Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam wlasnie dysku...

SATA2

250-320GB

cichy

 

Prosze o propozycje jakies ze sprawdzonych zrodel bo roznie ludzie pisza o roznych dyskach...

W kompie chodzi mi tylko wiatrak na ACFreezerze7 i wolny w zasilaczu Amacroxa... Wiec chcialbym cisze utrzymac. Z gory dzieki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate ST3250410AS, dysk ma 250Gb 7200rpm, sredni odczyt na poziomie 85mb/s, jednotalerzowy, w moim kompie jest on calkowicie bezglosny, nawet przy odczycie danych jedynym sposobem aby dowiedziec sie czy cos on robi, to musze sie na doide pracy dysku spojzec.

A i temperatura jest na poziomie 30-31 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co brac:

1. Seagate ST3250410AS 250GB 1 talerz?

2. Samsung HD321KJ 320GB 2 talerze?

 

Ma byc cicho i w miare wydajnie.

 

Brac opcje nr 1 czyli Seagate'a. Mam ten dysk i go moge polecic :] szybki i cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jako cichy Seagate ST3250410AS 250GB i chętnie bym zamienił, ale ja mam dokładnie z tej serii ST3320620AS ktory jest cholernie glosny i chrumkajacy przy odczycie i zapisie... czy na pewno ten polecany ST3250410AS jest tak cichy?

Czyli masz to co ja miałem :lol: Wyobraź sobie, że niektórzy uważają ten dysk za cichy... :lol2:

 

Osobiście Seagate ma u mnie bana na jakiś czas (właśnie za tą nieszczęsną 320'tkę) i dlatego skierowałbym się w stronę "jednotalerzowego" szajsunga 250GB. Ja zmieniłem na 320GB i cóż można powiedzieć co dla Seagate'a jest sufitem dla szajsunga jest podłogą :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jako cichy Seagate ST3250410AS 250GB i chętnie bym zamienił, ale ja mam dokładnie z tej serii ST3320620AS ktory jest cholernie glosny i chrumkajacy przy odczycie i zapisie... czy na pewno ten polecany ST3250410AS jest tak cichy?

no akurat ten ...620AS to ma chyba trzy talerze więc nie bardzo jest "z tej serii" bo ...420AS ma tylko jeden talerz i u mnie jest niesłyszalna.

 

P.S. - 620 dyski ma dwa, głowice trzy - sorry i oczywiście miało być "410AS"

P.S.2- wg specyfikacji 620 jest o ok. 15 procent głośniejszy niz 410

Edytowane przez hill70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W transferze między 2 dyskami różnicy nie zobaczysz, tak samo w HDtachu na wykresie. Dodatkowy bufor ci się przyda, jak przenosisz dużo danych między partycjami tego samego dysku. Przydaje się on także, gdy masz mało Ramu i dysk np: podczas wczytywania gry musi dużo danych na plik wymiany przerzucić.

Mówiąc w skrócie: większy bufor=lepiej. 10zł cię nie zbawi :D

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że na 99,9% pada mi nie kontroler na płycie a dysk, będę przed wysłaniem obecnego na gwarancje kupić coś nowego, zastanawiam się 250GB czy 320GB? Zależy mi przede wszystkim na niezawodności i ciszy, a prędkości swoją drogą. Wydaje mi się, że powinienem kupić coś z jednym talerzem ale po przeczytaniu paru tematów się zgubiłem.. Do Seagate się zraziłem ale jeśli bardzo będziecie namawiać to się zgodzę. Cache myślę że 16MB. Chciałbym się ze wszystkim zmieścić w 300zł więc proszę o propozycje:) Może Hitachi lub Samsung?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...