Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież napisałem ,że nie mam problemu z podłączaniem :blink: Zresztą jadę już dość mocno z V dla CPU ,a to nieco późno na rozterki wtyczkowe :wink: .Zwróć uwagę na fotkę -skoro w dwóch językach jest napisana 8ka to kiego w innych 4ka :razz: ?To przecież niby ten sam tekst ale w kliku innych językach.A coś nie wygląda aby w każdym było napisane to samo.Więc o szto im chodzi....?Taka ciekawostka w sumie dla śmiechu :wink:

EDIT -Wam też płyta pokazuje dziwactwa w BIOS co do napięć na liniach?O ile 12ka udaje ,że się stara to 5ka.... :lol2: ...7V około pokazuje.Miernikiem zweryfikowałem sprawę i jest ok.Potwierdza się kolejny raz -czujniki to chyba dla ozdoby głównie są na płytach.Jak nie zmierzysz to marzysz :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy Msi P35 Neo2-fr :rolleyes:

Sam osobiście do firmy MSI jakoś byłem uprzedzony :oops: , ale już wiem, że to

dobry produkt.

Na początku jak wyjąłem z pudełka zaciekawiło mnie chłodzenie, fajnie wygląda ^^, ale

postanowiłem ściągnąć i przesmarować lepszą pastą, pod ręką miałem OCZulta 5+

zabieg przeszedł bezproblemowo.

 

Zworki przed złożeniem ustawione na 333fsb i jedziemy :)

Wersja bios 1.6B2 nie wiem czy dobra, ale na chwile obecną działa dobrze.

Z nudów bios zmieniony na 1.9B4

 

Procka E2140 na wcześniejszej płycie ASUSA P5N-E maltretowałem na co dzień 3,2 Ghz 8 * 400FSB,

a na nowej MSI postanowiłem maltretować wyżej przy tym samym napięciu co wcześniej :) 1.45V

na 3,3Ghz 8*413fsb i bez problemu działa. Na asusie jak puszczałem np 5 x 3dsmarków05 pod rząd to się wywalał,

to samo w orthosie. A tu śmiga :lol2:

 

W nocy liczba świecących diod robi małą dyskotekę. Bez katody mam oświetlenie w oknie :)

Jutro powalczę z timingami pamięci. na chwile obecną kingmaxy lecą na 1066 5-5-5-10, ale powinien

coś więcej wycisnąć.

 

Xibi :lol2:

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z vtt na naszej plycie? Coraz czesciej sie mowi o zwiekszaniu vtt CPU dla C2D 45nm i nie tylko, niby poprawia to znacznie OC. Na naszej plycie jest vtt FSB, dziala tak samo czy to w ogole co innego i nie mozemy ustawic vtt CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z vtt na naszej plycie? Coraz czesciej sie mowi o zwiekszaniu vtt CPU dla C2D 45nm i nie tylko, niby poprawia to znacznie OC. Na naszej plycie jest vtt FSB, dziala tak samo czy to w ogole co innego i nie mozemy ustawic vtt CPU?

dziala i mozna ustawiac. to napiecie jest odpowiedzialne za szyne do procka. ale lepiej nie przesadzac z napieciem vtt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z vtt na naszej plycie? Coraz czesciej sie mowi o zwiekszaniu vtt CPU dla C2D 45nm i nie tylko, niby poprawia to znacznie OC. Na naszej plycie jest vtt FSB, dziala tak samo czy to w ogole co innego i nie mozemy ustawic vtt CPU?

znacznie to zdecydowanie za duzo powiedziane, za wysokie vtt potrafi zdestabilizowac procesor Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam 1.4 wylacz EIST i wtedy zmiana jest mozliwa

eist i dot wylaczone, a mnoznik uparcie stoi - x8 i nic go nie rusza ;/

 

od 1,1?

...co jest? czary jakies z tym mnoznikiem u mnie?

