Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Widział ktoś na stronie msi bios 1A0? Ja zainstalowałem msi live update i wykrył taki właśnie. A miałem wrzucony oficjalny 1.10. Mam pytanie czy ten bios jest nowszy od 1b1? Od razu uprzedzam że nigdy live update mi nie wykrył beta biosa także to jakiś oficjalny chyba jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś na stronie msi bios 1A0? Ja zainstalowałem msi live update i wykrył taki właśnie. A miałem wrzucony oficjalny 1.10. Mam pytanie czy ten bios jest nowszy od 1b1? Od razu uprzedzam że nigdy live update mi nie wykrył beta biosa także to jakiś oficjalny chyba jest.

 

kolego a na daty nie popatrzyłeś ?? wgrałeś bios z listopada 2008 ;) lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za bios o oznaczeniu 1.A0? Nie znam takiego... Ja na oficjalnych mam bugi więc jade na betach :razz: 1.A1 był spoko i teraz 1.B1 jest równie dobry. Live Update ma własny świat wiec nigdy go nie odpalam...

Pewnie chodzi o ostatniego oficjalnego 1.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ;)

 

Miałem biosik 1.A1 - specjalnie ściągnąłem Live Update i napisało mi po wyszukaniu, że mam najnowszy w wersji 1.10 i nowszego nie ma...

 

No to wgrałem 1.B1 i odpaliłem Live Update - co się stało? :D Analogicznie ten sam napis, iż mam najnowszy bios w wersji 1.11 czy jakoś tak i to najnowszy ;D

 

Także jak widać Live Update żyje swoim światem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ;)

 

Miałem biosik 1.A1 - specjalnie ściągnąłem Live Update i napisało mi po wyszukaniu, że mam najnowszy w wersji 1.10 i nowszego nie ma...

 

No to wgrałem 1.B1 i odpaliłem Live Update - co się stało? :D Analogicznie ten sam napis, iż mam najnowszy bios w wersji 1.11 czy jakoś tak i to najnowszy ;D

 

Także jak widać Live Update żyje swoim światem...

Nie żyje własny światem tylko wgrywa najnowszego oficjala, a nie najnowszą betę.

Jeśli masz jednak wgraną betę nowsza od oficjala to nie robi downgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żyje własny światem tylko wgrywa najnowszego oficjala, a nie najnowszą betę.

Jeśli masz jednak wgraną betę nowsza od oficjala to nie robi downgrade.

 

Nagle doznał oświecenia o wersji 1.11 ( chociaż wie tylko o oficjalnych - a ta oficjalna nie jest - 1.B1 ) :]

miałem 1.A1 pisało, że najnowsza to 1.10 czyli ta którą mam... nevermind - już nigdy nie zainstaluje Live Update :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś przyszła mobo.. po przestawieniu zworek na 333 komp nie wstaje... co zrobić?

Jak to jest E2xxx to najpierw przy zworkach na 200 lub 266 ustaw wieksze napiecie dla procesora. Jak masz pamieci ktore wymagaja wyzszego napiecia to tez polecam dac troche wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę że chodzi o pamięci.. ale dziwne było to że wcześniej na takich ustawieniach chodził normalnie... po wgraniu nowszego biosu... taki zonk.. potestuje :) dzieki za szybka odp

U mnie po update biosu i zworkach na 333 mialem jakies 20s na wejscie w ustawienia biosu i podbicie napiecia - jak nie zdazylem to zwis i pol godziny czekania zanim wystartuje bez problemu :P Wreszcie wkurzylem sie i dalem 266 - startuje bez problemu a fsb na 333 ustawilem z poziomu biosu. Z pamieciami moze byc podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę że chodzi o pamięci.. ale dziwne było to że wcześniej na takich ustawieniach chodził normalnie... po wgraniu nowszego biosu... taki zonk.. potestuje :) dzieki za szybka odp

tez tak mialem... ;)

Kupilem plyte dawno temu i miala wrzucony jeden z pierwszych biosow. E2180 spokojnie startowal po przestawieniu zworki na 333 a po wrzuceniu nowszego biosu (wtedy chyba 1.8 byl najnowszy) to nie dalo rady zmienic zworki na 333. Pomagalo dopiero wejscie do biosu na 200/266 jak juz ktos pisal i ustawienie najmniejszego fsb jakie mozna, podniesienie napiecie na procu i ustawienie pamieci na auto lub najmniej jak sie da (bo czasami za bardzo by chcialy przyspieszyc^^).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem... ;)

