Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

:(

 

Vdimm (AUTO) - 1.90 (mierzone miernikiem)

BIOS - 1.91 (najnowsza beta)

Narazie 1.425 w biosie i taka sama niestabilnosc (2s otrhoss, cpu+ram test)

Mozna jakos zmierzyc VTT? Wydaje mi sie ze swego czasu najwygodniej szlo mi OC z VTT na AUTO (zastanawia mnie jak MSI wtedy rozporzadza tym napieiem)

No nic ide probowac dalej, czuje ze skoncze na 1.5Vcore o ile w ogole ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz jak tylko zmienie tego biosa z bety 1.81 bo cos mi nie pasuje (nie moge uwierzyc ze tak mi spadlo o/c)

 

Jednak z drugiej strony, jest to pierwszy bios u mnie (po 1.4, 1.6, 1.76, 1.77, 1.8) na ktorym poszlo 333x9 :o ech juz glupieje

 

thx CLAU

Ja mam procka raczej swiezego, 2tyg temu kupowany w agito. Do 3.0Ghz, fsb 334 potrzebuje 1.3625v. vid= 1.300. Teraz obnizam na msi napiecia na wszystkim procz pamieci, na nb 1.42, sb 1.6/1.05, vcore 1.350 ale orthos sie dziwacznie sypie - raz po minucie innym razem po godzinie. Bede dochodzil czy to jednak vcore (vdroop robi z tego napiecia ~1.30/1.31real) czy moze to nb.

 

Wczoraj a wlasciwie dzisiaj rano plyta poleciala z orthosem stress cpu i ram 11 godzin, na ponizszych napieciach z biosu:

 

vcore 1.36 - 334x9

vtt 1.35

nb 1.45

sb 1.6/1.05

vdimm 2.2 - 1002Mhz 4-5-5-16-42-12-12-12

eisty wylaczone

bios 1.7 official

Procek jako, ze jest raczej z niedawnej produkcji (oznaczen jednak niesprawdzalem) to tez napiecia bez rewelacji, nie krece go wyzej bo narazie na boxie tempy rdzeni skacza do 68, poza tym 200mhz to roznicy mi nie zrobi procz dodatkowego napiecia i temperatury.

 

Daze do obnizenia voltow na wszystkim procz procka, glownie dla nb.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy za wersja robicie te cache mem testy? Mam everesta ultimate i nie mam czegos takiego :)

 

@CLAU

Narazie stabilnie. Vcore ~1.435. Temp. CPU 72/73 st.C. Mysle ze to nie przez nalozenie pasty. Mam 100% pewnosci ze AC5 przylega idealnie do proca.

CLAU, (1)myslisz ze mozna skompensowac niestabilnosc w moim przypadku zmniejszajac Vcore a przylozyc do pieca mostkom, czy moze VTT?

(2)Czy po prostu jest to niewykonalne i juz wiem ze, aby zrobic stabilne 3Ghz (333x9) musze zaaplikowac w/w Vcore?

Czy myslisz ze oscylujac w okolicach 3Ghz zmieniajac FSB i mnoznik zawsze bede musial wydusic takie Vcore na procu?

 

Moze trywialne pytania, ale po 3 dniach testow juz nie jestem niczego pewny :x

 

EDIT: przestroga dla wszystkich, popieram mnoznik x7 to pazdzierz. Nie tykac tego kijem. Nic na nim nie dziala u mnie na e2160.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobie dzisiejszych sklepowych selektow czyli procow robiacych jak najmniej mhz najak najwyzszym napieciu to moze byc, ze az 1.43 musisz zapodawac. Ustaw vtt na 1.35, sproboj schodzic z napieciem z proca jesli da sie, pod warunkiem, ze masz ustawione memki juz arcystabilnie :) Mozesz jeszcze pobawic sie zworka na 400mhz a dokladnie wyciagnieciem obu zworek, ale nie wiem czy Ci system wstanie. Mostki mozesz dac na 1.5 i 1.7 ale wiecej imo nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Jako, że znudzily mnie moje 3ghz i postanowiłem wycisnąć więcej z mojego proca to mam klika pytan ;)

 

1) Co to VTT, co czego służy i ile v można tam rozsadnie ustawic ??

