Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Mi S3 dziala bez najmniejszych problemów od samego początku. Bios mam 1.3

To masz szczęście. Mi usypianie działa losowo. Raz się uśpi a raz tylko wyłączy monitor :(

Wtedy pomaga tylko twardy restart. jakieś pomysły ? Aha to na Vista x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

ja nie mówiłem o tym co ustawiłem w biosie tylko o realnych napięciach(o ile te co pokazuje cpu-z można nazwać realnymi :wink: ), poprostu procek potrzebuje więcej papu :-| więc wracam chyba do 1.81

bawisz się e8xxx czy napięcia na nb i fsb masz takie same jak byś miał c2d z takim samym fsb i mnożnikeim?

CPU-Z to nie wyznacznik napięcia ;] On się może mylić o 0.01v w stosunku do realnego, ale może się też mylić o 0.04v w stosunku do realnego (a to już jest dużo ;P)

 

VTT mam na 1.2 (tak jak na c2d). NB podniesione na 1.3 (podniesione ot tak) z racji FSB ponad 450 na co dzień (na poprzednim CPU miałem FSB 380 24/7, a do tego wystarczyło 1.2v na nb ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o co chodzi z tym "suspend to ram", ze nie dziala ? Tak szukam na necie, ale nie wiem wlasciwie dalej co to jest. Czy to chodzi o to, ze jak dlugo nic nie robie na kompie, to on tak jakby sie "wylacza" (ale wentyle chodza nadal), a jak poruszam myszka, to znowu sie ukazuje puplit ? Glupie pytanie, ale nie wiem :P

 

EDIT:

 

Jeszcze przy okazji, czytalem w temacie, ze plytka po wiekszym OC na codzien komus padla. Czy to pojedyncza przygoda, czy ktos tez mial jakies niespodzianki przy powiedzmy 1,5V i wiecej na proca na codzien ? Jak sie wtedy sekcja zasilania trzyma ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy okazji, czytalem w temacie, ze plytka po wiekszym OC na codzien komus padla. Czy to pojedyncza przygoda, czy ktos tez mial jakies niespodzianki przy powiedzmy 1,5V i wiecej na proca na codzien ? Jak sie wtedy sekcja zasilania trzyma ?

Sekcja zasilania na tej płycie ciągnęła przez 2 tyg. 2v na proca więc...jest wytrzymała że tak powiem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by co - najnowsza beta (z faq) rozwiazauej problemy z uruchamianem kompa

 

mialem pare dni problemy z wlaczeniem / restartem - po zmianie grafy na 3850 512mb

 

komp resetowal sie x razy , wyswietlal bledy oc - czasami wystarczylo wejscie do biosu i zapisanie zmian.

czasami trwalo to dluuugo.

 

ale jak komp juz sie uruchomil, to dzialal bez problemu.

 

 

z najnowsza beta nie ma juz tego problemu - odpala odrazu

 

(mozna by to dopisac do faq)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o co chodzi z tym "suspend to ram", ze nie dziala ?

Chodzi o to że niektórym system się nie chce obudzić a niektórym jak mi prawidłowo uśpić

S3 powoduje ze system zrzuca dane do pamięci i wyłącza kompa

Po włączeniu w 2s masz pulpit z wszystkimi progsami

 

Zawsze z tego korzystałem restartując tylko przy instalacji nowych sterów

Teraz nie mogę i szlag mnie trafia, że wybrałem te płytę :mur:

Z poprzednim Asrockiem miałem mniej problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STR (S3) SUSPEND TO RAM czyli usypianie działało mi na wszystkich biosach i działa teraz. Nie wyobrażam sobie normalnej pracy na komputerze bez tej funkjcj. Zawsze tak wyłaczam komputer a wzbudzam go przez naciśniecie dowolnego przycisku - można tak ustawić! JAKBY PŁYTA NIE DZIAŁAŁA Z STR WYWALIŁ BYM JĄ OD RAZU PRZEZ OKNO.

