Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jak przesadziłem z timmingami tymi dodatkowymi maiłem poprostu multi boota i uruchomiła się na def. ktoś pisał że za niskie niemogą zabić memek ale niewiem... ja ustawiłem na połowę poprzednich wartości i sobie tak chodzii się bawię narazie tylko głównymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, chodzi mi oczywiście o tą płytkę i obsługę NCQ, tzn posiadam też dysk sata SEAGATE_ST3160812AS

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3160812AS

dysk obsługuje NCQ płyta główna z tego co wiem także, i to wtedy działa automatycznie? Czy trzeba coś włączać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.

 

Zacząłem sie bawić tą w oc i to co moge powiedzieć:

na def fsb 333 nie było double boota ani nie było problemów z uśpieniem(s1).

podniosłem fsb do 400 pojawił się double boot ale system śmigał, włączyłem orthosa przeszedł jakieś 10 minut i wyszedłem z pokoju, gdy wróciłem monitor było czarny i nic się nie dało zrobić. Pomyślałem, że to ten problem z wybudzeniem więc wszedłem do biosu, żeby to wyłączyć. W biosie byl ustawiony s1 a nie s3 i gdy dałem ACPI na disabled po pokazaniu loga msi był reset i tak w kółko.... włączyłem i jest ok. Chce się w ogóle pozbyć tego uśpienia. Jak to wyłączyć, żeby po dłuższej nieaktywności włączał się tylko wygaszacz ekranu i nic więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wpadłeś na to że ten orthoss na fsb 400 się wysypał?(czesto mi się tak zadarza że pojawia się czarny ekran i można go tylko zresetować podczas tesowania). Jak nic nie zmieniałem w opcjach uspienia w biosie to poprostu się tylko monitor wyłaczał, komp chodzi dalej nawet przez 3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, chodzi mi oczywiście o tą płytkę i obsługę NCQ, tzn posiadam też dysk sata SEAGATE_ST3160812AS

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3160812AS

dysk obsługuje NCQ płyta główna z tego co wiem także, i to wtedy działa automatycznie? Czy trzeba coś włączać?

 

Masz w FAQ (1 post) napisane jak włączyć NCQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam płyte Neo3 i do niej ram Geil ultra 2x1gb 800mhz cl4.4.4.12

Pamięć powinna fabrycznie pracować na takich ustawieniach... Według wskazań CPU-Z przy napieciu 1.8v

Bios płyty nie potrafi poprawnie wykryć zapisanego SPD i ustawia wysokie timingi 6.6.6.24

Gdy ustawie ręcznie, to komputer odpala, chodzi nawet i godzine i nagle niespodziewany restart! Na napieciu 2.1v dzieje się to samo. Dzielnik standard 1:2 800mhz. Na cl5 jest ok.

 

Teraz pytanka:

Czy na popularniejszych płytach Neo2, gdzie biosy wychodza cześciej, też niepoprawnie wykrywa ram i trzeba ustawiać ręcznie i czy nie ma problemu z fabrycznymi specyfikacjami ramu? Bo u mnie wychodzi, że kupiłem ram cl4 a zmuszony jestem pracować na cl5. Czy to może być jakaś niekompatybilność? Czy zwyczajnie niedopracowany bios? A może crap pamiątki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam e4400 na 3ghz na msi Neo2-fr. Testowałem orthosem po 12h na blendzie i small FFTS i wszystko ok ale na stress some ram wywala mnie po 40 minutach.

Co mam nie tak, że blend i small przechodzi po 12godzin a na stress some ram się wywala po 40 minutach ??

Edytowane przez fafowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jutro odbieram ze sklepu Neo2-FR, długo się zastanawiałem nad wyborem jednak padł na MSI :D Mam w związku z tym kilka pytań :

Czy odrazu przed instalacją XP zaktualizować bios do 1.8 ?

Czy aby działało NCQ muszę włączyć ACPI i podać sterownik do Raid (F6 przy instalacji) ?

Czy odrazu zdjąć chłodzenie i zmienić pastę zamiast tego czegoś fioletowego ?

W który port Sata zamontować dysk i dvd-rw (też sata)

 

z góry dziękuje za odpowiedź :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam płyte Neo3 i do niej ram Geil ultra 2x1gb 800mhz cl4.4.4.12[...]

Chyba najbardziej problemowe/awaryjne pamięci jakie widziałem. Daj 2.2 - 2.3V, może mobo Ci zaniża napięcia.

 

 

Odpowiadając na pytanie. Tak, przy takich memkach zazwyczaj trzeba ustawić timingi ręcznie. Ponieważ RAM ma się uruchomić na napięciu 1.8V, a takie timingi osiągalne są zazwyczaj przy napięciach około >2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej problemowe/awaryjne pamięci jakie widziałem. Daj 2.2 - 2.3V, może mobo Ci zaniża napięcia.

 

 

Odpowiadając na pytanie. Tak, przy takich memkach zazwyczaj trzeba ustawić timingi ręcznie. Ponieważ RAM ma się uruchomić na napięciu 1.8V, a takie timingi osiągalne są zazwyczaj przy napięciach około >2V.

 

Dzięki za odpowiedź!

Sprawdze na wyższym napieciu. Dziwne troche, że trzeba dawać więcej i wchodzić na czerwony zakres... Co mnie podkusiło na te Geile... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo small ffts obciąza tylko proca, a blend chyba nie obciąza maksymalnie proca i memek bo w small proc osiąga wyższe temperatury niż w blend, może z memkami też tak jest.

Blend właśnie obciąża maxymalnie memki, procka w mniejszym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blend właśnie obciąża maxymalnie memki, procka w mniejszym stopniu.

własnie niewiedziałem jak jest z pamięciami, zasugerowałem się tym że proc w blend osiąga mniejsze tempy :-| , czyli "some ram" i "blend" to dla pamięci to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jak właściwie jest z RAID'em na tej płycie? Będę podłączał 4 dyski z czego dwa chodzą aktualnie w RAID-0 a pozostałe dwa "luzem" i chciałbym żeby tak pozostało. W FAQ jest napisane żeby podpinać pod porty 5,6. OK powiedzmy że zrobię tam RAID'a, ale co z pozostałymi dyskami? Jak podłącze je to będą wolniej działać? Czy dotyczy to tylko ładowania systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieliście kiedyś taki problem, że komputer nie chciał się wam wyłączyć? ja teraz taki mam i nie wiem czy to jest spowodowane i jak temu zaradzić. Po kliknięciu wyłącz zamykają się wszystkie programy w trayu i dalej nic, nie można wylogować, uruchomić ponownie, a wyłączanie przez odcinanie prądu nie jest raczej za dobre. Znacie jakieś rozwiązanie tej "zagadki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może powiedzieć czy ta płyta zawyża temperatury? Jeśli tak to mniej/więcej o ile?

Bo już zmieniałem chłodzenie, pasty, biosy, taktowanie, napięcia i cpu i nadaj jakieś wysokie temp pokazuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może powiedzieć czy ta płyta zawyża temperatury? Jeśli tak to mniej/więcej o ile?

Bo już zmieniałem chłodzenie, pasty, biosy, taktowanie, napięcia i cpu i nadaj jakieś wysokie temp pokazuje :/

 

To znaczy jakie ? 70'C ? Ja mam 76'C (8x400) oba rdzenie na boxowym chłodzeniu.Swoją drogą przydałby się bym je wreszcie zmienił z myślą o 8400. Myślałem o fryzjerze ,ale one wcale nie są takie ciche. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...