Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

2. Napewno 'golym okiem' ciezko to zauwazyc a nawet w testach praktycznie bez roznic (oczywiscie niewielkie moga byc)

u mnie niewazne czy podepne dysk pod 1 czy 6 to roznica miesci sie pewnie w granicach 'bledu pomiaru'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz pograj w gry i obadaj jak się ładnie zawiesza komputer... przez to skaczące cały czas napiecie z włączonym EIST ;) a takze obadaj jak spadła wydajność podsystemu pamięci w sotsunku do nizszego mnoznika i wysokiego FSB...;)

Naprawdę myślisz że jest aż tak źle z EIST?? Mi chodziło full stable do 3600, na 3800 juz z EIST nie dało rady, chociaż zauważyłem że komp na tych samych ustawieniach przy 3800 nawet z wyłączonym EIST nieraz jest stabilny a nie raz nie. Już pisałem kiedyś o tym ale nikt nie odpisał mi. Na 1,365v na procu nieraz orthos chodził długo, a nieraz nie nawet po zwiększeniu do 1,375v. Ogólnie mam wrażenie jak by coś gryzło sie przy 3800mhz... VTT FSB zwiększyłem do 1,25v to poprawiło sie i przy procu 1,375v jakoś chodzi ten orthos ale nie mam zaufania... Bo jutro moze juz nie chodzić <_< od czego moze byc? ram full stable.

 

Edit:

Cicho bo chodziło stabilnie na 3800mhz to bez ruszania czegokolwiek włączyłem EIST i tez jest stabilnie :) Tylko teraz pytanie:

VTT FSB mam na 1,25v czyli dobrze dla 3800mhz i procka 1,375(bios) ale jak w idle ma 1,28v i 2400mhz to takie VTT FSB na poziomie 1,25v mu nie zaszkodzi?? :unsure:

Edit2: Kur.. wtedy chodził orthos godzine a teraz minute z zonkiem :angry: ??!!??

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak widac u jednych nie ma problemow z EIST a u innych sa...

pewnie zalezy to od konkretnego procesora bo eist obniza mnoznik a nie fsb wiec po oc procesor zwalnia do wiekszej czestotliwosci niz bez oc jednoczesnie obnizajac napiecie ktore wtedy moze nie byc wystarczajace dla danej czestotliwosci

 

przynajmniej ja to tak widze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak widac u jednych nie ma problemow z EIST a u innych sa...

pewnie zalezy to od konkretnego procesora bo eist obniza mnoznik a nie fsb wiec po oc procesor zwalnia do wiekszej czestotliwosci niz bez oc jednoczesnie obnizajac napiecie ktore wtedy moze nie byc wystarczajace dla danej czestotliwosci

 

przynajmniej ja to tak widze ;P

No chyba nie do końca.

E7200 --> 2,53GHz --> 1,15v

@ 3,8GHz --> 1,35v, spadek w EIST --> 2,4GHz --> 1,28v

Jak widzisz 130mhz mniej a napięcie dużo wyższe więc w moim przypadku nie wiem co jest grane... Tylko u mnie może to nie być wcale wina EISTa bo na wyłączonym orthos tez potrafi sie wywalić :( Jestem bezradny.

Poza tym stabilnośc sie mierzy na maksymalnym taktowaniu a nie na minimalnym :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze sprzet (glosniki, amplituner, wzmacniacz itp) jest uszkodzony lub kabel ktorym laczysz to z kompem?

sprobuj podlaczyc cokolwiek innego (sluchawki, inne glosniki...) to sie dowiemy czy to napewno plyta

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki i słuchawkim sa w 100% sprawne podlaczalem je do 2 komputera. Wczoraj podlaczalem wszystko na nowo i mozliwe ze gdzies cos zle poldlaczylem. Ale skoro na tej plycie jest karta dzwiekowa zintegrowana powinno dzialac ok. Moze sterowniki na nowo zainstalowac? W ustawieniach dziewieku wszystko wydaje sie byc w porzadku. W mojej obudowie mam z przodu komputera tez wejscia na glosniki i sluchawki po podlaczeniu go do plyty, tylnie wejscia nie dzialaly a z przodu ten sam problem tylko 1 glosnik gral i do tego program ogslugujacy zaczal wariowac to wykrywal sluchawki i odlaczal je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z głośnikami, mianowicie Gra mi tylko 1 głośnik, 2 milczy. Jest możliwe ze jakaś wtyczka nie jest włożona? Czemu gra mi tylko 1 głosnik czym to moze być spowodowane?

