Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Postestuj pamięci goldmemory lub memtestem, ptys coś pisał że po ustawieniu tego strapa męczył się się z ramem.

Troche dziwne bo na identycznych ustawieniach ramu na strapie 333 w goldmemory chodził stabilnie :unsure: Tym bardziej że prime nic nie wywala na teście blend... Oki spróbuje jak wróce do chaty bo jestem w szkole :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie zagladalem do tego watku chyba z rok :). Jest jakis bios od 1.7 ktory wnosil znaczaca poprawe wydajnosci, o/c itp ? Jaki bios byscie polecali ?

Witaj :wink: Oczywiście najnowszy :D czy wnosi znaczącą poprawę OC czy wydajności to trudno mi powiedzieć bo od nowości miałem na płycie 1.9. Ale tak czy inaczej warto wgrać 1.A1 (linki kilka stron wcześniej, chyba s.106) i tak ja też zrobiłem bo poprawia niedociągnięcia. W moim przypadku na biosie 1.9 na procku E7200 nie wykrywało mnożnika 9.5x tylko 9x. Polecam bios 1.A1. Warto mieć najnowszy, chociażby dlatego że jak zmienisz procka np. na E8400 z rewizją E0 to 1.7 Ci go nie wykryje. Jest bardzo dobry :wink: no i w 1.7 nie masz strapa 400 :razz:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne bo na identycznych ustawieniach ramu na strapie 333 w goldmemory chodził stabilnie :unsure: Tym bardziej że prime nic nie wywala na teście blend... Oki spróbuje jak wróce do chaty bo jestem w szkole :wink:

tak jak napisał centy, potestuj golmemory to co jest stabilne na strapie 333 u mnie było kompletnie niestabilne na strapie 400 przy tej samej szynie fsb (500mhz) trzeba było ramy ustawiac recznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał centy, potestuj golmemory to co jest stabilne na strapie 333 u mnie było kompletnie niestabilne na strapie 400 przy tej samej szynie fsb (500mhz) trzeba było ramy ustawiac recznie

W życiu bym nie pomyślał :zonk: czyli jak pamiątki mi chodziły na 1060MHz max to znaczy że teraz ile mam ustawić. Miałem synchro przy fsb 515 czyli 1030MHz i sie je...ło. Może timingi jeszcze zwiększyć? Choć już i tak mam duże...

 

Edit: faktycznie pamięci na 1030 nie były stabilne. Goldmem zawiesił sie na 35%. Na 1000MHz chodzi do 40%, więcej nie chciało mi sie czekać :wink: dziwny ten strap. A poza tym gdy tak ustawiłem fsb 500, proc 3500MHz napięcia odpowiednie to ma często problemy z uruchamianiem sie i pisze mi że przesadziłem z podkręcaniem a to przeciez lajtowe ustawienia :blink: Nie wiem o co chodzi bo upewniałem się i wszystko jest dobrze poustawiane i chodzi stabilnie a tak sie dzieje...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :wink: Oczywiście najnowszy :D czy wnosi znaczącą poprawę OC czy wydajności to trudno mi powiedzieć bo od nowości miałem na płycie 1.9. Ale tak czy inaczej warto wgrać 1.A1 (linki kilka stron wcześniej, chyba s.106) i tak ja też zrobiłem bo poprawia niedociągnięcia. W moim przypadku na biosie 1.9 na procku E7200 nie wykrywało mnożnika 9.5x tylko 9x. Polecam bios 1.A1. Warto mieć najnowszy, chociażby dlatego że jak zmienisz procka np. na E8400 z rewizją E0 to 1.7 Ci go nie wykryje. Jest bardzo dobry :wink: no i w 1.7 nie masz strapa 400 :razz:

Z tego co widze, to moja przygoda z biosem skonczyla sie na wersji 1,3 :D, Zainstalowalem ten polecany i zobacze czy cos to dalo. Dzieks za pomoc.

 

 

Hmmm teraz to mi windows nie startuje po wgraniu biosa, za wczesnie sie cieszylem. (pisze z lapka). Co to moze byc ?

