Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrywarka na ATA? Moim zdaniem płyta jakoś dziwnie się zachowuje z napędem ATA. Nie musi to być u każdego, żeby nie było :wink: .

Ja miałem inny numer. Nagrywarka śmigała bez problemu x czasu. I któregoś pięknego dnia wkładam płytkę DVD R+ i restart. Hmm... co jest, wkładam następnego plusa znowu restart, minusy bez problemu. Teraz już nerw zaczął działać. Stary system, pomyślałem, może coś się powaliło przyda się format c:. Niestety na nic się zdało, cały czas to samo. Teraz to nerw nie tylko działał ale już szarpał. Do sklepu, nagrywarka na SATA, wpinam, wkładam plusa i ... czyta. Kolejne płytki, wsio czyta bez problemu. Stara nagrywarka na ATA do kosza. Jak narazie problemów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem zwore na 333, bo ten patent ze strapem 400 nie działa na moim procu.

Bios w twojej sygnaturce jest zdaje się nieaktualny? Pytam się, żeby uściślić czy ten numer ze strapem 400 jest od biosu 1.8. Ja niemieckiego nie znam zupełnie, a moja żona odmawia zdecydowanie tłumaczenia tekstów o komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios w twojej sygnaturce jest zdaje się nieaktualny? Pytam się, żeby uściślić czy ten numer ze strapem 400 jest od biosu 1.8. Ja niemieckiego nie znam zupełnie, a moja żona odmawia zdecydowanie tłumaczenia tekstów o komputerach.

Jest nieaktualna. Jakoś ostatnio nei miałem czasu jej zmienić. A stronę wczesniej przetłumaczyłem ten fragment co dotyczy strapa.

 

A dlaczego wszyscy chcą tego strapa 400? Żeby uniknąć podwójnego boota czy aż tyle osób ma FSB 500MHz? Bo przecież wydajność będzie niższa na strapie 400 niż na 333.

Cóż. wszystko ma na celu ogłupić płytę. Może przez to komuś wyżej proc wskoczy. Wydajność pozostanie na tym samym poziomie jakby się ustawiło ręcznie w biosie. Sztuka dla sztuki ale cieszy ;)

 

EDIT>>

Poprawiłem sygnaturkę ;)

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

MSI P35 intel 8200 ram 2x1G kinghston system vista sp1

 

Kilka dni temu zakupiłem dysk twardy firmy samsung F1 500G i mam taki problemik niby dysk wykrywa w menadzerze urządzeń ale jak wejdę w Kontrolery IDE ATA w Ata Chanel 1 to tam powinno być Ultra DMA tryb 5 ale tego nie ma jest po prostu pusta ramka wczesniej miałem dysk kawiara i było okey ! teraz nie wykrywa mi samsunga także przy początkowym odpaleniu systemu gdzie też na czarnym tle powinno być napisane dysk name samsung ale także nie ma , myslałem że to może wina biosu wgrałem nowy nic nie pomogło , wgrałem system już z uwzględnieniem sterownika do dysku twardego AHCI i nic nie pomogło a pisze o tym dlatego że cienkie testy dysku wychodzą w HD Tune

i w ogóle ten wykres jakiś taki nie ciekawy to samo jest w everescie !

A co smieszniejsze już i ten starszy dysk kawiara nie jest już wykrywany w Ata Chanel 1 !!!!!!

 

Dołączona grafika

 

Może ktoś miał taki problem i mi coś doradzi !!

Z góry dzięki !!

POZDRO!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RATUJCIE...

 

RATUJCIE...

 

Nie wiem co robię nie tak, ale płyta mi po prostu nie wstaje.... Wyświetla się ekran powitalny z takim ładnym obrazkiem i napisem żeby wcisnąć del aby wejść di ustawień biosa... i tyle... dalej płyta na nic nie reaguje.... kombinowałem z pamięciami, odłączałem napędy i dalej to samo. Przestawiałem też zworki od FSB i też [gluteus maximus]... Reset CMOSa też nic nie daje... HELP!

 

Konfig - sprzęt nowy dziś kupiony i wsadzony w budę:

- C2D 8400 (1333 MHz)

- 2 x ADATA Vitesta 2GB 800

- GeForce Gtx 260 Gigayte

- Corsair 620W EU

- Sythe Ninja

- MSI P35 Neo2 FIR rev 1.2

 

Z góry przepraszam jeśli podobny temat już był, ale nie mam pomysłu jak przewertować 104 strony tematu... Wspomóżcie lamera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RATUJCIE...

