Skocz do zawartości
Bubby

EPOX 8RDA+ i duży problem!! -POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś na elektronicznej giełdzie w Wawie w Gigamultimedia EPOX 8RDA+. Wszystko było by ok gdyby nie parę drobnych szczegółów. Np nie można zainstalować systemu do tych czas próbowałem WinXP. Po formatowaniu dyski jak przygotowywuje się do kopiowania plików instalacyjnych z CD za dysk, zupełnie nic się nie dzieje. Normalnie czekało się chwilek i zaczynał kopiowanie. A tu dysk i CD-ROM cisza... Co jakiś czas nagle komp się resetuje. Pojawia się długi sygnał (coś jak by ten co informuje że RAMu nie ma). Powtarza się tak kilka razy a potem zaczyna się syrena (włącza się zwykle gdy procek się grzeje) a u mnie opcja ta jest wyłączona (!). Komp się nie włącza do póki CPU nie ostygnie. Sam nie wiem co już robić... Dokładny spis moich gratów jest do podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o ten wyswietacz. "C1" rzeczywiście oznacza, że zatrzymał się na wykrywaniu pamieci więc od tego bym zaczął sprawdzanie. Może napięcia nie te, albo za wysokie taktowanie, ale to tylko takie moje przypuszenia. Pomajstuj przy kostakach osadź w innych bankach czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów klasyczny przykład oczerniania 8RDA+ .... ehhhh. Gościu nawet nie spojrzał do instrukcji co oznacza C1 na wyświetlaczu i od razu daje temat Epox 8RDA+ i durzy :lol: problem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów klasyczny przykład oczerniania 8RDA+ .... ehhhh.

dokladnie. cos mi sie wydaje, ze te wszystkie problemy z epoxami maja kolesie, ktorzy naczytali sie forum i zdaje im sie, ze sami sobie poradza. a tak naprawde nie maja pojecia o komputerze i co gdzie sie podlacza. Brakuje mi jeszcze tylko tematu kogos, kto nie podlaczyl Power Switcha do plyty i mu komputer nie startuje.Ale pewnie juz niedlugo. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w kompie 1xSAMSUNG/SAMSUNG 128MB (PC2100/266MHz) + 1x KINGSTONE/INFINEON 512MB (PC2700 333MHz). Po wyjęciu SAMSUNGA ruszyło i wyglonda na to że już "Fszystko Foprządku". Zobaczymy jak się system będzie sprawować.

 

 

BTW ciekawe kiedy projektanci mobo wymyślą płytę która będzie mogła dla karzdej kości RAM oddźelnie ustawiać parametry MHz i inne rzeczy. To znaczy sa dwie kości. Jedna PC2100 a druga PC2700 i pierwszą można puścić na 266MHz a drugą na 333MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów klasyczny przykład oczerniania 8RDA+ .... ehhhh.

dokladnie. cos mi sie wydaje, ze te wszystkie problemy z epoxami maja kolesie, ktorzy naczytali sie forum i zdaje im sie, ze sami sobie poradza. a tak naprawde nie maja pojecia o komputerze i co gdzie sie podlacza. Brakuje mi jeszcze tylko tematu kogos, kto nie podlaczyl Power Switcha do plyty i mu komputer nie startuje.Ale pewnie juz niedlugo. :lol:

Sory ale czy ja pisałem ciś w stylu "EPOX 8RDA+" jes do d*** i nie kupujcie tego g****!!!"?? Nie przypominam sobie. Poprostu napisałem że mam problem z nową pyłta główną. Rok temu składałem kompa bratu, tez na EPOX 8KHA+ i wszystko poszło jak po maśle. Żadnych konfliktów idt. Potem składałem sobie kompa i też wszystko było ok. Po prostu nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim problemem z RAMem. A w odrazu mnie od głupków i patafianów wyzywacie. Faktycznie można dojść do takiego wniosku po przeczytaniu jakiej kolwiek wypowiedzi (chodzi o ortografie -mam papiert na dysleksje z całej podstawówki i licełum) odoatkowo moje nie szczęsne ilterówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj trh zeby błedy jak dziecko popełniac-wstydz sie

 

ps. a jak to sobie wyobrazasz??ze jedna bedzie chodzic na 266 a druga na 333, tak??-hahaha-tom sie usmiał

Wiem brzmi śmiesznie ale mi chodzi tylko o sam pomysł. Może i jest to trudne albo nawet nie możliwe ale było by to fajnie i urzyteczne rozwiązanie...

BTW to moje luźne "głośne" myslenie i mam wrażenie że takie rzeczy powienienem na przyszłość pozostawić dla siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się następny problem rozwiązał. A Epoxowi dostało sie po dupsku :( , chociarz wina lezy po stronie ramu. Prosze looknijcie na ankietkę którą dałem zobaczymy co z tego wyjdzie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta wymaga 2-3 takich samych modułów pamięci w przypadku obsadzania 2-3 banków.

Czyli muszę z czegoś zrezygnować?? Albo 128MB SAMSUNG albo 512 KINGSTONE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego TRH!

