Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tylko u ciebie cos takiego sie robi

 

U Mnie Bios 1,3 nie ma czegos takiego.

Mam bios 1.8! Czyli co, tylko u mnie występują dual booty przy FSB większym niż 370Mhz ? Miałem FSB ustawione na 400MHz, 375MHz i wtedy mam za każdym razem przy włączaniu PC dual boota! Procek c2d e8200 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co było problemem nero ????

nie mam pojecia... przez jakis czas jak siedzialem przed kompem, wisialo w tym miejscu. siedzialem jakies 10 minut i nie szlo. poszedlem na obiadek i jak wrocilem to juz sie instalnelo, wiec nie jest zle. 3d smarka potraktowalem upgradem i patchem i tez dziala. zostal mi problem z nagrywaniem DVD-DL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja tak miałem z nero 7 z 30 min czekałem właśnie w tym miejscu co YoGi dziwne.

dziwne, nie dziwne, ale dobrze ze dziala... teraz jeszcze musze pokombinowac co nie tak jest z nagrywarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakies programy do zmiany fsb pod windowsem poza MSI DualCoreCenter ? probowalem setfsb oraz clockgen ale nie potrafie znalesc jak to ustawic..

Ściągnij np. SetFSB 2.0.b.15o i w Clock Generator ustaw ICS9LPRS906CGLF, klikasz na Get FSB i masz aktualne taktowania, górny suwak zmienia fsb i takty DDR a dolny PCI-E. Jak sobie już ustawisz co ci tam potrzeba to klikasz na Set FSB i gotowe.

 

edit:

Dawno nie zaglądałem na strone domową a widze że jest już nowsza v.2.0.b.19p -klik-

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema :) mam taki problem jak uruchamiam komputer na tej płytce to się wyłącza a potem włącza :blink: nie wiem co jest posiadam zasilacz chieftec 750w radeon x1950gt 512mb 256bit proc 3.7ghz chwilowo 1gb 800mhz :((

Edytowane przez ReZoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

siema :) mam taki problem jak uruchamiam komputer na tej płytce to się wyłącza a potem włącza :blink: nie wiem co jest posiadam zasilacz chieftec 750w radeon x1950gt 512mb 256bit proc 3.7ghz chwilowo 1gb 800mhz :((

 

no tak ale w ogóle na monitorze nic nie widać !

 

Zdecyduj sie ? W czym masz problem ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bios 1.8! Czyli co, tylko u mnie występują dual booty przy FSB większym niż 370Mhz ? Miałem FSB ustawione na 400MHz, 375MHz i wtedy mam za każdym razem przy włączaniu PC dual boota! Procek c2d e8200 !

Nie tylko u Ciebie ;) U mnie (bios 1.6) przy fsb 400x8 mam dual booty, natomiast przy 356x9 dual bootów nie ma - wiec chyba taka to juz przypadłość tych płyt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem moze ktos mogl by mi szybko odpowiedziec.... wiem ze bylo to juz na pewno tutaj z setki razy ale nie chce mi sie przegladac wszystkich postow, a wiec moj problem tkwi w tym, ze mam dual boota przy kazdych czestotliwosciach procka nawet przy automatycznych moj procek to e2160, moje wersja biosu 1.4, czy zmiana biosu pomoze? i mam jescze jeden problem przy zmianie zworki z 200 na 266 komp zaczyna strasznie mulic, czyego to moze byc wina? prosiłbym o szybka odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dual botow to nie wiem ale wydaje mi sie ze to mulenei moze byc spowodowane obnizaniem mnoznika - wynikac moze z EIST albo za wysokich temperatur i chroni sie przed spaleniem no ale wydaje mi sie ze to raczej malo prawdopodobne.

 

jezeli miales podkrecone fsb na zworce 200 czyli np 266 ( dodales 66 ) to teraz bedziesz mial 266 + 66 = 332

 

332 * 9 = 2990 Mhz - no ale jak nie zmieniales napiecia to dziwne ze tyle zrobil no i raczej nei powinien sie przegrzewac

 

jakie masz ustawienia biosu i pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Zarejestrowałem się na forum bo mam pytanko.

Kupiłem płytkę MSI Neo2 FIR i zastanawiam się czy wszystko działa poprawnie.

Czy po włożeniu karty dzwiękowej pod PCI powinna zapalić się dioda koło slotu??

Wkładałem ją do 2 PCI i tam też nie zapala się dioda.

Czy to normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożyłem nowego kompa

neo2 fr

e8200

2gb ocz reaper 800

8800gt

segate 400

be-guiet 450

dvd ide

 

i mam problem: na samym początku był jakiś 5-6 boot w końcu się załączył i pokazał że coś "oc filed". Proca wykrył dobrze ale fsb było ustawione na 200 choć zworka na 333. zmieniłem zworke na 200 ale i tak za każdym razem był 5-6x boot i komunikat na czerwono o oc. Ustawiłem bootowanie i zacząłem instalować winde (dysk ustawiłem na ide bo coś nie szło mi ze sterownikami ahci z dyskietki) ale podczas kopiowania plików z cd na dysk pojawiały sie bluescreany... podniosłem napięcia na procu, nb i ramie o 1 oczko i od tego czasu był tylko double boot i monitor się nie załącza. diody pokazuja cczc czyli coś z ramem (niestety nie zwróciłem uwagi co pokazywały przy tych 5x boot). chyba nie uwaliłem memek dając im 2.1v bo maja gware na prace przy 2.3.

Nie wiem co teraz robić. Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po włożeniu karty dzwiękowej pod PCI powinna zapalić się dioda koło slotu??

Wkładałem ją do 2 PCI i tam też nie zapala się dioda.

Czy to normalne??

U mnie to samo, widocznie tak ma być. Pali się tylko przy slocie PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelekmal

 

Zresetuj bios zworką - następnie jak wejdzie ci do biosu daj load optimize. Spróbuj też botować na jednej kości ram w różnych bankach.

Jeśli to niepomoże, to może oznaczać, że masz na płycie biosa który nie obsługuje poprawnie 45nm procków i musisz pożyczyć starszego proca i zrobić upgradu biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Zarejestrowałem się na forum bo mam pytanko.

Kupiłem płytkę MSI Neo2 FIR i zastanawiam się czy wszystko działa poprawnie.

Czy po włożeniu karty dzwiękowej pod PCI powinna zapalić się dioda koło slotu??

Wkładałem ją do 2 PCI i tam też nie zapala się dioda.

Czy to normalne??

Ja miałem taką sytuację z kartą sieciową.Nie swieciła mi się dioda.Miałem co jakiś czas zawiechy systemu i za nic nie mogłem skojarzyć od czego to.Okazało się,że powodem była śieciówka.

Po wymianie na inną (starszą) problemów brak i dioda się świeci.

Na poprzedniej się nie świeciła dioda i były problemy.Karta się żarła z płytą.

Dioda jak nie świeci to może oznaka konfliktu???

Ale jak wszystko u ciebie działa to się nie przejmuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wygląda na to że wszystko działa normalnie. Karta to SB Audigy (SB0230)

Działa w obydwóch slotach PCI ale dioda nie zapala się. Zobaczę jeszcze na jakiejś sieciówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...