Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

dual core 2.2 bez oc 200x11

 

ps. dziś zauważyłem że to się dzieje w momencie kiedy komp ma przejść w trym graficzny zmiana rozdzielczości i widows nie zaskakuje

stery najnowsze whql

 

ps2. dziś puściłem pamięci na 800 4-4-4-14 2.1v nic to nie dało

dalej wali resety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 4GB. Po dolozeniu dwoch kosci komp sie podnosil i zaraz gasil(tak w kolko) dopiero jak dalem napiecie RAM na 2.1 po odlaczeniu z zasilania wstaje za trzecim razem. Z tym, ze pierw normalnie sie wlacza i zaraz gasi drugi raz wlacza sie na 1-2sek po czym wylacza jak by chcial a nie mogl, dopiero za trzecim razem sie wlacza. Drugi boot zupelnie inny od standardowych na p35

 

Tez cos takiego macie?

Ja nie mam takich problemów.

Poprawnie pracuje mi z 4x1gb.

Bios 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem po testach ze zmiana z VTT z AUTO na manualne wartosci, rzedu 1.250 spowodowala spadek stabilnosci platformy. Domniemam z tego powodu ze wartosci automatycznie ustawianego VTT moga siegac znacznych rozmiarow. Czy REGULA jest zeby VTT ustawiac recznie (sa opinie zeby dojechac max do 1.5V) i trzymac sie jakis doswiadczalnie zdobytej wiedzy nt. szkodliwosci VTT na CPU i jego zywotnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie problemy z bootowalnymi plytami typu HirensBootCd lub ultimate boot cd, acronis etc na tym mobo kiedy do kanalu ata sa podlaczone dysk twardy i cd rom ? U mnie z bootowalnych dziala tylko Windows i BartPE winxp. Innych plyt nie moge uruchomic mimo kombinowania ze zworkami a napedow sata nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Musze sie was poprosic o pomoc...

Otoz owa plyta piszczy mi podczas obciazenia calego systemu (nowsze gry na wysokich detalach, benchamarki). Podczas normalnej pracy w systemie jest cisza. W plyte glowna sa wpiete wszystkie kable dodatkowego zasilania (wtyczka 8pin miedzy rurkami heatpipe i 4pin przy porcie PCIex x16). Dzwiek ten dochodzi z okolic karty graficznej. Odnosilem calego kompa do serwisu w moim miescie - wlozyli do niego inna karte graficzna - 7300GT i dalej piszczala tylko ciszej... W koncu zdecydowalem sie oddac plyte na gwarancje. Wrocila niby nowa ale problem jest dalej ten sam... Zestaw jest taki jak w sigu... Co moze byc problemem..? :/ Nic nie jest podkrecone bo skoro juz cos sie dzieje to nie kombinuje... Dzwonilem na pomoc techniczna MSI to mi wyslali nowy bios (1.92). Wgralem go i problem nie ustal... Co mam dalej robic...? :mur:

 

Pozdrawiam i licze na wasza pomoc... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpiąć kabel zasilania przy grafice (Molex). Nie jest wymagany.

Spróbuj włączyć opcję Spectrum Spread - małe szanse ale może akurat pomoże.

Jak masz możliwość to zobacz na innym zasilaczu.

 

I jak możesz to wrzuć gdzieś tego BIOSa żeby inni mogli skorzystać (lub ew. napisz PM to Ci podam maila).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie problemy z bootowalnymi plytami typu HirensBootCd lub ultimate boot cd, acronis etc na tym mobo kiedy do kanalu ata sa podlaczone dysk twardy i cd rom ? U mnie z bootowalnych dziala tylko Windows i BartPE winxp. Innych plyt nie moge uruchomic mimo kombinowania ze zworkami a napedow sata nie mam.

Hiren'a odpalam bez problemu tylko, że poprzez pendrive i nie mam żadnych napędów :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Musze sie was poprosic o pomoc...

Otoz owa plyta piszczy mi podczas obciazenia calego systemu (nowsze gry na wysokich detalach, benchamarki). Podczas normalnej pracy w systemie jest cisza. W plyte glowna sa wpiete wszystkie kable dodatkowego zasilania (wtyczka 8pin miedzy rurkami heatpipe i 4pin przy porcie PCIex x16). Dzwiek ten dochodzi z okolic karty graficznej. Odnosilem calego kompa do serwisu w moim miescie - wlozyli do niego inna karte graficzna - 7300GT i dalej piszczala tylko ciszej... W koncu zdecydowalem sie oddac plyte na gwarancje. Wrocila niby nowa ale problem jest dalej ten sam... Zestaw jest taki jak w sigu... Co moze byc problemem..? :/ Nic nie jest podkrecone bo skoro juz cos sie dzieje to nie kombinuje... Dzwonilem na pomoc techniczna MSI to mi wyslali nowy bios (1.92). Wgralem go i problem nie ustal... Co mam dalej robic...? :mur:

 

Pozdrawiam i licze na wasza pomoc... :cry:

