Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Neo2 FIR + Wolfdale = cuda na kiju jezeli chodzi o temperatury. Plyta przy tym samym chlodzeniu pokazuje jeszcze wieksze temperatury niz GB P35 DS3R. >80 stopni. Po wlaczeniu EIST core temp pokazuje >100 stopni /tak samo narzedzie MSI/ i BIOS LOL

Ogolnie rzecz biorac Wolfy musza miec ladnie popaprane czujniki a plyty sobie z tym w ogole nie radza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodali triple booty hehehe

Wiesz...nawet bardzo możliwe jak tak maiłem przy pierwszym uruchomieniu kompa z nową płytą, dokładnie 3 restarty :D

 

Nie, a tak na serio to po zmianie timingów nie mam dual boota, płyta w rev.1.2. W ogóle to różnie to bywa kolega co ma FIR rev.1.1 ma dual boota po zmianie timingów, ale np. nie ma przy odłączeniu od sieci zasilacza, ja przeciwnie-mam.

Edytowane przez mesti55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też CPU-Z (ver. 1.43) źle wskazuje napięcie? Ile bym nie dał zawsze pokazuje 1,313V. Niezależnie czy dam def V, czy 1,4V. Nawet nie wiem ile mam def. V na tym procu (E2160, M0). Wyjątkiem jest włączone EIST, wtedy napięcie skacze z 1.1875V do 1,313V.

 

 

I jeszcze jedno, jak się włoży jakąś kartę do slotów PCI, powinna zaświecić diodka, u mnie nie świeci. Normalne to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też CPU-Z (ver. 1.43) źle wskazuje napięcie? Ile bym nie dał zawsze pokazuje 1,313V. Niezależnie czy dam def V, czy 1,4V. Nawet nie wiem ile mam def. V na tym procu (E2160, M0). Wyjątkiem jest włączone EIST, wtedy napięcie skacze z 1.1875V do 1,313V.

I jeszcze jedno, jak się włoży jakąś kartę do slotów PCI, powinna zaświecić diodka, u mnie nie świeci. Normalne to?

CPU-Z 1.43 nie pokazuje rzeczywistego napięcia tylko vid procesora. CPU-Z 1.42 "mierzy" napięcie i jest ono w miarę wiarygodne jak tu mierzył mister Lanc (może miss nie wiem). :-P Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze zainstalować SpeedFan'a 4.33. Też pokazuje w miarę realne napięcie. Tak swoją drogą zapytam. Czy to normalne ,że na tym samym BIOSIE nagle mam triple boot ? Mam tak od kilku dni i to za każdym razem. Nie zmieniałem nic w Biosie od tego czasu. Pytam czysto z ciekawości co może na to mieć wpływ. Szczerze to troszkę mnie drażni ;) Podwójny można było jeszcze znieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli jakie właściwe ma napięcie mój procek? (w biosie v. 1.3 ustawione na def., z tym że tam pokazuje wartość ~ 1.28V jako def.)

CPU-Z 1.42 i speedfan pokazują +/- 1.285V. CPU-Z 1.43 i core temp 0.96.1 pokazują +/- 1.3125V.

Ale jakie by to napięcie nie było, robię teraz 3,06 GHz. Wynik chyba przeciętny.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o temperaturze na chipsecie 50 stopni? Moj komp zalicza co godzine zwieche, co moge zrobic i co moglo sie stac? Jeszcze nie slyszalem zeby cos takiego Wam sie dzialo.. ;/

wygląda to na zły odczyt z sensora ;] . ja mam w stresie nie więcej niż 41 stopni w stresie przy 1.5V na chipset . Te heatpipe dają radę znacznie lepiej niż to co miałem na Abicie .

 

Devil >

Tak swoją drogą zapytam. Czy to normalne ,że na tym samym BIOSIE nagle mam triple boot ? Mam tak od kilku dni i to za każdym razem. Nie zmieniałem nic w Biosie od tego czasu. Pytam czysto z ciekawości co może na to mieć wpływ. Szczerze to troszkę mnie drażni ;) Podwójny można było jeszcze znieść.

bios czyściłeś po flashu ? wypada to zrobić , szkoda tylko że ustawienia się z zachowanych profili traci. Edytowane przez BLACK_MONKEY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze zainstalować SpeedFan'a 4.33. Też pokazuje w miarę realne napięcie. Tak swoją drogą zapytam. Czy to normalne ,że na tym samym BIOSIE nagle mam triple boot ? Mam tak od kilku dni i to za każdym razem. Nie zmieniałem nic w Biosie od tego czasu. Pytam czysto z ciekawości co może na to mieć wpływ. Szczerze to troszkę mnie drażni ;) Podwójny można było jeszcze znieść.

