Skocz do zawartości
Krysti@n

Znikający Samoczynnie Tusz W Brother 130c

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz sprawa wyglada nastepujaco. Od okolo pol roku mam drukarke B 130C, tusz kolorowy prawie nie uzywany(moze z raz albo 2 wydrukowalem jakas kolorowa linie na wykresie), ostatnio(jakis miesiac temu) zauwazylem ze ikona w trayu pokazuje mi mala ilosc tuszow kolorowych i faktycznie okazalo sie ze jest ich mniej niz polowa. Wypytalem domownikow i nikt nigdy nic na niej nie drukowal. Dzis wlaczam kompa a tam pokazuje, ze kolorowe pojemniki sa puste:| Czy ktos mi moze powiedziec co sie stalo z tym tuszem? Na czyszczenie drukarki chyba az tyle nie idzie - a przynajmniej mam taka nadzieje.

 

Dodam, ze drukarka calyczas byla wlaczona - czasami jednak wypinalem z pradu zeby podlaczyc cos innego w to miejsce jednak nie byla wypieta dluzej niz 24h.

Edytowane przez Krysti@n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tak sie składa, że również jestem posiadaczem tego brothera i muszę cię zmartwić, u mnie też kolorowe tusze są na wykończeniu, mimo, że mało drukowałem, poszły na czyszczenie, jak poziom był duży to czyściła się co 24h, obecnie już nie bo jest ich mało, zdarza się jej czyścić przed drukowaniem (ale po co?? ), firmware mam aktualny bo sobie sprawdzałem niedawno

 

co do tuszów: nie warto kupować oryginałów, polecono mi zamienniki skyhorsa (na chwilę obecną mam czarny) - ja tam różnicy nie widzę żadnej, poj. ta sama a dałem 20 pln (oryg. 80), kolorowe również wezmę ze skyhorsa

 

tak więc widzisz: nic ci nie zaschnie ale trochę tuszu schodzi na czyszczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie - stanie sie cos tej drukarce jesli bedzie pozbawiona tuszu kolorowego? Nie usmiecha mi sie go kupowac tylko po to zeby sie samoczynnie zuzyl. I drugie pytanie - jak zmusic ta drukarke do drukowania B/W bez posiadania tuszow kolorowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy posiadacze tych brotherów mam problem z znikającymi tuszami, ogólnie dużo drukuje ale w czerni, kolorów praktycznie nie używam. Wpadłem na pomysł aby zakleić tusze aby drukarka widziała ze są pełne skończyć do końca i jechać na czarnym, tylko czy w tedy głowice sie nie zatkają?

Drugi pomysł to aby jak juz wyczerpie tusze przeczyścić jednym z tych czyszczących.

http://www.123drukuj.pl/shop/group/Tusze/B...330C-10762.html

I włożyć oryginalne tusze, puste głowice będą przeczyszczone więc nie powinny zaschnąć:) Jak już będę chciał drukować w kolorze to będę miał zamienniki, które włoże. Po zakończeniu drukowania kolorów operacje czyszczenia powtórzę.co o tym myślicie ?

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znikający tusz - on NIE znika on jest ZUŻYWANY!!!

na co -

1. na czyszczenie głowicy podczas włączania zasilania, w przerwach pomiędzy wydrukami, w trakcie pracy

2. na DRUKOWANIE - tak tak na drukowanie - piszecie że kolorem nie drukujecie otóż jesteście w wielkim błędzie - WY tylko wysyłacie żądanie wydruku a DRUKUJE drukarka i niestety drukuje kolorem mimo że tego nie widac i to jest fakt a nie bzdura.

 

A Co stanie sie drukarce bez tuszu -

a no niby nic wielkiego - zaschną tylko dysze i bedzie po ptokach kolorów już nigdy nie będzie. żadne zaklejanie nic nie zmieni. głowica (pompka) która będzie pracować na sucho się przegrzeje i w końcu zdechnie. nawet płukanka temu nie zapobiegnie. poza tym maszynka stanie i nic nie wydukuje bez jedneo z tuszy.

Jak już chcesz zamieniać puste na pełne to zadbaj o to aby te puste były pełne choćby tego płynu do czyszczenie - chodzi o wilgoć i chłodzenie podczas pracy - ale jak sądzę to ten płyn też coś kosztuje. a pozatym przy zamianie na pełne dużo tuszu pójdzie na zalanie kanalizacji w samej głowicy i wymianę płynu na tusz zanim uzyskasz kolor na wydruku.

Tak na marginesie podpowiem że na nowych modelach HP ten manewr jest mozliwy - potrafią drukować bez jednego z kałamarzy w tzw trybie awaryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, w kolorze prawie że nic nie drukowałem, może z dwa razy coś i też drukarka mówi mi że mam mało koloru i nic nic nie mogę drukować prze to. No nic trzeba kupić jakieś zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma w drukarce w sterowniku opcji drukowania wymuszonego tylko w czerni? Tak jak było to w drukarkach HP? Też tak w tych drukarkach (starsze HP jeszcze te z tuszami 56, 57) miałem, że mimo czarnego teksu ona drukowała je trzema kolorami - widać to jak się przyjrzeć a lepiej jest zrobić próbę na szarym (jasnoszarym) większym prostokącie np. 5cm na 5cm. Jeśli będzie składać się z kolorowych pikseli to znaczy, że idzie kolor. Po przełączeniu opcji na druk tylko z czarnym tuszem drukowało już w czerni.

