Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie? Czy próbowałeś ten sposób, który Tobie proponowałem w menadżerze urządzeń?

Urządzenia systemowe/Microsoft UAA Bus Driver - (tu powinno być dalej) - for High Definition Audio . Jesli nie ma przedłużenia wpisu, to spróbuj dać na tym właściwości i uruchomić kreatora wykrywania sprzętu. Wskazać lokalizacje na płytce ze sterami do płyty i powinno sobie dograć. U mnie zadziałało bez problemu i natychmiast pojawił się tam wpis. No i w - Kontrolery dźwięku, wideo i gier - pojawił się sterownik Realtek High Definition Audio.

 

Wpisy w rejestrze znajdują się w Menu Start/Uruchom/(wpisać) regedit/HKEY_CURRENT_USER/Software/Realtek ... i w HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Realtek i Realtek Semiconductor Corp. Jeśli są tam jakieś wpisy, to wywal ręcznie i zrestartuj kompa. Powinien sam wykryć codek - Tylko nie zapomnij włączyć go w biosie ;)

spróbowałem zainstalować sterowniki z do Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio, ale żadnych na płycie nie wykrywa. W rejestrze nie ma nic o realteku, a ja cały czas widzę w kontrolerach dźwięku widzę Realtek High Definition Audio, tylko że przy tym jest znak zapytania, we właściwościach jest napisane "Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)" a klikanie na "zainstaluj ponownie sterownik" nic nie daje/nie się nie robi.

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odinstaluj, wywal ten sterownik z menadżera/restart/bios/load optimize.

 

Powinien mechanizm plug&play zadziałać poprawnie i wykryć dzwiekówke, bo jak jest znak zapytania, to stery nie zaskoczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy tej płytki ;)

 

Mam oto taki wynik na FiR :

Dołączona grafika

 

Da się jeszcze jakoś wyśrubować ten wynik w SuperPI ;) ??

 

Następnie...

Procek robi 450FSB na tej płycie z napięciem Vcore 1,475V, i myśle, że potrafi więcej, ale jak dam nawet 1,5V na 450FSB to juz proc nie bootuje i nie wiem co robić, moze to być wina biosa ?? obecnie mam 1,83 beta.

 

I następnie...

Patrząc po wynikach na hwbot, jakiś gość przy FSB420 czyli 3716MHZ, mial 16,4s w SuperPI 1M, a ja mając 400Mhz więcej na procu mam od niego gorszy wynik :( Ustawiałem te same timingi i alphatimingi... i Lipa ciągle gorszy o tą sekunde lub póltorej, przy tych samych ustawieniach co on...

 

Macie jakieś pomysły ??

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PCHaCkiN

chyba masz coś zrypane bo ja na e8200@3300mhz (fsb 413) i ramie 826mhz cl4 mam 14.078

 

Da się zrobić tak, żeby obraz był naraz wyświetlany na tv (podłączony przez s-video) i monitorze jednocześnie? bo mi wyświetla albo na jednym, albo na drugim, zależy co było wpięte pierwsze przy włączaniu kompa

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy tej płytki ;)

 

Mam oto taki wynik na FiR :

Dołączona grafika

 

Da się jeszcze jakoś wyśrubować ten wynik w SuperPI ;) ??

 

Następnie...

Procek robi 450FSB na tej płycie z napięciem Vcore 1,475V, i myśle, że potrafi więcej, ale jak dam nawet 1,5V na 450FSB to juz proc nie bootuje i nie wiem co robić, moze to być wina biosa ?? obecnie mam 1,83 beta.

 

I następnie...

Patrząc po wynikach na hwbot, jakiś gość przy FSB420 czyli 3716MHZ, mial 16,4s w SuperPI 1M, a ja mając 400Mhz więcej na procu mam od niego gorszy wynik :( Ustawiałem te same timingi i alphatimingi... i Lipa ciągle gorszy o tą sekunde lub póltorej, przy tych samych ustawieniach co on...

 

Macie jakieś pomysły ??

Dziwne, bardzo dziwne :E

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oliwer21 jeśli możesz podaj dokładnie jak masz ustawionego swojego kompa, bo ja za nic na świecie nie mogę ustawić szyny 400Mhz i o dziwo pamięć mi się wykrzacza teraz jade na takim konfigu i jest rock stable 375x8=3000Mhz 1,37v pamiątki 2,1v @900Mhz 5-5-5-15-38-12-12-12-12 jak ustawie szynę 400 to kupa sie robi pamięci nie wyrabiają chociaż wtedy idą nominalnie na 800Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PCHaCkiN

chyba masz coś zrypane bo ja na e8200@3300mhz (fsb 413) i ramie 826mhz cl4 mam 14.078

 

