Skocz do zawartości
zibi74

Przesiadka Sempron 3000 -> X2 4200 939

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam kilka pytań odnośnie powyższego:

 

1) Wysłużonego semprona 3000 chciałbym wymienić na X2 4200 toledo gdyż podejrzewam, że jest to maksymalny model który jest aktualnie dostępny w sprzedaży np na allegro. Wyższe są ale pochodzą tyko od prywatnych użytkowników i są strasznie drogie. Procki pod 939 raczej się kończą i chciałbym złapać okazję. Mam płytę gigabyte k8nf9. Czy ktoś z Was miał jakieś problemy z tą konfiguracją? Czy pamięci pracujące do tej pory w dualu będą dobrze działać dalej?

 

2) Bieżący konfig to: Sempron 3000 + Gigabyte K8nf9 + 4 x 512 Twinmos + 6600GT + 2 HDD + DVDRW/CD + FDD + Fortron 350 THAP. Czy zasilacz ten wytrzymałby te dodatkowe ok 30w jakie w specyfikacji mają X2 np 4200? Sempron 62W a x2 89W. Muszę mieć co do tego 100% pewność. Podkręcanie jeśli takowe w ogóle by było to raczej niewielkie. A może jest też tak że pomimo tych zapisanych 89W X2 ciągnie jednak w rzeczywistości więcej no i wtedy powinienem wymienić zasilacz? Na jednej ze stron wyczytałem że pobór mocy może sięgac nawet 110W!

 

3) Czy osiąganie lepszych wyników np w grach będzie możliwe po tej przesiadce czy jednak karta graficzna (która nie jest jeszcze taka stara) będzie to blokować znacznie? Jeśli tak to wymienię ją kiedyś. I tu kłania się poprzedni punkt z zasilaczem - czy ten fortron pociągnął by tego 4200 i dajmy np 8600GT?

 

Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zasilaczem może być ciężko. Nawet gdyby miał "udźwignąć" tę konigurację to byłby zbyt przeciążony, co najprawdopodobniej byłoby przyczyną niestabilności. Tak więc radziłbym jednak go wymienić - tym bardziej również ze względu na to, że dochodzi jeszcze podkręcanie. Faktycznie dwa jądra w momentach stresu potrafią zabrać dużo - poza tym do tego 6600GT i 2HDD... Może być ciężko. Gdyby był to Modecom MC albo HuntKey o takiej mocy - to wydaje mi się że możnaby się jeszcze zastanawiać. Ale skoro jest to Fortron to tutaj myślę nie powinno być wątpliwości. Zobaczymy jeszcze co na ten temat powiedzą inni - lecz sądzę, że to samo. A co do 8600GT - to już kompletnie wybij sobie z głowy. Skąd takie pomysły? To tak jakbyś ciężarówkę napędzał silnikiem od Fiata 126p i oczekiwał nie wiem jakich osiągów... Może pojedzie - ale jak? Tak samo z zasilaczem - może uciągnie, ale nie zdziwiłbym się gdyby przy każdym obciążeniu następowały BSODy i restarty.

 

Z pamięciami itd. oraz ogólnie z tym zestawem w nowej konfiguracji nie powinno być problemów. Zaktualizuj BIOS płyty przed włożeniem nowego - bowiem stara wersja może nie pozwolić na jego obsłużenie. Poza tym niektóre X2'jki miały "walnięte" czujniki temperatury - takowych należy się wystrzegać. Tak ogólnie jednak w tej konfiguracji (wyjątkiem jest zasilacz) procesor ten nie powinien sprawiać jakichś wielkich problemów.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...