Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe, ja mam caly czas VTT FSB na 1,35V :) Myslalem, ze to malo, nie dzwigam wiecej ;)

 

A ile max V bezpieczne dla proca:>? Pytam bo moze w tym tygodniu chlodzenie wyczyszcze, zaloze na nowo i pobawie sie znow, ale obstawiam ze moj proc to padaka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest możliwość odratowania płyty po nieudanym flashu biosu?

Czy to jest możliwe w każdym przypadku czy Twój był odosobniony?

 

Jak wlaczylem google to moj przypadek byl dosyc popularny. Wiele osob po flashu skonczylo z czarnym ekranem i komunikatem odczytanym z diod jako "decompressing bios to ram...".

 

 

Solucja:

 

Po nieudanym flashu i skutkujacym czarnym ekranem, nagrywamy na dyskietke (nie bootowalna) ze zmieniona nazwa (np. A7345IMS.180 -> amiboot.rom).

Uruchamiamy kompa i trzymamy ctrl+home. Jesli od razu nie zaskoczy to probojemy az do skutku. Zacznie sie czytanie z dyskietki i update biosu.

Restart i mamy cmos checksum bad. Plyta jako 1st boot ma ustawione floppy wiec tylko tym sie poratujemy w takim wypadku. Robimy dwie dyskietki: jedna bootowalna, np win98 lub z xp, na druga nagrywamy plik biosu (np. A7345IMS.180) i program do flashowania (Afud408.exe -> jest na plycie ze sterownikami do mobo lub sciagamy go z netu).

Uruchamiamy boot disk, czekamy na wiersz polecenia i przemieniamy dyskietke na ta z biosem i flasciach!emy (klepiemy: Afud408 A7345IMS.180) bez zadnych parametrow.

Wszystko dziala.

 

 

Jak widac rozwiazanie jest proste i dosyc szybkie kiedy sie je zna ale ile sie nawku... przekladajac i podlaczajac co chwile stacje dyskietek, cd rom, dysk twardy z jednego kompa do drugiego aby to wykonac... Dobrze, ze znalazlem w domu dwie ostatnie dyskietki..

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko-Czy problem ze strapem powyzej 512 fsb został juz rozwiązany?Zamierzam zakupic niedługo e8200 i kręcic na 4,00ghz,jednak ten spadek wydajnosci mnie niepokoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko-Czy problem ze strapem powyzej 512 fsb został juz rozwiązany?Zamierzam zakupic niedługo e8200 i kręcic na 4,00ghz,jednak ten spadek wydajnosci mnie niepokoi

nic mi na ten temat nie wiadomo. Ale jesli masz zamiar krecic do 4.0 Ghz to 512 raczej nie przekroczysz.

8x500 = 4.0 Ghz (wiec jeszcze 12Mhz X 8 masz w zapasie) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam nastepujacy problem z ta plyta.Otóż w 2 slocie na podlaczenie dodatkowych usb dziala mi tylko 1 port i nie wiem dlaczego??Niedawno dzialaly wszystkie probowalem przekladac na 2 pozostale i tam wszystko chodzi.Da sie to jakos naprawic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć dziwna sytuacja : Jak robie w Menadzerze Urzadzen skanowanie typu Plug&Play to dysk ATA niby znika , a za następnym skanowaniem się pojawia. Jakby ktoś miał dysk i na SATA i na ATA to proszę, żeby sprawdził :)

 

Edit : Drugi problem , zwiesza wam sie memtest kiedy robicie test Probe? (Ramy mam podane w podpisie) / <--- ten problem rozwiazany wystarczylo wylaczyc USB Legacy Support w BIOSie, pozostał tylko pierwszy

Edytowane przez szpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 krótkie pytanka - wybieram płytę, zawęziłem kandydatów do 2 modeli, teraz tylko dopracowywuje szczegóły.

1. regulacja obrotów wentyla procesora -> czy z poziomu biosu jest opcja regulacja wentyla procka podłączonego kablem 3pin.

2. w który PCI-E "wkłada się" pojedynczą kartę graficzną. W niektórych płytach ma to znaczenie, stąd wolę się upewnić.

3. czy kodek / karta dźwiękowa wbudowana jest na przyzwoitym poziomie. Czasami wygląda to gorzej, czasami lepie, a jak w FIR ??

 

Główną alternatywą jest Gigabyte GA-EP35-DS3R -> ponoć najlepszy kodek dźwiękowy.

