Skocz do zawartości
Reinexen

Zestaw Cordless Desktop Ex110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj zakupiłem wyżej wymienioną klawiaturę i chciałbym podzielić się z wami moimi przeżyciami.

 

Dołączona grafika

 

Cordless Desktop EX110

Cena: 122zł

 

 

Wyposażenie:

a.) Płyta cd z menadżerem aktualizacji, sterownikami.

b.) Klawiatura

c.) Myszka

d.) Nadajnik na ponad metrowym kablu

e.) Installation Guide

 

a.) Oprogramowanie ktore znajdujemy na płycie działa bez zarzutów. Mamy tu możliwość przypisania wielu funkcji wszystkim dodatkowym przyciskom klawiatury i myszy. Ponadto możemy także zakodować sygnał klawiatury, tak że nawet CBA nie dowie się co obecnie piszemy :). Ogólnie rzecz biorąc oprogramowaie zamieszczone na płytce jest w pełni wystarczające i nie dostrzegam żadnych jego mankamentów.

Ocena: 10/10

 

b.) Klawiatura- tutaj niestety nie jest tak różowo. Klawiatura jest średniej jakości a literki na klawiszach są naklejane. Jedynie napis "Logitech" na środku klawiatury jest namalowany. Kolejną wadą tejże klawiatury są kiepsko wykonane klawisze dodatkowe. Materiał z którego zostały stworzone może nie jest taki zły ale wygląda okrótnie. Ponadto za mały jest przycisk LShift. Jest on zdecydowanie mniejszych rozmiawrów niż standardowo, gdyż część jego miejsca zastąpił zdublowany klawisz "\" "|". Zauważyłem także że logitech pała sympatią do Windowsa i zamieścił na klawiszu start logo windowsa. Klawiatura mimo wyżej wymienionych wad jest całkiem solidna. Jest ona zasilana dwoma bateriami AAA któe zresztą są dodane do zestawu (Duracele :)) O, nie wspomniałem o zasięgu, a jest on nie mały- (wg. producenta 2m) u mnie działa na 5/6 metrów.

Ocena: 6/10

 

c.) Myszka- jest całkiem ciężka co nie jest niczym dziwnym. W końcu zasilają ją dwa paluszki AA Duracel-a dodane do zestawu. Sama myszka jest starannie wykonana z takiego samego plastiku co klawiatura. Jednak moim zdaniem za mało na niej klawiszy i przydałby się jeszcze jeden scroll, aczkolwiek w tej cenie nie można wymagać zbyt wiele. Tutaj jako dodatkową wadę mogę odnotowaćm że kursor nieco drży gdy stoi na moim biurku (lakierowanym matowym lakierem).

Ocena:5/10

 

d.) Nadajnik- kabel jest ponad metrowej długości co zdecydowanie wystarcza, zaś sam nadajnik jest wykonany elegancko. Kabel mógłby być trochę cieńszy.

Ocena:8/10

 

e.) Installation Guide- w pudełku znajdujemy krótką instrukcję która mówi nam krok po kroku jak zainstalować nasz sprzęt. Postępowałem według niej i w ciągu minuty mogłem już zapomnieć o kablach.

Ocena:10/10

 

-----------------------------------------------------

 

Ocena Power: 4/10

Uzasadnienie: jest to dobry zestaw jednak patrząc na zestawy za 800 zł to jest on jednak bardzo skromny.

 

Ocena Econo: 9/10

Uzasadnienie: w tej cenie naprawdę ciężko znaleźć coś lepszego.

 

 

Forest kila zbila:

Zasięg: Klawiatura:5/6m, Myszka 2/3m.

Żywotnośc baterii do tej pory nie padły, a wskaźniki wskazują full. :)

Zacinanie się: Do tej pory nie zdarzyły mi się żadne blokady związane z niciskaniem zbyt dużej ilości klawiszy.

Edytowane przez Reinexen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braki braki panie :]

 

1. żywotność baterii

2. zasięg

3. współpraca mysz-klaw-fpp,, zwyczajowo w tanich zestawach działa to tak że w+a+ szhift i zaczynają się jaja z myszką (np blokada jednej osi)

 

0. zdjęcie, choćby z google :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...