Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Może źle kręcisz i dlatego nie idą więcej jak 833 :D :D

cl 4-4-4-12-38-5-5-5-5 i 2.1V i niepójdzie wyzej niz 820 stabilnie, a gdybym podniósl timingi na 5-5-5-15 i moze wiecej bym podkrecil ale skoro cl wyzsze to i wydajnosc spada i taka praca z tym :mur:

Edytowane przez kedly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj alphy na 12-12-12-12 nastepnie podnieś V na NB i SB i zobacz co bedzie ;] próbuj wszystkiego, OC to zabawa :wink:

wow widze ze ładnie wyciągnąłeś swoje kingstony - mozesz napisać ich model bo u brata mam 2 kosci po 1gb to bym sobie je do siebie wziął i tez tak podkręcił :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1090 na 2,4v tez zrobią :D Są to zwykłe Kingstony Value....ale ich magia tkwi w kościach Elpida ;]

Aaa też mam tanie Kingstony, niestety nie Elpidy :P

Myślę że jak sprzedam te, i kupie 2x1gb Elpidy to powinno być dobrze.

Chociaż samo dołożenie innej kości pamięci zdaje się powinno pomóc. Nie muszą się wcale wielce kręcić.

Prawdę mówiąc kręce dla wydajności, a nie dla sztuki żeby się "ścigać" z innymi :)

 

OC to zabawa? Huh, dlamnie nerwy. No ale tak to jest jak się wydaje własne ponad 800zł na sprzęt a potem się chce z nim bawić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1090 na 2,4v tez zrobią :D Są to zwykłe Kingstony Value....ale ich magia tkwi w kościach Elpida ;]

a jeśli bym miał te kingstony nie na kosciach elpidy to ile bym mógł wycisnąć? czy lepiej pozostać przy moich geilach? a moze kupić na allegro goodramy te najtańsze 800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli bym miał te kingstony nie na kosciach elpidy to ile bym mógł wycisnąć? czy lepiej pozostać przy moich geilach? a moze kupić na allegro goodramy te najtańsze 800?

ok 1020- 1040Mhz 5-5-5-15 przy 2.3V,najtańsze goodramy to sie mogą nawet kręcić gorzej od geil więc sobie odpusc je Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co gadasz? 1020mhz z 667? ale nie na kosciach elpidy!?

mam pare sztuk tych kingstonów i tyle własnie robią na Msi P35 Neo2-fir.,ich max to ok 1050-1070 CL5,wchodza do windowsa ale juz raczej niestabilne są.

 

 

PS :lol2: żle przeczytałem nie na kościach elpidy

 

pewnie max to bedzie ok 950Mhz CL5 :wink:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geile ogólnie dość słabo się kręcą. Może i lekko przesadzam ,ale znajomy też ma jakieś Geile i narzekał ,że słabo się kręcą.

 

W Proline masz na Elpidach te pamięci . Jak ostatnio kupowałem to były wszystkie na tych kościach.

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=KINGSTON+2GB+D2667+K

 

Naxt niekoniecznie. Sam mam na Elpidach i nie idą wyżej niż 960 CL5. Kwestia trafienia dobrych sztuk.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

,najtańsze goodramy to sie mogą nawet kręcić gorzej od geil więc sobie odpusc je

Dokładnie tak

Kiedyś miałem Goodramy 2x1gb 667 (teraz Lanc je ma) i na 2.2v robiły 850 na cl4 jak i cl5 i ani MHz więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naxt niekoniecznie. Sam mam na Elpidach i nie idą wyżej niż 960 CL5. Kwestia trafienia dobrych sztuk.

to znaczy wywalaja sie w orthosie czy powodują bluscreeny u ciebie.Np w moim przypadku na Msi P35 Neo2-fir(nigdy więcej msi) pamieci na kazdych ustawieniach wywalaja sie w orthosie ,lub minute po włączeniu orthosa powodują bluscreen,testowane na kilku sztukach pamieci,kilku producentach(OCZ,CORSAIR.Kingston),na prawie wszystkich biosach, zawsze puszczenie testu "blend cpu and ram" po 1-2 min kończy się bluscreenem.O dziwo w memtest pamięci na 1030 nie wykazują żadnych błedów bo sa w 100% sprawne,naprawde dziwne,dziwna płyta której niestety bede musiał sie pozbyć :-| nie wiem czy to wada fabryczna ale z takim czyms to sie jeszcze nie spotkalem,wszystko jest niby ok dopoki nie włącze test "cpu and ram". Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten test CPU and Ram przechodzi na tych ustawieniach. (4.5 godziny i wyłączyłem sam ). Jak dam wyżej, to podobnie jak u Ciebie, wywala po paru minutach. Bluscreenów nie miałem (miałem ,ale nie pamięci były winne). Na CL5 przy 960 przechodzi każdy test. Zarówno w memtest i goldmemory. Podejrzewam ,że to coś z twoją płytą nie tak.

