Skocz do zawartości
DaRoN

[am2] - Wydajne Chłodzenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale właśnie przekonuję się o trwałości produktów sygnowanych logiem Arctic Cooling, w związu z czym pytanie: Czy moglibyście polecić jakieś bardzo wydajne, a przy tym mega cichce chłodzenie (ten doprowadza mnie już do szału).

 

Ważnym aspektem jest tutaj zmieszczenie się w obudowie Chieftec LCX. Czyli z tego co się orientuję to Scythe w ogóle odpada.

 

HELP!

EDIT: Nie przejmujcie się ceną, ale Amanda czy jak jej tam jest odpada.

Gdyby ktoś mi podał w danych przedziałach cenowych debeściaków to byłbym okrutnie wdzięczny ;)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe odpada? Nawet Ninja Mini?

Nie mow ze u Ciebie tez zaczyna leciec lozysko... :wink:

Nie wiem co mu jest :D Po prostu jak się go zgasi i uruchomi to rzęzi i trzęsie mi kompem po pokoju.

 

Co do Scythe Ninja - ja to badałem organoleptycznie. NIE WEJDZIE.

Ja do tego mam okno z miejscem na wentyl i wystającymi uchwytami na wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thermalright ultima 90 + jakiś dobry wentyl 120mm (s-flex, xthermal)

 

będę miał w przyszłym tygodniu, na pewno coś napiszę w temacie o tym chłodzeniu

Może być ciężko z wentylatorem 120mm skoro Ninja, od której 120mm względnie wentylator jest wyższy, nie chce wejść.

 

Jeśli szukasz, drogi DaRoNie, czegoś wykorzystującego Twój otwór wentylacyjny w oknie obudowy to może po prostu zakup Thermalright SI-128 SE?

Tutaj już możesz wybrać sobie dowolny wentylator, ale gdyby rozważać wydajność i ciszę jednocześnie to ja bym się zastanawiał nad trzema wentylatorami:

Noctua NF-P12 - znająć Noctuę na porównywalnych obrotach najwydajniejszą. Możesz do płyty podłączyć przez któryś z dołączonych adapterów i będzie bardzo cicho... ale na pewno nie niesłyszalnie. Wszystko ofkors zależy od tego co Ci jeszcze w obudowie hałasuje.

Scythe S-Flex albo SFF21F albo SFF21E. Pierwszy, gdy dysponujesz jakimś kontrolerem - na maksymalnym napięciu potrafi potężnie dmuchnąć hałasując solidnie przy tym, ale na minimalnym być bardzo cichy - 800rpm przy 5V. Drugi, gdybyś nie dysponował kontrolerem i zmuszony był do podłączenia do płyty głównej. S-Flexy mają świetne, trwałe łożysko.

XThermal BTF120 Pro Led (jest wersja bez led) - i to jest najcichsze rozwiązanie. Przy 800rpm praktycznie niesłyszalny... ale za to, na ile udało mi się to w domu sprawdzić, stosunkowo najsłabiej dmucha z całej trójki. Za to przez okienko chyba najciekawszy widok sobą reprezentuje :)

 

Ewentualnie pozostaje wspomniana Ultima90 z jakimś rozsądnym wentylatorem 92mm :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojaze czytajac troche forum 92mm przy nizszej predkosci obrotowej charakteryzuje sie wiekszym przeplywem powietrza niz mniejsi bracia. Pozatym montaz 92mm na radiatorze przystosowanym do takich wymiarow nie wymaga nadmiarowych 10mm tasmy samozaciskowej i prowadzi do maksymalnego wykorzystania powierzchni oddawania ciepla przez cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba wymienione przeze mnie wentylatory są dostępne również w wersji 92mm ;]

Nie zorientowałem się że Ty masz na myśli wersję pro, gdy ja mówiłem o zwykłym AC 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...