 

Pare rad:

- zmien to "rz" z DURZY (brr..jak to wyglada) na "z"-> uzyskasz znane przez wszytkich slowo "DUZY"

- czytaj instrukcje ZANIM otworzysz kolejny temat o problemach (heh, jakich problemach?!) z RDA.

 

Ostatnio co sie na forum nie zajrzy to parenascie topicow o PROBLEMACH z rda. Ludzie, litosci...

 

Dlaczego tak wielu userow (min bartezjusz, Krootki i ja ;)) nie ma zadnych klopotow z ta plyta? Czyzby pytanie retoryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego TRH!

 

Pare rad:

- zmien to "rz" z DURZY (brr..jak to wyglada) na "z"-> uzyskasz znane przez wszytkich slowo "DUZY"

- czytaj instrukcje ZANIM otworzysz kolejny temat o problemach (heh, jakich problemach?!) z RDA.

 

Ostatnio co sie na forum nie zajrzy to parenascie topicow o PROBLEMACH z rda. Ludzie, litosci...

 

Dlaczego tak wielu userow (min bartezjusz, Krootki i ja ;)) nie ma zadnych klopotow z ta plyta? Czyzby pytanie retoryczne?Kolego TRH!

 

Pare rad:

- zmien to "rz" z DURZY (brr..jak to wyglada) na "z"-> uzyskasz znane przez wszytkich slowo "DUZY"

- czytaj instrukcje ZANIM otworzysz kolejny temat o problemach (heh, jakich problemach?!) z RDA.

 

Ostatnio co sie na forum nie zajrzy to parenascie topicow o PROBLEMACH z rda. Ludzie, litosci...

 

Dlaczego tak wielu userow (min bartezjusz, Krootki i ja ;)) nie ma zadnych klopotow z ta plyta? Czyzby pytanie retoryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj trh zeby błedy jak dziecko popełniac-wstydz sie

 

ps. a jak to sobie wyobrazasz??ze jedna bedzie chodzic na 266 a druga na 333, tak??-hahaha-tom sie usmiał

Wiem brzmi śmiesznie ale mi chodzi tylko o sam pomysł. Może i jest to trudne albo nawet nie możliwe ale było by to fajnie i urzyteczne rozwiązanie...

BTW to moje luźne "głośne" myslenie i mam wrażenie że takie rzeczy powienienem na przyszłość pozostawić dla siebie...

Nom, spoko ale na ktorej magistrali bedzie wtedy procek chodzil ? A moze sobie zsumuje i bedzie ~600 MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, jakby czesc ludzi na sieci byla juz wychowana w kafejkach: na czatach i innych podobnych bzdurach, zapominajac podstaw wlasnego ojczystego jezyka, piszac "durzy" przez RZ zamiast Ż - analfabetyzm naszego narodu rosnie :P

zamiast siedziec przed kompem, moze kolega przeczyta pare ksiazek he ???? ;PPPP

 

P.S. " Pan prof. Miodek tak sugestywnie gestykulowal w programie "Ojczyzna Polszczyzna" i na marne jak widac ;-P "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, jakby czesc ludzi na sieci byla juz wychowana w kafejkach: na czatach i innych podobnych bzdurach, zapominajac podstaw wlasnego ojczystego jezyka, piszac "durzy" przez RZ zamiast Ż - analfabetyzm naszego narodu rosnie :P

zamiast siedziec przed kompem, moze kolega przeczyta pare ksiazek he ???? ;PPPP

 

P.S. " Pan prof. Miodek tak sugestywnie gestykulowal w programie "Ojczyzna Polszczyzna" i na marne jak widac ;-P "

Napisal ze ma papier :DYSLEKCJA :!:

To nie jedz na nim jak na burej suce :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, jakby czesc ludzi na sieci byla juz wychowana w kafejkach: na czatach i innych podobnych bzdurach, zapominajac podstaw wlasnego ojczystego jezyka, piszac "durzy" przez RZ zamiast Ż - analfabetyzm naszego narodu rosnie :P

zamiast siedziec przed kompem, moze kolega przeczyta pare ksiazek he ???? ;PPPP

"

Ale prościej i krócej to duŻy (4 literki vs 5 - durzy ). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....ja też ostatnio koopiłem tą płytę....i powiem kurde że miałem zagadke jak nie wiem co.....tzn...nie było sygnały na monitor.....nie odpalał sie.

Posprawdzałem wszystko ze 20 razy.....wyświtlacz pokazywał "Wszystko Wponsiu" i nic....dalej kicha. Zostawiłem tylko procesor na płycie i karte graficzną sprawną na 100%. I nic ....nawewt speaker nie dawał znaku rzadnego.

Pojechałęm do kjoompla i wymienialiśmy wszystko po kolei.....okazałe sie ze to zasilacz.....dziwne.....na płyvcie kt7 turbo .chodził.....zresztą juz od 96 roku....a z ta płyta ni ciach!a. Teraz po wymianie zasialcza Wszystko Wponsiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...