Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja na razie nie dokupuje dwóch kolejnych kostek skoro ta płyta/chipset kiepsko prowadzi 4GB. Co do Biosu P09 to mogę potwierdzić, że widna u mnie odpala się trochę szybciej. Średnio 2 i pół paska ,a wcześniej było z 3.5 do 4!

 

Jak na razie z O/C nic nie walczyłem ,ale mam nadzieję na 3.3 ghz i 1000@5-5-5-15. Tylko te cholerne pamięci nie chcą dobrze działać na 2.4 v. Chyba im troszkę za ciepło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem, nie mogę zainstalować systemu na tej płytce! Wrzucam płytkę z windowsem i po jakimś czasie wyskakuje niebieski ekranik z błedem

 

stop: 0x00000007E .....

pci.sys - Address F78360BF base at F782F000, date stamp 3b7d855c i za każdym razem jest tak samo!

 

Nastepny problem to taki, ze jak uruchamiam płytkę bootowalna i wybieram opcje uruchom z CD to wyskakuje błąd

"Device driver not found: MSCD0001

No valid CDROM device drivers selected

 

oczywiscie wszystko sie odpali tylko niby nie ma cd romu, jak wloze inna plytke i wpisze polecenie dir to wyskakuja jakies krzaki

 

Uruchamialem tez knopixa 3.6 z samobotujacej płytki, uruchamia sie do momentu wyswietlenia komounikatu

Cant find Knoppix filesytem, sory/

Dropping you to a (very limited) shell

Press reset button to quit

 

Czy cos jest nie tak z płytą główna?

Płytka to zakupiona przedwczoraj msi p35 neo2 fr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tym prowadzeniem? Rajdowcy czy jak? ;)

 

U mnie 4x1GB KingMax i robia 1100 CL5 2.1V wiec to moze tez zalezec od wspolpracy z danymi kostkami. Lepiej wczesniej potestowac a nie brac w ciemno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej obstawialbym naped albo tasiemke

Napęd jest ok, w starym kompie system bez problemu chodzi, w nowym kompie nowej tasiemki nie sprawdzałem, potem sprawdzę ale nie chce mi sie wierzyć, ze to wina tasiemki. Zobaczymy

 

A jak u was wyglądała instalacja systemu?

 

Wydaje mi sie, że coś jest nie tak, knoppix nie rusza, system podczas instalacji sie wiesza, nie chce zainsalowac cd romu wybierajac opcje "zainstaluj z cd" , zawsze wykrzacza sie blue screen w tym samym momencie, pisze costam ze system plików ntfs , tam na dole i łup wyskakuje blue screen

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To który chipset wg was lepiej sobie od P35 radzi z 4x1GB?

 

Rzecz w tym, że to nie tylko od chipsetu zależy.

glownie od chipsetu - > moje memki na maximusie, oraz na dq6 na x38 polecialy 1200mhz , a na dfi lp p35, abicie ip35e oraz na msi leca 1100 i to nie do konca stabilnie (i nie mam pojecia w czym problem) .

 

 

 

Dobra dajmy sobie spokój już z tym prowadzniem :mur: :lol2:

i tak lepiej ram w 4x1GB prowadzi Asus na P35. tylko że jest cholernie drogi :damage_wall:

co jest takie cholernie drogie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , a ja mam problem z Msi + goodram PRO na D9.

 

pamiec nie przechodzi testów Orthosa na ~980 Mhz , niezalerznie od Vmem czy timingów :(

Tak samo odnosze wrazenie iz radiator na południowym mostku nie przylega odpowiednio. Moze to miec cos wspólnego z niestabilnoscią pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy.

 

O tym, że płyta ma problem z sieciówkami na PCI już czytałem, o tym, że nie widzi IDE również ale chciałem zapytać o konkrety.

Otóż po wgraniu biosu w wersji 1.6 rozruch wiesza się na wczytywaniu(?) sterownika Marvell.

 

Po wypięciu DVD z gniazda IDE wszystko działa poprawnie (info, że żaden HDD nie jest podpięty przez IDE)

 

Proszę mi łaskawie powiedzieć, czy to wina biosu w wersji 1.6 (a jeżeli tak, to który bios jest optymalny, żeby IDE mi działało a najbardziej zaktualizowało mi bios pod względem możliwości) czy czegoś nie zainstalowałem (jeżeli ta opcja wchodzi w grę to co konkretnie opuściłem) a może po prostu w biosie czegoś nie przestawiłem i dlatego nie widzi IDE?

