Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Scythe

Witam !

Panowie mam taki oto problem...dzisiaj poczułem baaardzo ciekawy zapach z kompa, pomyslałem: wyciek z WC. Jednak to nie to. Na mobo jarał się pewien układ który po zmierzeniu termometrem ma 120*C. Od czego on jest ? Foto w załączniku.

Proszę o pomoc bo nie wiem czy dawac mobo na gwarancję czy zostawić to tak jak jest...

To odeslij ja do mnie do Zabrza to ja zaniose na gwarke ;) Adres masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

do diabła przy kazdej zmianie strony forum mam ankietę... nie cierpie takiej polityki rodem z CHIP PL... nic nie napisze i już... heheheh :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle nie wiem jak gwarancja może nie obejmować spalenia układu. Przecież to może się zdarzyć jeśli układ jest felerny lub jakieś elementy obok (kondziory np).

Edytowane przez Davka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

cześć mam jeszcze jedno pytanie do was...juz obcykałem u kumpla ze mój proc e4500 idzie stabilnie na 3.6Ghz(no bez 18Mhz dla scislosci z napieciem 1.45real 1.485bios) pytanie mam takie... jak wyglada sprawa z podkecalnoscią pamięci w zaleznosci od par slotów ja mam w a1 b1(czyli ten blizej procka zaczyna dual) czy na drugich bankach są jakieś stwierdzoen róznice OC... bo dobił bym chetnie do 1066Mhz 5 5 5 15 25 4 4 4 4 co niestety na 2.3v nie idzie idzie 1049 stabilnie ale chciałbym zmienić dzielnik na bliższy jedynce... jezeli macie jakieś doświadczenia z tym to piszcie...

 

ram i reszta jest w sygnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem u mnie pracowały 2x Kingmax 1GB 1066MHz (dual w slotach bliżej CPU). Dołożenie drugiej pary praktycznie nic nie zmieniło. Nie sprawdzałem ale max możliwa różnica to 8-10MHz (bo wyżej i tak nieszły).

Wcześniej (przy 2 kościach) zamiana slotów nie dawała widocznej różnicy.

BIOS na początku 1.8 potem 1.9B2.

Edytowane przez Davka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

no ja mam za Twoja rekomendacją włąsnie najnowszy beta 2 ...napisz na jakich timingach miałeś te 1066 to będe miał poglad... ale napisz dokładnie takze subtimingi alpha...jeśli mozesz of kors i napiecie... pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

niestety chłopaki moj ram daje ciala... tzn działa idealnie do 1048Mhz ale tylko cl 5 jakiekolwiek przełączenie jednej piątki na 4 skutkuje bsodem czy to z memseta czy z biosu...ale co ja tam będe narzekał.. i tka jest niezle... wg everesta

 

przepustowość 8878

zapis 7582

memory copy 7662

latency 56.7ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem

posiadam tą płytę i ocz alpha titanium vx2. po jakimś czasie jak zmieniłem strapa na 266(chciałem sprawdzić co potrafią memki) lecz odrazu wystąpił błąd i komputer nie chciał odpalic. po zmianie na 200 już nawet pamięci nie chiały działac na stockowych ustawieniach, obecnie komputer ledwo wstał :unsure: . Pamięci działają normalnie( u brata na tym samym modelu płyty głównej). teraz pytanie:

 

jak szybko dobić tą mobo?

Edytowane przez Dar!ush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przestawic UDMA mode z 5 na 6? Bo w hdtune jest napisane ze supported 6 a active 5, przelaczanie w biosie na udma 6 nie pomaga. Dysk to Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) i ma wyjetą zworke ograniczajaca predkosc do 150mb/s. I nie zmienia sie nic czy podpinam go do 5 czy 6 portu sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od dzisiaj mam płytke

I pierwszy problem- memki nie startują w dualu. Co prawda nie sa to pamięci z jednej paczki ale na innych płytach działają (ta sama firma takty i CL) Podnosiłem im napięcie ustawiałem na sztywno rożne timingi podnosiłem napięcie na mostku i nic.. komp odpala ale o żadnej pracy nie ma mowy. Kostki pojedynczo działaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

pytanie moze głupie ale w które banki pakowałeś pamięci?? próbowałeś z innymi bankami... i jakie to pamiątki takie jak masz w sygnaturze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie moze głupie ale w które banki pakowałeś pamięci?? próbowałeś z innymi bankami... i jakie to pamiątki takie jak masz w sygnaturze??

licząc od procka odpalają (zupełnie niestabilnie na def taktach) tylko jak sa w 1 i 3 inaczej nie odpalą. pamięci takie jak w sigu. Jedyne co zauważyłem to to że jedna kostka jest 5-5-5-14-19 a druga 5-5-5-15-20.. chociaz jak ustawie na sztywno nawet dosc luźne timingi to też nic nie daje.. a na starym kompie chodziły te pamięci. Pamięci są takie jak w sygnaturze Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...