Skocz do zawartości
Ouara

Postfix + Amavis - Too Many Hops

Rekomendowane odpowiedzi

postawiłem postfix + amavis + spamassasin

Wymyśliłem sobie, żeby filtrować tylko pocztę wychodzącą. Dopoki amavis działa w dwie strony jest wszystko ok, jednak po zmianach w konfigu tak aby chodziło tylko z pocztą przychodzącą dostaję komunikat:

A725539C00B: to=<postmaster@xxxxxx>, relay=127.0.0.1[127.0.0.1]:10024, delay=0.29, delays=0.05/0.02/0.01/0.21, dsn=5.6.0, status=bounced (host 127.0.0.1[127.0.0.1] said: 554 5.6.0 Failed, id=14938-10, from MTA([127.0.0.1]:10025): 554 5.4.0 Error: too many hops (in reply to end of DATA command))

konfigi:

master.cf

smtp	  inet  n	   -	   n	   -	   -	   smtpd	-o content_filter=smtp-amavis	 unix	-	   -	   n	   -	   2	   smtp	-o smtp_data_done_timeout=1200	-o disables_dns_lookups=yes	-o smtpd_sasl_auth_enable=yeslocalhost:10025 inet	n	   -	   n	   -	   -	   smtpd#628	  inet  n	   -	   n	   -	   -	   qmqpdpickup	fifo  n	   -	   n	   60	  1	   pickupcleanup   unix  n	   -	   n	   -	   0	   cleanupqmgr	  fifo  n	   -	   n	   300	 1	   qmgr#qmgr	 fifo  n	   -	   n	   300	 1	   nqmgrrewrite   unix  -	   -	   n	   -	   -	   trivial-rewritebounce	unix  -	   -	   n	   -	   0	   bouncedefer	 unix  -	   -	   n	   -	   0	   bounceflush	 unix  n	   -	   n	   1000?   0	   flushproxymap  unix  -	   -	   n	   -	   -	   proxymapsmtp	  unix  -	   -	   n	   -	   -	   smtprelay	 unix  -	   -	   n	   -	   -	   smtp#	   -o smtp_helo_timeout=5 -o smtp_connect_timeout=5showq	 unix  n	   -	   n	   -	   -	   showqerror	 unix  -	   -	   n	   -	   -	   errorlocal	 unix  -	   n	   n	   -	   -	   localvirtual   unix  -	   n	   n	   -	   -	   virtuallmtp	  unix  -	   -	   n	   -	   -	   lmtp## Interfaces to non-Postfix software. Be sure to examine the manual# pages of the non-Postfix software to find out what options it wants.## maildrop. See the Postfix MAILDROP_README file for details.#smtps	 inet  n	   -	   n	   -	   -	   smtpd -o smtpd_tls_wrappermode=yes -o smtpd_sasl_auth_enable=yes -o content_filter=
w main.cf dopisałem linijkę:

content_filter = smtp-amavis:[127.0.0.1]:10024
zgodnie z recepturą.

 

i nie działa :( ktoś przerabiał taki temat?

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wpisales do konfa amavisa zeby nie sprawdzał wychodzącej ?

 

Czy nie sprawdzasz wychodzącej bo obciąża to serwer czy po prostu boisz się że content filter odrzuci jakiegoś twojego maila ?

 

Jeżeli to drugie to jest kilka sposobów jak się przed tym zabezpieczyć, no i sam spamassasin z czasem się uczy co skąd i gdzie idzie i daje coraz mniejsze hity na pocztę wychodzącą.

 

Ostatnio postawiłem w jednej firmie postfix + postfixadmin + mysql + courier authlib + cyrrus + amavisd + spamassassin + razor + fuzzy ocr do spamu obrazkowego i na początku działało to tragicznie - dużo dobrych maili lądowało w koszu, jednak po tygodniu serwer zaczął rozsądniej przydzielać punkty za spam ;]

A co do tego serwera to i tak przeżylem szok przez 5 pierwszych dni odrzucił

ponad 56000 maili ze spamem :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak na szybko sposób:

możesz w katalogu amavisd zrobić pliczek o nazwie sender_scores_sitewide a w nim dopisać np swoją domenę w postaci :

 

.twoja.domena.pl -50

 

Gdzie -50 określa ile spamassasin ma odejmować od score jaki otrzyma mail przez Ciebie wysłany ;) a następnie w amavisd.conf ustawić żeby czytał z tego pliczku.

 

Generalnie wyłączenie w amaviscie skanowania wychodzącej działa tylko gdy nie używamy virtualnych kont i domen, u mnie np na serwerze jest zaparkowanych około 6 domen w każdej są założone maile i ja np dla pewności używam tego pliczku.

Pewnie jest jakiś sposób żeby obejść ten problem ale nie miałem aż tyle czasu żeby go odszukać :)

Teraz ja sam się męczę jak zmusić amavisa żeby spam dostarczał do katalogów /spam w katalogu domowym użytkownika ale z miernym skutkiem.

Chcę to zrobić przy pomocy plus addressingu i o ile dla postfixa bez kont w bazie jest to dosyć łatwe to dla kont zapisanych w bazie narazie nie mogę sobie z tym poradzić.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...