Skocz do zawartości
PEB

2500pln na kompa

Rekomendowane odpowiedzi

za te pieniądze jest potrzeba złożenia kompa, chciałem zapytać czy oprzec się o athlona 1700+ czy pentium 1,8 może ktoś mógłby coś doradzić ,żeby zmieścić sie w tej kwocie ???

dzieki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YYY wiele było o tym, no ale jeśli to:

 

Epox 8RDA+

2x256MB TwinMOS

R9500pro

1700+ 0,13 ( JIUHB )

HDD cicha barracudaV albo szybki Caviar 8MB

CD-RW Lite On

 

reszta według upodobań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YYY wiele było o tym, no ale jeśli to:

 

Epox 8RDA+

2x256MB TwinMOS

R9500pro

1700+ 0,13 ( JIUHB )

HDD cicha barracudaV albo szybki Caviar 8MB

CD-RW Lite On 

 

reszta według upodobań

Epox 8RDA+ 540

2x256MB TwinMOS 340

R9500pro 1200

1700+ 0,13 ( JIUHB ) 250

HDD cicha barracudaV albo szybki Caviar 8MB 500

CD-RW Lite On 250

 

nie cholere nie wyjdzie 2500 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale przy 2500 pln to chyba nie da rady na 9500 :) gierki odpadają więc zostaje pentium, chociaż 1700+ jest dużo tańszy i chyba do takiej zwykłej pracy na kompie nie będzie dużej różnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YYY wiele było o tym, no ale jeśli to:

 

Epox 8RDA+

2x256MB TwinMOS

R9500pro

1700+ 0,13 ( JIUHB )

HDD cicha barracudaV albo szybki Caviar 8MB

CD-RW Lite On 

 

reszta według upodobań

Epox 8RDA+ 540

2x256MB TwinMOS 340

R9500pro 1200

1700+ 0,13 ( JIUHB ) 250

HDD cicha barracudaV albo szybki Caviar 8MB 500

CD-RW Lite On 250

 

nie cholere nie wyjdzie 2500 8)

O ja nie moge. Jaka rzeczowa wypowiedz :P

W tym przedziale cenowym to athlon i pewnie cos na najnowszych chipsetach + pewnie R9000pro (bron boze nie R8500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś kupił jescze do athlona cooper shima to masz looz, a p4 tak dużo się nieróżni. P4 jest drogi, ale za to ma niskie temp, Athlon jest tani, a jak go lekko podkręcisz to temp. aż tak niepodrośnie.

Polecam Ci Athlona (na Celku i tych innych produktach intela przejechałem się i to dosyć sporo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote zlozylem kompa wlasnie za 2500 :) A oto konfig

Gigabyte 7VA (z lanem i dzwiekiem)

256DDR 333

AXP 1700+ (0.13) idze bez podnoszenia napiecia na 12,5x166 8)

Maxtor 40Gb x2

Radeon 9000

DVD

CD-RW LG 48/24/48

i reszta dupereli (zamiast drugiego dysku mozesz kupic lepsza grafe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

kompa chce kupić w sobote, tak sprawdzałem teraz ceny z giełdy i w sumie to nie będzie wielkiej różnicy jak wybrałbym athlona, bo płyta epoxa , którą wszyscy chwalą jest droższa od msi którą wybrałem i praktycznie ceny procka z płyta sie równoważą, a reszta podzespołow zostaje taka sama, wiec teraz zostaje mi dylemat 1700+epox czy 1,8 +msi :) a do tego myślałem o r8500 z komputronika za 600pln, chociaż nie wiem czy nie wystarczy mi r9000 bo nie gram w gierki?ciężki tydzien przede mną :) i żeby tylko ceny nie poszły w góre co jest możliwe jak wojna wybuchnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YYY wiele było o tym, no ale jeśli to:

 

Epox 8RDA+

2x256MB TwinMOS

R9500pro

1700+ 0,13 ( JIUHB )

HDD cicha barracudaV albo szybki Caviar 8MB

CD-RW Lite On 

 

reszta według upodobań

Epox 8RDA+ 540

2x256MB TwinMOS 340

R9500pro 1200

1700+ 0,13 ( JIUHB ) 250

HDD cicha barracudaV albo szybki Caviar 8MB 500

CD-RW Lite On 250

 

nie cholere nie wyjdzie 2500 8)

Sorri zagalopowałem się :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawiam sie nad takim zestawem chociaż zamiast gf chyba jednak 8500/128 , ale do soboty tyle czasu ,że wszystko może sie zmienić, jeszcze poszukam tutaj na forum info co do pamiątek itp.

pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te pieniądze jest potrzeba złożenia kompa, chciałem zapytać czy oprzec się o athlona 1700+ czy pentium 1,8  może ktoś mógłby coś doradzić ,żeby zmieścić sie w tej kwocie ???

