Skocz do zawartości
Jabar83

E2180 + Msi Neo2-fir + 2x1gb Kingston.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem. Nie wiem co jest przyczyną ,ale podczas grania po paru minutach obraz się robi czarny, a dokładnie to wyłącza się monitor i tak przez ok minutę, albo po prostu się restartuje czy też zawiesza. Słychać czasem dźwięki z gry. Dzieję się tak też na def. taktowaniu procka 2000 mhz (10x200), ale po nieco dłuższym czasie (ok 10 minut). Temperatury nie są zbyt wysokie. Robiłem test Orthosem i przeszedł go nawet na 8x380 czyli ~3 ghz. Myślałem też o zasilaczu ,ale napięcia wydają się być w porządku. Podejrzewam, że to ta cholerna płyta . Bios to 1.5, ale na def 1.2 było to samo.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kilku grach czy na jednej? jak w jednej to gra sypie ...

bo jak orthos przeszedł to nie proc...

próbowałeś zapętlonego 3dmarka lub innego testera graficznego? sprawdź i zdaj relację.

może oszczędzanie energii(zmiana mnożnika proca tak syfi)? wyłącz dla testu.

Ram sprawdzony?

Zasilacz sprawdzałbym na końcu... markowy i z zapasem(29A/12V0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak będę miał taką możliwość to tak. na linii 12V (12.26) na 5V (5.09v). Dzieje się tak w każdej grze. Jak mówiłem temperatury nie są zbyt wysokie. W spoczynku ok 30 na oba rdzenie. Sprawdzę na innym zasilaczu. Sprawdzę też pamięci memtestem. Może to nie wina sprzętowa tylko coś w sterach namieszane. Może coś się gryzie. Raz windows zapisał Minidump, Odczytałem

Debugging toolsem i problem był powiązany z plikiem ntoskrnl.exe. Może w tym kierunku trzeba szukać przyczyny.

 

BTW. Ktoś mi poda linka do Biosu 1.4 żebym mógł go wgrać online. Ze strony MSI pobiera mi tylko 1.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że problem rozwiązany. Dodatkowo przetestowałem pamięci GM i zero błędów. Ale niedawno komputer się zresetowal podczas instalowania Gadu Gadu. Po restarcie ponownie w tym samym momencie (zaraz na początku instalki) wystąpił restart. Ale to nie wszystko ,bo jak montowałem obraz w Daemon Tools też był restart. I tak przez cały czas. Na def taktowaniu procka i pamięci to też czasem występuje. Może to jednak coś z płytą . Pierwszy raz coś z czymś takim się spotkałem. Podejrzewam też jakiś sterownik ,albo płytę. Jutro zrobię format i postawię Vistę i XP. Ciekaw jestem co może byc przyczyna tych nagłych restartów. Mam już 4 raporty minidump i wszystkie wskazują na ntoskrnl.exe. To zdaje się jest jądro systemu. Może faktycznie coś ze sterami. Już mi cierpliwości brakuje. Dziś ponad godzinę grałem w F.E.A.R i żadnych restartów. Oprócz tych z programami Gadu Gadu i Daemon Tools.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie pojawia sie podobny problem. Podczas grania w jakiekolwiek gry komputer poprostu sie resetuje. Nie sadze zeby cos sie przegrzewalo bo temperatury wachaja sie w okolicach 30*. Bios oraz wszystkie sterowniki sa uaktualnione. Sprzet, poza zasilaczem, jest nowy. Zastanawiam sie czy czegos nie poustawialem w biosie (wszystko zostalo na default) czy moze to poprostu zasilacz nie wyrabia... Przyznam ze troche jestem zdezorientowany... Moja konfiguracja :

 

Intel Dual Core E2180

ASUS P5k

Patriot 2x512ddr2 (667)

Palit GF8600 Sonic+

Sirtec 410W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil: rozwiazales w jakis sposob ten problem?

U mnie dzis zaczely sie podobne cyrki. Restarty podczas pracy w Windowsie. Wczoraj kilka godzin grania w Gears of War i nic sie nie dzialo...

Sprzet niekrecony, nawet pamieci dalem na auto i co jakis czas powtarza sie reboot :?

 

Moj sprzet:

Msi Neo2-fir

E2160

2x OCZ Platinium Rev2 1GB

Radeon 3850

Zasilka Hiper 480W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie w tym problem ,że sam nie wiem co tak naprawdę było przyczyną. Ale podejrzewam albo kartę graficzną ,albo przegrzewający się mostek NB albo SB. W każdym razie zmieniłem pastę pod radiatorami ,wymieniłem chłodzenie na karcie graficznej ( bo i tak było głośne ) i jakoś problem sam się rozwiązał. Jak na razie od tego czasu nie miałem żadnego restartu czy zwiechy.

 

 

Ja na twoim miejscu na początku zacząłbym od sprawdzenia czy te restarty są z winy sprzętowej czy programowej. Warto zajrzeć do tego tematu...