Ale tak może było tylko w HP :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij żółty i popatrz - tylko w żółtym coś widać - taki mały czarny element sobie pływa w zbiorniku - a jeden jego koniec rusza się w takim wąskim "występie" - właśnie ten występ trza pookjlejać taśmą tak żebuy nie był prześwitujący i to w każdym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam DCP-115C od jakiegoś pół roku. Wczoraj drukarka komunikowała brak tuszów. W rzeczywistości trochę tuszu jeszcze w nich było. Byłem jednak na to przygotowany i zastąpiłem oryginalne tusze zamiennikami. Wydrukowałem stronę testową i było OK. Dzisiaj jednak drukarka znowu zakomunikowała brak tuszu ale tylko koloru Magenta. Moje zdziwienie osiągnęło apogeum gdy po otworzeniu zobaczyłem PUSTY zbiorniczek koloru Magenta. Co się z nim stało przez jedną noc ?! Inne tusze nie wzbudziły żadnych podejrzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu WYCIEKŁ - ot jakość zamienników - no cóż czasem tak się zdarza.

ps. wycieknięty tusz teraz sobie spoczywa spokojnie w dolnej niszy na spodzie obudowy i jest w stanie PŁYNNYM co oznacza niebezpieczeństwo poparania całego mebelka na którym ta maszynka spoczywa. Jeśli jeszcze nie przesiąknął pod spód to szybciutko podłóż pod BRACISZKA "pampersa" z bibuły - może być kilka warstw ręczników kuchennych - pampersa ułóż na folii żeby na biurko nie przesiąkł i umieść go po tej stronie co tusze stacjonują - przez kasetę z papierem i tak nie przepłynie.

No i ZAPAMIĘTAJ - przy pracach pożądkowo remontowych nigdy nie przewracaj na żaden bok tej drukarki - wtedy wypłynie na 100% i upaprae się cię i co jeszcze nie wiadomo.

.

jakby naszła cie ochota na rozbiórkę i czyszczenie - pisz śmiało pomożemy. Rozbierałem podobne modele więc służę pomocą przy roz- i z- -kładaniu oraz co jak gdzie coby czego nie urwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Domyśliłem się, że ten tusz nie "wyparował" ;) Na razie pod drukarką sucho. Myślę jednak o oczyszczeniu jej z tego wycieku. Jak to zrobić ? No ale też tak żeby nie utracić gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie zrobić - a z gwar też się powinno udać - choć skoro użyłeś już tuszy alternatywnych to możesz mieć z tym kłopot - niestety tak to jest

A z tego co ja widziałem w drukarkach to raczej w "Braciszku" plomb nie zakładają. (zresztą jeszcze nie widziałem plomby w/na żadnej drukarce HP Can Lex Eps).

Jak chcesz to rozkładac - służe pomocą - proponuję to dać na nowy wątek. fotek troszkę powklejamy i ludziska bedą mieli TUTORKA - jak masz jakiś aparacik oczywiście - bo ja fotek twojemu "braciszkowi" nie zrobię - moę ję jedynie opisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj gdzie ten wyciekły tusz się zgromadził jak pod miejscem na pojemniki z tuszem to sprawdź w jaki stani jest, jak w płynnym to weź mocno nasiąkliwy materiał i osusz na tyle ile można, resztę zostaw samo wyschnie

 

co do rozbierania to plomby w tradycyjnym tego słowa znaczeniu nie ma ale łeb śruby może być zalany zielonym/czerownym/itd... klejem który stanowi plombę bo próba odkręcenia śruby kruszy klej i od razu widać ze coś było ruszane :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani plomby ani jakiegoś tan kleju - nie spotkasłem się z czymć takim a braciszka niejednego już rozebrałem - inne marki tak samo - więc SPOKO chyba że sprzedawca swoją plombę założył fabrycznej NIE MA.

żeby nie było widać RUSZANIA trzeba zabrać się do dzieła z dobrym niezużytym śrobokrętem małymi sprytnymi klapcążkami i dużą dozą wiary w swe możliwości - jest tam poza tym kupa zatrzasków które trza zwolnić i to właśnie jest najtrudniejsze że by tego zwalniania nie było widać.

 

A co do porady osuszania - niestety nie da sie tego tak jak napisał ZAWADAKI wykonać gdyż tusz zebrał się na dnie drukarki pod koszykiem na tusze i nijak bez rozbiórki nie dostaniesz się pod ów koszyk. a to że samo wyschnie to też nie do końca prawda gdyż niestety nie za bardzo może odparowywać do atmosfery gdyż wewnątrz nie ma obiegu powietrza i będzie to trwało nawet kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drukarkę MFC 295 CN i też mam problem z tuszami, nie za bardzo orientuję się co mam zakleić (czy chodzi o taką szybkę gdzie widać jak pływa tusz?) potrzebuje wydrukować kilka stron, a w kolorowych jeszcze sporo tuszu pływa w weekend na giełdzie kupie nowe tylko nie wiem co i jak zakleić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...