 

Dodam, że w wersji pierwotnej biosu wszystko działało mi OK.

 

Płyta jak w temacie, Intel Core2Duo E6750, 4X1GB Patriot 800MHz - CL4, Gigabyte GeForce 8600GTS, Windows XP SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka poszla UPSem na gwarancje. Mam nadzieje, ze niebawem odesla mi nowa.

 

BTW

Z tego co czytam wiekszosc z was ma wgrany bios 1.6 , jest on az taki dobry? Moze lepiej testowac te bety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam wiekszosc z was ma wgrany bios 1.6 , jest on az taki dobry? Moze lepiej testowac te bety?

Ja nie wiem czy 1.6 jest lepszy (moj w sig'u nie jest juz aktualny a juz mam 1.6) ale na pewno poprawia sporo problemow obslugi sprzetu. Jesli komus sprzecik dziala niezawodnie na poprzednich to nie ma problemu ale jesli nie .. to nie ma sensu sie meczyc na nizszych wersjach bo sprzet sie kreci lepiej ;) A czy jest dobry to nie wiem .. nie zauwazylem zeby mi sie sprzet krecil lepiej na 1.3, 1.4 czy 1.6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby jakie problemy ze sprzetem poprawia 1,6 ?

z tego co sie orientuje, to nieco lepiej kreca sie na nim memki 2xX.

Mi usunal problem z niebootwaniem sie kompa :] Problem był związany za każdym razem z pamięciami. Nie wiedzieć dlaczego czasem po prostu nie mogłem wystartować kompa (diody: CCZC). I działo się to po prostu tak nagle :] Po tygodniu, dwóch. Bios 1.6 i problem mam z głowy :P Jakiś "admin" na oficjalnym forum MSI pisał, że Biosy 1.5 i > naprawiają wszelkie problemy z pamięciami (chociaż nie ma tego w oficjalnym ReleaseNote <_< więc nie wiem skąd miał to info - całe szczęście mi pomógł).

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PENTAGRAM FREEZONE HP-100 ALCU Lite wejdzie bez problemu na tą płytę główną? W innym temacie czytałem że mogą przeskadzać kondensatory (chłodzenie będzie się na nich opierać).

 

edit: Już wiem, zapomniałem o FAQ :), sory za niepotrzebny post, można go usunąć.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem rozwiązałem, po prostu trzeba było z płytki od mobo zgrać sterowniki IDE i przy instalacji windowsa f6 i wybrać stery!

Winda sie zainstalowała

Mialem ghosta na cd do zrzucania systemu, niestety nie chce sie tu uruchomic, im nowszy sprzęt tym wiece jproblemów eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolegi ktory mial problemy z Marvellem, pomajstruj zworkami przy napedzie optycznym powinno pomoc. Trzeba go chyba nastwaic na master, ktos juz mial takie problemy.

Dzięki... spróbuję się pobawić i dam znać co się podziało ;)

Edytowane przez gregory_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie wracam do gry, okazuje się że bios nie był problemem, po prostu sekcja zasilania procka padła (smrodek spalenizny z pod radiatora mosfetów), zadaje się że płyta ma kiepskie moduły zasilające (mój proc śmiga na 3,5ghz i 1,475v), ale nic kupiłem sobie nową (stara pójdzie na gwarę, czyli pewnie wymiana), zaraz zapodam najnowszego biosa bo wszyscy cykają po moim ostatnim update ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrw...

ale mie ta mobo zaczyna draznic.

od rana siedze i bawie si w oc na 2gb ramu i... nie ma mowy o jechaniu 1:1 ponad 520mhz (z biosu)

na zmiane wywala bledy pamieci, proca, a nawet uwalony dysk, czy windows. - dokladnie te same objawy na 4gb.

proc walla ma wyzej -> sprawdzalem na x6 , pamiecitez lataja duuuzo wiecej niz te 1100mhz

na x8 wiecznie cos nie tak.

 

jak by mial ktos doswiadczenia z oc ponad te powiedzmy 500mhz -> podajcie jakie dawaliscie napiecia (najlepiej wszystkie )

 

to wszystko na biosie 1,4 .