2) NB jakie rozsadne napiecie i co daje jego podniesienie ( po za tym, że może porpawi oc )

3) SB i core SB to samo co w NB :D

4) vcore ile wynosi taki "max" na codzien ;)

 

Pytania lamerskie ale odpowiedzi w faq nie ma a przeszukiwanie 74 stron tego watku to ciut za duzo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale 74str to wiem ze duzo, ale 2 posty wyzej to chyba nie jakis wyczyn :)

 

@CLAU wiem ze trafilem kupe. W tym problem ze nie wiem jak z tymi pamieciami do konca. Swoja droga chce sie pozbyc tego proca, moze komus wystaczy 2.7Ghz na defaulcie. 180pln ;)

 

Zaraz zapodam BIOSa 1.77 badz 1.76, cos mi swita ze tam nie bylo problemow na x7. Moze mi sie wydaje ale nie zaszkodzi sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc musial pojsc na 1.36v, ale nb zeszlo do 1.4v i pamieci do 2.1v, 42min pekly na orthozegarku, jesli przejdzie mi cala noc to bede zadowolony. Co do mobo to nie zaluje zakupu, mimo wpadki przy pierwszym kontakcie i unieruchomieniu jej na blisko 3 dni to jednak jestem zadowolony ;)

 

 

UPDATE:

 

Ortozegar polecial ponad 8 godzin przez noc, NB leci na 1.4, memki na 2.1, jak uda sie zejsc z mostkiem do default to bedzie fajnie ;):

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie otóz,do tej pory wszystko miałem dobrze podłączone wszystko działało jak talala az do momentu kiedy podłaczałem wentylki do obudowy,pozniej troszke krecenia procka kilka resetów biosu..Mam dwa dyski w kompie jeden na SATA II drugi na ATA,gdy podłacze obydwa komp nie startuje,zatrzymuje sie na pierwszym ekranie..Jak włącze tylko ten na SATA komp dziala bez problemu.co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie nb poszlo w dol na 1.35v, sb 1.5v/1.05v, vtt 1.325v, memki 2.1v na 4-5-4-16-38-8-8-8-8. Bios 1.7, plyta daje rade, do tego wlaczony eist i wszystko OrthoStabilnie przez kilka godzin.

 

Teraz przydalby sie jakis mod na te diody, moze zamalowac je markerem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przydalby sie jakis mod na te diody, moze zamalowac je markerem ? ;)

az tak bardzo ci szkodza? hmm... wez kawalek czarnej izolacji :) naklej pasek wzdluz diod i bedzie ladnie. a do tego jak bedziesz chcial sprzedac, czy oddac na gware to nie beda sie czepiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamknieta bude ale przez boczne dziurki wentylacyjne i u gory nad zasilaczem mam swoja wlasna, prywatna zorze polarna... Fajnie fajnie, ale do czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwie mi dzwiek. Nie jest to spowodowane O/C ani jakimis anomaliami (zapchany ram, slaba wydajnosc, cpu 100%, czy wadliwa karta)

 

Mysle ze to wina przerwan. Sprawdzilem w manadzerze sprzetu i natrafilem na cos takiego:

Dzwiekowka uzywa tego samego przerwania co sieciowka zintegrowana - IRQ 17. Nie moge w zaden sposob ingerowac z poziomu managera w przerwania urzadzen (win xp pro sp2, pisze bo ponoc w 98/me sie dalo)

 

W BIOSie widzialem w zakladce PnP zarzadzanie przerwaniami, jednak max. przerwanie to IRQ 15. Chcialem zarezerwowac przerwanie na port PCI (bo sie da) ale po co skoro to zupelnie inne przerwanie.