 

edit2:

wylaczylem w biosie ACPI i przy ladowaniu visty pokazuje sie komunikat : Windows failed to load because the firmware (bios) is not ACPI compatible.

 

heeeelppppp

 

edit3:

ok dziala, wlaczylem ACPI w biosie jako E3 (?) i poszedl windows :)

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś informacje czy płyta obsłuży memki w ilości 2x1 GB + 2x2 GB 1066?

 

mam obecnie 2x1GB Corsairów 1066 i planuję dokupić 2x2 GB Kingmaxów 1066, tylko nie wiem czy płyta podoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielcie sie swoimi spostrzezeniami w sprawie polecanego przez wszystkich biosa, czy cos wam on dał, wydajnosc, o/c ?

 

U mnie ciezko powiedziec, gdyz mam stary dosc procek e6400. Magistrale 510 testuje narazie i niby jest ok, ale zobaczymy co czas pokaze.

 

Sprawil ten bios komus radosna niespodzianke np. zwiekszyla sie mu max magistrala jaka moze ustawic czy cos ? :)

 

A wracaajc do strapa 400, rozumiem, ze chodzi tu o magistrale 400, tak jak zworkami moge ustawic od 200 do 300 ? Jesli dobrze mysle, to jak ustawic te 400 ? Jesli cos pokrecilem to prosze mnie naprostowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielcie sie swoimi spostrzezeniami w sprawie polecanego przez wszystkich biosa, czy cos wam on dał, wydajnosc, o/c ?

 

U mnie ciezko powiedziec, gdyz mam stary dosc procek e6400. Magistrale 510 testuje narazie i niby jest ok, ale zobaczymy co czas pokaze.

 

Sprawil ten bios komus radosna niespodzianke np. zwiekszyla sie mu max magistrala jaka moze ustawic czy cos ? :)

 

A wracaajc do strapa 400, rozumiem, ze chodzi tu o magistrale 400, tak jak zworkami moge ustawic od 200 do 300 ? Jesli dobrze mysle, to jak ustawic te 400 ? Jesli cos pokrecilem to prosze mnie naprostowac

Tak, strap to domyślne fsb procka jaki będzie widziała płyta. Było mówione o tym strone wcześniej i nie tylko. Musisz wyjąć obydwie zworki. Na jakichś prockach to nie działa ale chyba na E2xxx i E4xxx więc raczej na Twoim będzie działać :wink: mi bios niespodzianek nie sprawił bo jak już mówiłem płytkę mam od niedawna i miałem 1.9 więc musisz poczekać na kogoś innego :wink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś informacje czy płyta obsłuży memki w ilości 2x1 GB + 2x2 GB 1066?

 

mam obecnie 2x1GB Corsairów 1066 i planuję dokupić 2x2 GB Kingmaxów 1066, tylko nie wiem czy płyta podoła.

 

no nie nie kolego jak jedna marka, to jedna marka...nie mixuj bo bedziesz tego załował, kazdy ram nawet tej samej firmy z innej rewizji ma zupełnie odmienną charakterystykę...pomijając fakt ze moze dual channel nie działać... ale jak uzyjesz takich samych kosci nie ma problemu.. sam tak używam Corsairy Dominator DHX... 2x1GB i 2x2Gb... działa wysmienicie , ale bierz pod uwagę ze OC pamieci ci już DRASTYCZNIE spadnie jak i ogólna ich wydajność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer od jakiegoś czasu zachowuje się jakby miał 128mb ramu.

Bardzo długo uruchamia mi się windows.

Dysk żęrzoli coś tam wczytuje programy zaraz po starcie bardzo długo się uruchamiają.Dysk cały czas oczywiście żęrzoli.

Mozilla jak się uruchamia to dysk zachowuje się tak jakby uruchamiał jakąś wielką grę z kompem ze 128mb ramu.

To samo jak sobie uruchomię grę-tak jakby coś doczytywał.Doczyta i jest ok.

System mam odpicowany w biosie chyba wszystko ok.

Mam jeszcze dysk ATA wraz z nagrywarką ATA na jednej taśmie.

Nie chce mi się robić formatu.