Najpierw może tak powiem, niemam żadnych dual boot jeżeli nie odłączam całkiem z gniazdka tylko normalnie z windows. Ostatnio zacząłem wyłączać listwę i zawsze mam dual boot a dzisiaj kurde ześwirował mi po raz pierwszy i wrzeszczał, że złe ustawienia i musiałem wejść do biosu ale wszystko było OK, wchodzę do Windows i krzyczy, że poważny błąd itd. kilka razy. Potem wszystko OK jakby nigdy nic. Nie wiem o co im chodziło... :mur:

 

Jedno jest pewne, doble boot jest na 100% zwiazany z zasilaniem, szybkością CPU, FSB i dzielnikiem pamięci.

 

A teraz tak powiem, taka już uroda P35. Kiedy system ma pierwszy boot są pewne ustawienia dla czipsetu, które muszą być ustawione w oparciu o szybkość CPU, FSB i dzielnik pamięci. Dlatego właśnie mamy double boot. Kiedy system startuje pierwszy raz te trzy wartości są ładowane, system robi restart, potem czipset jest configurowany w oparciu o te ustawienia. Dopóki nie wyłączymy prądu te wartości są pamiętane. Wyłączenie prądu wymusza całą procedurę od nowa, tak samo jak zmiana tych wartości w biosie, ponieważ ustawienia czipsetu nie mogą być zastosowane, dopóki szybkość CPU, FSB i dzielnik pamięci nie zostaną ustalone i ustawione przez czipset od nowa. Są pamiętane dopóki nie odłączymy prądu lub zmienimy któryś z tych czynników w biosie itd.

 

Potrójny bios jest wtedy, kiedy system (czipset) nie zadowolił się pierwszym podejściem, może też być, że jak zmienimy wszystkie trzy czynniki to system nie jest w stanie załadować ich do czipsetu za pierwszym razem ale to już taka teoria. W każdym bądź razie chodzi o tą samą procedurę.

 

Nie wiem gdzie to sie zaczęło ale nazywanie tego problemem jest nieprawidłowe, ponieważ taki jest sposób działania P35, jak komuś to nie pasuje to przecież są inne czipsety np. Nvidia. :wink:

 

Tak zwane "rozwiązania" jak w np. Abicie, to tak naprawdę oszukiwanie czipsetu i nie wiem czy to jest takie dobre dla płyty i całego systemu, poza tym jak wyłączymy prąd i tak będzie double boot. Poza tym i tak nie działają zawsze. Czipset swój rozum ma i nie zawsze da się go oszukać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda ale niestety tylko w teorii. Ja swojego nie wyłączam z zasilania, nie zmieniam tych wartości (ustawiłem jakiś czas temu i tak sobie chodzi) a i tak mam DB za każdym razem. Co więcej jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby nie miał DB, komp nie był uruchamiany na domyślnych ustawieniach od czasu złożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jesli mam podpiete zasilanie, to nigdy nie mam DB, jedynie po zmianie dzielnika pamieci w Biosie.

 

Ale nie o tym teraz. Panowie, wlozylem teraz Gigabyte 8800GT 512MB (wczesniej X1950PRO) i karta pracuje jako PCIex 1x, przez co wydajnosc jest tragiczna. Co zrobic ? Bios 1.83, nic w nim nie ruszalem po wlozeniu nowej grafiki, a stara chodzila na 16x bez gadania.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweeperem nie, ale Drive Cleanerem tak. Zobacze jeszcze tym.

 

EDIT:

 

Przelecialem tym i tym 10x, przeinstalowalem stery i dalej pracuje jako PCI-E 1x. Ja pier...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci w temacie o 8800GT ,ale napiszę też tu. Czyściłeś je w trybie awaryjnym ? Bo u mnie normalnie po usunięciu przywraca niektóre pliki. Dopiero w awaryjnym mogę usnąć je całkowicie.