Problem jest inny natomiast. STR działa mi do magistrali ok 378Mhz - powyżej nie chce się już obudzić i pomaga odcięcie zasilania. Walla mam na ok 420 więc nie tu jest problem. Nie testowałem jeszcze bet najnowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

zgadzam sie z Ferdkiem z jednym ale nie 2v ale 2.125 z biosa (wiecej sie nie dało )

Brawo! :lol: :lol: Proc sie spalil, bo teoretycznie nie daje sie wiecej jak 1.6V na WC/AC, a sekcja zasilania padła od zbyt duzego obciazenia :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testus, u mnie na najnowszej becie 1.83 działa usypianie i wzbudzanie bez problemu, właśnie przed chwilka testowałem

dzięki za info. Właśnie przerobiłem flasha na bootowalnego i spróbuje updatnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Testus u mnie też już działa funkcja S3 ale tylko i wyłącznie na ustawieniach nominalnych po przetaktowaniu jakimkolwiek - nie działa

Hmmm ciężka ta płyta. Narazi na default działa :) (beta 1.83) Potestuje usypianie troszkę a później będę kręcił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! :lol: :lol: Proc sie spalil, bo teoretycznie nie daje sie wiecej jak 1.6V na WC/AC, a sekcja zasilania padła od zbyt duzego obciazenia :lol: :lol:

teoria teorią tylko ze najpierw padł procek :D

pozniej cos sie stało z MSI procek wytrzymuje wiecej niz sie tobie wydaje wyłacza sie przy 105* dopiero :lol2:

a sztuka była zimna i to bardzo na AC64 było 84* przy tych 2.15v :lol: przy tym napieciu płytka nawet nie wydawała dzwieków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kminie juz, to padla w koncu ta MSI, czy nie ? Bo ja choruje na ta plytke od dlugiego czasu, a jak ja juz zachoruje, to koniec, i tak predzej czy pozniej kupie, ale boje sie, bo czytalem tu opinie, ze juz padla pare razy. Mi jeszcze nigdy w zyciu zadna plyta nie padla i chcialbym ten stan rzeczy utrzymac. EVGA narazie smiga bezproblemowo (odpukac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~1.85v z biosu na biosie 1.3 też dawała rady (czyli było pewnie z 1.9v). Z E6600 4.5Ghz (wiem, proc padaka), także płyta ma ok sekcje zasilania [;

 

Z QX9650 @ 4.2Ghz też sobie radzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1 nie wiem czy można śmiało tą płytę polecić może to wina mojego procka tzn E4500 w poniedziałek - wtorek biorę na testy Asusa P5K-E zobaczymy czy to płytka czy procek stroi fochy hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarKov

....

 

Jak wbijasz na CPU FSB 333 mając zworkę na 266 to zmieniasz też przy okazji napięcie. Dzięki temu wszystko ci działa.

 

Jak wyłaczysz PC i zmienisz zworke na 333 to napięcie na procku wraca na def, dlatego ci komp nie bootuje, bo 333x11 to dla niego trochę za dużo jak na default napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc nawet jak ustawie 1,6v to na 333Mhz i tak nie bootuje poza tym tak jak pisałem komp zachowuje się dziwnie po przetaktowaniu tzn. włącza sie 2 albo 3 razy funkcja S3 nie działa - jak ustawione jest nominalnie to wszystko jest ok dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

a sztuka była zimna i to bardzo na AC64 było 84* przy tych 2.15v :lol:

Miałeś więcej niz 84* tylko CoreTemp nie zwraca minusowych DTS czyli nie pokaze wiecej niz 85*C :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Spiety na nastepny dzien to nie :D bestia wytrzymała 2 tygodnie przy 2.125v :D

sporo wybaczył ale nie przetrwał próby czasu :D

 

@ Damikor wiem ile miałem powyżej 85* na jajkach pokazywało minusowe temp ale temp proca pokazywał normalnie :P

Edytowane przez opo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...