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104416

 

...i zainstalować ten program co podał Nyny. Postępować tak jak to opisał. Może to być sterownik ,albo jakiś program np. firewall. Wydaje się to niedorzeczne ,ale kiedyś (na starej platformie AMD) miałem zainstalowaną którąś wersje Kerio Personal Firewall (chyba 2.1.5) i on powodował ciągłe restarty i to po wielu re-instalacjach. Po wywaleniu zero restartów.

 

 

Jak to nie wina programu ,to zacząłbym standardowo od sprawdzania podzespołów. Najpierw czy pamięci nie wywalają błędów. Test Orthosem ,a najlepiej to GoldMemory . Można poluzować timingi z CL4 na CL5 ,albo zwiększyć napięcie. Dać nawet te 2.3v. Chociaż dziwne skoro nie kręcone to powinny i na 1.9 działać bezproblemowo. Oczywiście wgrać nowszy BIOS (może 1.4 ,albo 1.76). A potem to już sprawdzać po kolei procesor ,karta graficzna. Śledzić temperatury. No i ten zasilacz. Nie wiem nic o tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam cyrki z Msi Neo2-fir po zmianie z AB9 na której wszystko smigało.Otóz komputer lubi sie czasam samoczynnie zrestartowac a gry sie wieszaja-czarny ekran i ciągły dzwiek albo restart i bluscreen

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci biegaly na 2V, MemTest86+ chodzil 2h i zadnych bledow. Podejrzewam ze to nie wina ramu.

Chociaz od momentu jak dalem pamieci na auto, reboot byl tylko jeden... W sumie od kilku godzin komp chodzi bez przerwy.

 

Bios 1.4, taki dostalem z plyta.

 

Temperatury raczej w normie, w SpeedFanie (a wlasciwie w kazdym programie diagnostycznym i biosie) nie przekraczaja ~35. GPU sie niezle grzeje, ale to w koncu 3850 ;)

 

Hiper to raczej markowa firma, ale wzialem wlasnie multimetr i sprawdzialem linie 5V i 12V:

5 - 5.13V

12 - 12,23V

Multimetr Fluke'a wiec napiecia na 100% dobre.

 

Moze zapobiegawczo podbije napiecie na pamieciach na 2,1 - 2,2V.

 

Dzieki za rady, grzeje kompa dalej, pozniej puszcze Orthosa i 3dMarka.

 

Edit: No i pozniej sprawdze jeszcze tego debuggera.

Edytowane przez Duster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwykle jestem użytkownikiem forów jako czytający i szukający pomocy (data rejestracji 2003 B-) ), i nie nabijający w sieci nowe niepotrzebne tematy. Na tutejszy temat udało mi się trafić przypadkiem używając google.

Mój sprzęt:

e6750, MSI P35 NEO2 FIR, OCZ Platinum 2x1GB rev2, 8800GT 512MB, Tacens Valeo 460W

Niestety u mnie również występują nieoczekiwane bluescreeny jak i u was. Zdarzają się zwykle podczas przeglądania stron www choć ostatnio zrobił restarcik samoczynnie gdy nie było mnie przy kompie. Póki co w grach zero zwieszek, 3dmark no problem, Orthos również po 3h testy chodzą i wszystko OK.

 

fragment z debugera:

Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 0n2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Windows XP Kernel Version 2600 (Service Pack 2) MP (2 procs) Free x86 compatible

Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS

Kernel base = 0x804d7000 PsLoadedModuleList = 0x805644a0

Debug session time: Wed Jan 9 21:28:37.625 2008 (GMT+1)

System Uptime: 0 days 7:32:07.335

 

czyli najprawdopodobniej jest to problem hardware.

System testowałem na lekkim OC jak i bez OC, poluzowałem timingi ramów, napięcia ramów ustawialem na 2.1-2,2V. Nic nie dało rezultatu. Z powodu zmiany całej platformy z X2 na c2d spowodowało zmianę praktycznie wszystkich części więc ustalenie winowajcy nie jest łatwe.

Ja jestem w dalszym ciągu w trakcie przeszukiwania zagranicznych forów, jak coś znajdę to się na pewno podzielę informacją :) Pozdrawiam. Paweł

 

[EDIT] Zmieniłem Bios z 1.3 na 1.6 - potestuję i poczekam na rezultaty...

 

[EDIT2] Komp chodzi bezustannie prawie 2 dni - na razie bez zwieszki... oby już tak zostało :)

Edytowane przez numer1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem cyrki z resetami, w windzie, grach, czasem komp chodzil i tydzien bez restartu, czasem resetowal sie kilka razy dziennie...

stosowalem kombinatoryke, nic nie pomagalo, dalem nawet do serwisu zasilke - bo ja najbardziej podejrzewalem, ale byla ok... jak wrocila to podlaczylem pod plyte glowna 24+8pin, a nie tak jak sugeruja 24+4... od 9 miesiecy nie mialem resetu...