 

Co do mojego problemu to Bios był czyszczony po flaszu. Ale problem się wyjaśnił. Od niedawna mam nową listwę i wyłączam ją. Jak zostawię włączona to po odpaleniu mam tylko DB. Tak z ciekawości pobawiłem się troszkę dzielnikami i dopiero po ustawieniu 1:1 komp odpala się normalnie bez DB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj zostałem zaszokowany przez kolegę, który dowiedział się ze sklepu komputerowego że ta oto przepiękna płytka jest często u nich na serwisie?Co o tym myślicie?Czy naprawdę jest aż taka wadliwa? :blink:

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oficjalny bios 1.8 na stronie MSI :P

 

Version: 1.8

Update Date: 2008-02-05

Description:

- Fixed system cannot resume from S3 with CPU E8400.

 

można dodać do FAQa

Edytowane przez eXtremeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj zostałem zaszokowany przez kolegę, który dowiedział się ze sklepu komputerowego że ta oto przepiękna płytka jest często u nich na serwisie?Co o tym myślicie?Czy naprawdę jest aż taka wadliwa? :blink:

 

Pozdro.

raczej bym powiedział, że to nie jest płyta dla kompletnych laików. Często nie wiedząc o co chodzi uznają to za wade płyty i serwis. Dowcipy serwisantów są czasem lepsze niż o blondynkach.

 

@ Outlander

 

To nie teoria, twój przypadek to potwierdza. Masz pozmieniane te elementy, o których pisałem i nie ma znaczenia kiedy to zrobiłeś. Daj wszystko na default tzn. nie ruszaj FSB, mnożnika, dzielnika itd. wszystko auto spd itd. i zobacz czy masz ciągle dual boot. Poza pierwszym razem po zmianie i jeżeli nie wyłaczysz z gniazdka oczywiście.

 

Edit. Ja zmieniłem tylko timingi pamięci i volty na CPU i pamięciach. Reszta zworka, dzielnik dla dddr800 bo takie są. Dual boot tylko po wypięciu z sieci elektrycznej.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Feniks007 potwierdzam jeśli zmienisz zworkowo wszystko jest ok zabawa z dual - triple bootami zaczyna się po zmianie szyny z poziomu biosu - najgorsze w moim wypadku to to ze mogę zmieniać tylko z poziomu biosu więc niestety z dual bootami i nie działającą opcją S3 muszę się pogodzić.

A tak na marginesie testował już ktoś bios v1.8 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie.

Jak wg was bedzie to mobo latac z koscmi 2*2 np takimi:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820231145

 

Mam xp i wiem ze caly ram nie bedzie widoczny ale zawsze 3,25 to wiecj niz 2.

 

Zawsze dwie kosci mniej sie grzeja i z tego co czytam o tych ramach 1100-1150 5-5-5-15 robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny jest temat w dziale o pamięciach ram, czy lepiej brać 4*1 czy 2*2 ogólnie pisali że lepiej teraz brać 2*2 bo się mniej grzeje. jak chodzi zestaw 4*1 już pare osób pisało w naszym topicu ale niewiem jak bedzie latał zestaw 2*2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny jest temat w dziale o pamięciach ram, czy lepiej brać 4*1 czy 2*2 ogólnie pisali że lepiej teraz brać 2*2 bo się mniej grzeje. jak chodzi zestaw 4*1 już pare osób pisało w naszym topicu ale niewiem jak bedzie latał zestaw 2*2.

Dzieki tam tez pisalem zeby sie teoretycznie rozejrzec co warto lyknac. W sumie msi niezle prowadzi 4*1 ale tak przemyslalem ze jak wezme te 2*2 to raz ze mniej sie beda grzaly a dwa ze za jakis czas latwiej opchnac. Bo wszyscy wiemy co sie stanie jak Intel ostro wezmie sie za promocje ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy MSI P35 NEO2-FR i GeForce 8600 GT jakich sterownikow uzywacie do tej grafy bo ja juz sil nie mam z BSODami. Bios na plycie juz 1.7 sterowniki 169.28 i nadal mi bsodami sypie z odniesiem do sterownika od grafy :|

 

Edit

Moze to grafa sie grzeje i wywala. W biosie i bez sterownikow od grafiki to jak suszarka chodzi. Obecnie Everest pokazuje temp 44 w idle i 75% obrotow(a jeszcze nie slyszalem grajac zeby wiatrak szybciej chodzil). Jakim programem moge zmienic zeby naprzykald przy temp 40 wiatrak pracowal na 100% ??

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...