Skocz do zawartości
Miglo

Instalacja Xp Na Asus G1s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako, że ostatnimi czasy stałem się posiadaczem ASUS’a G1S radości mojej było, co nie miara, gdyby jednak nie fakt, że lapik ten posiada Vistę Ultimate. :?

 

Szybko zacząłem się interesować przeinstalowaniem systemu na XP Professional i w tym celu dużo poczytałem na angielskich forach o wykonaniu tej operacji.

 

System przeinstalowałem z sukcesem i pomyślałem, że może komuś przyda się opis wykonania tej czynności.

 

W takim razie do dzieła!

 

1. Najpierw polecam sprawdzenie czy recovery DVD od ASUS’a działa poprawnie, ponieważ zdarza się, że jest później z tym problem i nie można powrócić do Visty :huh: Ja przeszedłem przez cały proces recovery i wszystko działało. Moja wersja BIOS to 2.0.4.

2. Ściągamy program nLite http://www.nliteos.com/download.html, do jego instalacji jest potrzebny .NET Framework 2.0

3. Bierzemy płytkę z XP, robimy nLite’em jej obraz i integrujemy następujące sterowniki:

a. Chipset - http://downloadcenter.intel.com/Detail_Des...al&lang=eng – cały katalog “all”

b. Sterowniki SATA - http://www.jmg.art.pl/Sata.zip - cały katalog po rozpakowaniu

c. WLAN - http://downloadcenter.intel.com/Detail_Des...al&lang=eng – cały katalog

4. Wypalamy płytkę funkcją „wypalanie bezpośrednie”

5. Teraz ściągamy sterowniki do grafiki: http://www.laptopvideo2go.com/forum/index....showtopic=13253

6. Wszystkie inne sterowniki można wziąć z modelu G1 ze strony asusa: http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl trzeba wybrać odpowiedni model i później system XP!

7. Sterowniki do kamery w zależności od posiadanego modelu można ściągnąć z G1 albo G1S po Vistę – są kompatybilne również z XP!

8. Sterowniki do portu e-SATA działają z dostarczonej płyty ze sterownikami od ASUS’a

9. Przed instalacją sterowników do karty dźwiękowej należy zainstalować ATK

10. Przed instalacją sterowników do Bluetooth’a dobrze jest zainstalować program Wireless Console i włączyć przez niego Bluetooth.

11. Oprogramowanie od ASUS’a instalować w zależności od potrzeb :-P

 

Generalnie to by było na tyle, jakby jeszcze coś było nie jasne to proszę pisać :damage_wall:

Na moim XP nie ma żadnych żółtych pytajników :D

Komp przyspiesz niesamowicie!

 

Jeżeli ktoś nie ma XP to może pożyczyć ale tylko Professional i później zadzwonić do Microsoftu, podać kod Visty i XP i wtedy zalegalizują Waszą kopię XP.

 

Pozdrawiam

 

Miglo

post-153105-1194532554_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę że wszystko dokładnie opisane ... Mam mam mały problem a mianowicie nie które sterowniki nie maja instalatora setup.exe tylko foldery i nie wiem gdzie wrzucić żeby działały :( Posiadam również laptopa firmy Asus a dokładnie model F5M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę że wszystko dokładnie opisane ... Mam mam mały problem a mianowicie nie które sterowniki nie maja instalatora setup.exe tylko foldery i nie wiem gdzie wrzucić żeby działały :( Posiadam również laptopa firmy Asus a dokładnie model F5M

Jeżeli nie ma plików instalatora to poprostu pozwól xp samemu przeszukać konkretne lokalizacje, które Ty wskażesz. Klikasz prawym na pytajniku i później dajesz instalacja sterownika i tam podajesz konkretną lokalizację do której ma się odwołać.

 

Ja tak robiłem i czasem trzeba było metodą prób i błędów poszukać, ale się udało. :)

 

Pozdrawiam

 

Miglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, bowiem to mój pierwszy post na tym forum.

 

Przede wszystkim chciałbym podziękować Miglo za wiedzę, którą powyżej przedstawił. Jako świeży, ale już zniesmaczony Vistą posiadacz ASUSA G1S składam dzięki, biję pokłony i zobowiązuję się postawić piwo przy pierwszej okazji:) Chcę równocześnie uzupełnić wątek o własne spostrzeżenia. Niekiedy mogą być banalne, ale może oszczędzę komuś przynajmniej części z 12h babrania się w sterownikach, po których udało mi się wreszcie zlikwidować pytajniki.

 

1. Miglo pisał o możliwych problemach z Recovery Diskiem Visty - postanowiłem się upewnić, czy u mnie wszystko gra i zabrałem się za reinstalację Visty. Za pierwszym razem nie udało się - jak się później okazało, nie należy odpowiadać instalatorowi TAK na propozycję resetu, kiedy taka propozycja pada. Instalator we właściwym czasie zrebootuje maszynę sam. Innych problemów na tym etapie nie było.

 

2. Przed zintegrowaniem sterowników przez nlite warto upewnić się, jakiego urządzenie SATA tkwi w naszym sprzęcie. Sposób sprawdzenia jest pięknie opisany w pliku readme.txt dołączonym do sterownika. Zintegrowałem właściwy sterownik w trybie txt, nie pnp, i zadziałało. (w moim przypadku był to ster do urządzenia Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI)

 

3. Sterownik do grafiki wskazany przez Miglo okazał się, niestety, niekompatybilny z kartą graficzną (nVidia geForce 8600m GT). Dużo czasu znalazło mi znalezienie czegoś, co by działało i w końcu znalazłem ten sterownik. Wersja 156.55 z sierpnia 2007. Jeśli ktoś ma nowszy i działający, to grzecznie proszę o link.