Pamięć wirtualną mam wyłączoną.

Sterowniki najnowsze AHACI włączone lub nie-efekt taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer od jakiegoś czasu zachowuje się jakby miał 128mb ramu.

Bardzo długo uruchamia mi się windows.

Dysk żęrzoli coś tam wczytuje programy zaraz po starcie bardzo długo się uruchamiają.Dysk cały czas oczywiście żęrzoli.

Mozilla jak się uruchamia to dysk zachowuje się tak jakby uruchamiał jakąś wielką grę z kompem ze 128mb ramu.

To samo jak sobie uruchomię grę-tak jakby coś doczytywał.Doczyta i jest ok.

System mam odpicowany w biosie chyba wszystko ok.

Mam jeszcze dysk ATA wraz z nagrywarką ATA na jednej taśmie.

Nie chce mi się robić formatu.

Pamięć wirtualną mam wyłączoną.

Sterowniki najnowsze AHACI włączone lub nie-efekt taki sam.

Odepnij nagrywarkę i zobacz czy pomoże. Płyta średnio akceptuje 2 urządzenia na taśmie ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem dysk nie ma poprawy.

Już nie pamiętam jak to było kiedyś system mam dość długo.

Uruchomiłem Mozillę a ta cholera (dysk) jeszcze coś wczytywała i to dość długo.

Powalczę jeszcze z tym a jak nie to strzelę format w ostateczności.

Syf w systemie raczej wykluczam-ale kto wie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem dysk nie ma poprawy.

Już nie pamiętam jak to było kiedyś system mam dość długo.

Uruchomiłem Mozillę a ta cholera (dysk) jeszcze coś wczytywała i to dość długo.

Powalczę jeszcze z tym a jak nie to strzelę format w ostateczności.

Syf w systemie raczej wykluczam-ale kto wie... :wink:

a zrób test dysku zobacz na jakim poziomie ma transfery (np hdtach albo hd tune)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam małą uwagę co do najnowszego beta biosu otóż moje pamięci A-data 2x1 Gb bez (radiatorów) nie działały w trybie dual chanel dopiero po zmianie biosu na oficjalny 1.9 problem zniknął. Takie małe info dla posiadaczy tych pamięci. Może miał ktos cos podobnego?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrób test dysku zobacz na jakim poziomie ma transfery (np hdtach albo hd tune)

 

Najgorszy jest moment uruchamiania kompa.

Potem już w miarę wszystko działa.Chyba ktoś miał podobny problem kiedyś-przeryję ten temat dogłębnie.

Tu mam wyniki z programów:

http://img142.imageshack.us/my.php?image=screenci9.jpg

Sluchajcie. Ja nieraz na Viscie 64 mam podobnie ale nie zawsze. Cos kiedys czytalem porownanie kontrolera sata od marvela z tymi od ICH9R i cos mowili ze na tym marvelu szybciej niby windoza sie wczytuje. Ale jakos wole miec dysk podpiety do Intela. Porownywal ktos na ktorym kontrolerze sie dysk lepiej (wydajniej) zachowuje?? No i na marvelu bedzie NCQ czy jakies zabiegi trzeba robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było w tym temacie czy starym.

Ale kilka osób robiło testy na jakim kontrolerze najszybciej pracuje dysk.

Wszystkim (mi też) wyszło,ze jest to 5 lub 6.

Kurde to było na starych biosach tych pierwszych.Może wraz z nowymi biosami coś "ulepszyli"??

Bios 1.9 mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowało by mnie podniesienie FSB powyżej 390mhz, niestety przekroczenie tej granicy powoduje niestabilności, i to niekoniecznie związane z procem/memkami.

Przydało by się jakieś napięcie zwiększyć na mobo? W tej chwili na mostku mam 1.525 o ile dobrze pamiętam :)

 

Btw, próbował ktoś się bawić tym "Dual Core Center"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowało by mnie podniesienie FSB powyżej 390mhz, niestety przekroczenie tej granicy powoduje niestabilności, i to niekoniecznie związane z procem/memkami.