 

Z góry THX za odp. (może na PW, żeby nie zaśmiecać za bardzo tutaj).

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. niestety nie

2. ten wyzej, masz ja wsadzic tak zeby za kazda proba wymiany ramu mocno sie irytowac ;)

3. ja po przesiadce z dfi nf4 stwierdzilem ze iwestycja w sb live! z allegro za 50zl jest konieczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx

Czyli decydująca będzie cena. Fanmate zostaje, sb live zostaje. Kurcze, za GA-EP35-DS3R przemawiają 3 sloty PCI - 2 już mam zajęte .... a SLI nie planuje.

No ale nic, nie zaśmiecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx

Czyli decydująca będzie cena. Fanmate zostaje, sb live zostaje. Kurcze, za GA-EP35-DS3R przemawiają 3 sloty PCI - 2 już mam zajęte .... a SLI nie planuje.

No ale nic, nie zaśmiecam.

Czy rozważałeś Neo 3-F? :)

Jak widać mam ją i ma nawet 4 sloty PCI, które Tobie są potrzebne.

Płyta ma też regulacje obrotów wentyla z biosu na standardowym złączu 4pin i na 3pin sysfan1.

Ja wentyl procka mam wpiety w złączke rozgałęźną wentyla na tyle obudowy arctic-cooling PWM 120. Ze złączki idzie podłączenie kabelkiem równoległym pod sysfan1 i reguluje sobie obroty procka przez to złacze w biosie. Pod 4 pin jest podłączony A.C.pwm.

Wentyle Arctika PWM mają ten plus, że możesz podłączyć wiele wentyli tego typu równolegle do jednego zasilania. :razz:

 

Podkręciłem na niej procka już na 3.4ghz przy 1.4v. Żadnych problemów, czy fochów płyty. Narazie nie szukałem walla,.. odpalałem na 375/400/425/450mhz i zawsze wstawała, nawet po niedowoltowaniu procka i próbuje wstawać do skutku aż nie damy wiecej papu. Wiem z sajtów zagranicznych że robi spokojnie 520/40mhz. Po prostu poezja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasciwie, to po co te zworki JB1 JB2. Tak mysle i mysle ... skoro FSB zmienic mozna tez z poziomu BIOSu. Fakt ze jest to hardware OC, czyli niezalezne OC w przypadku updatu BIOSu. Jednak tylko to mi przychodzi do glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz FSB zworką to zmienia się strap (timingi chipsetu), jak zmieniasz z biosu to się strap nie zmienia.

 

I tak jak będziesz chciał osiągnąć FSB 400 zaczynając od 200 to wątpię, że ci się to uda. Jednak po wrzuceniu zworki na 333, FSB 400 nie stanowi dla płyty problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanie dot. molexa z dodatkowym papu na GPU

 

Obecnie mam 88GT galaxy i powered by 1x6 pin. Moj Corsair nie posiada 2'go 6pinowego wejscia (sa przejsciowki).

 

Podpiac wszsytko co sie da? Czyli molex na mobo, i przejsciowka z molexa na pcie na grafe?

 

PS. W biosie jak macie ustawionego D.O.T'a?

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molex'a się podpina jak masz 2 karty na PCI-E. Jak nie masz takiej konfiguracji to ci to niepotrzebne ;]

 

D.O.T. to jest automatyczne OC. Naprawdę o wiele lepiej ustawić wszystko ręcznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkalem sie z przypadkiem ze dyski na sata moga dziwnie chodzic na msi, ale moj problem polega na dziwnym chodzeniu dysku pod pata, muli dosc znacznie, i wydaje mi sie ze gry wczytuja mi sie dluuuzej niz w przypadku 1GB DDR z wiekowej platformy na nforce2 :/ (obecnie mam jeszcze 1GB dd2 800Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! W środe stałem się szczesliwym posiadaczem tej płytki. Mam chwilowo małe problemy z pamiatkami kingmaxa 1066 bo nie chcą zbytnio działac na tej czestotliwosci (nap.2,1V 5-5-5-18-38-5-5-5-5, bios 1.4) ale nie to mnie obecnie nurtuje... :)

 

Everest nie pokazuje nazwy płyty głównej oraz mikroukładu (w testach również). Sterowniki zainstalowałem z płytki.

Spotkał się już któs z czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Everest nie pokazuje nazwy płyty głównej oraz mikroukładu (w testach również). Sterowniki zainstalowałem z płytki.