Kupilem plyte dawno temu i miala wrzucony jeden z pierwszych biosow. E2180 spokojnie startowal po przestawieniu zworki na 333 a po wrzuceniu nowszego biosu (wtedy chyba 1.8 byl najnowszy) to nie dalo rady zmienic zworki na 333. Pomagalo dopiero wejscie do biosu na 200/266 jak juz ktos pisal i ustawienie najmniejszego fsb jakie mozna, podniesienie napiecie na procu i ustawienie pamieci na auto lub najmniej jak sie da (bo czasami za bardzo by chcialy przyspieszyc^^).

bo pierwsze biosy podawały napięcie troche wyższe niż to ustawione w biosie (np 1,3V- 1,33) tak u kolegi na biosie 1.1 było.

Nowsze biosy zaniżają troche napięcie wzgledem ustawień w biosie. Np. żebym miał 1,3V na procka musze ustawić 1,3375 czy jakoś tak, a i to daje 1,285-1,29 real (miernik). Dlatego kiedyś Ci proc mógł wstawać a teraz nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie zmienilem to 'cos' na AS5 i powiem tak: wielkiej zmiany nie odczujesz i jak nie masz zamiaru bawic sie w ekstremalne oc i podnosic napiec az do czerwonych wartosci to powinno wystarczyc :razz: po zmianie napewno duzo szybciej sie rozgrzewaja radiatory (to dobrze jak by ktos mial watpliwosci ;) ) wiec temperatury tez napewno nizsze...

 

Verter moze i masz racje ale z drugiej strony nawet jak plyta by sobie podbila napiecie nawet o 0.1v to moj proc by nie ruszyl na 333x10 :D

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm więc chyba tak zrobie, zwłaszcza że mam płyte na stole obok ... obudowa w malowaniu ;) więc chyba wezmę suszarkę w dłoń i zdejme to dziadostwo...procka mam na 3,3 ghz

e2180 więc troche jest to troche wysokie oc.. i napięcia robią swoje.. ;)

dzięki wszystkim za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam czy zmienić na pastę :P to fioletowe. Mam MX-2 pod ręką więc kuszące :) W sumie na mostek ostatnio nie daję więcej niż 1.4v. Teraz nawet leci na default. A kiedyś miałem przez pare dni na 1,5v jak nie wiedziałem o strapie 400 i wszystko było ok. To chyba jednak dam sobie spokój...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze mieć folię przyklejoną na mostek ten z napisem MSI-prawie jej nie widać.

Nie mam pojęcia czemu ona służy chyba utrzymuje odpowiednio wysoką temperaturę.

 

napis MSI z SB ładnie odchodzi bez śladu.. a to poprawia własciwosci chłodzenia... a ponieważ napis jest bardzo ładny mozna sobie na obudowę przylepić ;) ja tak zrobiłem ;) lol

na nb natomiast dałem 40mm wiatraczek bezgłosny i nie potrzeba wymieniać pasty ryzykując ukruszenie chipu i utratę gwary ;)

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze mieć folię przyklejoną na mostek ten z napisem MSI-prawie jej nie widać.

Nie mam pojęcia czemu ona służy chyba utrzymuje odpowiednio wysoką temperaturę.

Właśnie pamietam że ją dostrzegłem i zdjąłem :wink: Nie dolegała przy napisie MSI i było powietrze więc zdradziła swoją obecność :P

 

@ IbanezRG SB sie przecież tak nie grzeje, a mi osobiście szkoda to zerwać :wink: Na NB też w sumie niepotrzebny wiatrak, nawet jak miałem 1,5v na NB to rurkami szło do radiatora na mosfach a z tamtąd ładnie odbiera 120mm wentyl i zasilacz :wink: Chłodzenie tej płyty to równiez wg mnie taki skromny majstersztyk :) o ile ma sie jakiś minimalny przewiew w budzie.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie dolegała przy napisie MSI i było powietrze więc zdradziła swoją obecność :P...