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ktorego biosu mozna zmieniac mnoznik na cpu? Mam bios 1,4 i e8200 - zmiana mnoznika to mazenie.

Sprawdź sobie na stronie MSI od którego BIOSu 8200 jest oficjalnie wspierany. Bo chyba od 1.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....szybciej niż mój zapewne.Nie kumam tej płyty -wolno startował system(XP).FAQ nie pomogło, pobawiłem się zworkami i slotami blebleble.Konfig w zakresie napędów to SATA 2 (w ICH) no IDE 100 plus nagrywarka na IDE.Było ok jakiś czas -system za szybko świeży nie wstawał ale potem już trwałe czyszczenie/usuwanie/kopiowanie ekstra.I nie z tego nie z owego mam ciekawostkę -SATA 2 zostało na "ekstra" ,a IDE wróciło do "5-6x wolniej niż na AMD".Jak używam Staganosa do trwałego wywalenia filmu dajmy na to na dysku IDE trwa to całą wieczność.Na poprzedniej platformie zapomniałem co to zworki i nie wiedziałem ,że takie problemy mogą istnieć.A tu raz tak, raz siak.Krew mnie nieco zalewa ,bo lubię mieć clean nawet z tym czego nie widać ale jak mam kompa włączać na kilka h aby kilka filmów usunął... :sad: .

Po dość mocnym OC(ale nie ekstremalnym przecież -nawet FSB 400 nie wąchało) nie mam dual boota!Ale za to mam...triple boota rano :blink: .Wstaje, pada ,"muska" napięciem wentyle(sekunda, dwie bzzzyk) ,pada i wstaje normalnie z ustawieniami zadanymi.To akurat ciekawostka dla mnie tylko -nie jestem drażliwy na takie niuanse drobne.Ważne ,że jest sprawna i stabilna....

....co mnie dziwi właśnie jak patrzę na napięcie w/g CPU-z.Takiej huśtawki to chyba u siebie nie miałem jeszcze :razz: .Miernik na 12V pokazuje stabilne i eleganckie napięcie(a mam "bratowy" -jest elektronikiem pełną gębą i konfrontuję wynik z drugim też niezłym miernikiem).Czyli -niech buja póki działa?No nie wiem -pijany ale się nie wywraca więc jest ok?Sam dam sobie radę -miernik i napięcie dla CPU trzeba zmierzyć :wink: .Kolega powiedział ,że "na ip35 tak mają" :blink: .No może...ale nie kolegi DFI IB i drugiego Foxxcon.Trochę mnie to niepokoi -czytam wątek i liczę ,że trafię na coś ale wolno to idzie(a to działka ,a to picie... :wink: ).Koniec końców gdyby nie dyski to reszta "burza w szklance wody" -całość chodzi stabilnie i nawet mostki się nie gotują hehe.Gdyby nie te dyski....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72

 

Moze masz cos zwalone z plyta? Jezeli wszystkim dziala normalnie, a tobie nie, to znaczy, ze cos jest nie-halo. Jak kupilem wszystkie graty, to zlozylem i bez zadnych ustawien biosie, tzn wszystko z automatu mi dobrze smiga od samego poczatku (sata mam ustawione w trybie ide, a napedy: dvd-rw na ide i dysk sata2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę to pod uwagę -może długo siedziałem w AMD no ale do diaska dyski to już od wielu lat podpinam :wink: Więc jest szansa na uwalone co nieco.Albo jakaś niezgodność na tej platformie w akurat tej konfiguracji -wiesz ,ze czasem coś się po prostu dzieje i....nie wiadomo dlaczego.Przyjrzę się jeszcze sprawności napędu i dysku IDE.Może w nich coś "tkwi".W końcu dyski mam WDC(bueeee -tak wyszło) co automatycznie mnie przygotowuje na kłopoty :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest nowy beta BIOS 1.96:

 

"Fix red warning message Warning!!! The previous performance of overclocking is failed.¡± appears when the system is powered off at the moment (or before)

Marvel 88SE61XX Adapter¡± shows up.

