Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

normalnie chyba specjalnie dla was przetestuje swoja plytke. obecnie mam wentyle podpiete pod wlasny regulator :) zarzuccie linkiem do tego speedfana, to sprawdze u siebie na weekend ta kontrole, czy bedzie cos piszczec..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę: http://www.almico.com/speedfan.php

Będe wdzięczny za przetestowanie. Sprawdze jak działa przez BIOS, powoli się zastanwiam czy to nie wina wentylatorów, może się MSI gryzie z Acutake'ami :)

W sumie to mam panel od Akasy ale od początku było inne jego przeznacznie. Wentylator wdmuciach!ący i wydmuciach!ący miał być podpięty pod płytę a pod panel od cpu, gpu i zasilacza. No ale z powodu piszczenia koncepcja mi się troche niestety zmieniła.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanie, kupilem to mobo i do konca tygodnia mam nadzieje ze dojda juz wszystkie komponenty, wiec czy musze formatowac dysk przed zmiana mobo proca grafiki zasilacza i ramu ?

Czy moge odinstalwoac stery zmienic mobo i instalnac nowe ? Jak ustawic zworke zeby narazie moj e2160 zachowal swoje normalne taktowanie ? Do czego sluzy zworka skoro i tak z poziomu bosa sie zmienia fsb ?(naprawde nie czaje tego chociarz czytalem kilka razy) Jak ustawiac timingi ?(dokladniej to alphatimingi) i ogolnie z ram jak oc'owac ?

 

Wiem ze pewnie to sa dla was banalne pytania i odeslecie mnie do gogla, ale ja szukalem czytalem i nic nadal nie znam odpowiedzi, prosze odpowiedzcie lub chociarz zarzuccie linkami do gogla, ale nie karzcie mi szukac bo robilem to i nic nie znalazlem, a nie chce nic zepsuc a z checia pogral bym w assasins creed ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skladasz sprzet i na nim formatujesz dysk i instalujesz sys.

pytania na temat oc sa rozbrajace... caly ten temat i poprzedni zawieraja info jak podkrecac i co zmieniac...

e2160 ma fsb 200? tak? to zworki ustaw na 200 i tyle, czyli wszystkie w gornych pozycjach z tego co pamietam

 

www.google.pl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie sie przekonalem jak dziala Strap na naszej kochanej plytce ;) znaczy chyba strap bo innej mozliwosci nie widze. Wymienilem ramy na Gskille 2*2 1000 mhz. Ustawienia z biosu. Vmem 2.1V. Timingi 5-5-5-15-48-4-4-4-4. Mam E4500 wiec zworka na 266 dzielnik 1:1,5.

I teraz ciekawe przy takich taktach wszytsko ladnie smiga. Wyniki sobie zrobilem w Everescie. Po zmianie dzielnika na 1:1,6 memki chodza na ~534 i wyniki wychodza gorsze :) moze nie wiele gorsze ale jednak. Zmienia sie praktycznie dwie rzeczy. Odczyt z pamieci i latencja. Podejrzewam ze aby zniwelowac te roznice i dojsc wydajnosci 500mhz trzeba by miec 550. Co w sumie troche bez sensu :)

Moze macie jakies ciekawe sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie, ale wydaje mi sie ze czestotliwosc pracy pamieci w ogole ma sie nijak do strapa.

Moze po prostu po zmianie dzielnika zmienily Ci sie timingi? Sprawdzales na bank czy sa takie same?

 

Takie jest moje zdanie, jesli nie ruszales FSB to mostek polnocny w moim mniemaniu dziala z tak sama czestotliwoscia, wiec to nie wina strapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie, ale wydaje mi sie ze czestotliwosc pracy pamieci w ogole ma sie nijak do strapa.

Moze po prostu po zmianie dzielnika zmienily Ci sie timingi? Sprawdzales na bank czy sa takie same?

