Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

--------> HELP ! ! ! - mam problem ze zmianą taktowania pamięci ram co 1mhz - dotychczas używałem funkcji dzielnika i było ok ale teraz potrzebuje dokładnego oc i musze zmieniać co mhz - a ta funkcja jest na szaro!

poprawiles mi humor na zakonczenie pracy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja serio Ci odpowiadam nie da się ! Masz dzielniki pamięci i kombinuj. :|

 

P.S Możesz też dać 1:1.

no sęk w tym ze niema tam odpowiedniej wartości jakiej szukam, a może by dać zworki na 266 i podkręcać? albo tak jak ty zrobiłeś - czyli skasowałeś 2 mnożniki dla procesora - tylko tego nierozumiem żeby specjalnie okrajać procesor w mnożnika?

Edytowane przez kedly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil który mnożnik wyciąłeś i czym?? :lol2:

 

kedly chłopczyno użyj +/- na klawiaturze numerycznej lub PageUp/PageDown -zainteresuj sie faq na 1 stronie jest tam tyle ciekawych rzeczy...

 

Zworkę możesz przestawić bo jedziesz 333MHz na strapie 200MHz, i uprzedzam pytanie:

 

-nie, nie będzie lepiej jak ustawisz strap na 333Mhz bo procek wtedy nie ruszy.

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały zgryz z moją NEO 2 FIR.Miałem obsadzone banki pamięci 1 i 3 ,lecz musiałem zdemontować chłodzenie więc "rozebrałem "kompa i tym samym musiałem wyjąć pamięci.Po ponownym złożeniu i obsadzeniu pamięci tak samo (banki 1 i 3) komp nie ruszył,ruszył dopiero jak wsadziłem pamięci w banki 2 i 4.Ma ktoś jakiś pomysł co się stało???:mur: Jak to ma znaczenie moje kości to OCZ Titanum Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nt msi p35 neo2 fir, czy przy zamontowanym Scythe Mugenie / Infinity chłodzenie procesora wystaje poza górny obrys płyty głownej ? pytam bo mam ta płytę głowną a moja obudowa jest dosyć mała i praktycznie zasilacz jest umiejscowiony bardzo blisko płyty głownej

 

Wystaje jakieś 5-6 mm

 

czy to prawda ze przy zamontowanym Mugenie wentylator 120mm z chłodzenie zasłania 1 slot na ram (ten najbardziej z lewej) ?

Zasłania, u mnie wentyl opiera się o jedną kość ramu a wentyl nie wystaje poza chłodzenie od góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to wszystko co udało mu się osiągnać z tego procka, a osiagnąłby to na każdej innej płytce ;)

 

 

 

Mam same problemy z tym msi od kiedy zmieniłem bios... już 3 razy mi pokazało komunikat o oc failed... oczywiście wszystko tak jak na poprzednim biosie, tylko że napięcie odpowiednio o 0,05v wyższe na CPU (pod biosem). Teraz mam beta 1.77. Coś czuje, że jeszcze raz mi wyskoczy jakiś błąd/zwiecha i wracam na 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black war - mam pytanie, czy ogólnie polecasz tą płytę ??? Zamówiłem C2D E4500 i właśnie MSI Neo2 FR ale nie wiem czy zrobiłem dobrze.

nie sądzisz, że w tym momencie to już bez znaczenia czy zrobiłes dobrze czy źle ? : )

 

anyway zrobiles dobrze ... msi, dfi, abit czy fox ... imo wszystkie sie nadaja i kazda ma dobre o/c no ;f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil który mnożnik wyciąłeś i czym?? :lol2:

 

kedly chłopczyno użyj +/- na klawiaturze numerycznej lub PageUp/PageDown -zainteresuj sie faq na 1 stronie jest tam tyle ciekawych rzeczy...

 

Zworkę możesz przestawić bo jedziesz 333MHz na strapie 200MHz, i uprzedzam pytanie:

 

-nie, nie będzie lepiej jak ustawisz strap na 333Mhz bo procek wtedy nie ruszy.

:lol: jakiś ty mądry - "+/- i PageUp/PageDown" :blink: jak ta opcja jest na szaro to jak mozna cos tam zmienić? przy ramie da sie zmienić tylko dzielnik i timingi! pozatym dałem sobie zworkę na 333 x9 i mi wykryło normalnie procesor 3ghz - tylko dla stabilności podniosłem napięcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: jakiś ty mądry - "+/- i PageUp/PageDown" :blink: jak ta opcja jest na szaro to jak mozna cos tam zmienić?

A sprawdzałeś że się tak wyśmiewasz. Sprawdź sobie w instrukcji od mobo, podam ci nawet stronę 3-3 jest tabelka "control keys".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś że się tak wyśmiewasz. Sprawdź sobie w instrukcji od mobo, podam ci nawet stronę 3-3 jest tabelka "control keys".

super - o tym to i ja wiem, ale tej opcji sie swobodnie zmienić nieda!