Da się zrobić tak, żeby obraz był naraz wyświetlany na tv (podłączony przez s-video) i monitorze jednocześnie? bo mi wyświetla albo na jednym, albo na drugim, zależy co było wpięte pierwsze przy włączaniu kompa

a czemu ma sie nie dac? u mnie to normalnie dziala... clone i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z 3-pinowymi wejściami na wentylatory w tej plytce: z FAN 1 i FAN 4 na których jest regulacja obrotów w BIOSie. Otóż na FAN 1 wentylatory w ogóle nie działają,....na FAN 4 jak puszczę wentylator na 100% obrotów jest ok, na 75% i 50% obroty maleją ale wentylatory zaczynają piszczeć(sprawdzalem na dwóch wentylach, może to z nimi jest coś nie tak...). Spotkał się już ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z 3-pinowymi wejściami na wentylatory w tej plytce: z FAN 1 i FAN 4 na których jest regulacja obrotów w BIOSie. Otóż na FAN 1 wentylatory w ogóle nie działają,....na FAN 4 jak puszczę wentylator na 100% obrotów jest ok, na 75% i 50% obroty maleją ale wentylatory zaczynają piszczeć(sprawdzalem na dwóch wentylach, może to z nimi jest coś nie tak...). Spotkał się już ktoś z czymś takim?

przy elektronicznej kontroli wentylatorow, jest troche inaczej niz z potencjometrem... na potencjometrze ustawiasz opor... tu natomiast, nie ma stalego napiecia, tylko wysylane sa impulsy, ktore maja emitowac ustawione napiecie, przez co wentylator nie pracuje ciagle, a "szarpie". chcesz miec dobrac obroty? podlacz na stale pod 5 czy 7 i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić tak, żeby obraz był naraz wyświetlany na tv (podłączony przez s-video) i monitorze jednocześnie? bo mi wyświetla albo na jednym, albo na drugim, zależy co było wpięte pierwsze przy włączaniu kompa

Pewnie że się da. Tylko jak nie możesz zainstalować dziwęku, to nie wiadomo czy z tym sobie poradzisz ;)

Podepnij tv do s-video - powinien uruchomić się Displey optimization wizard. Konfigurujesz w nim żeby dawał obraz na monit i tv równocześnie. W zakładce Change display configuration dojda ci ustawienia jak ma wyświetlać obraz - Select the display you would like to use. Wybierasz podwójny displey. Ustawiasz na co ma dawać windows (primary) i gotowe.

 

Napisz czy masz ten dźwięk czy nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarKov normalnie zostaniesz chyba oskarżony o współudział w morderstwie płyty :wink: wszedłem do biosu aby odpalić na fsb 400. proc na mnożniku 8 podbiłem napięcie procka do 1,5V wszystko inne na najniższych wartościach, zmieniłem dzielnik na niższy aby ramki chodziły jak wczesniej. wychodzę z biosu i reset(czyli normalnie :D ) po chwili rusza znowu ale tylko na sekundę lub mniej i gaśnie, świeci się tylko czerwona dioda i nic się nie dzieje na nic nie reaguje. jak odłączę zasilanie i odpalę na nowo to znowu tylko "pyknie" i nic.

 

jakieś pomysły?

 

dodam że zmiana proca nic nie daje i pamięci też reset biosu był nawet wyjęcie bateri na 10 minut :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da. Tylko jak nie możesz zainstalować dziwęku, to nie wiadomo czy z tym sobie poradzisz ;)

 

Napisz czy masz ten dźwięk czy nie? :)

nie dokuczaj mi :razz: konfigurator oczywiście sam się nie pojawił ale jak mnie nakierowaliście to ręcznie ustawiłem i śmiga ładnie ;]

Dzwięk mam....tyle, że z dodatkowej karty dźwiękowej :) bo ten sterownik hd audio to mnie nie lubi i się nie chce za nic zainstalować :|

 

edit: mam "dziwny" problem ze stabilnością kompa. Orthos prio9 1h przeszedł (więcej nie chciało mi się czekać), 3dmark06, pi, cod4 i crysis max detale wszystko działa, tylko w TDU mi się komp zawiesza :/ (zanim nie podłączyłem tv zawiesił sie raz, a teraz za każdym razem, nawet jak telewizor jest odłączony. Wiem, że niektóre 8600gt się uwalały po podłączeniu tv przez s-video) zastanawiam się czy to przez to, że gra jest tak źle zrobiona czy jakaś cześć nie wyrabia. Zwis wygląda tak, że na monitorze widać ostatni obraz przed zwisem (ostatnio newet zrobił się czarny) a z głośników leci ostatni zacięty dźwięk i pomaga tylko twardy reset. Czy znacie jakaś stronkę gdzie jest opisane jak wyglądaja zwisy wywołane przez konkretne komponenty? (przekręcony cpu, gpu, mem itp)

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarKov normalnie zostaniesz chyba oskarżony o współudział w morderstwie płyty icon_wink3.gif wszedłem do biosu aby odpalić na fsb 400. proc na mnożniku 8 podbiłem napięcie procka do 1,5V wszystko inne na najniższych wartościach, zmieniłem dzielnik na niższy aby ramki chodziły jak wczesniej. wychodzę z biosu i reset(czyli normalnie icon_biggrin3.gif ) po chwili rusza znowu ale tylko na sekundę lub mniej i gaśnie, świeci się tylko czerwona dioda i nic się nie dzieje na nic nie reaguje. jak odłączę zasilanie i odpalę na nowo to znowu tylko "pyknie" i nic.

