Skocz do zawartości
Konrad-kun

Chłodzenie Wodne "na Przyszłość" - Potrzebuję Rady

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar złożyć sobie chłodzenie wodne, a jako, że się trochę napaliłem, trudno mnie będzie od tego odwieść. Nie jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, wcześniej posiadałem dwa różne układy z firmy CPC (tak, wiem...), ale zdjąłem je po upgrade'dzie sprzętu i nie mam najmniejszej ochoty do nich wracać. Celem jest wydajność i cisza. Do tej pory mój planowany zestaw wygląda tak:

 

Chłodnica – Cooltek Extream Dual, na niej dwie 120'tki Akasy

Pompka - Coolriver rev.2

Blok CPU – Realitynet Frost3Duo

Blok GPU – Realitynet Frost2Gpu rev.2

Blok NB – Realitynet Frost2Nb rev.2

 

Jestem zupełnie spokojny, że to chłodzenie uciągnie mój aktualny sprzęt (stał się już dość leciwy), ale mniej więcej w styczniu (konkretniej tak, żeby załapać się na Penryna) planuję porządny upgrade kompa. Chcę więc mieć pewność, że mój 'kibelek' poradzi sobie z nowym sprzętem. Prawdopodobnie tak, w końcu nowe technologie 45nm wydzielają mniej ciepła, ale zawsze lepiej poradzić się specjalistów... ;)

 

Planowany sprzęt do chłodzenia WC:

Procesor - Intel Penryn (w zależności od ceny - czterordzeniówka, jeśli cena będzie oscylowała koło tysiąca; w innym przypadku dwurdzeniówka. Przyjmijmy jednak czterordzeniówkę.)

Grafika - któryś GeForce 8800GT

Chipset płyty - prawdopodobnie jakiejś w rodzaju Asusa P5K-E.

 

Uciągnie tak, żebym mógł jeszcze podkręcać, czy celować w większą chłodnicę i/lub pompkę? Czy w ogóle coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz miejsce (nie wiem jak chcesz montować chłodnicę- inside czy też out) IMO warto dołożyć te 20zł do chłodnicy 3 x 120 (różnica wynikająca z allegrowych cen- wprawdzie nie Cooltek ale coś w podobie).

Wprawdzie zapewne to tylko kilka C mniej ale z drugiej strony również kilka V mniej na wentylach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce mam, jak się w obudowie nie zmieści to chłodnicę dam albo na nią, albo nawet do niej przykręcę. Może ta? http://silent-pc.pl/pid/475/Cooltek_Maxistream_120_mm_Triple

 

Wracając do CPC, właśnie przypomniałem sobie, że malutka (rozwalona już) chłodnica od nich miała dwa wentylatorki. Właśnie pozyskałem dwie dodatkowe 8'mki, w dodatku z regulacją obrotów :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloku na chipset i na gpu narazie nie kupuj.

weź mnp prisona i jakąś mocniejszą pompke w parze z chłodnica 2x120

 

na całośc dasz nawiew z jednego wiatraczka (bo i tak bys musiał po zdjęciu chłodzenia z chipsetu i sekcji zasilania) - i bloczek będzie zbędny...

 

najlepiej zbudowac sobie solidną baze do dalszej rozbudowy:

 

Black Ice GT Stealth LITE 360

MNP Prison Pro V2 CPU SM8/10

D-Tek dB-1 pompka 12V

Swiftech MCRES-MICRO

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo drogie te coolteki (w porównaniu do innych dedykowanych wzorowanych na serii BI)- ale w/g testów to najwydajniejsze z dedykowańców- przynajmniej poprzednia rev- jak jest teraz- nie wiem.

 

W linku który podałeś nie ma info czy w komplecie z chłodnicą są złączki- jeśli nie ma musisz liczyć sie z dodatkowym wydatkiem w wysokości około 10zł (zależnie od typu wybranych złączek) + koszty wysyłki jeśli będziesz je kupował w innym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

victor89 -> akurat rezerwuarka na pewno nie chcę, kilkadziesiąt złotych to trochę za dużo za łatwość odpowietrzania (a odpowietrzać przecież często nie będę).

 

pc_max -> właśnie na testach się opierałem, wszystkie twierdzą, że to czołówka wydajności. Z drugiej strony tutaj raczej teoretyzuję "pociągnie czy nie". Co do złączek, to jest to wydatek, który gotów jestem ponieść (tym bardziej, że i tak całego tego sprzętu nie ma w jednym sklepie, raczej w dwóch/trzech).

 

Edit: typo (kilkadziesiąd, omg)

Edytowane przez Konrad-kun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo drogie te coolteki (w porównaniu do innych dedykowanych wzorowanych na serii BI)- ale w/g testów to najwydajniejsze z dedykowańców- przynajmniej poprzednia rev- jak jest teraz- nie wiem.

nowe coolteki to ta sama chłodnica co Black Water Adv. więc i wydajność taka sama

a stare coolteki to to samo co Swiftech MCR ( w cooling.pl dostępny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermochill jest przeszło dwa razy droższa od BI, z mojej listy też odpada.

 

I wchodzi na nią Black Ice GT STEALTH-Lite 360. Moje wentyle też są 12Voltowe, a rzeczywiście dłuższa chłodnica przyda się jako lepsza baza. Nie ma w tym przedziale cenowym (do 200zł) jakiegoś faworyta wśród chłodnic?

 

 

EDIT: No to moja konfiguracja się odrobinę zmieniła. Zgodnie z radą victora bloczków na GPU i NM na razie kupować nie będę. Aktualnie wygląda to tak:

 

Chłodnica: Black Ice GT Stealth LITE 360

Blok CPU: Frost 3 Duo

Pompka: Laing DDC 12V 1RT

 

Wąż 8/10, pasta arctic silver; standard. Odrobinę martwię się ceną pompki, bo jest naprawdę "wypasiona" (cena, chociaż pompka też). Zastanawiam się nad Alphacool AP700 12 V. Lub podanym przez victora D-Tek dB-1 12V.

 

BTW, proszę o przeniesienie tematu do działu Co Kupić?; tam chyba lepiej pasuje.

Edytowane przez Konrad-kun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale naszło mnie zupełnie coś nowego i stwierdziłem, że trzeba to oddzielić :) Doszedłem do wniosku, że jak już szaleć, to na całego i to tak, żeby się opłaciło (= żebym nie musiał całości wymieniać tak długo, aż się mniej więcej z kosztami AC zrównoważy).

 

Chłodnica: Black Ice GT Stealth LITE 360

Pompka: Laing DDC 12V 1RT

Blok CPU: Swiftech APOGEE GT

Rezerwuar (a jednak): Swiftech MCRES-MICRO

Płyn anty*: Innovatek innovaPROTECT 250ml

Złączki: 2x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta

Wąż: 2x Innovatek wąż 8x10mm UVR niebieski

Pasta: Pasta termoprzewodząca Arctic Silver 5 - 3,5 g. Coollaboratory Liquid Pro

Edytowane przez Konrad-kun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba literówka się wkradła (G = C)... Chociaż- dla chcącego nic trudnego ;-).

Aaa, no tak, chodziło o CPU :P Chociaż kto wie, kto wie... ;]

 

Możesz zrezygnować z tego płynu highend- borygo + destylka styknie.

Zgadzam się, to był nieszczególnie mądry wybór :rolleyes: Edytowane przez Konrad-kun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...