To karta graficzna piszczy. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 4GB. Po dolozeniu dwoch kosci komp sie podnosil i zaraz gasil(tak w kolko) dopiero jak dalem napiecie RAM na 2.1 po odlaczeniu z zasilania wstaje za trzecim razem. Z tym, ze pierw normalnie sie wlacza i zaraz gasi drugi raz wlacza sie na 1-2sek po czym wylacza jak by chcial a nie mogl, dopiero za trzecim razem sie wlacza. Drugi boot zupelnie inny od standardowych na p35

 

Tez cos takiego macie?

cos musi byc niestabilne. ja mam 4gb i tylko po pierwszym wlozeniu zrobil dualbota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem na pomoc techniczna MSI to mi wyslali nowy bios (1.92)

Hee ja chyba tez do tyłu chodzę bo jakoś nie zaczaiłem nigdzie biosu 1.92 jeśli ktoś może niech poda namiary. A tak przy okazji Wesołych Świąt życzę wszystkim forumowiczom. Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych ciekawych serwerow nie znam na wrzutki wiec wrzucilem na pierwszy lepszy...

 

 

<a href="http://www.sendspace.com/file/3vxkit" target="_blank">http://www.sendspace.com/file/3vxkit</a>

 

@Davka

sproboje co napisales i zoabczymy co pomoze :)

 

@EDIT

odpiecie kabla nie pomoglo...

Spectrum Spread - Enabled...

Zasilacza niestety drugiego nie mam..

 

@ThermalControl

Piszesz ze karta graficzna... ale skoro 7300 tez piszczala to nie bedzie to jednak cos z plyta..?

Edytowane przez Lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy grafiki byly gigabyte'a? Akurat one lubily piszczace cewki. Spotkalem sie z 3 przypadkami piszczenia. Za kazdym razem byla to grafika. Wysoki ciagly dzwiek, bardzo irytujacy.

 

Ja diagnozowalem takie problemy tak, ze puszalem jakas stara gre w ktorej mialem sporo FPS. Ewentualnie wlaczalem frapsa i patrzylem czy przy menu nie mam sporej ilosci FPS.

 

Zazwyczaj wlasnie wtedy przez cewke przechodzil wiekszy prad i po prostu dawala koncert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem BIOS beta 1.9b2.

Wydaje mi się że zaktualizowano BIOS Marvella (końcówka L69 bodajże).

W OC nie ma różnicy. Vdroop może minimalnie mniejszy (ale to może być złudzenie), dalej zaniża mocno napięcie (przynajmniej wg. HWMonitor, CPU-z, Everesta).

Nie naprawia ograniczenia USB do 33,3MB/s.

 

Inny różnic nie zauważyłem. Działa OK. Zostawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alcen

 

moja 8600GT to Gigabyte wlasnie.. a ta 7300 to nie wiem bo jej nie widzialem... Po swietach bedzie trzeba sprawdzic jakas inna... :) oby to bylo to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Changelog jest, podał go der Notnagel

-Update des Marvell ROM auf L.69

Jest prawie zawsze, nieraz trochę później niż bios.

A gdzie pojawia się jako pierwszy to nie wiem, ale myślę że na msi-forum.de jest bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"changelog hat wie immer wollex oder notnagel " omg jak sie nie zna jezyka..

 

"ist nur ein Update des Marvell ROM auf L.69 " nie zajarzylem D:

 

ide wgrac,zaraz napisze jak smiga

 

 

 

edit: ok ;) kto wie czemu moj procek nie chce wstac na 7x400.. na 6x 8x 9x wstaje.. a tak posrednio nie chce :|

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos z tym ze na zworce 333 jest super niestabilnie mimo identycznych ustawien?

 

Mam problem tez w watku o w2160, pozwle sobie wkleic (zworka 333)

 

"FSB 390

Mnoznik x7

VTT AUTO/1.25/1.30/1.35/1.45

NB 1.40-1.60

SB 1.6-1.8

SB core 1.15

Vcore up to 1.675

 

Sprobowalem kazdych z tyhc ustawien (tzn na pewno nie kazdych bo wyjdzie ich z kilkadziesiat jak nie wiecej) ale juz nie mam sil. Probowalem orientacyjnie wychwycic co jest waskim gardlem. I nic, po 2s blad orthosa. Nie natrafilem na najdrobnieszy znak (np wydluzenie pracy orthosa) zeby wiedziec w czym problem

 

Koniec o/c?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zworke na 333, napiecie proca 1.3625, vtt 1.35, nb 1.5, sb 1.6 + sbio1.05, timingi pamieci "by spd" 800Mhz, napiecie pamieci auto. Zobacz jak pojdzie orthos. Jesli nie pojdzie nie zmieniaj nic procz napiecia procesora. Pobroboj na kilku roznych vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz jak tylko zmienie tego biosa z bety 1.81 bo cos mi nie pasuje (nie moge uwierzyc ze tak mi spadlo o/c)

 

Jednak z drugiej strony, jest to pierwszy bios u mnie (po 1.4, 1.6, 1.76, 1.77, 1.8) na ktorym poszlo 333x9 :o ech juz glupieje

 

thx CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...