 

RATUJCIE...

 

Nie wiem co robię nie tak, ale płyta mi po prostu nie wstaje.... Wyświetla się ekran powitalny z takim ładnym obrazkiem i napisem żeby wcisnąć del aby wejść di ustawień biosa... i tyle... dalej płyta na nic nie reaguje.... kombinowałem z pamięciami, odłączałem napędy i dalej to samo. Przestawiałem też zworki od FSB i też [gluteus maximus]... Reset CMOSa też nic nie daje... HELP!

 

Konfig - sprzęt nowy dziś kupiony i wsadzony w budę:

- C2D 8400 (1333 MHz)

- 2 x ADATA Vitesta 2GB 800

- GeForce Gtx 260 Gigayte

- Corsair 620W EU

- Sythe Ninja

- MSI P35 Neo2 FIR rev 1.2

 

Z góry przepraszam jeśli podobny temat już był, ale nie mam pomysłu jak przewertować 104 strony tematu... Wspomóżcie lamera:)

Być może za stara wersja biosu i nie obsługuje jeszcze poprawnie procka. Jeśli masz możliwość to coś starszego na 775 (nie 45nm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może za stara wersja biosu i nie obsługuje jeszcze poprawnie procka. Jeśli masz możliwość to coś starszego na 775 (nie 45nm)

Dzięki za wskazówkę, ale to chyba nie to - za 1 razem płyta poszła troszkę dalej i zobaczyłem, że bios 1.8 i procek poprawnie rozpoznany.... Potem już nie wyszła poza wspomniany w poprzednim poście ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- sprawdź licznik błędów

- zostaw jedną kość pamięci

- sprawdź zworki

- wyczyść bios

 

Moim zdaniem to jakaś drobnostka, za mało papu na procku albo pamięciach, albo złe timingi. Sprobuj za wszelką cenę. Ostatecznie możesz spróbowac odpalić płytę bez procka żeby się zresetowała i następnie zmontować wszystko w całość.

 

Jakbym tylko uzyskał stabilnośc to bios bym zmienił na nowszy. Wszak w readme 1.9 jest napisane, że zaktualizowali mikro kod procków.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8400 śmiga na biosie 1.8 bez problemów. Ostatnio składałem znajomemu komputer z naszym mobasem + 8400 jedynie inne pamięci były (Ocz) i grafika ATI. Biega bez problemów.

@_Quentin jak masz możliwość to sprawdź z innym ramem. Może trzeba ręcznie ustawić timingi i Vmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8400 śmiga na biosie 1.8 bez problemów. Ostatnio składałem znajomemu komputer z naszym mobasem + 8400 jedynie inne pamięci były (Ocz) i grafika ATI. Biega bez problemów.

@_Quentin jak masz możliwość to sprawdź z innym ramem. Może trzeba ręcznie ustawić timingi i Vmem.

Wsadziłem tam kośc Adata 1GB z poprzedniej platformy (kostka 533 MHz - w sumie nie wiem, czy miała szansę ruszyć) - używałem jej na Asusie M2N-E, który może ma Ramy podac max 1,95V (i jescze ją kręciłem na 800). Z kartą ATI tez testowałem (Radek 1950 Pro, Powercolor)... Ręce opadają normalnie... pozostaje mi skołować jakiś starszy prcek (w 65 nm) i spróbować odpalić, aby od razu zmienić bios na najnowszy i zobaczyć co się stanie... A jak płyta nie ruszy na starszym procu to chyyba już tylko gwarancja pozostaje...

 

@KosiMazaki - wydaje mi się że testowałem wszystko co mówisz, ale sprawdzę jutro ponownie. Tym bardziej, że diody zatrzywały się na testowaniu pamięci właśnie... mam natomiast pytanie co do zworek - jak powinny być w moim przypadku ustawione (logika wskazuje, że 333 ze względu na proca, ale mogę mylić...)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz pozno i moze sie wyglupie ale nic nie przychodzi mi do glowy, jak mam przeinstalowac windowsa na tej plycie??

Mam raid 2x seagate 250, nowy bios(nie wiem dokladnie, instalowalem ok miesiac temu - najnowszy oficjalny bo org nie wspieral grafiki), po zaladowaniu sie instalatora windowsa pojawia sie komunikat ze nie mam zadnych dyskow twardych i moge tylko zakonczyc instalatora, nie wkladalem dyskietki od raida(nie mam stacji dyskietek ale dam sobie z tym jakos rade, przy okazji, jest jakis sposob dzieki ktoremu nie trzeba podlaczac floppy z innego kompa?) poniewaz nie chce sobie niechcacy usunac drugiej partycji na ktorej mam kilkadziesiat gb danych ktorych nie chcialbym stracic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz pozno i moze sie wyglupie ale nic nie przychodzi mi do glowy, jak mam przeinstalowac windowsa na tej plycie??

