Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Z gory przepraszam to napewno gdzies jest, ale cholera poskladalem kompa na plytce MSI i chodzi tyle o ile. Musze podbic napięcie na pamieciach niestety opcje te w biosie sa nieaktywne, przegladalem instrukcje ale nie moge znalezc sposob aby moc odblokowac te opcje w biosie. Bardzo prosze o pomoc, jak odblokowac opcje zmiany napiecia dla pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc, niestety podniesienie napięcia nie rozwiązało mojego problemu. Otóż nie potrafię uruchomić komputera z dwoma pamięciami. Na jeden chodzi gdy włożę dwie do slotów zgłasza błąd pamięci. Pamięci OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 obie sprawne. Będę wdzięczny za jakaś podpowiedz. Aha, biosu póki co nie upgradowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, update biosu do 1.6 nie pomogl, ciagle nie moge uruchomic kompa z dwoma kosciami pamieci, co ciekawe gdy wloze pamieci do banku 1 i 4 komputer sie uruchamia niestety windows juz nie startuje. Komus przychodzi jakis pomysl? Napiecie dla tym moich OCZ ustawilem na 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomoglo, nadal uruchamia sie bez problemu na 1 kosci, na dwoch w slotach 1-3 nie wstaje wogole, na dwoch w slotach 1-4 uruchamia sie ale windows sie juz nie laduje. Cholera moze inny bios? Ustawilem w biosie tez pamieci na 4-4-4-15 reszte zostawilem jak bylo 38-12-12-12-12. Ratio 1:2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak petycja będzie gotowa to ja mogę zająć się wysłaniem tego do odpowiedniej osoby w msi-polska (mam tam kolege na odpowiednim stanowisku), a ona skieruje sprawę wyżej też do konkretnej osoby.

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@razel

tak jak mówi Fredek, musisz sprawdzić memki u kogoś na innym kompie. Będzie tam chodzić to wtedy winny jest znany. Potestuj z różnymi timingami (b. wysokie i b. niskie) oraz może z biosami starszymi. Wydaje mi sie, że ktoś w topicu miał takie Ramki. Poszukaj w sygnaturach ludzi i wal na PM. Jaka kombinacja diod LED Ci się pojawia?

@Fredek

mail do MSI poszedł -> zero odp. póki co

 

Każdy dzień korzytania z płyty przynosi mi coś nowego. Ostatnio co mi przyszło: beznadziejny dźwięk ma ta płyta. W porównaniu do soundstorma z NF7 to jest totalna klapa. MP3, filmy padaka na maksa, jakoś to bzyczy, pierdzi, sam nie wiem jak to nazwać->nie podoba mi się zupełnie. Szkoda

 

edit:

@kean

 

przecie już poszło:)szukaj na poprzednich stronach info o tym. A jak możesz do kogość z PL MSI przesłać to kopiuj/zmieniaj i wysyłaj!

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłaliście to z postu 260?

Nie dość że numerki się pomieszały - jest trzy razy 7... to jeszcze do tego są te punkty o których pisaliśmy aby to wywalić.

 

BTW: o co chodzi z tym:

fix fans control system and this sound which is raised when fan is pluged

Bo nie za bardzo rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem, pamieci sa nowe ze sklepu, cholera to juz teraz nawet zaufania do nowych rzeczy miec nie mozna? Jedna z tych pamieci faktycznie jakas podejrzana jest, gdy ja wloze solo do kompa to ten nie wstaje. Z drugiej strony gdy wloze pamieci w banki 1 i 4 komp sie uruchamia i zglasza obecnosc 2GB RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, pożycz jakiekolwiek ramy do duala i zobacz czy będą takie same jaja jak przy OCZ-etach :wink: Bo coś mi te ,,oczki,, nie pasują :rolleyes:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem te pamieci po za tym ze sie kijowo kreca nie bylo z nimi zadnych problemow.