 

przed chwila zmienilem bios na 1.6 -> jutro rano sprawdze czy to cos dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1,76 Beta

Zasysajcie śmiało. W końcu pamięci mi zaczęły biegać dużo lepiej :) Szczególnie jeśli macie pamięci takie jak ja w sigu ;)

Czyli jest krok na przód w tej sprawie.

 

Problem z S3 o którym pisałem pozostał. Ale nie martwi mnie to aż tak.

 

Dla liczących paski w starcie Windows. Miałem 4 paski w P09 i 4 paski w tym :P

W każdym razie najlepszy bios jak dotąd.

Edytowane przez Traxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu pamięci mi zaczęły biegać lepiej :)

 

/Jeszcze go testuje

Możesz rozwinąć ten temat? bo nie wiem czy kupować drugiego kita tych corsairów ;).

 

 

P.S po zainstalowaniu kilku programów na świeżym windowsie 3/4 paska :P

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam słowa Traxasa, nowa beta ciut lepiej prowadzi ramy (memory copy, czas dostępu, lepiej w eversecie ), dodatkowo działa bezproblemowo

 

ps. odnośnie nowego egzemplarza płyty, jest tak samo, jak poprzedni, ubabrany na tylnej części płyty, jestem ciekaw co te żółtki z nimi wyprawiają, dodam tylko że płyta wytrzymała tylko 2,5 miesiąca, poprzedni biostar radził sobie z zasilaniem procka znacznie lepiej (brak radiatorów a dawał radę)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;]

Przymierzam sie do zakupu Neo2-FIR glownie dzieki dosyc pozytywnym opiniom w tym watku ;)

 

Interesuje mnie jedna rzecz, a mianowicie jak sprawuje sie kontroler ATA na plycie? Pytam, poniewaz mam w starym kompie dwa napedy optyczne (nagrywarka + DVD) i dysk pod ATA, a szkoda zeby sie marnowaly po wymianie sprzetu.

Mysle, ze systemowy pod SATA i tak dokupie, no ale chcialbym wykorzystac rowniez czesci, ktore mam na stanie.

 

Niby mozna dokupic przejsciowke za kilkadziesiat zlotych, ale wtedy wole dolozyc 40zl i kupic naped pod SATA <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , a ja mam problem z Msi + goodram PRO na D9.

 

pamiec nie przechodzi testów Orthosa na ~980 Mhz , niezalerznie od Vmem czy timingów :(

Tak samo odnosze wrazenie iz radiator na południowym mostku nie przylega odpowiednio. Moze to miec cos wspólnego z niestabilnoscią pamieci ?

Za mało szczegółów, podaj jaki bios, czy CPU kręcony, FSB, dzielnik, który test w orthosie itp. Sprawdź pierwsze ten radiator, jeżeli nic nie da trzeba dumać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden slot na ATA, tzn ze podłaczysz tylko 2 napędy resztę jest na sata, ale czy tak czy siak będziesz musiał najprawdopodobniej wgrywac sterowniki do obsługi IDE, ja musiałem, i nie ważne czy miałem dysk ATA czy SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden slot na ATA, tzn ze podłaczysz tylko 2 napędy resztę jest na sata, ale czy tak czy siak będziesz musiał najprawdopodobniej wgrywac sterowniki do obsługi IDE, ja musiałem, i nie ważne czy miałem dysk ATA czy SATA.

Rozumiem, ze port dziala, ma sie dobrze i nie sprawia zadnych problemow? ;)

Po prostu mialem obawy do tego czy producent przewidzial, ze ktos ma jeszcze urzadzenia ATA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lowermann -> sterowniki do ide ??????

jakis czas temu podlaczalem do benchow dysk ata , na tej samej tasmie mialem dvd i nie bylo zadnych problemow, nie trzeba bylo dogrywac zadnych sterownikow itd.

z reszta - stery z tego co pamietam trzeba dogrywac tylko jak sie chce miec ahci, do ide nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie wracam do gry, okazuje się że bios nie był problemem, po prostu sekcja zasilania procka padła (smrodek spalenizny z pod radiatora mosfetów), zadaje się że płyta ma kiepskie moduły zasilające (mój proc śmiga na 3,5ghz i 1,475v), ale nic kupiłem sobie nową (stara pójdzie na gwarę, czyli pewnie wymiana), zaraz zapodam najnowszego biosa bo wszyscy cykają po moim ostatnim update ;)

kolejna ubita sekcja w tym temacie.

dalej twierdzicie, ze to przypadek ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...