Skocz do zawartości
surix

Problem Z Pamięciami :/

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem do kompa z sygnatury 2x512 DDR hynixów BT D43, włozyłem do kompa i odpaliłem z moimi Geilami komp zabeepował więc pomyślałem żeby poluźnić w BIOSie ram, wyciągłem te nowe kostki, odpaliłem kompa na tych starszych gdzie bez problemów komp na nich chodził i słysze tylko 1 długi i 2 krótkie piski z kompa i NIC :-| to chyba błąd parzystości ramu... przekładałem te moje pewne kostki Geila i nic, clear CMOS i też nic nie daje :sad: co może bz przyczyną? może jakieś pomysły żeby chociaż odpalić tego kompa, aha moitor jest cały czas w stanie czuwania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Stary , ja dosztukowalem te same Geile 1x1 + 1x1 667CL5 i mi tez komp nie bangla na Dual Channelu , na nim sa bledy CRC , jedyny pozytek do single. Sprobuj przekladac sloty. Jesli jednak masz w sumie 4x512 to dual musi sie zalaczyc i masz to co ja :| Na pewno kosci beda osobno banglac , ale razem nie chca. Intel ma cos takiego jak FLEX memory wiec 2x512DDR2533CL4 powinny mi lazic z 2GB667CL5 ale nie lazi > CRC :) mimo , ze winda bootuje itd.

 

Przekladaj kosci do slotow , moze zabotujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nawet jedną kość i nic :( qrde zaraz odpale kompa na min cfg. Może się obudzi... dziwi mnie to że nawet na moich starych kostkach nie chce odpalić.... może coś z BIOSem? :mur:

 

edit

i nic dalej to samo....

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i nic........... :damage_wall:

Ale jak odpaliłem kompa na min. cfg to tez to samo, później jak go złożyłem i wsadziłem do budy i już byłem przekonany ze pójdzie do serwisu to spróbowałem odpalić i przeszedł wszystko bez problemów! :D nie wiem czy BIOS ześwirował czy co ale teraz chodzi bez problemu tylko narazie nowych kości nie wsadzam nie chce ryzykować powtórką :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem :/ co mogło być, jak rozkładałem kompa na biurku i chciałem uruchomić to wszystko było dociśnięte tak jak powinno.... i dalej było to samo... dopiero w budzie zaczęło działać nie wiem co się stało, jakaś czarna magia :-P :) zresztą dobrze komp odpala bo nie chciał bym mieć od niego przymusowej przerwy :rolleyes: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...