Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedzcie czy da sie jakos "oszukac" te podwojne starty. Wiem ze to specyfikacja intela tego wymaga ale to troche takie hmmm smieszne. Rozumiem kiedy cos podlaczam badz przestawiam w biosie ale teraz mam tak - procek 4500@zworka 266. a pozniej przestawione na 8*370 i double boot mam za kazdym razem. Nawet po restarcie. Bios 1.4. Wg was zaczynac sie przyzwyczajac czy moze czekac na jakis Bios tak jak to zrobil Abit w ip35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie oszukać, a panowie z msi jakoś nie kwapią się aby spełniać zachcianki klientów odnośnie zmian w biosie, co do modecoma http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,19656/ powinien dać radę (w końcu to fortron z inna naklejką), tyle że jest strasznie głośny pod obciążeniem, wolałbym dołożyć parę złotych i kupić to http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=293061268

 

ps. jak ktoś chetny na zakup nowej msi neo2-fir w dobrej cenie to na priva proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz napięcia na NB i SB??

VTT FSB - Auto

NB Vol - 1.250

SB I/O Pow - 1.5

SB Core Pow - 1.05

 

 

1:1,2 CPU - 3000 MHz, RAM - 900MHz, 4:4:4:12 - 8 godz ORTHOS (czyli OK)

1:1 CPU - 3200 MHz, RAM - 800MHz, 4:4:4:12 - 30 min ORTHOS i było ok (jadę dalej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takowe pytanko, z racji, ze nie mialem do czynienia z chipsetami powyzej 945, to pytam teraz. Majac grafe ktora ma wejscie na zasilanie musze podlaczac ten dodatkowy kabelek do plyty glownej kolo pci-ex?

 

I kolejne, jak ustawie przegiete ustawienia, np. dla ramu i plytka nie chce wstac, to zostaje mi tylko clear cmos? bo jak klikne to musze nawet zegarek od nowa ustawiac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

molexa dodatkowego nie musisz wtykać w gniazdko :), ale co on ci tam przeszkadza, co do drugiej sprawy, to jak przegniesz z ustawieniami to płyta po trzech bootach sama się zrestartuje (czerwony komunikat że oc za duże i w chodzisz do biosu), choć czasem to nie pomaga i tylko clear cmos, ale nie ma sie co burzyć bo to norma i to nie tylko na intelu ale z płytami amd też sie tak dzieje, generalnie nie ma róży bez kolców i nawet Asrock Dual-SATA2 też miał swoje wady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli grafika nie wymaga dodatkowego zasilania (Palit8600GS sonic+) to "wetknięcie" tego molexa, pytam czysto hipotetycznie, pomoże czy przeszkodzi, wiadomo, że złącze pciex ma ograniczoną wydajność prądową i przy dużym oc karty, taki molexik się może przydać, tylko pytam, czy ktoś wie czy pomoże czy nie pomoże. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:1,2 CPU - 3000 MHz, RAM - (Bios Vmem 2.2) 900MHz, 4:4:4:12 - 8 godz ORTHOS (czyli OK)

1:1 CPU - 3200 MHz, RAM - (Bios Vmem 2.2) 800MHz, 4:4:4:12 - 30 min ORTHOS i było ok (jadę dalej)

1:1 CPU - 3360 MHz, RAM - (Bios Vmem 2.2) 820MHz, 4:4:4:12 - 28 min, bluescreen i reset.

1:1 CPU - 3360 MHz, RAM - (Bios Vmem 2.3) 820MHz, 4:4:4:12 - 8 min, STOP znalazł error.

1:1 CPU x7 (poprzednio x8) - 3150 MHz, RAM - (Bios Vmem 2.3) 900MHz, 4:4:4:12 - 30 min, wszystko OK.

 

Wychodzi na to, że to od CPU zależy. Zrobię w nocy jeszcze 8 godziny test, a później może zamienię sloty ramu i też sprawdzę wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ja z nieco innym problemem. <_<

Od dawna (w zasadzie od pierwszego podkręcania) borykam się z problemem niestabilności.

Jak narazie procesor mi się udało ustabilizować, tzn 3GhZ w Orthosie przez 2h bez błędu, natomiast problem zdaję się leży po stronie pamięci (znowu...) :angry:

Pamięci (podpis) działają do momentu większego przeciążenia. Podczas wychodzenia z "większych" gier (np. UT3) komp się resetuje.

Z ciekawości puściłem sobie Orthosa z naciskiem na cpu&ram oraz sam ram.

Na CPU (jak wyżej wspomniałem) jedzie równo godzinami.

Na CPU&Ram wytrzymało 15minut, po czym Orthos dał sobie spokój.

Następnie dałem sam ram, i po 3 minutach miałem reset :blink:

 

Pamięci, bez względu na napięcia (przedział 1.90 - 2.10) są zdaje się niestabilne.

Jakieś pomysły jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z instalacją windowsa xp pod nową płytą główną, wywala mi blue screena gdy instaluje ładuje sie instalacja xp. Miałem taki problem kiedyś na brata kompie ale wystarczyło sformatować dysk pod innym kompem i instalka ruszała dalej a w moim przypadku to niepomogło! Prosze o pilną pomoc bo czekam przed kompem na odp. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie musisz ręcznie ustawić napięcie RAMU, albo PROCA, bo jest źle ustawione.

niestety to jest bardziej skomplikowane bo z napięciami sie juz bawiłem

 

jej - pomogło uruchomienie instalki z sp2 :D

Edytowane przez kedly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb wymuszone zworka i pozostawione na tej wysokosci nie powoduje DB pod warunkiem ze nie odlaczamy zasilania płyty, bynajmniej na moich wszytskich MSI tak to wygladalo

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś poświęci trochę czasu i przedstawi mi krok po kroku jak podkręcić mój zestawik??

Niby teorie znam ale nie wiem jak ustawić timingi pamięci, jaką temperaturępowinien mieć procek. Niechcęcudów tylko z mojego E6300 wyciągnąć te 333 MHZ co potrzebuje ?? wiedzieć.

Pamięci Patriot 2x1Gb PC800 CL5 ustawiająsię automatycznie na 6,6,6,18,32,12,12,12,12.

Tak jest dobrze ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wymagane, ale jeśli masz ochote sie z tym bawić to napewno nie zaszkodzi ;]

aha to poczekam jakies 3-4 miechy i sobie rozbiore kompa w celu "odkurzenia" i przy okazji wtedy wymienie tę pastę.

 

 

 

 

 

mam pytanko - sciągnąłem i wypaliłem program goldmemory 6.92 i chciałbym sie dowiedzieć jak go odpale to jaki test uruchomić aby przetestować podkrecone pamieci? co bedzie najlepsze?

Edytowane przez kedly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łee moje Geile sie okropnie kręcą na tej płycie! na evga miałem bez problemu 850/cl4 a na tej msi niewyciągne nawet 833! chyba se dam spokoj z tym oc ramu! albo kupie goodramy na allegro te 800/cl5 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...