 

p.s. nareszcie jakaś osoba z zasilaczem tagan :-P (ja też jestem user'em tagana 530)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black war - mam pytanie, czy ogólnie polecasz tą płytę ??? Zamówiłem C2D E4500 i właśnie MSI Neo2 FR ale nie wiem czy zrobiłem dobrze.

Jasne, że polecam :) Bo poza tym przypadkiem nie mam z nią żadnych problemów, wszystko się zaczęło od wgrania tego nieszczęsnego biosa, po prostu trzeba wybrać taki, który najlepiej współpracuje z resztą kompa i można śmiało użytkować (i podkręcać ;) ) Ale z drugiej strony jeśli jesteś w miarę świeży w overclockingu to raczej powinieneś wziąć jakąś płytę z mniej skomplikowanym oc, MSI jest po prostu dla tych którzy lubią się czasem pobawić ze sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super - o tym to i ja wiem, ale tej opcji sie swobodnie zmienić nieda!

 

p.s. nareszcie jakaś osoba z zasilaczem tagan :-P (ja też jestem user'em tagana 530)

A co ty tak wogóle chcesz zmienić.

 

p.s.

Dobry Tagan nie jest zły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty tak wogóle chcesz zmienić.

chciałbym zmienić częstotliwość Pamięci a nie operować dzielnikiem i robić gigantyczne skoki - tylko niemówcie mi o podnoszeniu fsb procka bo tego juz napewno niebede robił (wystarczy mi 3.00ghz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym dałem sobie zworkę na 333 x9 i mi wykryło normalnie procesor 3ghz - tylko dla stabilności podniosłem napięcie!

Jak to zrobiłeś :huh:

 

Poważnie pytam-odpowiedzią to pewnie w MSI byliby zainteresowani, bo na forum dostałem informacje, że wraz ze zmianą strapa na 333 zmienia się coś jeszcze(...) co uniemożliwia uruchomienie tego procka.

 

Moje pytanie do nich dotyczyło E4500, ale z E4300 tez ludzie zgłaszali takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci ludzie głupoty gadali, albo mieli takie słabe E4300, że na 333x9 nie działały na def napięciu, dlatego im nei startowały. Płytka bez problemu startuje przy zworce ustawionej na 333 po włożeniu procka z FSB 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eXtremeX - mam pytanie to wszystko co udało ci się wyciągnąć z twojego procka na tej płycie ???

2,7GHz to max na domyślnym napięciu (1,3 z biosu). Poza tym procek musi być coś nieteges bo na boksie temp w idle przy takim taktowaniu to ~50 stopni, w stressie ~70.

Na dalszą zabawę póki co nie mam czasu. Jedyne co wiem to zwiększenie nawet o dwa "stopnie" napięcianie pozwala wystartowac komputerowi przy fsb 280, wiec pewnie trzeba by poruszac innymi napieciami na plytce, ale poki co to dla mnie czarna magia :lol2:

 

A te E8x00 o które pytałem to -z tego co czytalem - w stressie mają niższą temperaturę niż mój teraz w idle :lol: dlatego myślę nad zmianą :lol:

Edytowane przez eXtremeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłeś :huh:

 

Poważnie pytam-odpowiedzią to pewnie w MSI byliby zainteresowani, bo na forum dostałem informacje, że wraz ze zmianą strapa na 333 zmienia się coś jeszcze(...) co uniemożliwia uruchomienie tego procka.

 

Moje pytanie do nich dotyczyło E4500, ale z E4300 tez ludzie zgłaszali takie problemy.

wykrywa normalnie odrazu 3.0ghz ale jak ładuje system na napięciu AUTO to mi wieche łapie ale do biosu wchodzę normalnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te E8x00 o które pytałem to -z tego co czytalem - w stressie mają niższą temperaturę niż mój teraz w idle :lol: dlatego myślę nad zmianą :lol:

Nie Ty jeden o tym myślisz :lol2:

Mam nadzieję że za E4500 choć trochę mi sie zwróci, szczególnie że może tydzień go używam :lol2:

 

wykrywa normalnie odrazu 3.0ghz ale jak ładuje system na napięciu AUTO to mi wieche łapie ale do biosu wchodzę normalnie!

No to nieźle mnie wkręcili :lol2:

Choć jak wyżej pisałem pytanie dotyczyło E4500 więc 333x11 a to już inna baja. Na kilku forach znalazłem przypadki że E4300 też nie rusza na strapie 333 i uznałem, że to jakaś przypadłość E4***

 

Także zwracam honor :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że za E4500 choć trochę mi sie zwróci, szczególnie że może tydzień go używam :lol2:

A za ile może pójść na allegro e4400 "który robi 2,7 na domyślnym napięciu!!!" :P kupowany pod koniec wrzesnia 07? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupilem sobie wlasnie glosniki do kompa, logitech x-540, sa podlaczone do karty na plycie. I kurcze przy wyzszych tonach, slysze jakies "strzykanie" w mp3 znacznie mniej niz w na przyklad call of duty 4 no ale tez jest slyszalne. To sa takie "trzaski", nie wiem jak to dokladniej opisac. Nie mam fsb jakos wykreconego na maksa bo tylko 412mhz, czy ta karta zintegrowana po prostu tak gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...