Heeee to dziwne ale przecież oliwer21 wcześniej pisałeś że komp chodził ci na szynie 413Mhz- dlatego prosiłem o twój konfig bo u mnie na 400Mhz pamięć się wykrzacza chociaż działa nominalnie.

Co się u ciebie mogło stać - nie mam zielonego pojęcia ja wróciłem do szyny 375Mhz i wsio ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heeee to dziwne ale przecież oliwer21 wcześniej pisałeś że komp chodził ci na szynie 413Mhz- dlatego prosiłem o twój konfig bo u mnie na 400Mhz pamięć się wykrzacza chociaż działa nominalnie.

Co się u ciebie mogło stać - nie mam zielonego pojęcia ja wróciłem do szyny 375Mhz i wsio ok

też niemam pojęcia bo latał wtedy bez problemu... jedyna różnica jest taka że nie zmieniłem napięcia na wyższe pozostałych podzespołów wszystko na def poza procem. nawet zworki przestawiłem na 200 ale też nic. odłączyłem zasilanie i wyjełem baterię zostawię tak na noc zobaczę rano co sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie może ktoś odpowiedzieć dlaczego na szynie 375Mhz pamięć @900Mhz wszystko chodzi normalnie.

A na szynie 400Mhz pamięć nominalnie 800Mhz czyli 1:1 komp się wykrzacza i to ewidentnie wina pamięci Orthos zaraz sypie błędami.

Totalnie zgłupiałem - dziwne to dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się płytka chyba zepsuła :(

 

Wczoraj wsadziłem quada, poszedł na 3GHz bez zmiany napięcia, ladnie przeszedł 2h w prime. Rano włączam kompa, zaczął się ładować windows i nagle komp zgasł. WTF? Wyłączam z zasilania, wciskam start, na ułamek sekundy zaświecą się diody na obudowie, dalej nic :?

 

Dioda sand by (ta czerwona na płycie) cały czas świeci, ale tylko ona. Zasilacz raczej dobry (seasonic). Wsadzę jeszcze pentiuma, ale to pewnie nic nie da. Wierzyć mi się nie chce żeby płyta padła od tak delikatnego OC. Mój stary ASRock dużo więcej wytrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się wqur..... :mur:

Padła już komuś płytka w ten sposób? I ile mniej więcej trwa serwis MSI?

 

Czy jak teraz na zastępstwo podłącze inną płytkę z takimi samymi chipsetami np. P5K PRO, to nie będę musiał stawiać reinstalki windy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to płyta na tym samym chipsecie, to nie będziesz musiał stawiać nowej Windy. Sprawdzałeś zasilacz? Ja też niedawno miałem podobny problem, tylko na Abicie AB9 - po naciśnięciu Power'a wentylatory zrobiły pół obrotu i koniec. Problemem okazał się zasilacz - Tacens Supero 500W.

Edytowane przez Rekil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapomniałem dopisać. Zasilacz przed chwilą sprawdziłem na kompie z którego piszę. Z płytki wyjąłem wszystkie komponenty i odłączyłem nie istotne wtyczki, też nic. Jak by była sprawna powinna chociaż zapiszczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się wqur..... :mur:

Padła już komuś płytka w ten sposób? I ile mniej więcej trwa serwis MSI?

Tak, mi padła w b.podobny sposob.

Co do serwisu MSI, powiem tyle, odpal sobie na zastepczym mobasie chwilowo kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ponoc to na Abita sie czekalo 2 miesiace.. ciekawe jak MSi ;]

 

BTW jaki najnowszy bios jest bo slyszalem ze 1.84 ale w FAQ go nie widze, i kto ma linka do tego opisu jak zmienic paste na msi neo2-fr? taka nazwa jakos byla bo chcialem cos tam sprawdzic.

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@woj84

ja mam własnie to samo :angry: ustawiłem na fsb 400 i już nie zabotowała tylko jak się odłączy napięcie to pyknie na chwilę i potem nic tylko czerwona dioda się świeci :mur:

 

P.S. wyjęcie bateri i odłączenie zasilania na noc też nic nie dało...

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu chodziła z vcore 1,6V i reszta prawie na max(szukałem max procka) a wczoraj nie wstała z 1,5 vcore i reszta na def :mur: to że padła jakoś mnie martwi, tylko mam tydzień wolnego od uczelni i chciałem sobie wreszcie pamięci porządnie ustawić :?

 

P.S.zwracał ktoś płytę w morele.net? jak jest z gwarancją?

 

P.S.2 wreszcie mam logiczny powód aby sprawdzić dark'a :rolleyes:

Markov tylko się niezałamuj :wink:

 

edit: Lanc odnoszę wrażenie jakbym podniósł wtedy napięcie nb o pare oczek to żyła...

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie padła praktycznie na stock. Miałem 9x333 zworką, czyli dla quada G0 praktycznie nic. Napięcie default (1.3V w biosie), na NB też 1.3V. No nic, jutro wezmę sobie tego Asusa na zastępstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...