 

Takie jest moje zdanie, jesli nie ruszales FSB to mostek polnocny w moim mniemaniu dziala z tak sama czestotliwoscia, wiec to nie wina strapa.

Co do ruszania to procek na jednym i drugi tescie 9*333. Timingi takie jak napisalem. Sam juz nie wiem jak znajde troche czasu to popatrze. Ale dzieki za podpowiedz. Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komus zadzialalo tajne POWER USER MENU po wcisnieciu F4 w call menu?

 

 

Btw. Czy da sie w koncu zmienic mnoznik dla procesora czy nie? Bo w instrukcji jest napisane ze sie da, ale u mnie to pole jest nieaktywne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komus zadzialalo tajne POWER USER MENU po wcisnieciu F4 w call menu?

Btw. Czy da sie w koncu zmienic mnoznik dla procesora czy nie? Bo w instrukcji jest napisane ze sie da, ale u mnie to pole jest nieaktywne...

Każdemu działa to podmenu, tylko, że nikt nie wie do czego służą opcje które się w nim znajduja :lol:

 

Wyłącz EIST to będziesz mógł zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo coś jest że mną nie albo... :) Od kilku dniu próbuje znaleść przycznę piszczącej płyty głównej (nie jestem pewny do końca czy to jej wina) i próbuje znaleść w DualCoreCenter gdzie się zmienia prędkość wentylator z sysfan1 i sysfan4 i za nic nie umie tego znaleść.

 

Może mi ktoś wysłać jakiegoś screena gdzie to zmieniać?

Sory za taką głupią prośbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tyklo 1 fana mozna zmieniac, zrob to przez bios. Jak chcesz sprawdzic czy piszczy wentyl to zatrzymaj wentylki, przez 2 minuty nic sie nie stanie w sumie. Moze to tranzystory czy jak to ma ;D chociaz te polimerowe chyba nie piszcza ^^ albo od pradu :P.. Lanc Ci pomoze w tej drugiej kwesti bo pewnie wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo coś jest że mną nie albo... :) Od kilku dniu próbuje znaleść przycznę piszczącej płyty głównej (nie jestem pewny do końca czy to jej wina) i próbuje znaleść w DualCoreCenter gdzie się zmienia prędkość wentylator z sysfan1 i sysfan4 i za nic nie umie tego znaleść.

 

Może mi ktoś wysłać jakiegoś screena gdzie to zmieniać?

Sory za taką głupią prośbę.

w niedziele przetestuje swoja. wiesz na co ja bym stawial? na wentylatory... prawda jest taka, ze plyta reguluje napiecie elektronicznie: dasz 12v, no to masz prad ciagly, schodzac nizej - masz impulsy. plyta wysyla napiecie impulsami, przez co wiatrak nie obraca sie ciagle, a szarpie, dlatego jest "pisk". prawdopodobnie tak sie nie dzieje przy kulkowych lozyskach, ale nie wiem. skad takie przypuszczenia? mialem kiedys panel aerocoola z elektroniczna regulacja itd. no i na 12v smigalo dobrze, a na nizszych piszczalo... ale to wlasnie piszczaly wentyle.

jak przetestuje, to dam znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi po zmianie płyty na tą MSI też coś piszczało i myślałem że to płyta.

ale po przysłuchaniu sie dokładnie okazało się że to zasilacz zaczął akurat piszczeć(pewnie cewki).

tyle że trwało to kilka dni i się uspokoiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Musze sie was poprosic o pomoc...

