Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

ustawiłem jak mi napisałeś 4-4-4-12-21-4-4-3-4 i napięcie 2.1v i komp nie wstał puźniej zresetowałem biosa i ustawiłem 4-4-4-12-38-4-4-3-4 i napięcie 2.1v i teraz sie system urochomił tylko nie wiem czy bedzie chodził mi komp stabilniea i dodam ze dzielinik mam ustawiony 1:1:2 nie wiem czy dobry czy zły

Edytowane przez ziom309

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp Ci nie wstał bo widocznie ustawienie TRFC na 21 to za dużo dla twoich pamięci, zostaw go na 38, tak będzie OK, skup sie na 4 ostatnich alphach ;] Przetestuj pamięci teraz Orthosem testem Large :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że początkujący ze mnie "ocer" to potrzebuje waszej pomocy ;] a najbardziej użytkowników procesorów e8x00.

Mój config:

-e8200

-neo2 fr

-2bg ocz reaper 800 cl4

-be-quiet sp 450

 

sprawa wygląda tak: wyszystko ustawione def:

cpu 1.15 (najniższe w biosie [vid w ct 1.0375])

mem 2.1

vtt auto (nie wiem jak sprawdzić ile teraz wynosi)

nb 1.25

sb i/o power 1.5

sb core power 1.05

 

proc idzie stabilnie na fsb 413x8=3300mhz a ram 1:1 826 4-4-4-12.

I teraz nie wiem co już robić :| ktoś napisał, że jego identyczny ram poszedł 1066 2.2v 5-5-5-15, więc chce sprawdzić proca. Do szukania "max" taktowań ram ustawiłem 2.2v 5-5-5-15, cpu v na 1.75 dałem fsb 430 ale nie wstał. Poradźcie mi jakie v podnieść i do ilu albo co poprzestawiać aby pójść wyżej.

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelekmal

proc idzie stabilnie na fsb 413x8=3300mhz a ram 1:1 826 4-4-4-12.

I teraz nie wiem co już robić icon_neutral3.gif ktoś napisał, że jego identyczny ram poszedł 1066 2.2v 5-5-5-15, więc chce sprawdzić proca. Do szukania "max" taktowań ram ustawiłem 2.2v 5-5-5-15, cpu v na 1.75 dałem fsb 430 ale nie wstał. Poradźcie mi jakie v podnieść i do ilu albo co poprzestawiać aby pójść wyżej.

 

 

Nie dawaj tyle V na 45nm bo ci wolfik odejdzie do krainy "wiecznych gigaherców" wystarczy 1,4 przy db chłodzeniu i jeżeli mobo da rade to do 500 fsb powinno wystarczyć

podnieś trochę napięcie na nb sb tez nie zaszkodzi. I małymi krokami do przodu np co 5 mhz.

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol :lol2: oczywiście dałem 1.17 a nie 1.7 :oops:

 

@Scythe

mógłbyś podać jakie masz ustawione napięcia w biosie? (cpu,vtt,nb,sb i/o,sb core)

byłbym wdzięczny

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam całe forum i pozdrawam a mianowicie mam taki problemi nie moge ramu ustawić w biosie i czasami mam blue screeny i jak gram sobie w gierki to wywala mnie zgry i wyskakuja mi bledy z debungowanie moja konfiguracja

 

procek e6750

ram patriot 4x1gb 800mhz cl4

grafika zotac 8800gt

 

dzieki z góry za odp

mam identyczny problem (bios1.8 )

 

e2160

4x1 OCZ platinum rev2

 

jedynym rozwiazaniem chyba jest zmiana biosu ??

Edytowane przez omegapoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

@Pussey

 

W sumie to nie.. Ale kazda nizsza wartość powodowała niestabiloności. W sumie teraz jak podnioslem vtt to mógłbym poszukać nizszego v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś zapodać fotkę jak ma podłączone "wtyczki" audio-in i audio-out z frontpanelu? dziś podłączyłem słuchawki a dźwięk leciał z głośników. Zastanawiam się co mogłem skopać. W mobo mam wpiętą scaloną wtyczkę hdaudio, zostaje jeszcze taka sama z napisem ac97 i pojedyńcze wtyczki podpisane azilla. Dodam, że korzystam z karty dźwiękowej na pci, bo miałem problem ze sterownikami hdaudio. Integra wyłączona w biosie.

 

btw. mostek =sb? :lol2:

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś zapodać fotkę jak ma podłączone "wtyczki" audio-in i audio-out z frontpanelu? dziś podłączyłem słuchawki a dźwięk leciał z głośników. Zastanawiam się co mogłem skopać. W mobo mam wpiętą scaloną wtyczkę hdaudio, zostaje jeszcze taka sama z napisem ac97 i pojedyńcze wtyczki podpisane azilla. Dodam, że korzystam z karty dźwiękowej na pci, bo miałem problem ze sterownikami hdaudio. Integra wyłączona w biosie.

