Skocz do zawartości
Gość Pussik

Kompik Pussika, By G!rl - P!nk, P!nk And Little Bit Of Black Blood

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, ukończyłam już prawie modding mojego kompa. ;] Chciałam się pochwalić :P

 

Mała uwaga: modding polegał głownie na wyciszeniu kompa, bo mam cichofobie, a wizualka przy okazji:

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Okno wycięte z plexi za pomocą pilniczka.

Dołączona grafika

Otwór o średnicy 116mm, wycięty na wentyl za pomocą pilniczka do paznokci - one week. Studzik do kawy/herbaty.

Ten wentyl wg. producenta ma 16dBA (noiseblocker, 1024rpm), dzięki niemu temp. w obudowie spadła o 15 stopni. O,O

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Musze przedstawiać? GeFOrce 7600GT 560/700@820/860MHz 1.33@1.54V 1.9@2.18V, Freezone z proca, a na memkach fragmenty P3.

Dołączona grafika

j.w. widać usztywnienie pcb. :)

 

 

IDLE:

 

coolermaster 92mm na procu:

1800rpm: 44 CPU, 39 PWN

900rpm: 50 CPU, 48 PWN

 

Pentagram 80mm na grafie:

2800rpm: 39

1800rpm: 40

passive, 0rpm: 57-58

 

W kompie są 3-4 wentyle (nie licząc na dysku), jakby się uprzeć to wystarczyłyby dwa: na procu 900rpm i w budzie 1024rpm.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shame U noobs, którzy pytacie się czym wyciąć dziurę w obudowie.. tu (z całym szacunkiem) kobieta pokazała wam jak się wycina pilniczkiem do paznokci - respect :) Normalnie sztuka więzienna na miarę prizon breaka :D

 

kip goin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalano pistoletem na naboje klejowe.

Nie pomogło. ;/ Być może to inna cewka. Ale wymieniłam za to okno ze standardowego 1.9mm na grubsze 4.75mm bez otworu na wentyl. :) (nie polecam cięcia w castoramie, oddałam im plexe i sama wycięłam z nowego arkusza).

Nie cierpie cewek !!!

 

 

Niuńka in 3rd season of Prison break:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem...own3d :D

Otwór na górze wykonany niesamowicie dokładnie. Można prosić foty całej budy? (o front mi najbardziej chodzi...) No i co masz na spodzie budy ? Co to jest ? Wygląda jak piasek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wawie w pawilonach przy metrze świętokrzyska jest taki sklepik z neonami.

 

I mam maja jakis taki plastik co świeci w UV w różnych kolorahc i różnej postaci. To są takie pociecie druciki. :P

 

Mam to od 2-3lat na półce, postanowiłam wysypać. Sama czerń i niebieski kolor była zbyt zimna.

 

 

Foto całej budy:

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Szkoda, że zasiłka nie ma wyjścia zasilającego tam, gdzie wychodza molexy itp... :(

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolajno, bardzo bardzo positiv mod.

 

Podziwniam poświęcenie i oddanie sprawie. Obrót ala BTX roxx, brakuje mi tylko mocowania na zasilacz i byłoby wspaniale. Aha, no i trochę szpachi z przodu, bo to zdjęcie po otwarciu trochę razi.

 

a to cięcie pilniczkiem, what amazeing work !!! Kto teraz powie, że kobieta nie potrafi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda i tak jest zamknięta, a drzwiczki otwierają się w złą strone. ;]

 

Więc nawet otwarte, zasłaniają front panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga: modding polegał głownie na wyciszeniu kompa, bo mam cichofobie, a wizualka przy okazji:

Mhm, 'cichofobia', nie dam wiary że to co zpaprezentowałaś na zdjęciach jest czymś w stylu cichofobicznego, no way, no chyba że się nie kręcą te wentyle :)

 

I co najmniej dziwnie umieszczony zasilacz :P

 

O ile się nie mylę, to słowo fobia oznacza strach przed czymś, więc masz w tym zdaniu sprzeczność ;)

