Skocz do zawartości
Xtreme Addict

Zasilacz Do 300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Właśnie mam podobny problem co założyciel tematu

konfiguracja zestawu tez podobna

zasilacz ma być w miarę cichy

Składam zestaw w jednym sklepie wiec wyboru

w cichych zasilaczach za wielkiego to niema

sklep jest to Arest a ot zasilacze jakie maja:

http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=14

 

Po zapozna się z zawartością forum o zasilaczach

skłaniam się ku kupnie zasilacza BeQuiet StraightPower 500W 320zł

tyle jeszcze mogę zapłacić.

 

W tym sklepie jest jeszcze zasilacz

COOLER MASTER Real Power M520 - 520W Cena:295zł

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...37&katid=14

zasilacz ma odpinane kable i kurcze kusi mnie zakup jego :)

ale w necie niema informacji o nim testów i tp. a z Angielskim

u mnie słabo.

Strona producenta http://www.coolermaster.com/products/produ...ail&id=2685

w galerii można zobaczyć środek zasilacza.

 

Ktoś miał styczność z tym zasilaczem ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie kiedys nad nim zastanawialem.Jest cichy,ma odpinane kable oraz jest solidnie wykonany ale niestety jest tez "slabiutki" , 408w podzielone na 3 linie 12V.

Czy faktycznie ma to jakies negatywne skutki ?

 

Nie ukrywam, ze tez pare razy przeszedl mi przez mysl ten zasilacz, od perfekcyjnych napiec wole wizualnie - perfekcyjnie wykonanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec to AcBel producent takich kilerów jak np. Tronje, serdecznie odradzam.

 

edit: bardziej żenujacej recenzji ostatnio czytać nie miałem okazji, Kn9 żre 50W, a 2GB kingstonów 25W :mur:

Podsumowanie

Zasilacz naprawdę godny polecenia każdemu entuzjaście komputerowej rozrywki, gdyż Łączy w sobie cechy wielu wzorcowych konstrukcji. Stabilny, cichy, estetycznie wykonany w przystępnej cenie. CoolerMaster Real Poer M620 to produkt godny polecenia dlatego zdobywa nasze wyróżnienie.

Autor kpi lub o droge pyta :) Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coz, mi tez chyba przyjdzie wymienic zasilacz... Obecnie jestem posiadacza Feel ESP-300ATXSP4 do zestawu komputerowego jak w opisie.

 

Wszystko cacy, tylko ze czasem (a wlasciwie nawet dosc czesto) przy pierwszym uruchomieniu kompa sa problemy zeby wogole ruszyc... Objawy:

- brak zasilania karty graficznej

- nie wykrywanie dysku twardego

- wylaczanie sie dysku twardego w trakcie pracy (cos na zasadzie 'resetu' dysku), ktore konczy sie zwiecha calego systemu

- zolty nalot na wtyczce do zasilania grafiki

 

Co do tego ostatniego mam pewna teorie spiskowa, a mianowicie ze zasilacz dajac za male napiecie powoduje przegrzewanie sie ktorejs linii i stad zolty nalot jak przy przepalaniu.

Z racji ze troche sie obawiam o sprzet (godzine temu zaczal sie pojawiac jakis blad w wyniku ktorego na nowym dysku dzieja sie bardzo dziwne rzeczy z pewnym katalogiem), chcialbym wymienic w koncu ten wysluzony zasilacz na cos nowszego, problem w tym ze nie bardzo wiem na co.

 

Znajomy polecal zasilacze firmy Antec lub Tagan, tyle ze te ustrojstwa troche kosztuja :/ Chcialbym zmiescic sie w 300zl, odpinane kabelki fajna sprawa ale nie wymagane. Przygladalem sie tez temu Be Quiet Straight Power 450W, tylko kumpel (inny) jak uslyszal ze chce wydac 300zl na 450W mnie wysmial... Sam kupil Chiefteca GPS-650AB A za 340zl do C2D E6750 2,66GHz + GF8800 Ultra + wiele innych badziewi i wyglada na to ze mu to ladnie smiga...

 

Szczerze mowiac jestem nieco skolowany, jesli ktos ma jakies pomysly na fajny wydajny mocny zasilacz w tym przedziale cenowym to prosze o opinie.

 

Jesli macie jakies sugestie co do modelu zasilacza an ktorym moglbym polegac

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy polecal zasilacze firmy Antec lub Tagan, tyle ze te ustrojstwa troche kosztuja :/ Chcialbym zmiescic sie w 300zl, odpinane kabelki fajna sprawa ale nie wymagane. Przygladalem sie tez temu Be Quiet Straight Power 450W, tylko kumpel (inny) jak uslyszal ze chce wydac 300zl na 450W mnie wysmial... Sam kupil Chiefteca HPC-650 za 340zl do C2D E6750 2,66GHz + GF8800 Ultra + wiele innych badziewi i wyglada na to ze mu to ladnie smiga...

