Skocz do zawartości
MaxDamage

Eheim 1048 I Buczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Dawno dawno temu postawilem sobie WC.

 

Pompka eheim 1048, chodzilo to sobie cudownie na 3 z kolei kompach ktore mialem. Pompka zawsze byla nieslyszalna i nigdy nie narzekalem.

 

Dzisiaj przyszedl 8800, wiec wylaczylem listwe, a co za tym idzie pompke ( zawsze wylaczam tylko kompa, a listwa zostaje - sa pod nia inne rzeczy )

 

Przelozylem bloczek, wszystko super.

 

Odpalam, a pompka bzyczy... No tak mysle, ulozy sie i zaraz bedzie cisza.

 

Problem w tym, ze niestety cisza nie nastala. Dzwiek przypomina ciagla prace starego hdd i jest niezwykle irytujacy! Myslalem, ze kilkukrotne gwaltowne odpalenie pompki pomoze, ale niestety nic z tego. Nawet jesli na chwile sie uciszy to cudowny dzwiek wraca...

 

Czy ktos z was spotkal sie juz z czyms takim? Czy moge ja po prostu rozebrac i dostac sie do srodka?

 

Odpowietrzanie wc nie nalezy do moich ulubionych zajec... ale coz innego moge zrobic?

 

Za wszystkie rady serdecznie dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bzyczalo jak sie wirnik wyrobil opcje tak naprawde sa 3 i przy wszystkich powstaje opisywane warkotanie/buczenie rozwiazania:

 

1.zdjac z wirnika plastikowe lopatki owinac wirnik tasma teflonowa tak by lopatki ledwo sie ruszaly po zalozeniu

 

2.wyrobil sie otwor w ktory wchodzi trzpien (;p jak to brzmi) zostaje tylko wymian wirnika

 

3.wyrobily sie te gumki w ktore wchodzi trzpien to rowniez powoduje buczenie i tu tez niestety wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za porady!

 

Jutro bede walczyc z reanimacja.

 

Mam nadzieje, ze cos z tego bedzie :(

 

Na szczescie komp hula nawet bez pompy :> Kiedys zapomnialem jej wlaczyc, gralem caly dzien, wysypal sie dopiero wieczorem...

 

Bloczek mam ciagle ten sam, stary miedziak. Na standardowym chlodzeniu w idle gpu mial 62 stopnie na starcie, teraz 32.

 

BTW. Gdzie moge dostac czesci do tych pompek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...