 

 

 

dzieki za pomoc !

AMD AthlonXP 1700+ JIHUB TB 0,13 microna :

po 1. tanszy (250zł vs. ponad 500) ,

po 2. super sie kreci ,

po 3. ma rekomendacje wielu uzytkownikow .

 

mobo Epox 8RDA nForce2, GF4 Ti4200 (najlepszy wybor jak chcesz malo wydac i miec wiele 8) ), pamiatki Kingstona 256ddr 333 (208zł bodajze), polecam od razu nagryware np. LiteOn LTR48246S, a reszta jak tam chcesz :) [a obudowe wejz bigtower] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może w Twoim przypadku przemawiać za Radkiem 8500 to sympatia do marki (albo antypatia do gForce), ewentualnie względy finansowe. Bo prawda jest taka, że ten Ti4200 bije Radki 8500 na głowę. Ja osobiście nie mam zadnych preferencji co do marki i nie chce znowu wywoływać wojny ATI vs. Nvidia, a wybrałem poprostu to co dawalo mi największą wydajność za tą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

athlon 1.7XP 300pln (wybierany np. od rapry :D)

Epox 8KHAL+ 300pln

512 DDR 300pln

Sapphire 9100 420pln

 

i masz 9000 3DMarków jak nic

 

radzil bym brac ti4200 zwlaszcza ze cena prawie taka sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tesh ci polecam Athlonka jak trafi ci się dobra sztuka to można ją dobrze wykręcić :D i masz darmowe Mhz.Ja tesh ci polecam Athlonka jak trafi ci się dobra sztuka to można ją dobrze wykręcić :D i masz darmowe Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki , kazda pomoc jest dobra :) nic nie mam do ati ani do gf, tylko czytałem ,że jakosć obrazu lepsza na ati, a ja raczej oglądam filmy bo w gierki to sporadycznie gram i to raczej proste, a jak bym sie zdecydował to tego athlona wziać gołego i osobno dokupić jakieś chłodzenie :) czy w boxie? i jeśli 42oo to jakiej firmy i za ile ?

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np. polecam (nie wiem czy dobrze) ale Leadteka. powód ? - hcodzby bdb progras do krecenia. na moim wyciagnal 270/405@330/500 i to jeszcze nie koniec !! :) a anykaxo to sluchaj: box ma 3 lata gw (lub 2) i qlerek, a oem bez qlera i 1 rok. i kup go 0,13 microna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki , kazda pomoc jest dobra :) nic nie mam do ati ani do gf, tylko czytałem ,że jakosć obrazu lepsza na ati, a ja raczej oglądam filmy bo w gierki to sporadycznie gram i to raczej proste, a jak bym sie zdecydował to tego athlona wziać gołego i osobno dokupić jakieś chłodzenie :) czy w boxie? i jeśli 42oo to jakiej firmy i za ile ?

pzdr.

W takim razie bierz lepiej Ati . Procesor goły (pamiętaj o dobrej serii) , a wiatrak to Titana, ostatecznie jakiś coolermaster bo jeśli oglądasz filmy to Volcano7+ będzie ci bardzo przeszkadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosci obrazu no to cóż moze masz rację, ale na mojej 17'' tego nie zauwarzyłem (miałem przez ok 3h Herkules Radeon 8500), wiec wydaje mi się że przy sredniej klasy monitorze różnice sa nie do wychwycenia. moja karta kosztowała 710zł i okazała się być swietnym zakupem. Ma VIVO zarówno jakość wejścia jaki i wyjścia są wysokie i ma porządne taktoranie pamięci (513 nie jak keidyś w Prolinkach 444). Sama jakość wykonania karty jest wysoka radiator po obu stronach (co prawda od spodu tylko rodzaj blaszki ale zawsze to coś :) ). Więc ze swojej mogę ja polecić szczególnie że jest znacznie tańsza od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup oem i do tego oddzielnie coolerek :)

 

no najlepiej Thermaltake Volcano7+ albo WC :D a co zrobic z gwarancja jak mu sie spali ? tu sie zaczyna problem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup oem i do tego oddzielnie coolerek :)

 

no najlepiej Thermaltake Volcano7+ albo WC :D a co zrobic z gwarancja jak mu sie spali ? tu sie zaczyna problem :?

Po cholere mu volcano jesli chce głównie oglądać filmy i siedziec w necie!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie zauwazyles :D koles ?:P przeciez tak se napisalem do jaj. ja nie moge, a pozatym ajk chce sie zbudowac dotwarzacza DviX to sie kupuje plytke 17x17 cm z prokiem i grafa na pokladzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...