 

btw. mostek =sb? :lol2:

Też miałem problem z dżwiękiem, po świerzej instalce systemu na Neo3. Po zaistalowani sterów do wszystkiego nie było urzadzenia audio. Poinstalowałem łaty z windows update i zajrzałem do menadżera urządzeń a tam znak zapytania w - Urzadzenia systemowe/Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio

Dałem aktualizuj, albo wykryj sprzet (już nie pamietam) - włożyłem płytke ze sterami od MSI i wskazałem lokalizacje z CD, doinstalowało coś i dźwięk z panelem sterowania się pojawił. Musi działać dźwięk na płycie, łaski nie robi. Ewentualnie zassaj najnowsze stery z Msi global.

Windows XP 32bit SP2. Ot wsio

 

Wyjścia audio na froncie mam podpięte do JFP 1... 4 wpinki - jest opisane która do czego w instrukcji do płyty. Wyjścia audio przód/tył/razem, przełącza się w panelu sterowania Realteka HDA, który się pojawi po poprawnym wykryciu i zainstalowanu kodeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powyższe rady nie zadziałaja to:

 

Panel sterowania/Realtek konfiguracja audio HD/Wejscie_wyjście audio/

 

tam klikasz na niebieskie kółeczko z kluczem w środku(ustawienia złącza) i zaznaczasz 2 pozycję: WYCISZ WYJśCIE PANELU TYLNEGO......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powyższe rady nie zadziałaja to:

 

Panel sterowania/Realtek konfiguracja audio HD/Wejscie_wyjście audio/

 

tam klikasz na niebieskie kółeczko z kluczem w środku(ustawienia złącza) i zaznaczasz 2 pozycję: WYCISZ WYJśCIE PANELU TYLNEGO......

no właśnie te stery od hdaudio nie chcą się zainstalować bo wyskakuje błąd i nie ma tej ikony w panelu sterowania :/ wszystkie poprawki przez sp2 ściągnięte, autopatcher, stery z cd oraz ze strony msi i ciągle błąd podczas instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dziala mi jakosc wolno na xp ,a na viscie to jest colkowita masakra,czerwona dioda niemal ze ciagle swieci ,a instalacja gier z deamona trwa nieskonczenie dlugo ;/

 

prubowalem podpinac pod sata3,4,5,6 i wszedzie wyniki sa podobne

 

co radzicie ??

post-113404-1203159689_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest północny i południowy dlatego pytałem;p

 

co do problemów z kartą dźwiękową (vhyba nigdy się u mnie nie skończą) to na forum msi znalazłem post odnośnie identycznego problemu co u mnie

 

Ufffff!

Udało się.

Musiałem wykasować wszystko co było związane z kartą łącznie z KB888111, usunąć z palucha wszystkie wpisy w rejestrze z tym związane.

Zassałem najnowszy sterownik i na czystym rejestrze wolnym od wpisów Realtek restart i dopiero po tym restarcie windows stwierdził obecność karty dźwiękowej i przyjął stery.

post jest z 2007 roku i nie ma nic bardziej wyjaśnione. Wiecie gdzie są wpisy w rejestrze i pliki w systemie odnośnie realteka, które powinienem usunąć? w programfiles nie ma folderu realtek (tam sie instalują stery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest północny i południowy dlatego pytałem;p

 

co do problemów z kartą dźwiękową (vhyba nigdy się u mnie nie skończą) to na forum msi znalazłem post odnośnie identycznego problemu co u mnie

post jest z 2007 roku i nie ma nic bardziej wyjaśnione. Wiecie gdzie są wpisy w rejestrze i pliki w systemie odnośnie realteka, które powinienem usunąć? w programfiles nie ma folderu realtek (tam sie instalują stery)

Pytanie? Czy próbowałeś ten sposób, który Tobie proponowałem w menadżerze urządzeń?

Urządzenia systemowe/Microsoft UAA Bus Driver - (tu powinno być dalej) - for High Definition Audio . Jesli nie ma przedłużenia wpisu, to spróbuj dać na tym właściwości i uruchomić kreatora wykrywania sprzętu. Wskazać lokalizacje na płytce ze sterami do płyty i powinno sobie dograć. U mnie zadziałało bez problemu i natychmiast pojawił się tam wpis. No i w - Kontrolery dźwięku, wideo i gier - pojawił się sterownik Realtek High Definition Audio.

 

Wpisy w rejestrze znajdują się w Menu Start/Uruchom/(wpisać) regedit/HKEY_CURRENT_USER/Software/Realtek ... i w HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Realtek i Realtek Semiconductor Corp. Jeśli są tam jakieś wpisy, to wywal ręcznie i zrestartuj kompa. Powinien sam wykryć codek - Tylko nie zapomnij włączyć go w biosie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...