 

Nie wiem czy dobrze mysle, bo nie mialem wczesniej problemow z tego typu rzeczami. Sieciowka i dzwiekowka ciagle uzywaja IRQ 17

 

PS. Moje przypuszczenia, opiaram tylko i wylacznie na managerze urzadzen. Nie zauwazylem innych przerwan uzyanych przez moj sprzet. Co mnie zastanawiam to to ze w oknie pod przerwaniami z managera widnieje komunikat 'no conflict'.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem bios 1.92b istrasznie powoli komp mi sie teraz hibernuje i włacza z hibernacji,wczesniej trwało to pare sekund a teraz dobre kilka minut ,moze to ktos potwierdzic,nie wiem czy po resecie biosu mam jakies opcje przestawione czy co ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Xeona na tej płycie i nie moge ustawić napięcia na procku niższego niz nominalne 1.325V. Czy to normalne? Bios 1.8

Bo taki jest VID, na biosie 1.3 mogłem ustawić najniższe napięcie 1.25V ale po wgraniu nowszego biosu najniższe napięcie to 1.3375V bo mój procek taki ma VID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej sie wypowiedzieć, ale zawsze czasu brakowało ;) Mój config wygląda tak:

 

Procesor: Intel Core Duo E2160 1.80GHz

Płyta główna: MSI P35 NEO2-FR Rev.1.2

RAM: OCZ Platinum Rev.2 DDR2 2GB/800 (2x1GB) 4-4-4-15

Cooler: Intel BOX

Karta graficzna: Palit XpertVision GeForce 8600 GT Sonic+ 256MB

[HDD: WD Caviar SE16 WD2500AAKS

DVD-RW: Pioneer DVR-215BK

Zasilacz: Spire SP-ATX-420WB

 

Na płycie bios 1.8, wgrany bez problemów. Jedyny problem jaki miałem to sterowniki do zintegrowanej karty muzycznej, ale wystarczyło ściągnąć nowsze i wszystko poszło. Pamięci wykryte bez problemów (slot 2 i 4). Praca dysku i napędu bez zastrzeżeń (bodajże podpięte pod porty 6 i 7). Wiatraki w budzie podpięte pod SysFan1 (mają jedną wtyczkę do podłączenia). Regulacja prędkości wiatraków jak i cooler'a na procku działa bez problemów - nie ma żadnych pisków etc. ;) Co do kręcenia to nic nie powiem - nie miałem na to czasu. Siedzę z lapem na studiach i się kształcę :D

Co do diod na mobo - niezła dyskoteka :D Raz zostawiłem otwartą budę przed biurkiem to usnąć nie mogłem tak jasno było hehe.

Miałem jeszcze jeden problem nie do końca związany z płytą, mianowicie chodzi o drukarkę - pisałem parę postów wcześniej. Problem w sumie tkwił w niedopracowanych sterownikach do drukarki, ale rozwiązanie okazało się banalne - wystarczyło podłączyć drukarkę pod złącze USB wyprowadzone na obudowie i drukarka ruszyła, bezpośrednio podłączona do mobo nie gadała ;)

 

Mimo mojej krótkiej zabawy z nowym kompem, płytę (jak i resztę podzespołów, które kupiłem hehe) oceniam na plus :)

Fajna płyta i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki w budzie podpięte pod SysFan1 (mają jedną wtyczkę do podłączenia). Regulacja prędkości wiatraków jak i cooler'a na procku działa bez problemów - nie ma żadnych pisków etc.

Ciekawe bo u mnie przy zmianie prędkości ponizej 60% zaczyna piszczeć nie zaleznie pod który Sysfan podłączone (mam na myśli 1 i 4), dzieje się tak przy 1 i 2 podpiętych wentylatorach.

Mam BIOS 1.6, przyczyną może być wersja BIOS'u?

bratekkk czym regulujesz prędkość wiatraków Speedfanem czy jakimś innym programem?

 

Strasznie mnie to denerwuje, jak nie znajdę rozwiązania to oddam tą płytę na gwarancję bo nie mam już do tego siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ustawiłem w biosie prędkość na 50%, ale bawiłem sie też w regulacje za pomocą SpeedFan'a i nie zauważyłem żadnego piszczenia.

Hmm nie wiem czy może mieć na to wpływ bios, wiele osób w tym temacie skarżyło się na to. Może mam po prostu farta heh ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...