OCZ rev 2 miałem je ostatnio i porównywałem z kingstonami 667Mhz CL5(elpida)

 

OCZ 2x1GBDDR2 800 4-4-4-12@1000Mhz 5-5-5-15 2.3V w pełni stabilne Kingston 2x1GB DDR2 677Mhz 5-5-5-15@1030Mhz 5-5-5-15 2.3V w pełni stabilnie

 

Czyli kingstony lepiej sie kreca mimo ceny prawie o połowe niższej :lol2: :lol: bez komentarza :)

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: o co chodzi z tym:

...

Bo nie za bardzo rozumiem?

Po podłączeniu wentyla do gniazdka jednego czy drugiego między molex a grafe dziwne piszczenie słychać przy starcie pare sekund, miałem tak na paru sztukach już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, wyglada ze sie pomylilem wybierajac ram, hmm kupowalem przez net mam wiec 10 dni na ewentualny zwrot towaru, moze by je zapakowac i wyslac w cholere do sklepu? Czy to raczej nie przejdzie i powinieniem reklamowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: Mam problemy z mikrofonem na zintegrowanej karcie dźwiękowej, co zrobić?

A: Rozwiązaniem jest wyciszenie wszystkiego prócz mikrofonu w AUDIO INPUT

Mam problem z microfonem, rozwiazanie nie pomaga, nadal brak dzwieku w skype, mimo tego, ze w w opcjach pokazuje iz dzwiek wychodzi. Ktos ma jeszcze jakies pomysly jak rozwiazac problem?

____

 

Co do pamieci OCZ, mam 4 szt. i nie ma z nimi problemu, moze poprostu kolega mial pecha i trafil na felerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nikt nie skarżył się na połączenie MSI+OCZ, więc koledze musiały sie jakieś felerne trafić, oddaj je i dla odmiany mógłbyś wziąć Corsairy tak jak kolega Na1l wspominał bądź poprostu kupić też OCZ-e ale w innym sklepie ;]

 

 

Mam problem z microfonem, rozwiazanie nie pomaga, nadal brak dzwieku w skype, mimo tego, ze w w opcjach pokazuje iz dzwiek wychodzi. Ktos ma jeszcze jakies pomysly jak rozwiazac problem?

 

Cytat ze starego FAQ:

 

,,Blad z mikrofonem:

 

W audio input wycisz sobie wszystko poza mikrofonem - czyli ustawisz tam to co chcesz żeby było nagrywane. Co do regulacji (suwaki) masz w audio output. Np mikrofon masz podłączony do różowego tylniego (tak powinno przynajmniej być) to szukasz suwaka do rear pink Jeszcze można wzmocnić wydajność mikrofonu naciskając ".." ( musisz mieć włączone "Zaawansowane elementy sterowania").

 

Jeśli używasz panelu przedniego bez HD, to musisz wyłączyć (zakładka wyj/wej audio-> ustawienia złącza) wykrywanie gniazda panela przedniego.,,

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie doinstalowałem AHCI, po instalce windowsa, ta instrukcja z faqu trochę dziwna... w pliku były kontrolery ICH7 i ICH8, a 9 brak, wiec nie chciałem ryzykować i poszukałem trochę lepszy SPOSÓB działa z najnowszymi sterami 7.8

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas przestawienia tej zworki płyta nie potrafi ruszyć a zielona kontrolka z obudowy nie świeci się.

 

Oddałeś do serwisu z przyczyny tej zworki?

 

Do serwisu oddałem z powodu braku możliwości zaktualizowania biosu.

Nie wiem, czy brak możliwości startu z 333MHz to wina płyty, procka, czy OCera.

 

Najlepiej by było poszukać ludzi z takim konfigiem (E4500+MSI) i zapytać na jakiej zworce lecą.

 

A więc:

CZY KTOŚ MA NA SWOJEJ PŁYCIE E4500 I CZY UDAŁO MU SIĘ URUCHOMIĆ TAKI ZESTAW NA ZWORCE 333MHZ ??

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest na P35 to musi obsługiwać CF :wink:

 

Najlepiej by było poszukać ludzi z takim konfigiem (E4500+MSI) i zapytać na jakiej zworce lecą.

 

Ja już E4400 nie mogłem na 333mhz odpalić, właściwie to nie wiem czemu skoro ustawiałem mnożnik x6 no ale cóż... :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...