Skocz do zawartości
Zeekee

Wyciszenie Chiefteca ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam tanich sposobów na wyciszenie zasilacza bez utraty gwarancji ... Czy ktoś się orientuje w jaki spósb mozna go wyciszyć ? Podkrecilem troche grafike EVGA 8800 GTS 320 mb i zasilacz wszedł tak jakby na wyższe obroty . Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilaczy z reguły lepiej nie wyciszać, bo lubią się grzać, więc powinny być dobrze chłodzone. Mam tu naturalnie na myśli wyciszanie poprzez zmniejszenie obrotów wentylatorów. Radziłbym Ci oklejenie budy matami wyciszającymi. Ewentualnie jeżeli masz już WC - kupienie bloków do chłodzenia zasilacza, choć nie wiem, czy takie coś można kupić ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień ten huragan na cichy wentylator...

Tani? Acutake kup za 15zł, jednak przydałby się jakiś mocniejszy.

Jak wymienic wentylator w zasilce bez utraty gwarancji ?

Jakbym go potrafił wymienic bez utraty gwarancji to nawet dam 25 zł za wentylator cichy ...

 

 

Może mi ktoś jeszcze powie ...

Mam wentylator w budzie

chce zmniejszyc jego obroty jak to zrobic za pomoca SpeedFana ? http://img91.imageshack.us/img91/6391/fanqk8.png

Ten wentylator to Aux0 Fan

 

Pomocy smilies/wink.gif

Edytowane przez Zeekee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienic wentylator w zasilce bez utraty gwarancji ?

takich cudów to się nie da zrobić

 

Mam wentylator w budzie

chce zmniejszyc jego obroty jak to zrobic za pomoca SpeedFana ? http://img91.imageshack.us/img91/6391/fanqk8.png

Ten wentylator to Aux0 Fan

możliwe że twoja płyta nie zezwala na płynną regulację obrotów wentyli...kup sobie Freezone'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich cudów to się nie da zrobić

da, ostatnio kupiłem wypalarkę DVD i musiałem ją przed zamontowaniem w kompie rozebrać i dolutować 2 kabelki :D.. nawet plomby nie było :)

 

do autora: Zdecyduj się, albo modujesz i zlewasz gwarancję, albo jesteś niedzielnym moderem i wstawiasz diodki w obudowę...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wymieniałem wentylator w chieftecu to nie stwierdziłem żadnej plomby po drodze, jedynie oryginalne opaski mogłyby zniechęcić, ale igła w rękę i po sprawie... ;)

Edytowane przez buuren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da, ostatnio kupiłem wypalarkę DVD i musiałem ją przed zamontowaniem w kompie rozebrać i dolutować 2 kabelki :D.. nawet plomby nie było :)

no to właśnie pod warunkiem, że żadnej plomby nie będzie - bo trzymanie zasilacza nad gotującą się wodą raczej odpada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam.. jak ktos chce wykonać moda profesjonalnie to wlicza w to utratę gwarancji na niektóre podzespoły :). Potem mamy takie kwiatki - obudowa ładnie pomalowana a cdroman biały jak z doopy chciało by sie rzec... :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że bez utraty gwarancji nie będziesz w stanie go wyciszyć bez efektów ubocznych... jedyny sposób bez ingerencji wewnątrz to obniżenie obrotów czy programowo (jeśli jest taka możliwość) czy regulatorem - wynikiem będzie wysoka temperatura zasilacza, a efekt końcowy takiej pracy to nietrzymanie napięć, ew. całkowite uszkodzenie zasilacza... nowe chiefteci mają niestety małe radiatory w związku tym potrzebują duże ilości wymian powietrza. Jeśli chcesz mieć cichy zasilacz musisz podjąć decyzję - zmiana wentylatora na cichszy o zbliżonym przepływie powietrze i utrata gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Chieftec gps-400 AA-101A przy dosc mocno grzejacym sie, podkreconym sprzecie (c2d@3GHz, 8800gtx @600/1000, 2x2gb, 3xhdd, dvd-rw, xfi) zadowala sie 500 obrotami na minute, dziala tak juz od okolo roku... Nie przeszkadzaja mu male radiatory czy to ze jest odpowiedzialny za wentylacje obudowy - w komputerze mam tylko 2 wiatraki, obydwa @ 500rpm. Jesli nie ma plomby mozna zmienic bez obawy o utrate gwarancji. Wentylator jest podpiety do wtyczki 2pin wiec nawet nie trzeba ciac kabelkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Truscie 450 przerobilem co sie dalo wliczajac elementy po pierwotnej i wtornej stonie zasilacza co zaowocowalo sprawniejsza praca i mniejszym wydzielaniem ciepla. Chlodzony jest wentem SilentEagle 1000 12cm podlaczonym do 5V. Dziala tak juz dluzszy czas i niema zadnych problemow a ciagnie sprzet taki jak w stopce :)

 

Jak masz plomby na srobkach albo na boku obudowy uzyj suszarki do wlosow aby je rozgrzac. Na goraco schodza bez bolu, trust me B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;)

 

Co do 2 otworkow ;D ... potrzebny Ci bedzie cyrkiel coby otworek na blasze narysowac wiertarka, wiertlo 10-12mm i wyzynarka elektryczna z brzeszczotem do metalu :)

Jeden otwor uda CI sie bez problemy w pokrywie zasilacza wyciac gorzej bedzie z tym od spodu :mur:

 

Nic sie nie stało, wiem o co chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 2 otworkow ;D ... potrzebny Ci bedzie cyrkiel coby otworek na blasze narysowac wiertarka, wiertlo 10-12mm i wyzynarka elektryczna z brzeszczotem do metalu icon_smile3.gif

Jeden otwor uda CI sie bez problemy w pokrywie zasilacza wyciac gorzej bedzie z tym od spodu mur.gif

Dzięki, wiertarkę mam :D, ale muszę od kogoś pożyczyć wyrzynarkę.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Na razie wyciąłem otwór na 12cm wentylator na przodzie obudowy ;) nie wygląda to profesjonalnie, ale i tak nie będzie tego widać. <Ciąłem szlifierką kątową :D >

Spray czarny mat kupiony, w weekend malowanie ;)

 

Sorry za 2 post

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...