Skocz do zawartości
Caminero

Palit X800 Gto Agp - Problem W 3d.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o pomoc :) W piatek zakupilem do mojego zestawu z podpisu nowa karte PALIT X800 GTO 256 MB DDR3 na AGP (r420), chyba jest to max co moge wlozyc do mojego zestawu. Postawilem nowy system WIN XP SP1, oczywiscie stery zaladowane, wszystko podlaczone no i pojawil sie problem. W 3D markach (03 i 05) i grach (testowalem MoH: PA; ToCa 3. Alpha Prime) zaraz po odpaleniu, lub nieraz troche dluzej grafika mi sie zawiesza i nic nie moge zrobic. W Markach przejdzie kilka testow i robi zwieche, w grach nieraz moge ustawic konfig i zwis nieraz nawet odpale na kilka sek i tez zwis.Testowalem na sterach Omegi 7.04, 7.01 oraz Catalystach 7.7 (oryg z plytki), caly czas mam tak samo, zwis sie robi. W 2d jest dobrze, programy chodza dobrze, filmy moge spokojnie ogladac. Puszczalem Prime chodzil komp 1h i bylo spoko, grafika dobrze sie kreci ATITOOL do 560/1180 idzie spokojnie, potokow nie probowalem odblokowywac, zawiesza sie zarowno na defaulcie jak i na kreceniu, zasilacz mam firmowy pewne 350W, w MBM napiecia dobrze trzyma na poszczegolnych liniach. Ustawialem tez defaultowo procka, nie krecilem go ale to tez nie pomaga. Nie wiem co robic dalej. Moze macie jakies pomocne sugestie? W zalaczniku dodalem screen bledu jaki mi wyskakuje po zawieszaniu sie karty.post-11737-1194846484_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze o pomoc :) W piatek zakupilem do mojego zestawu z podpisu nowa karte PALIT X800 GTO 256 MB DDR3 na AGP (r420), chyba jest to max co moge wlozyc do mojego zestawu. Postawilem nowy system WIN XP SP1, oczywiscie stery zaladowane, wszystko podlaczone no i pojawil sie problem. W 3D markach (03 i 05) i grach (testowalem MoH: PA; ToCa 3. Alpha Prime) zaraz po odpaleniu, lub nieraz troche dluzej grafika mi sie zawiesza i nic nie moge zrobic. W Markach przejdzie kilka testow i robi zwieche, w grach nieraz moge ustawic konfig i zwis nieraz nawet odpale na kilka sek i tez zwis.Testowalem na sterach Omegi 7.04, 7.01 oraz Catalystach 7.7 (oryg z plytki), caly czas mam tak samo, zwis sie robi. W 2d jest dobrze, programy chodza dobrze, filmy moge spokojnie ogladac. Puszczalem Prime chodzil komp 1h i bylo spoko, grafika dobrze sie kreci ATITOOL do 560/1180 idzie spokojnie, potokow nie probowalem odblokowywac, zawiesza sie zarowno na defaulcie jak i na kreceniu, zasilacz mam firmowy pewne 350W, w MBM napiecia dobrze trzyma na poszczegolnych liniach. Ustawialem tez defaultowo procka, nie krecilem go ale to tez nie pomaga. Nie wiem co robic dalej. Moze macie jakies pomocne sugestie? W zalaczniku dodalem screen bledu jaki mi wyskakuje po zawieszaniu sie karty.post-11737-1194846484_thumb.jpg

Witam ponownie i prosze o pomoc w temacie, ktos podejrzewa przyczyne tych zawieszen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka standardowych w takich przypadkach uwag/pytań:

 

1. Karta nowa czy używka?

2. Chłodzenie gpu dobrze siedzi? Nie jest "luźne", nie lata po karcie?

3. Odkręć proca nawet poniżej def i testuj kartę- w przypadku problemów należy wyeliminować wszelkie inne potencjalne przyczyny.

 

Karciocha wiesza się po przejściu w 3D- jest wiele potencjalnych przyczyn:

- karta przegrzewa się,

- brakuje jej prądu,

- karta uszkodzona- w 2D ok, w 3D zonk,

- grzebany bios karty- GTO to łakomy kąsek dla "śmiałków",

- brak konkretnych powodów- ot karta gryzie się z resztą konfigu i basta...

 

Opisane przez Ciebie problemy wskazują jednak na "przegrzewanie się" karty lub jej fizyczne uszkodzenie. Jsk jest naprawdę mogę tylko zgadywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Karta jest nowa, nie uzywana. Byla testowana juz w zaprzyjaznionym serwisie na innym configu i dziala dobrze w 2d i 3d, wiec karta odpada jako przyczyna, Sprawadzalem tez inny zasilacz (chieftec 450W) objawy nadal sa takie same, czyli zasilka nie jest tu problemem, wychodzi na to ze albo plyta sie gryzie z karta albo sam juz nie wiem, Karta nie ma czujnika temp nie wiem czy sie mocno grzeje (ATT i ATTray nie wykrywaja temp) Chodzenie gpu wyglada solidnie (spory wentylator + radiatory na pamieciach) Dzis wstawiam cala bude do serwisu no i zobaczymy, pewnie przyjdzie mi zmienic plyte glowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...