Spotkał się już któs z czyms takim?

A jaką masz wersję everesta?

Na 4.20.1170 pokazuje "Nazwa płyty głównej MSI P35 Neo2-FIR/FR / P35 Platinum (MS-7345)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi sie trafila sztuka - E2160

 

Vcore 1.45

V NB 1.5

V SB 1.7

VTT - nie zmienialem

EIST OFF

Spread spectrum OFF

DOT OFF

 

Komp nie wstaje na zworce 333 na 1.325 napiecu :/. Dopiero na 1.3500 jest ok. Nie chce zrobic nawet 300x9 na defaulcie. Maxujac Vcore na 1.45 (tyle ponoc mozna bezpiecznie na boxie zrobic) udalo mi sie dojechac do 3Ghz. Mialem chec na 400x8 ale widac mialem pecha :( ech cholera ...

 

Raczej o niczym nie zapomnialem z ustawien w BIOSie. Nic sie nie grzeje. Co prawda udalo mi sie dobic do FSB 400x6 ale chyba na vore 1.45 juz wlasnie ale i tak nie bylo mega stabilnie.

 

 

#edit

 

1. czy mozna ufac odczytom temp z BIOSu?

2. everest dzieli mi temp na kazda dla rdzenia i sumaryczna? na co zwracac uwage? np teraz mam 24, 24, 33

3. po wlaczeniu orthosa (sumaryczna) temp cpu skacze od razu do 60st. i rosnie powoli do 66

 

reasumujac czy to normalne? ;}

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dolaczylem do grona pechowych posiadaczy tego "cuda" zwanego MSI NEO2-FIR. Od poczatku mam same problemy. Zaczelo sie od tego ze plyta nie dala sie uruchomic. Dopiero po przelozeniu pamieci do bankow 2 i 4 plyta wystartowala z ciaglym komunikatem CMOS checksum bad. Pomoglo flashowanie biosa. Oryginalny bios byl w wersji 1.8 teraz mam 1.81. Podnioslem napiecie dla pamieci, bylem przekonany ze uda mi sie uruchomic je w 1 slocie. Niestety plyta nadal nie startuje. Sprawdzilem inna pamiec (goodram) niestety mialem dostep tylko do pamieci 667MHz i 1 bank pamieci dzialal. O OC nawet nie myslalem poniewaz mam jeszce inny problem, a mianowicie zwis po kilku minutach od uruchomienia maszyny. Najczesciej jest tak, ze po pierwszym uruchomieniu kazdego dnia po ok. 5-10 minutach nastepuje zwis z pewnym efektem graficznym na ekranie. Nie ma tu zadnego znaczenia jaki soft jest uruchomiony. Po ponownym wlaczeniu komputera moze on pracowac wiele godzin i nigdy nie ma zadnego zwisa. Zdarza sie takze ze zwis nie nastepuje wogole. Po kilku dniach jestem juz pewien, ze jak nie zawiesi sie po 5-10 minutach to bedzie hulal bez problemu. Zanim zauwazylem te prawidlowosc myslalem ze moze cos nie tak z grafika ale sprawdzilem ja na innym komputerze i zadnych problemow nie bylo. Sprawdzilem moj sprzet z innym zasilaczem i jest tak samo.

 

Moja konfiguracja:

MSI NEO2 FIR

procek E8200 BOX

pamieci PDP Patriot Dual LLK 2x2GB DDR2 EPP 800MHz CL4

grafika GeForce 8800 GT Gainward 512MB TV & 2x DVI

zasilacz MODECOM MC-500ATX 2.0 PFC

 

Na koniec bardzo prosze o podanie napiec dla procesora i pamieci - jakie powinienem ustawic? Na pamieciach mam 2.2V. Intel podaje zakres dopuszczalnego napiecia a jak chcialbym znac znamionowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RobRoy było pisane tryliardy razy (baa nawet w faq) że mobasek nie lubi patriotów

Oj tak, czytać umiem w przeciwieństwie do niektórych, pozwól że zacytuję ci owe FAQ

 

"Q: Komputer nie chce się uruchomić z pamięciami Patriot co zrobić??

A: Płyta na biosie 1.3 nie lubi się z Patriotami, wystarczy wgrać bios inny niż 1.3 i sprawa rozwiązana ;]"

 

Nie takich odpowiedzi oczekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...