Adjust CPU temperature(06F7)"

 

 

http://www.msi-forum.de/thread.php?postid=337149#post337149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Hej witaj dlaczego piszesz z chyba?? ;)

 

Czy instalowałeś go już może?? czy mamy się bać???

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest nowy beta BIOS 1.96:

 

"Fix red warning message Warning!!! The previous performance of overclocking is failed.¡± appears when the system is powered off at the moment (or before)

Marvel 88SE61XX Adapter¡± shows up.

Adjust CPU temperature(06F7)"

 

 

http://www.msi-forum.de/thread.php?postid=337149#post337149

Już zarzuciłem, na razie śmiga, zobaczymy jak się będzie spisywał. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa, po wgraniu biosu 1,8 dziala zmiana mnoznika, ale po paru minutach wywala orthos, a ustawienia te same co na 1,4. Moze to ma cos wspolnego z tym, ze komp powedrowal z biurka do obudowy, ale watpie zeby cos sie przegrzewalo, bo dalem nawiew z 'wentylatora pokojowego'. Co sadzicie - ze na nowszym biosie gorzej sie kreci i te same ustawienia nie sa stabilne? Poza tym, mam podejrzenie, ze na nowszym spi mi wolniej liczy. Zarzucam 1,4 i zaraz bedzie wiadomo, co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na takie same, a miernikiem nie dostane sie, bo komp w budzie ;/ Trzeba bylo wczoraj przetestowac, zanim wszystko zlozylem, a teraz znow lipton. Potwierdza sie stara zasada, ze komp powinien byc na biurku :)

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na takie same, a miernikiem nie dostane sie, bo komp w budzie ;/ Trzeba bylo wczoraj przetestowac, zanim wszystko zlozylem, a teraz znow lipton. Potwierdza sie stara zasada, ze komp powinien byc na biurku :)

a wystarczylo przeczytac FAQ. ciezko prawda?

 

bios od 1.5 daje slabsze napiecia. dlatego trzeba minimalnie podbic napiecie, zeby te same ustawienia chodzily dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Lipa, po wgraniu biosu 1,8 dziala zmiana mnoznika, ale po paru minutach wywala orthos, a ustawienia te same co na 1,4. Moze to ma cos wspolnego z tym, ze komp powedrowal z biurka do obudowy, ale watpie zeby cos sie przegrzewalo, bo dalem nawiew z 'wentylatora pokojowego'. Co sadzicie - ze na nowszym biosie gorzej sie kreci i te same ustawienia nie sa stabilne? Poza tym, mam podejrzenie, ze na nowszym spi mi wolniej liczy. Zarzucam 1,4 i zaraz bedzie wiadomo, co jest grane.

 

nie zaobserwowałem nic takiego o czym piszesz.. napięcia sa takie same jak na poprzednich biosach dokładnie podkecanie bym rzekł nawet że lepsze bo na starszym biosie 1.8 Ram nie chciał za chiny się podkręcić na 1066Mhz 5 5 5 15 a na tym udało mi sie stabilnie aż 5 5 5 14 przy 2.3v czyli IMO jest poprawa jakaś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije napiecie na cpu i zaraz bedzie wiadomo...

 

edit

 

wczesniej na biosie 1,4: 3,6gig 1,2125v

teraz na biosie 1,8: trzeba sypnac o oczko wyzej, czyli 1,225v i 6,5 godz w orthos blend idzie z pocalowaniem w du...reke :)

Tylko o 0,0125v wiecej, ale niesmak pozostaje - na dfi pod am2 na kazdym biosie napiecia byly takie same.

 

Ciekawostka: teraz przy otwartej budzie mam ok 5*c mniej na procu, niz wczesniej na biurku w chlodniejszy dzien :ph34r:

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...