ale jesli to nie pomoze wam to znaczy ze u mnie to tez nie pomoglo, ale co to pojecia nie mam :mur: , wole zyc w blogiej nieswiadomosci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, kolejny reset :( i to w momencie gdy komp chodzi na defaulowych ustawieniach. Zakupiłem więc nową zasilkę: Corsair CMPSU-520HXEU 520W (przynajmniej ma już wtyczkę 8-pin). Powinna dotrzeć do mnie około środy - czwartku. Mam nadzieję, że pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, kolejny reset :( i to w momencie gdy komp chodzi na defaulowych ustawieniach. Zakupiłem więc nową zasilkę: Corsair CMPSU-520HXEU 520W (przynajmniej ma już wtyczkę 8-pin). Powinna dotrzeć do mnie około środy - czwartku. Mam nadzieję, że pomoże :)

sam jestem ciekaw czy to pomoze (24+8pin) - ale w sklepie nie bylo zadnych przejsciowek na 8-pin? bo zakup nowej zasilki tylko dla zlacza 8-pin to malo ekonomiczne rozwiazanie...

 

Ale przed zakupem trzeba bylo sprobowac podlaczyc sprzet 'na pajaka' i sprawdzic czy sie nie resetuje...

U kumpla resety powodowal kabel sata ktory przy zamknietej budzie dotykal obudowy...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem ciekaw czy to pomoze (24+8pin) - ale w sklepie nie bylo zadnych przejsciowek na 8-pin? bo zakup nowej zasilki tylko dla zlacza 8-pin to malo ekonomiczne rozwiazanie...

 

Ale przed zakupem trzeba bylo sprobowac podlaczyc sprzet 'na pajaka' i sprawdzic czy sie nie resetuje...

U kumpla resety powodowal kabel sata ktory przy zamknietej budzie dotykal obudowy...

Przejściówki nie znalazłem (chyba takowej nawet nie ma), a pożyczenie zasilacza od kumpla nie wchodzi w grę, ponieważ resety są zbyt sporadyczne. Jeśli natomiast chodzi o nowy zasilacz, to już od zmiany platformy miałem na niego chrapkę, :) ponieważ obecny nie okazał się tak cichy jak producent obiecywał. Jak poskładam dam znać a na razie leczę grypę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Moje dane :

 

-Intel Core 2 Duo E6750,2.66GHz, 1333FSB,4MB Cache, LGA775, 65nm

-MSI P35 NEO2-FIR, P35, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, FW, CrossFire, ATX

-A-Data 2x1024MB Extreme Edition DDR2 800MHz CL4 (4-4-4-12-2T) Overclocking DIMM

-ASUS GF-8600GTS TOP 256MB

-Zasilacz Corsair CMPSU-450VXEU 450W

 

Z koleji u mnie komp wiesza się tylko podczas grania (np.CMR'05) wystęuje to tak, że mam "zamrożony" ekran i aby wstał

komp to muszę brać na klawiaturze przycisk uśpienia po którego powtórnym naciśnięciu udaje sie mu wrócić do stanu "życia" ,

ewentualanie radzi tylko "twardy reset".

Programy testowe oraz 3Dmarki chodzą bez problemu (pamięci niby maja wg.Everest 5-5-5-12 ?)

Temperatury na std bezstresie = 50st zaś podczas solidnych gier = powyżej 75st nawet 85 st !!!

Karta ma rok czasu.

Moim zdaniem grafika jest przegrzana i nie wyrabia jak dostanie temp.

<_<

 

update - hardware

 

-E8400

-A-Data 2x1024MB Extreme Edition DDR2 1066MHz CL5 (5-5-5-15-2T) Overclocking DIMM

-BFG GF-8800GTS OC 320MB

Edytowane przez kyloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grafika jest przegrzana i nie wyrabia jak dostanie temp.

masz dobrze wentylowaną obudowę? Spróbuj sprawdzić czy będą zwieszki przy otwartej budzie.

 

Jeśli natomiast chodzi o moje bluescreeny to po zmianie biosa mam 1 zwieszkę na tydzień (komp chodzi 24/24). Dziś zmieniłem zasilacz na tego corsair-a 520W i poczekam co się będzie dziać - jak coś będzie nie "halo" to na pewno dam znać :)

 

[EDIT]

Właśnie wyczytałem w innym wątku o naszej płycie, że ramy wkłada się w sloty dwóch różnych kolorów - jedna kość pod pomarańczowy a druga pod zielony :) Moja błędna instalacja kości wynikała z powodu posiadanej przeze mnie wcześniej płyty pod AMD i tam wkładało się pod jeden kolor :)

Edytowane przez numer1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - zawieszki są na 200% przy Anizo lub FSAA, nawet 3DMark'05

 

A co do budy , to nie ma szans - dodatkowe chłodzenie ma na boku , wypięty slot pod grafiką no i obudowa typu Atrix/Ntt.

 

Stawiam na grafę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ekscytuj sie ja kiedys mialem reset po miesiacu :-P

BTW. podlaczyles 24+4 czy +8?

24+8, zresztą piszę o tym kilka postów wyżej :lol:

 

[EDIT]

Komputer pracuje praktycznie 24/24h. Po zmianie zasilacza, od 2 miesięcy ani jednej zwieszki. :)

Edytowane przez numer1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...