Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wy robicie ludzie probelmy z niczego...

Jak macie 4pin w zasilaczu to macie NAPISANE W FAQ ze nie trzeba podlaczac 8 pin, tylko WYSTARCZY 4pin

 

aby odpalic kompa musi byc podlaczony ATX 20pin, 4pin i tyle nawet nie trzeba podlaczac cpu fan ani tym bardziej innych wentyli i zadnych pozostalych kabelkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mi panowie stracha narobiliście z tą sekcja zasilania i padem płyt Pastę już zmieniłem pod radiatorami. Wgrałem ten najnowszy BIOS. W poniedziałek powinienem mieć (pożyczyć ) dwie dodatkowe kostki Kingstonów 667 na Elpidach. Napiszę jak się kręcą. Liczę na 1000 CL5.

 

Może i wstaną na 2.4 v jak im dam odpowiedni nawiew. Tylko nie mam pomysłu jak wentyl zamontować by wiał na 4 kostki. Wolałbym ograniczyć ilość wiatraków w budzie. Po za tym jak już podpinam wiatraki to niestety płyta wydaje jakieś dziwne dźwięki w czasie obciążenia. Strasznie to irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! posiadam plytkę FR i mam pytanie:

Mam słynne Patrioty LLK 2x1 no i chce dokupic drugi zestawik, jednak boję się pakować w znowu w patrioty bo jak wiadomo to jest loteria - albo pójdą albo nie (moje chodza swietnie).

Jak będą sprawowały sie moje Patrioty LLK w zestawie z Goodramem PRO 900 2x1?

Testował ktoś już coś takiego razem:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregi85: a wiesz, na jakich kostkach sa twoje patrioty? bo to sie zmienialo w czasie, a od tego zalezy, jak to bedzie dzialac razem (czy te, co teraz chcesz kupic beda na tych samych lub innych kosciach - pewnie to drugie).

 

GR Pro 900 sa na D9GMH, wiec jesli twoje patrioty tez sa na D9GMH, to bedzie ok. Jesli nie, to slabsze kosci ogranicza caly zestaw (i to moga znacznie).

 

 

i co to znaczy "moje chodza swietnie"? Napisz konkretnie ile robia przy jakim V, wtedy mozna juz zgadywac, na jakich sa kostkach.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cały zestaw pozostanie na obecnych ustawieniach (890 4-4-4-12-35-4-4-4-4 2.3v)to nie będę płakał - tyle wyciągaja moje patrioty na pewno. Jedyne o co mi chodzi to jakieś konflikty i tym podobne bo ta płytka jest dziwna i nie chce kupić memek i potem je sprzedać ze stratą:)

 

edit:

pisząc świetnie miałem na myśli to że nie gryza sie z neo2-fr:D i tylko tyle:P

 

edit2:

poprawiłem jeżeli komuś o to chodzi:P

Edytowane przez gregi85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilosc paskow w windowsie nie jest zadna miara szybkosci dyskow, macie erekcje jak piszecie o tych paskach czy co ?

Moze i zadna miara ale chyba system powinien ladowac sie przy Raid szybciej, a tym samym reszta szybciej tez chodzi. Czas ladowania windowsa to chyba njprostsza miara jaka przychodzi mi do glowy. Wiec nie wiem o co ci biega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilosc paskow w windowsie nie jest zadna miara szybkosci dyskow, macie erekcje jak piszecie o tych paskach czy co ?

 

Dokładnie :-|

 

Moze i zadna miara ale chyba system powinien ladowac sie przy Raid szybciej, a tym samym reszta szybciej tez chodzi. Czas ladowania windowsa to chyba njprostsza miara jaka przychodzi mi do glowy. Wiec nie wiem o co ci biega...

 

o to że każdy kto kupił MSI to odrazu pyta sie czy 3,5 paska windowsa to przypadkiem nie za dużo :? Ale pociesze Cie bo bios 1.76 w wielu przypadkach skraca czas ładowania windy ;] Ale ludzie! Lepiej sprawdzajcie jakiego macie bursta w HD tach a nie ile macie pasków windy :wink:

 

Ma ktoś gdzieś tego biosa 1.76? Bo msi-forum.de od rana nie działa.

 

Proszsz :wink: Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre z tymi paskami :D

juz bardziej sugerowal bym sie tymi smiesznymi wskaznikami w viscie niz paskami ;)

Jak chcecie zobaczyc "real use" radiu a nie jakies wykresy z benchmarkow (ja jestem jak najbardziej za benchmarkami) to uzycie total commandera i zobaczcie tam na predkosc transmisji danych z dysku na dysk.