Dobrze prawisz :lol: Ale siła sugestii, że "cichofobia" = "zboczenie na pkt. ciszy" wielce wpłynęło na to co napisałem i nie pomyślałem nad sensem cytowanego zdania :lol: Oczywiście Pussik chciał napisać zapewne "cichofilia" :P

 

A tak btw. Karolina rzeczywiście bardzo ładne imię :] Można powiedzieć że mam do niego słabość :)

No na tym forum to normalnie jak u mnie na wydziale na poli gdzie % dziewczyn jest poniżej 1, każde imię żeńskie wydaje się ładne :lol: Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzecz, Karolino (mhm... świetne imię ;D)

Rzadko spotyka się modderki, i to jeszcze jakże dokładne... Za to niedzielnych modderów jest pełno wszędzie... (Patrz: autor tego posta ;))

Sam komp to rzecz piękna, świetnie wycięty otwór na wentyl do góry, ale jak widzę po fotkach, ta buda ma naprawdę dużo dziur, szczelin tudzież innych otworów i straszliwie pod tym względem mi moją budę przypomina... Nienawidzę tego osobiście.

No i to, że budę masz obróconą, też swietny patent ;) Ale zasilator starałbym się umieścić jakoś inaczej :)

 

Normalnie mam natchnienie na moda, (i nie będzie to Pussik inspired) tym razem będę się starał wykonać wszystko dokładnie... Ale muszę skądziś zdobyć jakąś budę ATX....

Ocena: 9,5/10 (zasilator: -0,5)

 

EDIT:

Mała uwaga: modding polegał głownie na wyciszeniu kompa, bo mam cichofobie

O ile się nie mylę, to słowo fobia oznacza strach przed czymś, więc masz w tym zdaniu sprzeczność ;) Edytowane przez Charles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BTX mod rządzi :D Nigdy bym nie wpadł na taki pomysł, i w ogóle nie wiem czy ktoś wpadł już na taki ;) Pomyśl nad zasilaczem....może go obróć o 180* tak, żeby wejście zasilania było od strony kompa. Chyba że w tym Chiefie (dobrze widzę że to Chieftec?) nie starczy wiązki 24pin do mobo...

A tak btw. Karolina rzeczywiście bardzo ładne imię :] Można powiedzieć że mam do niego słabość :)

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procu: 900rpm

W budzie: 1000rpm

W zasiłce, nie wiem ale 5V 120mm

To wszystkie wentyle + 4,75mm plexi w oknie. :] Jeszcze tlyko uszczelke musze kupic ;]

 

Na grafie mam pasywnie, wentyl w 2D sie nie kręci.

Dysk to Samsung, ponoć cichy.

 

Generalnie słychac tlyko cichy szum powietrza wydobywajacy sie z kompa, nigdy nie miałam cichszego.

Moge nagrać ale nie bedzie odniesienia do czegokolwiek.

 

 

Pisząc "cichofobia" miałam na uwadze sprzeczność z tym co odczuwam, ale już się tak przyjęło, że się mówi cichofobia. Pojęcia cichofilia nie znałam.

 

 

820MHz z deltą 216 (-35MHz dla rdzenia geometrycznego, czyli 795MHz ropy, a 820MHz shadery). Niestety memki nie lecą tka wysoko i tylko 850-860MHz bez artów.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie słychac tlyko cichy szum powietrza wydobywajacy sie z kompa, nigdy nie miałam cichszego.

Khe khe, jeśli dopiero zaczynasz zabawę to pamiętaj, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i wtedy trza dążyć do ideału, ja jak zacząłem się bawić , po pierwszych zabiegach myślałem, że mam cichego kompa, po miesiącu nie mogłem przy nim wysiedzieć bo wydawał się taki głośny :P Ogólnie dla mnie ideał teraz to 1 wentyl 120mm@600RPM w zasilaczu, jeden dysk 2.5" w SQD i solidna obudowa. Jednak nie można mieć wszystkiego, kosztem ciszy trza poświęcać wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację hary.

Ja za czasów K7 też myślałem, że miałem w miarę cichego kompa w momencie, kiedy zrobiłem pasywnie grafikę i mobo.

 

Potem za czasów K8 zasilacz 12cm wentyl, freezer i jakoś to teraz działa, ale co rusz to za głośne.