 

Ja podejrzewam ,że wyciągnąłbym więcej gdybym poluzował troszkę timingi i dał im 2.4v. Ale wydajność idzie wtedy na łeb. Więc wole mieć te parę mhz mniej ,ale ostrzejsze timingi.

 

Odczyt to jakieś ~8700 MB/s o ile pamiętam. Pi (1m) mi liczy w 18 s ,więc to mi wystarcza. Ogólnie jestem z nich zadowolony i z płyty głównej również. Miałem na początku troszkę problemów ,ale jakoś sobie poradziłem. Jednak nie oszukujmy się jakbym teraz miał wybierać MOBO to wziąłbym Foxconn , a nie tą MSI.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego co było przyczyną wywalania orthosa(bluscreen) po 2min w tescie cpu and ram,a było nią zbyt niskie napięcie na cpu,dopiero przy 1.38V z biosu orthos przestał sie wywalac,tylko szkoda że na AB9 proc do taktowania 3.0Ghz wymagał niższego napięcia.Ale przynajmniej juz wiem ze plyta nie jest walnięta :) bo tego się bałem najbardziej :wink:.I teraz mam dylemat zostawic AB9 czy Msi P35 Neo2-fir,jedno napewno pójdzie na handel

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Ile potrzebował na AB9? U mnie wręcz odwrotnie, pozatym sprawdzałeś napięcie na AB9 miernikiem? Bo wartość z biosu nie jest na pewno realna na obydwóch płytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile potrzebował na AB9? U mnie wręcz odwrotnie, pozatym sprawdzałeś napięcie na AB9 miernikiem? Bo wartość z biosu nie jest na pewno realna na obydwóch płytach

Na AB9 E4300 do 3.0Ghz potrzebował 1.325 z biosu przy czym wskazania cp-uz oraz monitoringu w biosie były niższe.Na Msi P35 Neo2 FIR jak narazie potrzebuje 1.375 z biosu,według cpu-z 1.350-1.360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

bo np. na MSI bardziej sie grzeje NB i podgrzewa o 2* Twojego coolera ?

Sprawdzasz CoreTemp czy bios/soft od mobo? Bo kazdy czujnik na kazdej plycie jest inaczej skalibrowany, inaczej umieszczony i jest inny czujnik ;] Więc temp na płycie możesz sobie porównywać między różnymi procami na przykład, a nie tego samego proca na kilku płytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo np. na MSI bardziej sie grzeje NB i podgrzewa o 2* Twojego coolera ?

Sprawdzasz CoreTemp czy bios/soft od mobo? Bo kazdy czujnik na kazdej plycie jest inaczej skalibrowany, inaczej umieszczony i jest inny czujnik ;] Więc temp na płycie możesz sobie porównywać między różnymi procami na przykład, a nie tego samego proca na kilku płytach

sprawdzam core temp,ważne że juz wiem co było przyczyna tych bluscreenów w orthosie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPUZ nie pokazują realnego napięcia, więc tak na prawdę nie wiesz czy skacze. Jeżeli chcesz być pewien miernik w łapę i szukaj w temacie gdzie są punkty pomiaru. Ewentualnie zrób pencil moda, gdzieś w temacie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witem jestem posiadaczem tej MSI i jestem bardzo zadowolony :lol2:

Moja maszyna :lol:

 

Procek - Intel Core 2 Duo E6550

Płytka - MSI P35 Neo2-fr

Pamięć - DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4

Grafa - MSI 6600gt :blink:

Twardziel - Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB SATA2

Buda - CoolerMaster Elite 331 black

Zasiłka - Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

 

szykuje zmianę grafy mam 700 zeta co polecacie w tej cenie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witem jestem posiadaczem tej MSI i jestem bardzo zadowolony :lol2:

Moja maszyna :lol:

 

Procek - Intel Core 2 Duo E6550

Płytka - MSI P35 Neo2-fr

Pamięć - DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4

Grafa - MSI 6600gt :blink:

Twardziel - Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB SATA2

Buda - CoolerMaster Elite 331 black

Zasiłka - Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

 

szykuje zmianę grafy mam 700 zeta co polecacie w tej cenie :rolleyes:

jeśli niemasz nic do Ati to polecam HD3870, lecz jeśli wolisz nvidie to doskładaj do palita 8800GT za 790zł

 

 

 

 

 

--------> HELP ! ! ! - mam problem ze zmianą taktowania pamięci ram co 1mhz - dotychczas używałem funkcji dzielnika i było ok ale teraz potrzebuje dokładnego oc i musze zmieniać co mhz - a ta funkcja jest na szaro!

Edytowane przez kedly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...