Otoz owa plyta piszczy mi podczas obciazenia calego systemu (nowsze gry na wysokich detalach, benchamarki). Podczas normalnej pracy w systemie jest cisza. W plyte glowna sa wpiete wszystkie kable dodatkowego zasilania (wtyczka 8pin miedzy rurkami heatpipe i 4pin przy porcie PCIex x16). Dzwiek ten dochodzi z okolic karty graficznej. Odnosilem calego kompa do serwisu w moim miescie - wlozyli do niego inna karte graficzna - 7300GT i dalej piszczala tylko ciszej... W koncu zdecydowalem sie oddac plyte na gwarancje. Wrocila niby nowa ale problem jest dalej ten sam... Zestaw jest taki jak w sigu... Co moze byc problemem..? :/ Nic nie jest podkrecone bo skoro juz cos sie dzieje to nie kombinuje... Dzwonilem na pomoc techniczna MSI to mi wyslali nowy bios (1.92). Wgralem go i problem nie ustal... Co mam dalej robic...? :mur:

 

Pozdrawiam i licze na wasza pomoc... :sad:

odpowiedz alcen'a

Czy grafiki byly gigabyte'a? Akurat one lubily piszczace cewki. Spotkalem sie z 3 przypadkami piszczenia. Za kazdym razem byla to grafika. Wysoki ciagly dzwiek, bardzo irytujacy.

 

Ja diagnozowalem takie problemy tak, ze puszalem jakas stara gre w ktorej mialem sporo FPS. Ewentualnie wlaczalem frapsa i patrzylem czy przy menu nie mam sporej ilosci FPS.

 

Zazwyczaj wlasnie wtedy przez cewke przechodzil wiekszy prad i po prostu dawala koncert.

No to badz co badz dogadalem sie w sklepie w ktorym kupowalem czesci do kompa by sprawdzili mi na innej grafice. Wrzucilismy Asusa 8600GT... efekt - CISZA :D

 

Wrocilem do domu to mialem z nia problem bo mi LCD sie nie odpalal na niej tylko CRT :? Jak wywalilem stery i szlo na domyslnych w 800x600 to bylo ok, ale tylko gdy zainstalowalem stery (nawet te z plyty od karty) to LCD gasl. Monitor to Samsung 931BW. Powiedzialemn na serwisie co sie dzieje to stwierdzili ze napewno zmienilem odswierzanie na zbyt duze i sie nie wlacza... :blink:

 

Oddalem im obie karty moja pierwsza Gigabyte 8600GT z chlodzeniem Zalmana i Asusa 8600GT, doplacilem i wzialem MSI 8800GT (kurcze ale te 8800GT sa wielkie... :-P ) Po wlozeniu start od reki i wszystko dziala :D No i nic nie piszczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tyklo 1 fana mozna zmieniac, zrob to przez bios. Jak chcesz sprawdzic czy piszczy wentyl to zatrzymaj wentylki, przez 2 minuty nic sie nie stanie w sumie. Moze to tranzystory czy jak to ma ;D chociaz te polimerowe chyba nie piszcza ^^ albo od pradu :P.. Lanc Ci pomoze w tej drugiej kwesti bo pewnie wie :)

W Speedfanie można regulować prędkość obrotową wentylatora. Tylko teraz nie wiem czy 1 czy więcej :)

 

A co do kondziołów to nie wiem o so chozi, ze ja coś wiem :huh: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można regulować zdaje się dwa wentyle :wink: A co do kondziołków to niestety polimerowe nic płycie nie dały bo jak damy np. 1.55v na CPU to pod obciążeniem skwierczy coś z okolic socketu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy podniesienie napiecia na NB moze poprawic OC pamieci ? Pytam, bo na EVGA 650i ramiak mi fikał 1100Mhz 5-5-5-15 2,0V, a teraz ledwo robi 1066Mhz 5-7-7-24 i sie zastanawiam, czy moze NB by nie pomoglo. W koncu to w nim jest kontroler pamieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mowie ze Ty wszystko o tym mobasie wiesz :P

:oops:

 

mam szybkie pytanie, jesli mam w zasilaczu wtyczke 20 pin + 4pin do laczenia w razie jak jest 24, to lepiej zarzucic polaczone czy tylko ta 20 ? : >

Skoro masz 24 pin, to czemu chcesz podłączać mniej ? :mur:

 

@kean

to dlaczego w instrukcji jest pokazane jak podlaczac w razie zwyklej 20 pin ?