 

Jeżeli cały zestaw pozostanie na obecnych ustawieniach (890 4-4-4-35-4-4-4-4 2.3v)

Pewien jestes tego 35 jako TRAS? jesli tak to jest imho kiepski wynik Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys nie mogłem znalezc takiego czegos jak dyskietka :mur: wiecie taka do stacji co sie biosa wgrywa

 

wiec poszperałem troszke i nasze kochane MSI ma dla nas takie sprytne cos ze mozemy sobie wgrac bezproblemowo biosika z USB :damage_wall:

 

http://www.sendspace.com/file/r53e0f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak miał ktoś może jakieś problemy z patriotami i goodramami na jednym pokładzie??

 

Bo jak mniemam na tej płytce z samymi goodramami żadne poroblemy nie wystepują? czy sie mylę?

Edytowane przez gregi85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak mniemam na tej płytce z samymi goodramami żadne poroblemy nie wystepują? czy sie mylę?

Mam 4x1Gb GoodRam PRO 900 , Podciągnięte na 1000, Timingi podniesione i symbolicznie dovoltowane - chodzą tak już 3 m-ce bez problemów.

 

A odnośnie tych pasków to Winda na 2xRaptor 74Gb w Raidzie wstaje w 1 i 8/10 paska :wink: , specjalnie sie teraz przyjrzałem :wink: .

 

Jedynie co mnie lekko irytuje to dosyć długo po załadowaniu windowsa nic się nie pokazuje na pulpicie. Wszystkie zbędne kontrolery dysków powyłaczałem, nie wiem co system jeszcze szuka przez ten moment. Co to może być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zero pasków podczas ładowania systemu, nie wiem czemu macie aż 3 i 8/10 części :blink:

 

Podaję swoją metodę.

 

1. Odpalić windowsa.

2. Odpalić panel sterowania/Opcje folderów/zakładka Widok.

Tu odznaczamy ukryj chronione pliki systemu operacyjnego, oraz zaznaczamy Pokaż ukryte pliki i foldery.

Klikamy zastosuj.

3. Otwieramy partycję systemową(domyślnie C:).

4. Szukamy pliku boot lub boot.ini

5. Otwieramy go klikając 2-krotnie

6. Do ostatniej linijki:

 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

 

dodajemy komendę noguiboot

 

Wygląd linijki po edycji(możecie skopiować):

 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect/noguiboot

 

7. Zapisujemy zmiany(Ctrl+S), po czym zamykamy plik(Alt+F4).

8. Wracamy do punktu 2. by ukryć pliki systemu operacyjnego.

9. Restartujemy komputer.

10. Cieszymy się brakiem pasków.

 

Powyższa metoda naprawdę działa(sam sprawdziłem). Mimo iż nie dotyczy stricte działania płyty została tu zamieszczona by nie zaśmiecać wątku wyścigiem szybkości ładowania sie systemu operacyjnego. Po jej zastosowaniu mamy zapewnione pierwsze miejsce na podium.

 

Pozdrawiam wszystkich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zero pasków podczas ładowania systemu, nie wiem czemu macie aż 3 i 8/10 części :blink:

To już nie chodzi o samą ilość "pasków" a czas ładowania. W trakcie tzw. "pasków" ładowane są różne elementy systemu, w tym i sterowniki. Samo wyłączenie pasków zwiększy prędkość ładowania systemu? (wątpie). Więc zamiast "u mnie jest 8 pasków" można powiedzieć "mój system ładuje się N sekund".

Jeśli jednak to wyłączenie GUI ("pasków") przyśpiesza mocno ładowanie to dla mnie nielogiczne :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

A jednak ;) Zrobilem tak jak napisał Pussey i system naprawde ładuje sie szybciej. I to nie sa moje wyobrazenia zadne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak ;) Zrobilem tak jak napisał Pussey i system naprawde ładuje sie szybciej. I to nie sa moje wyobrazenia zadne ;]

Zrobiłem to samo plus małe testy.

Faktycznie system ładuje się szybciej a dodatkowo uruchomiłem "Microsoft BootVis" i oto wyniki przed optymalizacją:

Dołączona grafika

 

po optymalizacji:

Dołączona grafika

 

Jak widać jest o wiele lepiej. Dodatkowy kop przy bootowaniu :wink:

 

Jesli chodzi o to GUI to dla mnie nielogiczne ... no ale działa. Swoją drogą nie ma dla mnie znaczenia czy to będzie 10 sekund więcej ale ciekawi mnie co powoduje takie opóźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze założycie sobie temat jakis nowy i bedziecie sie podniecac tymi waszymi paskami podczas ładowania windowsa

 

połowa tematu to te wasze paski i nic tym nie wnosicie.

 

To jest żałosne z tymi waszymi paskami naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...