Za to mam jednego PC, gdzie pracują tylko zasilacz i dysk. Zasilacz niesłyszalny, dysk na gąbce też niesłyszalny jednotalerzowy maxtor 40GB.

 

Generalnie jak się włącza kompa w nocy to czasami patrzę czy diody się zaświeciły ;]

Conf: A64 @ 800MHz @ 1,15V; Infinity nF4 @ zalman, S3 Virge, 256RAM :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dla mnie ideał teraz to 1 wentyl 120mm@600RPM w zasilaczu, jeden dysk 2.5" w SQD i solidna obudowa.

Hmm XThermal na 700, Seagate 2,5 w SQD + 80 mm na 5V. Niestety ciężko zrobić całość na 1 wentylatorze, ale 2 XThermale i 2,5" w SQD też jest OK :wink:

 

Co do moda natomiast to niestety mi się nie podoba. Ni to ciche, ni to ładne, ni to funkcjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, ale ja tak mam od pół roku, tą cichofobie i ciagle wyciszam.

 

Juz jest naprawde cicho. Kręcące się kółko chomika (ile to ja kółek juz natestowałam.. drewniane z carrefoura nalepsza sa, ale drogie), z 2 metrów zagłusza kompa.

 

 

Ten mod jest najtańszym kosztem i w sumie full home made, na tyle na ile można było. Nie mam zawielu narzedzi.

 

Buda kosztowała 160zł, chłodzenia prawie wszystkie wygrałam w konkursach ;]

 

W sumie co tu jest niepraktyczne? umiejscowienie zasiłki? Chciałam ja upchnac tak, by kable nie przechodziły przez całą obudowę (udało się) i było miejsca na dole kompa (udało się).

 

Jak wpsomniałam, szkoda, że kabel zasilający nie wychodzi tam gdzie reszta kabli, a kratownice bym zała na rownoległej sciance, ale od srodka budy.

 

Generalnie to nie potrzebje 30 stopni na kaxzdym podzespole, w Idle niz nie przekracza 50stpni i jest git, full stabilnie.

 

 

 

Bardziej od kompa denerwuje mnie drapanie chomików oraz (najgorsza rzecZ) samochody za oknem. To jest poje... ile tych samochodow potraif przejechac osiedlową uliczką. Każdy pseudo sprytny madafaka musi sobie skracac osiedlowymi uliczkami droge do i z pracy. ;/ Nienawidze posiadaczy samochodów.

 

Czekam aż spadnie puch, to bedzie duzo ciszej, bo najwiekszy hałas wydzielają opony, a zwłaszcza jak jest mokro. x_x

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm XThermal na 700, Seagate 2,5 w SQD + 80 mm na 5V. Niestety ciężko zrobić całość na 1 wentylatorze, ale 2 XThermale i 2,5" w SQD też jest OK :wink:

No, w sumie przy takim poziomie głośności to i tak już kosmetyka, mało które ucho to wyłapie :)

 

Ja się niestety jeszcze 2.5" nie dorobiłem, tylko zwykły szajs@nidec w SQD.

 

W sumie to teraz w kompie 2x fander 120 @ 600RPM i dysk, reszta pasyw, głośno w pytonga, zwłaszcza przez dysk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pussik, naprawdę jesteś przewrażliwiona na punkcie ciszy :blink: Nie twierdzę, że to źle, w końcu każdy chce mieć choć troszkę spokoju...

A nie myślałaś może o WC? Jakaś cichuteńka pompka, chłodnica 2x120 i wentylatory małpnąć na 5V... Temperatury wtedy będą może takie jak na AC, może lepsze, a wtedy uciążliwy dla Ciebie będzie tylko dźwięk lodówki dobiegający z kuchni. No i chomika.

EDIT: litrówki, tfu... literówki poprawiłem.

Edytowane przez Charles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny PC, ładny :)

 

A ten zwierzaczek to normalnie tam zapiernicza i Ci kabli nie gryzie :lol2: ?

Moje chomiki nie gryzą kabli.

 

Szuka tylko żarcia w tym pomarańczowym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...