Bo nie każdy ma zasilacz z wtyczką 24pin. Niektórzy mają z wtyczką 20 pin, dlatego jest pokazane w instrukcji...

 

Panowie, czy podniesienie napiecia na NB moze poprawic OC pamieci ? Pytam, bo na EVGA 650i ramiak mi fikał 1100Mhz 5-5-5-15 2,0V, a teraz ledwo robi 1066Mhz 5-7-7-24 i sie zastanawiam, czy moze NB by nie pomoglo. W koncu to w nim jest kontroler pamieci :)

Dobrze myślisz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tyklo 1 fana mozna zmieniac, zrob to przez bios. Jak chcesz sprawdzic czy piszczy wentyl to zatrzymaj wentylki, przez 2 minuty nic sie nie stanie w sumie. Moze to tranzystory czy jak to ma ;D chociaz te polimerowe chyba nie piszcza ^^ albo od pradu :P.. Lanc Ci pomoze w tej drugiej kwesti bo pewnie wie :)

masz na mysli cewki raczej, tak ?

regulujemy sys fan 1 ten nad grafą or cpufan (pod warunkiem podpiecia 4pin) tu moglem cos pomieszac bo juz dosc dawno rozstalem sie z msi ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

Witam was...

 

słuchajcie moi drodzy czy ktoś się spotkal na tej płycie z problemem takim

 

otóz procek e4500 bez względu jak się spreparuje napięcia w biosie nie startuje wogóle na zworce 333Mhz... za to idealnie na 266 i 200...

a jestem pewien że procek działa swietnie na 3300Mhz poszedł mi na 3.4 stabilnie ale za bardzo się grzał... ma ktoś moze sposób jak zrobić by ten czort odpalił na najwyszym strapie???PRóbowałem z przyciskiem CLEAR CMOS ale to samo nie startuje nadal tzn włacza się na chwile i wylącza tak w pętli...

 

bybym wdzięczny za poradę...

 

i drugie pytanko takie...

 

jakie sa w miare bezpieczne napiecia na tej mobo dla RAMU

oraz NB...dla pracy na codzień (w dzień internet i multimedia wieczorem gry heheh :lol:)

 

posiadam 2x1 GB RAM DDR2 Corsair XMS 2 PC6400 CL4 DHX i podkreciłem go do 1066Mhz przy cl 5 5 4 15 20 5 4 5 5 i napięciu 2.3V czy danie 2.4 jest bezpieczne ??? bo jeszcze bym podciągnąłtrochę jezeli to mozliwe te ramki wyżej... (dodam że przy takim napięciu i taktowaniu po całym dniu grania pamięci są ledwo letnie)

 

co to jest funkcja w biosie HPET Processor Feature?? bo nigdzie tego nie mogę wyszperać a w manualu nic nie wyjasnia informacja...

 

byłbym wdzięczny za odpowiedź i poradę odnosnie moich pytań... pozdrawiam serdecznie

 

acha PS... czy to normalne ze 3d mark 2001 daje mi mniejszy wynik niz 3dmark 2003?? i to o kilka tysięcy (vide sygn...)

Edytowane przez Bam1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was...

 

słuchajcie moi drodzy czy ktoś się spotkal na tej płycie z problemem takim

 

otóz procek e4500 bez względu jak się spreparuje napięcia w biosie nie startuje wogóle na zworce 333Mhz... za to idealnie na 266 i 200...

a jestem pewien że procek działa swietnie na 3300Mhz poszedł mi na 3.4 stabilnie ale za bardzo się grzał... ma ktoś moze sposób jak zrobić by ten czort odpalił na najwyszym strapie???

 

bybym wdzięczny za poradę...

czytal wogole topic? chyba nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

czytałem ale nie cały... tzn nadal czytam jestem w trakcie ale troszke tego jest... moze masz odnosnik do konkretnej podstrony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...