Przydało by się jakieś napięcie zwiększyć na mobo? W tej chwili na mostku mam 1.525 o ile dobrze pamiętam :)

 

Btw, próbował ktoś się bawić tym "Dual Core Center"?

skąd ta pewność że niekoniecznie związane z procem/memkami? Jak masz na mostku 1.525 to jest w zupełności wystarczające. Tylko skoro masz tyle to luknij czy nie są gorące rurki bo może od temperatury jest niestabilny. No i masz strapa na 333 ma sie rozumieć? :rolleyes: Ja na strapie 333 dojechałem do 500 i było milutko stabilnie ale mam porządny nawiew na cały układ chłodzenia płyty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie strapowałem, ale mogę spróbować jeżeli to coś zmieni (?)

Mostek jest najdalej ciepły pod sporym obciążeniem, więc z tym raczej problemu nie ma :)

Pewnie że zmieni! <_< Bez ustawiania strapa na 333 nie wyciągniesz tyle bo przetaktowujesz NB! jak masz strapa na 200 i ustawisz fsb z biosu na 333 to masz fsb 333 z przetaktowanym ostro mostkiem północnym. Jak ustawisz strapa 333 to na 333MHz mostek działa z domyślnym taktowaniem i dopiero zaczyna od 333 sie przetaktowywać. Więc od ustawienia strapa powinieneś zaczynać podkręcać. To tak jak byś ustawiał sam domyślne fsb dla procka i oszukujesz tym płytę. Wogóle sie dziwię że na strapie 200 ci doszedł aż do 390 :blink:. Jak nadal nie rozumiesz to poczytaj sobie o tym.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bez zmiany strapa dojechalem jakoś do 420 (1,45V na mostku) dalej zwiecha. Może to mostek (mam nadzieję) może to fsb wall nie sprawdzałem później.

Nie rozumiem po co męczyć NB skoro można bez skutków ubocznych jej ulżyć dodwyższając strapa! I zmniejszyć częstotliwość występowania dual boota. Chyba nie wiecie na czym polega ten hardware overclocking... Żyłujecie ten mostek jak i tak to nic nie daje wydajności a po to jest strap żeby oszukać płyte :blink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie nie kolego jak jedna marka, to jedna marka...nie mixuj bo bedziesz tego załował, kazdy ram nawet tej samej firmy z innej rewizji ma zupełnie odmienną charakterystykę...pomijając fakt ze moze dual channel nie działać... ale jak uzyjesz takich samych kosci nie ma problemu.. sam tak używam Corsairy Dominator DHX... 2x1GB i 2x2Gb... działa wysmienicie , ale bierz pod uwagę ze OC pamieci ci już DRASTYCZNIE spadnie jak i ogólna ich wydajność...

 

czyli jedyną opcją by nie mieć problemów jest kupić takie same Corsairy Dominatory jak mam? Że też nie kupiłem tych Kingmaxów od razu, cena połowę niższa.

 

zamiast 4 GB będę musiał tylko 2 dokupić, bo kasy nie ma za dużo, ale za to radiatorami będą :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co męczyć NB skoro można bez skutków ubocznych jej ulżyć dodwyższając strapa! I zmniejszyć częstotliwość występowania dual boota. Chyba nie wiecie na czym polega ten hardware overclocking... Żyłujecie ten mostek jak i tak to nic nie daje wydajności a po to jest strap żeby oszukać płyte :blink:

ja przy strapie 333 z magistrala dochodze do 500-505 MHz. Ustawienie na 400 Mhz strapa myslisz, ze cos da wiecej ? Gdzies mi przed oczami przelecialo, ze przy strapie 400 wydajnosc spada... prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co męczyć NB skoro można bez skutków ubocznych jej ulżyć dodwyższając strapa! I zmniejszyć częstotliwość występowania dual boota. Chyba nie wiecie na czym polega ten hardware overclocking... Żyłujecie ten mostek jak i tak to nic nie daje wydajności a po to jest strap żeby oszukać płyte :blink:

Teraz jade na strapie 333 po prosu napisałeś "Wogóle sie dziwię że na strapie 200 ci doszedł aż do 390" i dlatego to napisałem... Wiem do czego służy HW OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...