Skocz do zawartości
DaRoN

Am2 - Maksymalna Częstotliwość Pamięci Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jako, że naród na tym forum zdolny i umiejętny do ścigania się jest to proponuję mały event:

Maksymalne stabilne taktowanie pamięci DDR2 na kontrolerze w procesorach AMD na socket AM2.

Pokażecie troche wyników? :)

 

Jeśli pokazujecie wyniki to PROSZĘ Was bardzo o formatowanie ich, bo parsowanie staje się coraz trudniejsze.

[b]nick[/b] : [url=LINK]XXXMHz[/url] : CLX-X-X-X XT @ X.XV : XxXGB nazwa_ram : nazwa_proca @ XXXXMHz @ xV

Mini ranking :) :

Klasa CL3:(3-x-x-x)

spookie : 406MHz : CL3-4-3-3 2T @ 2,4V : 4x1GB Quimonda ECC : Athlon X2 Brisbane 3600+ @ 2840MHz @ xV

 

Klasa CL4:(4-x-x-x)

spookie : 581MHz : CL4-5-4-3 2T @ xV : 2x1GB A-Data Vitesta PC2-6400 : Athlon X2 Windsor F3 5200+ @ 2906MHz @ xV

DEVILEK : 451Mhz : CL4-4-4-4 1T @ 2.2V : 2x512MB Crucial Ballistix PC2-6400 : Athlon X2 Brisbane 4000+ @ 2706MHz

spookie : 425MHz : CL4-4-4-4 2T @ 2.4V : 4x1GB Swissbit : Athlon X2 Brisbane 3600+ @ 2711MHz @ xV

Adam83 : 418MHz : CL4-4-4-12 2T @ 2.2V : 1x512MB Apacer 667 : Sempron Manila 3200+ @ 2512MHz @ xV

 

Klasa maxi, czyli CL5:(5-x-x-x)

Marcin_gps : 598,5MHz : CL5-5-5-14 @ xV : 2x1GB GOODRAMPRO 900 : Athlon X2 Brisbane G1 3600+ @ 2992MHz

spookie : 596MHz : CL5-5-5-15 2T @ 2.3V : 1x1GB A-Data Vitesta PC2-6400 : Athlon X2 Windsor F3 5200+ @ 2981MHz @ xV

McDracullo : 590MHz : CL5-5-5-15 2T @ 2.2V : 2x1GB Crucial LanFest : Athlon X2 Windsor F3 @ 2951MHz

hary : 585,5MHz : CL5-5-4-3 2T @ 2.5V : 2x512MB Patriot LLK : Sempron Manila F2 3000+ @ 2972MHz @ xV

mavric : 563MHz : CL5-4-4-5 @ 2.5V : 2x512MB Crucial Ballistix : Athlon Orleans F2 3000+ @ 2814MHz @ 1.7V

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na inifinity ?

 

tam jest chyba 2.4?

 

dobra koniec ot. Trzeba pomyslec nad swoimi wynikami. Tylko czesci brak.

 

edit

 

@hary

 

najwidoczniej ;)

 

@kret

 

bedzie oł rajt z tym pi ;)

 

btw

 

z rankingiem to dobry pomysł ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczyłem na 32M, no ale jak już tak Was boli te pół godziny ;]

 

 

Jak będzie więcej wyników to się zrobi podział na kategorie...

 

Albo dobra, już edituję. Generalnie przy piątkach to wszelkie chwyty dozwolone a zwłaszcza napięcie ;]

Wyniki 600+ jak najbardziej ;] Im więcej tym lepiej, bo będziemy mieć pewność, że kontrolery w AM2 są spoko ;]

 

A co do rewizji procków... no cóż... do 600MHz to już masz 3GHz ;]

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jako, że naród na tym forum zdolny i umiejętny do ścigania się jest to proponuję mały event:

Maksymalne stabilne taktowanie pamięci DDR2 na kontrolerze w procesorach AMD na socket AM2.

Pokażecie troche wyników? :)

Można by podzielić jeszcze na kategorie pojemnościowe; o ile do 2x1GB to kontroler nigdy mnie nie ograniczał i chyba każdy CPU pod AM2 poleci z 2x1GB @ 1200 MHz (zakładając że ram tyle potrafi...) to już wyniki w przypadku 4x1GB są już bardzo mocno zróżnicowane w zależności jaki CPU na kontroler... :P

 

Ja tam nic ciekawego nie mam...

 

No i pasował by ustalić jakieś kryteria...

 

Nikt nie pokazywał wyników z niskim CL to może zacznę...

 

Marne bo marne ale zawsze jakieś odniesienie do czegoś innego może być...

