Skocz do zawartości
Tompior

Problem Z Konfiguracja Linksysa Wrt54gl

Rekomendowane odpowiedzi

za 200zł z wifi w dodatku z dzieleniem łącza to sobie możesz narysować na kartce :)\

ale jak już to np. Linksys WRT54G + TOMATO to Ci da możliwość dynamicznego podziału łącza

zresztą jest taki topic podwieszony i tam masz liste:

Na jakich routerach można zainstalować Tomato ?

 

Linksys WRT54G (v1-v4 tylko)

WRT54GS (v1-v4 tylko)

WRT54GL (v1 & v1.1)

WRTSL54GS

Buffalo WHR-G54S, WHR-HP-G54

Asus WL-500GP (Premium)

Motorola 850G

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 200zł z wifi w dodatku z dzieleniem łącza to sobie możesz narysować na kartce :)\

ale jak już to np. Linksys WRT54G + TOMATO to Ci da możliwość dynamicznego podziału łącza

zresztą jest taki topic podwieszony i tam masz liste:

Na jakich routerach można zainstalować Tomato ?

 

Linksys WRT54G (v1-v4 tylko)

WRT54GS (v1-v4 tylko)

WRT54GL (v1 & v1.1)

WRTSL54GS

Buffalo WHR-G54S, WHR-HP-G54

Asus WL-500GP (Premium)

Motorola 850G

 

A czy to przypadkiem nie jest na linuxa?? Ja korzystam z windowsa xp tylko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

post-13597-1195511347_thumb.jpg post-13597-1195511207_thumb.jpg

 

Problem jest taki:

-user "jok" jak widać jest przydzielony do klasy B, która to ma pewne ograniczenia (w zakładce podziału łącza ma też przydzienlone max 100kb/s upload'u)

-wszystko niby ok na grafiku łączna suma dla klasy B nigdy nie przekracza 100kb/s, ale...

-jak widać klasa Low również ładnie zapycha upload,po wejściu w szczegóły widać tam nikogo innego jak usera "jok" :mur:

 

Jakim cudem skoro pierwsza reguła powinna klasyfikować wszystkie połączenia spod danego mac do konkretnej klasy (klasa obejmuje wszystkie porty jak widać).

W dodatku wszystkie połączenia powyżej 1024 portu powinny być zakwalifikowane do klasy Lowest, tymczasem są one w klasie low (która notabene nie istniała nawet,dopisałem ją dopiero później dla testów) a także widnieją jako unclasiffied :mur:

 

Router wrt54G v2.0 i tomato 1.07.1039.

Oczywiście robiłem resety i czyszczenie nvram przed i po upgrade'ie firmware'u.

 

Pozostaje jeszcze opcja,że router uwalony,ale to raczej niemożliwe,choć kupiłem go uzywanego.

pdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klasyfikuj ruch po portach, dogadaj sie z jokiem , Ty mu dasz forward okreslonych portow i jednoczesnie bedziesz wiedzial jakich uzywa

 

a wszelkie L7 i IPP2P po prostu sie gubia, u Ciebie widac to chocby po niesklasyfikowanych, za duzo ich

 

moje ustawienia wygladaja tak

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam się do tematu.

mam problem z konfiguracją Tomato..

Router

WRT54GL

z zainstalowanym Tomato v1.10pl

 

Moję łacze.

Download 512 kbit/s

Upload 256 kbit/s

router pracuje na Adresie 192.168.0.1

pozostałe kompy są recznie przypisane do sieci czyli zawsze mają statyczne ip

 

Chciałem skonfigurować to tak że dla stron chce pewny dostep.

oraz posiadam w sieci 3 kompy.

192.168.0.2 oraz 192.168.0.3 by miały transwet dl i up po rowno najlepiej by mieli cały możliwy do wykożystania. a Komputer 192.168.0.3 by miał maxymalnie 10 KByte/s

ponieważ najczesciej mam przez ten komputer problemy.

oczywiście gdy ktoś coś ściąga z p2p by to nie wpływało na strony www. bo na linksysie dosłownie już się nie chciały ładować albo miałem komunikat że nie można wyświetlić strony, a Torrent może sciągał po 5 kbyte tak mi zapychało łącze że nie da się dosłownie siedzieć.

 

Mam Program WRT54 Script Generator v1.0.1.

 

ale niechce czegoś zchrzanić chciał bym by to chodziło jak najlepiej.

 

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje..

Probówalem na google znaleźć coś ale jakoś mi nie wychodzi..

Pozdrawiam i mam nadzieje że napisałem wszystko zrozumiale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie problemy tu się rozwiązuje

 

http://www.openlinksys.info/

napisz coś czego nie wiem. pomocy szuka się wszedzie widocznie na tamtej stronie nie znalazłem rozwiazania mojego problemu dlatego piszę tu. a problemy są rozwiązywane tam gdzie ludzię posiadają wiedze, nie ma znaczenia czy to jest openlinksys czy to forum,

skoro Administracja nie usuneła tego tematu to znaczy że to właściwe miejsce na takie pytania.

na przyszłość, jeśli ktoś instalował tomato to musiał zaznajmić się ze strona openlinksys bo wiekszość linków google sie do tamtej strony odwołuje.

 

Mam inny też problem panowie na openlinksys widocznie nie potrafią mi odpowiedzieć.

Neta mam z Modemu Adsl, modem jest konfigurowany poprzez router

ponieważ musi mieć statyczny ip itd.

 

na orginalnym oprogramowaniu gdy sciągałem plik szedł dobrze i nigdzie transwer się nie zatrzymywał.

a na tym oprogramowaniu jak ściągam np. Gadu-Gadu to transwer idzie i w pewnym momecie zatrzymuje sie na kilka sekund i dalej ściąga się.

Wygląda na to że jak by router resetował połaczenie z modemem i co za tym idzie modem ponownie loguje się do usługodawcy, i tak co jakiś czas, gdy pinguję bramę routera to pingi chodzą elegancko a gdy pinguje usługodawce to sprawa ma się w ten sposób,

 

Idzie sobie ładnie a po czasie brak odpowiedzi dopiero po jakimś czasie czasem nie ma 2 odpowiedzi czasem 10, 20 różnie.

 

Jak ten problem rozwiązać ??

spodkał się ktoś z takim problemem ??

 

Dziś spróbuje ukatualnić do Tomato 1.11 eng

i zresetuje ustawienia z nvramem, ustawie od nowa i zobacze czy pomogło, chyba że macie lepszy pomysł, za wszystkie sugestie i pomoc jestem bardzo wdzieczny i prosze nie odsyłać mnie do strony openlinksys ani kożystać z google bo nie znalazłem rozwiązania na mój problem

 

Jeszcze raz Dziękuje za pomoc I Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...