Skocz do zawartości
cooger

Zaczęło się - Highscreen Sky Tower Modification Project ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe tajne informacje wyciekły... Ja Cię dorwie Noiser :bij: !!! To co widzicie jest pierwszym etapem pracy i obejmuje przeróbki blacharskie w celu dostosowania obudowy do standardu ATX. Myślę, że w przyszłym tygodniu będę miał trochę wolnego w weekend to pochnę prace do przodu. Z blacharki chcę jeszcze zrobić kilka przeróbek w celu wykonania oddzielnych komór do WC i innych elementów systemu. Zastanawiam się nad wkomponowaniem klatki do dysków na ich większą ilość. Ten etap powinienem mieć za sobą w ciągu dwóch tygodni. Nie zamierzam się śpieszyć - nie o to mi chodzi. Lepiej powoli i dokłądnie niż coś spaprać. Wogóle projekt zacząłem od postawienia obudowy w pokoju (jak na pierwszych zdjęciach i oglądania jej przez chyba 2 czy 3 tygodnie :D . Gdy szkielet zostanie wykonany zamierzam zająć się ściankami zewnętrznymi. Napiszę tylko tyle, że ścianka którą najczęściej się otwiera (lewa patrząc od przodu) ma zostać podzielona na dwie części, górna ma być zamocowana na stałe a dolna ma się otwierać tak jak w tej chwili - jest to trudne do wykonania ale nie jest niemożliwe. Później zamierzam zająć się frontem i górą (czapą). Założenia mówią o tym, że ma się pojawić wyświetlacz LCD oraz wyprowadzenie portów USB i Audio. Myślę nad założeniem zamka do drzwiczek (których mechanizm wymaga jeszcze naprawy). Jeśli chodzi o kwestie tuningu zewnętrznego to planowane jest okno (nie jest to jeszcze pewne w 100%) zmiana włącznika zasilania, malowanie całości, prawdopodobne wydają się również wstawki z foli karbonowej. Kwestie oświetlenia (jeśli takowe się pojawi) są jeszcze nie do końca przemyślane. Zamierzałem zmienić diody na niebieskie, ale wymagałoby to również zmiany podświetlenia LCD więc też muszę się nad tym zastanowić. Jeśli chodzi o chłodzenie to brak w tej chwili sprecyzowanych przemyśleń, jedno jest raczej pewne WC + TEC. Chłodzenie to ostatni element układanki, dlatego brak jeszcze szczegółów. Wstępnie muszę na razie ustalić położenie poszczególnych elementów systemu chłodzenia bo obudowa musi być na to przygotowana - chcę mieć wszystko w jednej całości.

 

Teraz rozumiecie dlaczego mówię o sześciu miesiącach ? Niestety mam pracę w której często spędzam również sobotę, a czasami mam nawet wyjazdy w niedzielę... A w nocy to by mnie sąsiedzi zjedli jakbym borował blachy... Ale dzięki tej pracy mam kasę na taki projekt... bo tani to on nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooger - taki maly mod, a ciekawy efekt:

led 10mm 20mA 9.70pln punktowy blu :wink:

wstawiony na lewo i w gore od emblematu na przednim panelu po wewnetrznej stronie, skierowany w prawy dolny rog. efekt przyzwoity - otwory ladnie widac 8) nawet przy zapalonym swietle widac troche niebieskiego :) a przy wylaczonym to 8)

 

jeszcze mysle jak gorna czesc oswietlic - czy male ledy przez szczeliny posrodku panelu... jeszcze to przemysle :)

 

ps1 - nie sprawdzac na sobie jak ten led swieci bo > 8O < :wink:

 

ps2 - kupilem dremelka, chyba sie wciagam, bede mogl tez cos zaczac kombinowac 8) tylko ze ta buda ma taaaaak gruba blache :? chyba i tak trzeba bedzie recznie wycinac, a dremelem tylko wykanczac.

 

ps3 - srodek chyba oswietle kilkoma super zielonymi :)

 

ps4 - brak ps4, return 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę że muszę się wziąć do pracy bo konkurencja mnie goni ;) Myślę że w ten weekend coś popchnę - nie mam zaplanowanych wyjazdów ani pracy. W tej chwili poszukuję jakiegoś kawałka ceownika lub najlepiej dwuteownika, żeby na nim giąć blachę. Może ktoś z Poznania ma do udostępnienia ;) to chętnie się załapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...