem jak testowałem to była dość niska. 10k w 3DMarku05 na 2 grafach @ 650/1700, a tyle to ja mam na single w 880/1900.

Nie no jak ta lama (znaczy guru OC ;] ) tak mowi, to nije ma bata :D. A czym sprawdzaliście to, czy jest 16/4 czy 4/4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG kszonek znawco :damage_wall:

 

Sli na intelu przeklada sie na predkosc w stosunku 4/4 :|

 

Mialem równiez jak Damikor 2x76gs na p35 i co ?

 

Na zmodowanych sterach 84.xx z mostkiem odpalilo bez zajakniecia. Wiec prosze nie głoś jakichs herezji..

Edytowane przez Chetau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG kszonek znawco :damage_wall:

Sli na intelu przeklada sie na predkosc w stosunku 4/4 :|

Mialem równiez jak Damikor 2x76gs na p35 i co ?

Na zmodowanych sterach 84.xx z mostkiem odpalilo bez zajakniecia. Wiec prosze nie głoś jakichs herezji..

Jejku, nie bulwersuj się tak, mi 79gtx SLI tez odpaliło, co z tego......

 

Chciałem tylko potwierdzić iż na intelu SLI działa w trybie 4/4... I przyjmij to do wiadomosci.

....... kwestia inna, UDOWODNIJ, ze jest to 4/4 a nie 16/4. W zależności od użytych slotów miałem 16/4(4/4) albo 8/8, po wydajności widać, ze 8/8 szybsze, ale uważam, że w pierwszym wypadku było właśnie 16/4, a nie 4/4 - uważasz inaczej - milo, ale daj dowód.

 

I przyjmij do wiadomości, ze nie musisz się od razu rzucać i wtrącać z pyskiem do kulturalnej dyskusji... Znawco...

 

1. Google.pl

2. Porównanie wynikow na platformie 680i

3. Jakkies inne pytania ? ;]

Tak - co Ci da porównanie do 16/16 ? powiedz tez co znalazłeś na google? Wrożka.pl i artykuł co kto widział w kuli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dobrze trafilem B-)

 

Czy na DFI UT P35-T2R CrossFire odpali bez problemu? Nic nie bedzie blokowalo wydajnosci? W koncu sa niby 3xPcie x16 ... I ogolnie jak jest z CF na P35?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :razz:

Widzę, że spór trwa<ł>, a ja się zastanawiam nad SLI mojej karty.

Czy duży jest spadek wydajności w porównaniu z SLI 16/16 na nf680?.

 

Chetau, a testowałeś może "poprawione" stery i biosy czy tylko oficjalne??

pozdr

Edytowane przez wojtek_blekitny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...