Skocz do zawartości
X800

Do Nowych Gier: 8600gt Sonic+ Czy X1950pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie stanąłem przed wyborem nowego GPU. Fundusze do 400-450zł. Swoje poszukiwania zawęziłem do tych oto kart:

 

1. GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+ <<KLIK>>

 

2. Radeon X1950 Pro PowerColor 256MB TVHD / 2xDVI ArcticCooling

<<KLIK>>

 

Wszystkie porównania jakie widziałem dotyczyły starszych gier typu Prey, CoD2. Mnie jednak interesuje jak te karciochy sprawują się w nowych produkcjach typu: Crysis, CoD4. Oczywiście karta będzie kręcona...

 

Proszę doradźcie mi lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> z tej dwójki :razz:

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znajdziesz odpowiedzi na to pytanie :P tak jak kiedyś było 7300galaxy vs 7600palit tak teraz jest dyskusja x1950pro vs 8600palit . Obie karty mają swoich zwolenników jak i przeciwników , jeżeli zależy ci na dx10 i mniejszym poborze prądu to wybór jest prosty ;) - 8600

Dokładniejszych informacji , za i przeciw znajdziesz w odpowiednich tematach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Palita, sam go pisiadam i wiem jak chodzi :) ponad 7k w 3dmarku06 vs radek zaledwie 5k. No ale w niektorych grach radek jest duzo lepszy(starsze gry) w nowszych grach troche bedzie sie chował bo nie piosiada directx 10. Np. w grze Gothic III w testach palit osiaga 50fps a radek 60fps. tylko ze palit dobrze sie kreci i spokojnie mozna z niego wyciagnac 720+/2100+ i wtedy wydajnosc jest znacznie wieksza. To moje zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w 3DMarki ? W "akcji" X1950Pro jest po prostu lepszy...

po OC(vmod olówkowy) 8600GT bedzie poprostu szybszy w najnowszych grach i jest do tego tanszy,wiadomo w marki sie nie gra ale te 2 kafle roznicy(pewnie ten 8600GT mocno podkrecony) bedzie miało przełozenie na gry(mimo to iz wiadomo ze 8600GT swietnie sobie radza w markach) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i najwazniejsze ati(radek) ma niedopracowane sterorowniki, wiec czesto w grach mozna zobaczyc jakies artefakty, cienie..... za to sterowniki nividia(geForce) nie maja takich problemów/

Testowales te sterowniki do X1950PRO, czy "kolega kolegi" tak mial ? Ja jeszcze w zadnej grze nie mialem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili X1950PRO, bo po prostu w obecnych grach jest lepszy.

to nie jest takie oczywiste,chwila zabawy i 8600GT bedzie szybszy :wink: ,tańszy,cichszy,z lepszym wsparciem sterowników,juz nie mówiec ze wiekszosc gier pisana jest pod karty NVIDIA Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

wystarczy Sonic + i podkrecic rdzen do ok 720Mhz-powinno sie udac bez olówka

Mam non sonica i rdzen bangla na 700.

 

A co do DX10....kolega chyba chcial sobie zazartowac przy 8600....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest wydajniejsze od X1950PRO ? Wątpię, bo podobne takty ma GTS, a z X1950PRO przegrywa

GTS ma takty o ok 50mhz nizsze,moze nie wydajniejsze ale tak samo wydajne w najnowszych produkcjach,fajnie gdyby ktos zrobil porownanie tych dwóch kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie stanąłem przed wyborem nowego GPU. Fundusze do 400-450zł. Swoje poszukiwania zawęziłem do tych oto kart:

 

1. GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+ <<KLIK>>

 

2. Radeon X1950 Pro PowerColor 256MB TVHD / 2xDVI ArcticCooling

<<KLIK>>

 

Wszystkie porównania jakie widziałem dotyczyły starszych gier typu Prey, CoD2. Mnie jednak interesuje jak te karciochy sprawują się w nowych produkcjach typu: Crysis, CoD4. Oczywiście karta będzie kręcona...

 

Proszę doradźcie mi lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> z tej dwójki :razz:

 

Pozdro!

 

 

drogo:o

 

http://www.arche.home.pl/osc/product_info....03ef12997b1ef42 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuje temat.

ehh, tyle postow napisaliscie, wszystko uważnie przeczytalem, i dalej nie wiem co wybrac,

 

; d

 

mam nie chec do sterownikow ati, wiele razy sie na nich przejechalem i mnie denerwowaly, zwlaszcza ze na moim slacku ciezko je postawic, [zalezy jakie] ..

 

 

czytalem pare recenzji np ta

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2468-40

 

i nie za dobrze wypadla ten radeon, dlatego dalej nie wiem

ale ona stara jest i na starych sterach testowana..

 

 

co wybrac ; ] bo caly czas mam dylemat, nie chce sie znow przejechac na niedopracowanych sterach do ati.

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niektorych sklepach 3850 jest juz za 550zl i bedzie kilka razy lepszy od tych dwoch kart. Ja mialem x1950xt i bylem nie zadowolony - problem w montowaniu ainnego chlodzenia pozatym strowniki dziwne i malo fps w grach. Ja bym sie zastanawial miedzy 7900gs og galaxy 600/1600 ewentualnie nad kastratem 8600 - ale to zawsze bedzie tylko kastrat :) doloz 100zl i bierz 3850!

A jak nie mozesz dolozyc 100zl do 3850 to doloz 50zl do HD2900pro - http://www.pc-media.pl/p/pl/VGASAPATI0284/a.html

 

podkecisz troche i masz HD2900XT.

 

Obecnie nie oplaca sie kupowac anie x1950pro ani 8600gt.

Edytowane przez mohito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem ze jest kilka razy wydajniejsza...

to w czym jest kilka razy lepsza?.Wiem ze 8600GT to nieudana seria kart nvidi ale cos tam mozna z nich wykrzesać przy odrobinie chęci Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wydajniejsza

2. directx 10.1

3. zintegrowany procesor dziweku, podlaczajac przez hdmi do tv mam dziwek przez glosniki w tv.

4. nowa karta - latwiej juz pozniej sprzedac.

5. ewentualna mozliwosc polaczenia 2 w crossfire na plycie z chipsetem p35

 

jednakze jakbym mial 300zl na grafike to bym kupil 8600gt sonic. Chcac przeznaczyc 450zł jestesmy w innym segmencie :)

Edytowane przez mohito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...