Mam raid 2x seagate 250, nowy bios(nie wiem dokladnie, instalowalem ok miesiac temu - najnowszy oficjalny bo org nie wspieral grafiki), po zaladowaniu sie instalatora windowsa pojawia sie komunikat ze nie mam zadnych dyskow twardych i moge tylko zakonczyc instalatora, nie wkladalem dyskietki od raida(nie mam stacji dyskietek ale dam sobie z tym jakos rade, przy okazji, jest jakis sposob dzieki ktoremu nie trzeba podlaczac floppy z innego kompa?) poniewaz nie chce sobie niechcacy usunac drugiej partycji na ktorej mam kilkadziesiat gb danych ktorych nie chcialbym stracic.

jak masz raid to niestety musi być dyskietka.. miałem ten sam problem ale poszedłem po bułki i kupiłem jeszcze w leclercu flopa zqa 20 zeta i po kłopcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- sprawdź licznik błędów

- zostaw jedną kość pamięci

- sprawdź zworki

- wyczyść bios

 

Moim zdaniem to jakaś drobnostka, za mało papu na procku albo pamięciach, albo złe timingi. Sprobuj za wszelką cenę. Ostatecznie możesz spróbowac odpalić płytę bez procka żeby się zresetowała i następnie zmontować wszystko w całość.

 

Jakbym tylko uzyskał stabilnośc to bios bym zmienił na nowszy. Wszak w readme 1.9 jest napisane, że zaktualizowali mikro kod procków.

Problem rozwiązany - trzeba było wsadzić starszego procka i wgrać bios 1.9 - wszystko śmiga aż miło. Procki 8400 ze stepingiem E0 są poprawnie obsługiwane dopiero przez bios 1.9 właśnie. Dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz raid to niestety musi być dyskietka.. miałem ten sam problem ale poszedłem po bułki i kupiłem jeszcze w leclercu flopa zqa 20 zeta i po kłopcie...

Jeszcze można sobie zrobić xp z dogranymi sterownikami do raidu za pomocą nlite i wówczas nie trzeba mieć żadnej dyskietki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opanowałem strapa 400mhz i moje kingmaxy kluczem do sukcesu był memset, płyta mocno przekłamuje ustawienia timingów pamięci trzeba trochę kombinować z ustawieniami aby sie pokrywały z stanem faktycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opanowałem strapa 400mhz i moje kingmaxy kluczem do sukcesu był memset, płyta mocno przekłamuje ustawienia timingów pamięci trzeba trochę kombinować z ustawieniami aby sie pokrywały z stanem faktycznym

Tzn mówisz o tym problemie że co innego ustawia się w biosie a co innego pokazuje memset? Czy jest jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mówisz o tym problemie że co innego ustawia się w biosie a co innego pokazuje memset? Czy jest jeszcze coś innego?

Może ktoś to rozwinąć albo trzasnąć jakimś linkiem po poczytania?. U mnie wgląda, że z grubsza MemSet pokazuje dobrze tzn. pokrywa się z biosem ale może o czymś nie wiem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie zwróciłes uwagi ze w memsecie są po prostu inne timingi podane niz alphy w biosie?? w memsecie są tylko dwie z czterech wartosci z biosu i się pokrywają zawsze... ja tam bez wzgledu na oc pamieci przy 2.3volta daje zawsze najniższe mozliwe alphy jakie sie da ustawic w biosie czyli 3434 czy na odwrót 4343 bo nie pamietam i jest idealnie stabilne...tylko jak dałem ramy na ponad 1130Mhz to dałem piątki cztery ///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IbanezRG może u ciebie to działa ale na moje kingmaxy by wykitowały od takiego napięcia i trzba i zapodawać timingi jak przy strapie 333mhz żeby były stabilne, przyodpowiednich timingach idą na 1000mhz przy 1.8v i o to mnie chodzi bo w super pi nie gram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys tak de facto to przeciez całą ta "dostrajana" zabawa z małymi timingami przydaje sie tylko w testach i własnie jakichś super pi itp... ja zaryzykuje stwierdzene że pomiędzy 800 a np 1066Mhz już kompletnie nie zauważam róznicy w wydajnosci gołym okiem w żadnym zastosowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...