 

4. Nakombinowałem się z uruchomieniem dźwięku. W końcu znalazłem rozwiązanie tutaj w piątym punkcie. Pokrótce chodziło o to, żeby, kolejno:

- zainstalować UAA,

- zainstalować Sound Driver NIE RESETUJĄC, kiedy będziemy pytani,

- w menedżerze urządzeń kliknąć prawym PCI device które wisi na pytajniku i kazać dobrać sterownik online. Po chwili się on znajduje,

- zresetować nie przejmując się, że wyskoczyło więcej pytajników,

- dopiero po tym resecie uradować się, że dźwięk działa,

- zainstalować sterownik modemu, bo wcześniej się nie da.

 

Pozdrawiam,

koyoth

Edytowane przez koyoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was!!! mam wielki problem z moim G1s a chodzi o system Vista...:( po wlaczeniu pobiera mi 900mb ramu a ostatnio nawet 50% procesora do tego;/ niemoge sobie poradzic z przeinstalowaniem systemu na xp... przy instalacji wyskakuja bledy i koniec instalacji PROSZE O POMOC!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was!!! mam wielki problem z moim G1s a chodzi o system Vista...:( po wlaczeniu pobiera mi 900mb ramu a ostatnio nawet 50% procesora do tego;/ niemoge sobie poradzic z przeinstalowaniem systemu na xp... przy instalacji wyskakuja bledy i koniec instalacji PROSZE O POMOC!!!!

Nie pamiętam, co prawda, ile vista mi żarła zasobów, ale to Twoje 900MB/50% brzmi tragicznie:|

 

napisz dokładnie, jakie błędy się pojawiają przy próbie instalacji xpka i jaką masz wersję g1s. jeśli myślisz, że masz problem z którymś etapów przygotowania do instalacji - napisz. może coś się wymyśli. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zrobilem tak jak jest napisane wiekszosc sterownikow zainstalowana ale stoje teraz na

 

 

kontroler pamieci pci iaNvStor.sys

 

wyczytalem ze to nie dziala na XP

 

to jak to jest u was dziala czy nie ??

Edytowane przez Raczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych niedziałających sprzętów. Jeśli chodzi o kamerkę to działa jak należy. Power4Gear jest taki, jak w starszych asusach - mniej bajerów, chodzi pod xp. Ale wydajność całości - miodzio:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z moim asusemG1S, po zainstalowniu XP z sp2 i zintegrowanymi sterownikami do chipsetu, wifi i sata. I nie mogę zainstalować sterowników ATK0100. Robiłem to w różnej kolejności i nic. Za pierwszym razem jak robiłem XP to zaistlowało mi się wszystko bez problemu, nie wiem skąd się wziął ten problem bo robię wszystko tak samo. Proszę o pomoc, może ktoś się już spotkał z takim problemem i go jakoś rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Niedawno również nabyłem swojego G1S-X3. Pierwszym krokiem było oczywiście pozbycie się Visty-również ze względów praktycznych. Po przejrzeniu paru forów (w tym dość ubogiego forum ASUSa) udało mi się przebrnąć przez instalację systemu i większości sterowników. Niestety pozostały mi dwa problemy - załączam fotkę swojego menadżera systemu:

 

1. Instaluję sterowniki Ethernet ze ściągniętego XP_Drivers_Pack tego ok. 240 MB i mimo, że instalacja sterownika przebiega normalnie pozostaje jeden pytajnik pt. Kontroler Ethernet..

2. Tak samo jest w przypadku Wireless Console - sterowniki się instalują, wszystko działa, ale wirtualnie, ponieważ fizycznie po nacisnieciu Fn+F2 i wybraniu np. Wireless And BT OFF, urządzenia te wcale się nie wyłączają..

 

i poza tym chciałem Was jeszcze spytac czy rozwiązaliście jakos kwestię tego żałosnego Power4Gear, które de facto u mnie ma tylko 2 tryby albo zegar na 2,2GHz albo na 789 MHz i to bez możliwości ustawienia sobie tych trybów po swojemu.. pod vistą było to nowsze Power4Gear, natomiast to jest beznadziejne...

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wskazówki !post-163408-1221128641_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało mi sie zainstalować windows xp na asusie g1s. Po włożeniu płyty ze sterownikami do laptopa mam 2 znaki zapytania jeden z karta sieciową a drugi w mobile intel pm965 express pci express root port 2a01. I moze by mi to nie przeszkadzało ale nie mogę zainstalować sterowników do karty graficznej.Podejrzewam, że przez ten błąd w chipescie ze nie ma sterownika. Z tego co znalazłem w internecie i poinstalowałem to znak zapytania nie znika. I moja sytuacja powoli staje się beznadziejna bo na poniedziałek potrzebuję sprawny komputer do pracy a ja nie mogę zainstalować żadnego programu graficznego. Bo nie mam sterowników do karty graficznej. Każdy sterownik podany w temacie instalacja windows xp na laptopie asus g1s kończy się komunikatem "Program instalacyjny NIVIDIA nie może znależć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program instalacyjny zakończy pracę"Może ktoś ma jakiś pomysł Jeśli tak to proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję

Pozdrawiam Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...