U mnie tez xD Wada fabryczna - powietrze pod folia obok napisu msi :lol2: powod do odeslania na gwarancje jak nic B-) (taki zarcik jak by ktos nie zrozumial...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki zestaw:

Intel Core 2 Duo E6750 2,66 GHz

Msi P35 Neo2-fr/fir

GEIL ULTRA 2x1GB 800

Gigabyte 8600gts

Mam od roku tego kompa i pewnego razu chcę go uruchomić a tu wyświetla mi się informacja:

WARNING!!! The previous performance of overclocking is failed, and the system is restored to the defaults setting

please any key except DEL to run SETUP

Powiem ze nie bawilem się OC. problem zaczął pojawiać się częściej. Wystarczy ze pradu nie było albo się zawiesi i dam reset komp nie reaguje i restartuje sie... takie podwojne uruchomienie. Raz świecą sie wszystkie 4 diody na czerwono, raz jedna czer. potem ziel i 2 na czer.

Po pewnym czasie Uruchamia sie normalnie i wszystko działa bez zarzutu, tylko ze do czasu...

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki zestaw:

Intel Core 2 Duo E6750 2,66 GHz

Msi P35 Neo2-fr/fir

GEIL ULTRA 2x1GB 800

Gigabyte 8600gts

Mam od roku tego kompa i pewnego razu chcę go uruchomić a tu wyświetla mi się informacja:

WARNING!!! The previous performance of overclocking is failed, and the system is restored to the defaults setting

please any key except DEL to run SETUP

Powiem ze nie bawilem się OC. problem zaczął pojawiać się częściej. Wystarczy ze pradu nie było albo się zawiesi i dam reset komp nie reaguje i restartuje sie... takie podwojne uruchomienie. Raz świecą sie wszystkie 4 diody na czerwono, raz jedna czer. potem ziel i 2 na czer.

Po pewnym czasie Uruchamia sie normalnie i wszystko działa bez zarzutu, tylko ze do czasu...

Prosze o pomoc.

 

czy zworka STRAP jest w połozeniu domyslnym?? czy czytajac FAQ ustawiłeś ją inaczej?? bo jezeli tak to masz OC automatycznie... pokaż mi/nam dwa obrazki z CPU Z jeden z planszy głownej a drugi z zakłdaki MEMORY... bo być moze masz zły dzielnik pamieci ustawiony i zamiast 800 masz podkrecone przy za niskim napięciu i czasem ci siądzie OC (trzeba to zweryfikowac)... w ogóle sie tym nie przejmuj to normalne i nie jest niebezpieczne.. a płyta startuje podwójnie prawie zawsze od pewnego progu magistrali FSB...

 

napisz też którą wersję biosu posiadasz... to ci zara coś doradzim ;) acha i ogólnie jak ci startuje podwójnie bez OC rzekomo to dziwne bo nie powinno jezeli nic nie jest krecone

 

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...acha i ogólnie jak ci startuje podwójnie bez OC rzekomo to dziwne bo nie powinno jezeli nic nie jest krecone...

U mnie zawsze podwojne ladowanie po odcieciu zasilania (np po wylaczeniu 'pstryczka' na zasilaczu) a jesli zasilanie nie bylo odlaczone po ostatnim wylaczeniu kompa to startuje za pierwszym razem

 

a napis "WARNING!!! The previous performance of overclocking is failed, and the system is restored to the defaults setting

please any key except DEL to run SETUP" wyskakuje po zbyt duzym OC ale tez bez oc ale ze zbyt malym napieciem (czasami producent pamieci pisze jakie powinny miec napiecie) moze sprobuj podniesc nieco napiecie pamieci - nawet nieco ponad zalecenia producenta i testuj... na cpu tez w razie czego mozesz tak z 1 'schodek' w gore

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, jestem troche w plecy z upgrade biosu i dzisiaj przelecialem pare ostatnich stron tego tematu.. ja mam bios 1.9b7.. i znalazlem tutaj ze niby najnowszy to jest 1b1..? Nie rozumiem? Dajciej jakis link do spisu biosow i czemu nikt nie aktuazlizuje spisu w pierwszym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz betę biosu 1.9, potem wyszedł bios 1.10 czyli oficjalnie 1A, a 1.B1 to beta biosu 1.11 czyli 1B. Dlaczego MSI tak oznacza biosy to już nie wiem.

Spis nie jest aktualizowany bo Fredek ma inną płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...