450W starczy chyba do wszystkiego chyba ze chcesz zrobic sli 8800Ultra to wtedy moze byc za mało.Jezeli zalezy tobie na ciszy,dobrym serwisie,bardzo stabilbych napieciach to brałbym Be Quiet Straight Power 450W a Chiefteca HPC-650 to pewnie niezla suszara :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie planujesz modernizacji o pradożerne elementy, to spokojnie zapewnisz sobie bezpieczeństwo, za 100-150zł, kupując Chiefteca GPS 350 (cichy, nie ma wtyczki do mocnych grafik PEG6pin) lub 400W (głośny ale ma PEG 6pin) lub Modecoma MC 350 lub 400W(dość ciche, zasilacze, jednak głośniejsze od BQT Straight Power), poszukaj na www.skapiec.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż muszę cię zmartwić bo taki model jak HPC-650 nie istnieje

No i zonk, chodzilo o zasilacz GPS-650AB A ... A blad pojawil sie stad ze podalem dane z faktury (nie wiem czemu tak go zafakturowali), a nie z zasilacza.

BQ SP 450W utrzyma każde SLI lub CF jeszcze z kręconym prockiem, bo może nieco więcej niż pokazuje tabliczka.

To czemu wpakowales sobie 700W do budy? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Corsair słyszałem że trafiają się egzemplarze z piszczącymi cewkami ;/

 

Corsair radze odpuscic-strasznie skwiercza,cheftec sa głosne, Be Quiet Straight Power 450W to najlepszy wybór,pierwsza sztuka troche popiskiwała(słychac było tylko na wyłaczonym kompie) i uwaga!!!! po 3 dniach wymieniono mi na nowy który był juz pozbawiony tej wady :wink:

 

a czy ja napisałem ze wszystkie,w kazdym razie w internecie lawinowo powstaja tematy o skwierczacych corsarach

Po pierwsze i zupełnie "przykładowo" to np. mój Corsair nie "skwirczy", nie "piszy", nie "gada ze mną", nie "pierdzi", "stuka" czy co tam jeszcze wycztytacie... Takie teksty że "gdzieś przeczytałem" można sobie pomiędzy bajki włożyć... W testach wypadają bardzo dobrze, a na dodatek dostajesz 5 lat gwarancji jakby Ci coś "skwirczało"... B-) Osobiście polecam, bo miałem ten sam dylemat, tylko że przedział był do 260 zł.

Edytowane przez daemonaray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO na razie nie podales zadnego modelu za w tym przedziale cenowym. Chieftec/Modecom jakos do mnie nie przemawiaja :/ Na razie chyba naprawde najblizej mi do Be Quiet Straight Power 450W, o ktorym sie szerzej chyba nie wypowiedziales (aczkolwiek jeszcze szukam ^^). Z racji ze moja wiedza nt. grafik i zlacz zakonczyla sie na Radkach 9800 mam lamerskie pytanie, czy w/w zasilacz ma wszystkie potrzebne zlacza do SLI i CrossFire?

 

(...)P6 i P7 to najlepsze zasilacze w historii topowera i najstabilniejsze napięcia jakie kiedykolwiek widziały moje oczy poza enermaxem infinity(...)

To moze taki topower ze 400-420W? Tylko z tego co widze to ciezko go dostac jakos... Wycofany z rynku?

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i być FSP GLN, bo teraz większość "naklejarzy" leci albo na FSP albo na Seasonicu, różni je tylko osprzęt. Z resztą cena na to wskazuje, obecnie tylko FSP robi sensowne zasilacze o takiej mocy w tej cenie. A OCZ badziewia typu Enhance czy ACbel by nie wrzuciło do środka.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze poszuka, to za nieco ponad 300zł można mieć Corsair HX 520W i ja chyba taką zasiłkę sobie sprawię. Korsarz wypada bardzo dobrze we wszystkich recenzjach jakie znalazłem na sieci a w testach porównawczych zwycięża (stabilność napięć, cisza). Przy tej cenie (~310zł), wydaje mi się, to świetny wybór, a jednak...