 

4x1GB 533MHz ECC @ 810 MHz 3-4-3-3 | 2,4V

 

Dołączona grafika

 

Bardziej liczyłem na 32M, no ale jak już tak Was boli te pół godziny ;]

Jak będzie więcej wyników to się zrobi podział na kategorie...

 

Albo dobra, już edituję. Generalnie przy piątkach to wszelkie chwyty dozwolone a zwłaszcza napięcie ;]

Wyniki 600+ jak najbardziej ;] Im więcej tym lepiej, bo będziemy mieć pewność, że kontrolery w AM2 są spoko ;]

 

A co do rewizji procków... no cóż... do 600MHz to już masz 3GHz ;]

Są spoko jak ma sie nie więcej niż 2 GB ramu :)

 

Może kiedyś "testnę" sobie 4x2GB to coś mi się zdaje że powyżej 800 MHz to już sie nie da wyjść... <_<

 

Wg mnie jeżeli mają to być testy kontrolera pamięci a nie samych pamięci to wyniki powinny być tylko w przypadku 4x1gb lub 4x2GB testy z mniejszą ilością Ram to jakby testy pamięci :?:

 

A może ktoś testował ten sam ram na platformie intela i porównywał czy max osiągane MHz jest takie samo :?: - tyle że tego się chyba za bardzo dokładnie nie da zrobić bo jednak płyty modyfikują takie timingi których sami nie możemy "normalnie" zmienić :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, generalnie pomysł ten zrodził się w mojej głowie dzisiaj rano, kiedy to dosiadłem te same pamięci, które wczoraj testowałem na AM2 i zrobiłem na nich 600MHz na nForce 680i SLI :)

 

W necie nigdzie nie znalazłem takieg eventu. Nawet na XS na to nie wpadli. Także do dzieła panowie i pokażcie na co stać to badziewne AMD ;]

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś testował ten sam ram na platformie intela i porównywał czy max osiągane MHz jest takie samo :?: - tyle że tego się chyba za bardzo dokładnie nie da zrobić bo jednak płyty modyfikują takie timingi których sami nie możemy "normalnie" zmienić :?:

Wszystko da się normalnie zmienić, każdy zapisywalny rejestr procka (AMD) tudzież chipsetu (Intel) możemy ręcznie zmienić za pomocą wpcredit albo jeśli zmiana powoduje zwis systemu poprzez wpcrset. Pozatym trudno porównywać max na AMD z max na Intelu ze względu że tam dla wielu timingów ustawia się zupełnie inne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

563MHz 5-4-4-5-2T tyle udalo mi sie zrobic na starym cepie. Na nowym z braku czasu do tej pory nic lepszego nie zdzialem, a teraz to juz nie zdzialam bo ram polecial na gwarancje :?

 

mavric :  [url=http://img246.imageshack.us/img246/7874/1149297s2800560yk6.jpg]563MHz[/url] : CL5-4-4-5 @ 2,5V : 2x512MB Crucial Ballistix : Athlon 3000+ @ 2814MHz @ 1,7V
Edytowane przez mavric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FatAlbert - dzięki :)

 

Ode mnie: w ten weekend postaram się dostarczać co chwilę nowe wyniki :) Przede mną jakieś 10 kompletów pamięci na AM2 :D Zobaczymy jak AMD steruje tanimi i drogimi pamięciami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DaRoN

odpłacisz sie wysokimi wynikami na am2 :P

 

@hary

to może 3-x-x-x 4-x-x-x etc. ?

 

choć z drugiej strony to sam nie wiem.

 

edit

 

poczekajmy na zdanie innych :D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za.

To tak jak i ja :P

 

Może nie do końca związane z tematem ale kiedyś robiłem sobie takie porównanie:

 

Testowane super Pi 16 MB

 

ilość ramu / tryb pracy / czas

 

1x512 - single / 13.46

 

1x1024 - single / 13.47

 

2x1024 - duall / 13.28

 

3x1024 - single / 14.04

 

4x1024 - duall / 13.21

 

Kontrowersyjny czas wyszedł w przypadku 512 MB single vs 1024 MB single ale to różne pamięci; kostki 1GB wszystkie takie same...

 

Wnioski wyciągnijcie sami :P

 

Wersja "obrazkowa" -> KLIK

 

Jeszcze gdzieś miałem wyniki 1x256 / 2x256 / 1x512 / 2x512 / 2x512 + 2x1024 ale coś się doszukać nie mogę... "ehmm" jak nie upnę sobie czegoś od razu na srv to potem tysiące scr zostaje mi do przeglądnięcia.... <_<

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...