Skocz do zawartości
Diabelek_18

Wrt 54gsv1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczór i prosze o pomoc ;P

Od 3 dni próbuje skonfigurowac sieć na w/w routerze i wszystko działa tylko chwile. W sieci jes 4 kompy po lanie i 1 lapek na wifi testowane softy: tomato 1.07 1.10 1.11 dd-wrt23 sp2. Po uruchomieniu i skonfigurowaniu router pracuje jakies 30 min i się restartuje chyba że załacze emule to po 15 min nie mam neta. Zapala się lampka DMZ na routerze i tylko restart pomaga. Szukałem rozwiązania na wielu forach ale nic nie znalazłem. Router kupiłem na allegro używany bez gwarancji. NIe wiem czy wywaliłem 150 zł w błoto czy da sie cos z tego zrobić.

Nie właczałem żadnych dodatkowych opcji na routerze tylko przypisanie wlan hdsp auto na lanie i wep na wi-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczór i prosze o pomoc ;P

Od 3 dni próbuje skonfigurowac sieć na w/w routerze i wszystko działa tylko chwile. W sieci jes 4 kompy po lanie i 1 lapek na wifi testowane softy: tomato 1.07 1.10 1.11 dd-wrt23 sp2. Po uruchomieniu i skonfigurowaniu router pracuje jakies 30 min i się restartuje chyba że załacze emule to po 15 min nie mam neta. Zapala się lampka DMZ na routerze i tylko restart pomaga. Szukałem rozwiązania na wielu forach ale nic nie znalazłem. Router kupiłem na allegro używany bez gwarancji. NIe wiem czy wywaliłem 150 zł w błoto czy da sie cos z tego zrobić.

Nie właczałem żadnych dodatkowych opcji na routerze tylko przypisanie wlan hdsp auto na lanie i wep na wi-fi.

tomato 1.11 podobno rozwiazalo ten problem..patrzyles na openlinksys?

 

rozumiem ze czyścic z ustawien probwaleś włączę z kasowanie nvram?

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomato 1.11 podobno rozwiazalo ten problem..patrzyles na openlinksys?

 

rozumiem ze czyścic z ustawien probwaleś włączę z kasowanie nvram?

czytałem openlinksys i za każdym razem czyściłem ram

wczoraj router działął mi przez godzinke myslałem że już wszystko ok ale dzis nie ogłem pobrac adresu sieciowego wszystkie diodyna nim mrógały - cały czas sie restartował

 

zastanawiam się czy nie wgrać mu wszystkiego JTAGiem czy to może pomóc ( nie mam go jeszcze ale jakąś taśme ode wykombinuje i jak trzeba to polutuje ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz wgrywać JTAG'iem ?? Tym kablem to się nvram i kernel usuwa i w skrajnych przypadkach Bootloadera programuje.....

 

Zrób coś dla mnie, zrzuć mi CFE.BIN i wyślij na skrzynkę. Żeby to zrobić musisz się zalogować na panel Tomato potem zakładka Administration a następnie Debugging. Potem klikasz download CFE, i wysyłasz mi na skrzynkę, najlepiej, żeby było spakowane zipem. Zobaczymy, czy przypadkiem nie masz uwalonego CFE, co może być przyczyną....uwalonej pamięci flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z routerem znowu powrócił ;/ nie można uruchomic żadnego p2p bo w 15 min zawiesza router. Zauważyłem tez że coraz cieplejsza jest jego obudowa. Aktualnie działam z wyłączonym radiem 5 kompów podpietych 3 kabelki w routerze i 3 w switchu. czasami jak się zawiesi to dopiewro przywrucenie ustawień fabrycznych pomaga mu żeby nadał ip. Aktualnie ma wgrane Tomato Firmware v1.11.1219.

Gdzie moge szukac powodu tych resetów. Dodam że na wczesniejszych wersjach softu działo się to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiekszałem ilość połączeń ale nic nie dało - sprawdzałęm też ile połacze trzyma router to było jakies 20 % wykorzystane przed padem- max 800 połaczeń na 4096 ustawione na routerze. Co do zasilacza to nie miaęłm możliwości podpiac innego . Poszukam może dzić jakiś zamiennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu mam nowy orginalny zasilacz linksysa ale mała kupa;/

to nic nie dało nadal sie resetuje, działał 20 min i gdy obciazeie łacza było ok 90 % reset. Rozmawiałem z poprzednim właścicielem sprzetu jak on twierdzi nie maiał takich problemów uzywał lapka-net po wifi i stacjonarke łacze 1Mb . Wszystko na tomato 1.07

Jest sens wracac do starszej wersji firmweru ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz wrzyce jeszcze raz Tomato ale zawsze po wrzuceniu czyściłem nvram. nie wiem czy powodem tych zwiech nie jest przegrzewanie sie routerka mam chwilowo podpietego nowego wrt54gl i jest duzo chłodniejszy niz wrt54gs z którym mam taki problem.

Biore sie do roboty wkrótcce opisze efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowe tromato czyszczenie nvramu

podpialem rputer pod jednego kompa zeby nie denerwowac innych z sieci a tu powtórka z rozrywki ;( nawet przy jednym komp resety.

Wyłączyłem radio . ststycznie przypisałem Ip zwiekszyłem ilośc połączeń do 4098 i nadal nic to nie dało. Router co 30 - 40 min się resetuje w zalezności od obciazenia na emule mam ograniczenie do 400 połączeń. Co jeszcze można zrobic?

PS cały czas jest ciepły - dużo cieplejszy niż wrt54gl którego mam w pokoju ibok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić na odległość, ale wydaje się być uszkodzny sprzętowo, mi się pomysły wyczerpały. Objawy sugerują uszkodzenie procesora, gdyż, jak wspomniałeś grzeje się dosyć mocno. Jest więc bardzo prawdopodobne, że ktoś podpiął do niego za mocny zasilacz bądź poprzedni uległ uszkodzeniu w wyniku czego "coś tam" za sobą pociągnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...