Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko...

 

Włączyłem sobie dzisiaj EIST, wszystko działa fajnie.

 

Jest jakiś sposób, aby chłodzenie na procku się wyciszało? Niby działa przez program od MSI, ale to musiałbym mieć go cały czas odpalonego, a dodatkowo nie przyspiesza automatycznie tylko trzeba wszystko ręcznie...

 

Da się jakoś zrobić, by wiatraczek zwalniał (zatrzymywał się?) podczas małej pracy, a włączał przy obciążeniu lub gdy temperatura dojdzie do jakiejś granicy? (vide C'n'C dla AMD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmienilem zgodnie z tym co jest napisane w recce na egiełdzie zaawansowane timingi (chyba 4 albo 5 ostatnich) z 12 na 4 i roznica jest kolosalna. Testy superpi polepszyły sie: 2M z 1m23 na 41s; 4M z 2.53. na 1.36.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...

 

Włączyłem sobie dzisiaj EIST, wszystko działa fajnie.

 

Jest jakiś sposób, aby chłodzenie na procku się wyciszało? Niby działa przez program od MSI, ale to musiałbym mieć go cały czas odpalonego, a dodatkowo nie przyspiesza automatycznie tylko trzeba wszystko ręcznie...

 

Da się jakoś zrobić, by wiatraczek zwalniał (zatrzymywał się?) podczas małej pracy, a włączał przy obciążeniu lub gdy temperatura dojdzie do jakiejś granicy? (vide C'n'C dla AMD)

Jesli wentylator od procka masz podpiety 4pinowa wtyczka wtedy ilosc obrotow w zaleznosci od temperatury mozna ustawic w biosie. Jesli masz 3 pinowa wtyczke to podepnij ja pod SYSFAN1 lub SYSFAN4 i pobaw sie SpeedFanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz mam problem z uruchomieniem kompa. Od czasu do czasu komp po prostu nie uruchamia się tzn zapalają się diody: c, c, z, c. Muszę wyłączyć go z sieci na długi czas (z 12 godzin) i po uruchomieniu włącza się bez problemu. Mnie to już zaczyna dobijać. Nie wiem co z tym zrobić. Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisze jasno w FAQ że należy ustawić timingi na 38-5-5-5-5 a kiedy to możliwe to na 38-4-4-4-4 i nie pytajcie więcej jakie ustawić bo tyczy się to raczej każdych pamięci :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam pytanie o ile gorzej moga podkrecac sie pamieci w zestawie 4x1GB od zestawu 2x1GB. Dokupilem kolejne 2GB pamieci jak w sygnaturze i musialem zejsc z 1020MHz 5-5-5-15 na 914 5-5-5-15. Przyznam sie, ze pytanie troche z lenistwa, bo nie chce mi sie wyciagac starych i testowac nowych w pojedynke, zeby sprawdzic czy po prostu ta para taka niepodatna na podkrecanie, czy problemem jest to, ze sa obsadzone wszystkie sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pamięci jak Ty Corsair XMS 7.1 (promosy). I identyczny problem. Jakbyś poczytał topic uważniej to byś zauważył ;) Wszystko to samo tyle że z biosem 1,3. Czekam na 1,7 oficjalnego - może coś zmieni. Ogólnie spadek 100Mhz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie:

 

na pierwszej stronie są opisy tego co jest poprawione w każdej wersji BIOS. Czegoś mi tu brakuje ponieważ tu:

 

P35NEO2-FIR boot problems

 

ktoś napisał:

Yes, v1.4. The Memory issues were officially fixed in v1.50.

 

O co chodzi? Dlaczego tych informacji nigdzie nie ma?

 

Nie wiem czy ta informacja nie została zawarta w oficjalnym release note dla BIOSu czy może ktoś się pomylił natomiast to co zrobię zaraz jak mi płyta wstanie to wgram najnowszy BIOS :] i sprawdzę czy dalej problem mi występuje.