 

@@@@@@BENITO przeglądając posty z twoimi rekomendacjami prawie nigdy nie pada tam ten Korsarz. Ponieważ w kwestii wyboru zasilacza Twoja opinia jest dla mnie istotna, mam pytanie: czy miałeś z nim do czynienia i z jakiś konkretnych powodów nie przypadł Ci on do gustu? Bo sugerując się wyłącznie znalezionymi na necie testami trudno nie wrobić sobie opinii o "wspaniałości" tej zasiłki, przynajmniej w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię produktów Seasonica, są budowane oszczędnie i jak dla mnie są zbyt nastawione na sprawność kosztem stabilności napięć, corsair jest jeszcze gorszą wersją oryginalnych Seasoniców (zauważcie że seasoniki są droższe niż corsairy), bo jest gorzej zmontowany i ma gorsze chłodzenie. Osobiście wolę mieć zasilacz z lekko szumiącym wiatrakiem, niż seasonica z gorszymi napięciami, terkotaniem łożysk i innymi odgłosami, choć mój tacens też do najcichszych nie należy, ale po fan swapie radzi sobie doskonale pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Najwydajniej chieftec, najciszej Seasonic.

Nie lubię produktów Seasonica, są budowane oszczędnie i jak dla mnie są zbyt nastawione na sprawność kosztem stabilności napięć(...)

Hmm... To ktory z tych podanych przez Ciebie (plus BQT) ma najlepiej ustabilizowane napiecia, a ktory ma najlepszy bilans cicha praca:wydajnosc:stabilizacja? I ktory z tych elementow jest najwazniejszy dla mnie, jesli bede chcial powiedzmy podniesc FSB, taktowanie pamieci i grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię produktów Seasonica, są budowane oszczędnie i jak dla mnie są zbyt nastawione na sprawność kosztem stabilności napięć, corsair jest jeszcze gorszą wersją oryginalnych Seasoniców (zauważcie że seasoniki są droższe niż corsairy), bo jest gorzej zmontowany i ma gorsze chłodzenie. Osobiście wolę mieć zasilacz z lekko szumiącym wiatrakiem, niż seasonica z gorszymi napięciami, terkotaniem łożysk i innymi odgłosami, choć mój tacens też do najcichszych nie należy, ale po fan swapie radzi sobie doskonale pod tym względem.

I tutaj pojawia się pytanie... Co jest ważne dla zwykłego użytkownika? Mieć zasilacz z "lepszymi" napięciami, które to na nic się mu nie przydadzą, bo dowie się o nich połączając oscyloskop, bo zwykły miernik nic nie pokaże, a komputer będzie działał tak samo na zasilaczu z "gorszymi" jak i z "lepszymi" napięciami :) Może ważne jest to, że zasilacz ma "gorsze" lub "lepsze" chłodzenie? Kto wie, ale mając zasilacz ze wspomnianym "gorszym" chłodzeniem mam cicho i chłodno, więc pojawia się pytanie: po co mi "lepsze" chłodzenie w zasilaczu? Idąc dalej zasilacz "gorzej" zmontowany trzyma napięcia jak należy, jest cichy (najcichszy) nawet pod dość dużym obciążeniem i dodatkowo nie utrudnia obiegu powietrza w obudowie. Dodatkowo jak już wspomniał ktoś powyżej jest wyróżniającą się jednostką w niemal każdym teście. Rozumiem to ostatnie można zwalić na "artykuł sponsorowany" :wink:

 

Czas już chyba spojrzeć prawdzie w oczy... To nie konkurs piękności! :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)jesli ktos ma jakies pomysly na fajny wydajny mocny zasilacz w tym przedziale cenowym to prosze o opinie.

To jest moje zdanie, ciebie o nie nikt nie prosił.

Chodzilo mi o to, by jak najwiecej osob wypowiedzialo sie na ten temat, wiec post aliego jest chyba na miejscu? Zwlaszcza ze, przynajmniej dla mnie, zadaje istotne pytanie - co w zasilaczu jest najwazniejsze dla szarego uzytkownika...

Chociaz mam wrazenie ze jest jakas nutka napiecia o dosc sporym natezeniu ;)

 

A wracajac do tematu, to mam dysk twardy WD400 40GB ktory chodzi jak kosmodrom, przez co mam strasznie glosno w budzie. Po odpieciu go slychac tylko fan w zasilce (cichy) i na procu (rowniez dosc cichy jak na 3-3,2k obrotow). Jesli kiedys sie pozbede tego starego twardziela, to nie chcialbym go zamienic na inny element glosnomowiacy ;)

 

Wrocmy jeszcze na chwile do tego BQT. Z parametrow i opinii na forach wyglada na to ze jest powiedzmy niezly, natomiast pojawily sie opinie ze po wymianie na niego wzrosla temperatura w budzie (cichy zasilacz = slabsze chlodzenie).

Moje obecne temperatury:

CPU: 44-48 stopni

plyta gl.: 38-44 stopnie

dysk twardy: 35-55 stopni

O ile moze wzrosnac temperatura w srodku po wymianie na ten lub inny zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...