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam pytanie o ile gorzej moga podkrecac sie pamieci w zestawie 4x1GB od zestawu 2x1GB. Dokupilem kolejne 2GB pamieci jak w sygnaturze i musialem zejsc z 1020MHz 5-5-5-15 na 914 5-5-5-15. Przyznam sie, ze pytanie troche z lenistwa, bo nie chce mi sie wyciagac starych i testowac nowych w pojedynke, zeby sprawdzic czy po prostu ta para taka niepodatna na podkrecanie, czy problemem jest to, ze sa obsadzone wszystkie sloty.

Pamięci z podpisu w konfiguracji 2X1Gb chodziły 4-4-4-14-38-4-4-4-4 950Mhz (2.4v ustawione z biosu 1.74beta realnie ok 2.32V) a w konfiguracji 4X1Gb chodzą tak samo.

Na codzień chodzą 912 mhz bo potrzebują trochę mniej Voltów 2.2V (po to żeby się mniej grzały przy 4 obsadzonych bankach gorsze chłodzenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi proszę jaką u was procek uzyskiwał temperatury przy wygrzewaniu go na małym teście Orthosa? U mnie po 1min. od rozpoczecia malego testu CPU osiaga 71C i tak trzyma, jak tylko test zakoncze staje na 37C i tak trzyma. Napiece dalem odrazu z gory, wiec nie wiem czy da sie je obnizyc, dopiero zaczynam testy.

 

 

Ustawienia w biosie 8x400/3200 (zworka na 266), napiecie 1.425V (NB 1,45V), bios 1.2

Z tego co dualcore mi pokazuje to chyba sobie sam podniosl do 1,45V. Nie wiem czy cos przeklamuje te dane, czy co.

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6750 @ 3,6ghz @ 1,35v -> 23'c idle i 45'c w stresie na obu rdzeniach na infinity @ 5v

 

 

Traxas - spodziewalem sie ok 1100 na 4 4 4 9 28 4 4 4 4 2,3v - a tu problem nawet z 1000mhz

 

pytanie tylko jaka mobo pozwoli na wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi proszę jaką u was procek uzyskiwał temperatury przy wygrzewaniu go na małym teście Orthosa? U mnie po 1min. od rozpoczecia malego testu CPU osiaga 71C i tak trzyma, jak tylko test zakoncze staje na 37C i tak trzyma. Napiece dalem odrazu z gory, wiec nie wiem czy da sie je obnizyc, dopiero zaczynam testy.

Ustawienia w biosie 8x400/3200 (zworka na 266), napiecie 1.425V (NB 1,45V), bios 1.2

Z tego co dualcore mi pokazuje to chyba sobie sam podniosl do 1,45V. Nie wiem czy cos przeklamuje te dane, czy co.

U mnie skacze do 61 przy napieciu 1,5325V, w IDLE mam 39.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Mam takie pamięci jak Ty Corsair XMS 7.1 (promosy). I identyczny problem. Jakbyś poczytał topic uważniej to byś zauważył ;) Wszystko to samo tyle że z biosem 1,3. Czekam na 1,7 oficjalnego - może coś zmieni. Ogólnie spadek 100Mhz jest.

Mnie smigaja na BIOSie 1.3 na 1180 5-5-5-15-5-35-7-10-10-1-8-2-5-2 2.4V i 1020 4-4-4-12-5-35-7-10-10-1-8-2-5-2 2.4V (Pi 16M stable :) )

 

@chase1 poprawione

Co mnie bios interesuje? I tak zmieniam alphy spod Windy

 

@elCooL 2x1GB. 2.4V jak na ProMOSy to jest juz dosc duze napiecie. Tymbardziej, ze na czas Pi 16M nie bylo zadnego nawiewu, a kosci byly chlodne :P

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie smigaja na BIOSie 1.3 na 1180 5-5-5-15-5-35-7-10-10-1-2-5-2 2.4V i 1020 4-4-4-12-5-35-7-10-10-1-2-5-2 2.4V (Pi 16M stable :) )

4x1GB ? Poza tym nie jest 2.4V zbyt duzym napieciem ? No chyba, ze masz jakis specjalny nawiew na pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i podaj ustawienia z biosu a nie memseta

 

Mnie smigaja na BIOSie 1.3 na 1180 5-5-5-15-5-35-7-10-10-1-2-5-2 2.4V i 1020 4-4-4-12-5-35-7-10-10-1-2-5-2 2.4V (Pi 16M stable :) )

 

tRD_WR nie mozna ustawic na 2 - minialna wartosc to 3 :P

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad ta pewnosc??

w manualu bylo cos innego...ok ale zaraz sprawdze ;)

mam nadzieje ze bedzie hulac

:::

sprawdzalem wszystkie mozliwosci , 1 kosc, 2

roznie sloty i nic

pamiatki to : a-data 800 cl4 extreme

przeczytaj post 371, pisalem o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He He temat juz jest jakis czas a ludzie dalej kupuja Adaty do tej plyty .... a pisane bylo ze Adaty ee +800 i patrioty llk chyba sie tna ... ja mam adaty i bios 1.1 ale cienko to dziala :>

A ciekawe co ja mam w sigu i czemu tak chodzi? Po wgraniu biosu 1.74 to już w ogóle świetnie pamięci prowadzi. Na wcześniejszych miałem błędy w orthosie po 10 minutach a teraz po godzinie nic. Na razie nie chce mi się dłużej testować ale wszystko fullstable. Więc problemem jest bios a nie problem płyta-pamięć! ;) Widać, że z biosu na bios jest poprawa w kompatybilnościami z różnego rodzaju pamięciami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci prowadzi świetnie. Nie przecze. Ale w konfiguracji 2x1GB!

Te same pamięci (sprawdzane w 2x1GB lecą 100-120Mhz wyżej) Przy zapchanych wszystkich bankach strata min 100MHz. Pisałem już o tym.

 

Więc ludzie, jak macie 2x1GB to się nie wypowiadajcie o prowadzeniu pamięci na 4x1GB! Bo to 2 różne rzeczy!

 

PS

zainstalowałem w końcu 1,74B i to samo. Nic sie nie zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe co ja mam w sigu i czemu tak chodzi? Po wgraniu biosu 1.74 to już w ogóle świetnie pamięci prowadzi. Na wcześniejszych miałem błędy w orthosie po 10 minutach a teraz po godzinie nic. Na razie nie chce mi się dłużej testować ale wszystko fullstable. Więc problemem jest bios a nie problem płyta-pamięć! ;) Widać, że z biosu na bios jest poprawa w kompatybilnościami z różnego rodzaju pamięciami. :)

O ciekawe :D moze i ja wgram ten bios bo na 1.3 mi nie banglał na adatach i nadal mam 1.1

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by jeszcze dać do FAQu temperatury przed i po zmianie pasty. Ja np. zmieniłem na Zalmana STG-1, jest to pierwszy raz w życiu gdy zmieniam pastę i zastanawiam się czy dobrze to zrobiłem, chciałbym mieć do porównania temperatury innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiste wartosci temperatur i napiec. Bios 1.2 (8x400) zworka na 266

 

W zakladce cell ustawiam napiecia cpu na 1.385V a obok w biosie w zakladce Monitoringu i tak jest 1.43V, zmieniam na 1.37V i nadal wszedzie to 1.43V? To samo mam w windzie w everescie mimo tego ze ustawilem w biosie np. 1.4V to pokazuje ze jest 1.43V, to samo w dualcore. O co w tym biega??? Jakis automat sam podnosi napiecia?

Na dokladke tak samo sam mi ustawia napiecia NB i SB. Ja cos ustawiam, zapisuje w biosie, a gdy wroce do biosu wartosci sa inne niz ustawilem czyli na SB uparcie mi ustawia mi sam 1.8V, a na NB 1.5V i zmniejszyc ich nie moge.

 

To samo z temeratura w biosie - Monitor pokazuje mi 49C a gdy wejde do Everesta lub w dualcore pokazuje mi wartosc 40C. To ktore sa prawidlowe?

Pierwszy raz takie odchyly widze... miedzy biosem a programami w windzie

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...