Z tego wynika że masz zestaw 2.0 (tylko prawy i lewy), więc chyba są na jednej wtyczke jack. Jeśli jeden nie gra to musi być coś z wyjściem/płytą. Chociaż pamiętam że szwagier miał tak kiedyś ze starą płytą Abita NF7 że jeden kanał nie grał. Moim skromnym zdaniem i tak warto zaopatzyć się w osobą dźwiękówke (i tak on zrobił) bo wszystko co zintegrowane to słabe (no może oprócz sieciówki :P) Jeżeli sie upierasz przy integrze to spróbuj odłączyć panel przedni obudowy, słuchawek i microfonu od płyty. Może jakiś konflikt... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorientowalem sie ze jak wloze wtyczke z głośników nie do konca ( tylko poł) to głośniki grają. Tak samo w przednim panelu. Wynika ze cos nie styka albo zle podlaczone? Właśnie jak wkloze wtyczke do konca to 1 glośnik gra a jaktylko do połowy głośniki grają ale jeden ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podłączyć do innego któregokolwiek gniazda te głośniki i jak wyskoczy zapytanie co to jest to wtedy wybierz wyjście liniowe i zobacz co sie wtedy bedzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakas blaszka/styk w gniazdku sie przekrzywil/zlamal... widzialem taki przypadek i wystarczylo wyprostowac cyrklem :lol:

 

edit: ale to byla inna plyta i latwo dalo sie to zrobic a jak patrze na gniazdka w p35 neo2-fr to chyba bedzie trudniej:/

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drobny problem z plyta po zmianie na e8400. Proc spokojnie dziala na defaultowych napieciach (1.22V w bios i 1.2V wg cpuz, eist on) przy 3.8GHz, nawet lekko wyzej jest ok. Natomiast problem pojawia sie przy okolicach 4-4,2GHz - winda startuje ale w momencie zalogowania uzytkownika i pojawienia sie pulpitu jest freez (czasem restart) - niezaleznie czy mam eist wlaczone. Napiecie proca ustawiem na 1,365V, VTT na 1,275, NB V 1,45 i cos tam jeszcze na 1,15V zamiast 1,05 - dalej kupa, zawsze zwis na starcie windy. Raz sie udalo ze chodzil dlugo na czyms takim z 4,2GHz ale potem lipa. Wczoraj zainstalowalem Dual Core Center - tam (z wylaczonym eist) krecac fsb doszedlem stabilnie na jakies 1,25V do 4,3GHz - problem w tym, ze jak to ustawie w biosie to nie rusza winda. Jak zapisze w dcc to po probie zaladowania softu jest restart kompa. To akurat rozumiem, bo jest duzy przeskok fsb, ale nie chce mi sie skakac za kazdym razem o 15MHz zeby przejsc z niskiego taktowania na te 4,2-4,3GHz. Zworki sa na 333MHz ustawione.

Ktos sie spotkal z czyms takim? Jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mój biega na takich napięciach jakie ustawiłeś na 4,2 jedynie VTT FSB mam na 1.35V. Może 1,365V dla twojego to za mało. Zostaw takie napięcie na proca, mnożnik dla ramu 1:1, zjedź fsb w dół aż będziesz mógł wejść bez problemu do wina i odpal orthosa. Ustaw priorytet 8 a najlepiej 9 lub 10 i niech testuje przez kilka godzin. Jak będzie ok to podnieś fsb o 5-10 MHZ i znowu orthos.

Eist narazie sobie odpuść, tzn wyłącz (jak znajdziesz ustawienia stable to dopiero włącz) i podkręcanie DCC też możesz sobie darować.

 

edit:

A jaki masz ram bo może pamięci blokują.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mój biega na takich napięciach jakie ustawiłeś na 4,2 jedynie VTT FSB mam na 1.35V. Może 1,365V dla twojego to za mało. Zostaw takie napięcie na proca, mnożnik dla ramu 1:1, zjedź fsb w dół aż będziesz mógł wejść bez problemu do wina i odpal orthosa. Ustaw priorytet 8 a najlepiej 9 lub 10 i niech testuje przez kilka godzin. Jak będzie ok to podnieś fsb o 5-10 MHZ i znowu orthos.

Eist narazie sobie odpuść, tzn wyłącz (jak znajdziesz ustawienia stable to dopiero włącz) i podkręcanie DCC też możesz sobie darować.

 

edit:

A jaki masz ram bo może pamięci blokują.

Ram to reaper 1066@ 2,3 lub 2,4V(zadna roznica). Mnoznik mam teraz 1:1 ale pamieci i tak bez problemu ida 1000MHz 4-4-4 (przynajmniej tak bylo na e2180) a normalnie nie przekraczam 1066 5-5-5. Testowanie co 10MHz po kilka godzin zajmie mi minimum miesiac :P Tzn 10MHz na dzien... Wczesniej na 4.2GHz szedl chyba ze 40min na prio 9 albo 10 ale cos sie ta winda wykrzaczyla (mialem 2 system, ktory jest czysty i tylko jakies 2 gry na nim instalowalem). Tepmeratury na 3.8 to max 58 stopni, na 4,2 bylo chyba 63. Bios najnowszy oficjalny... Moze wyjme karte tv i sprawdze jak sie sprawy maja i przy okazji zworki na 400 ustawie - bez problemu wstanie na def vid. Edytowane przez Colinus Barbarianus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ocowanie jest czasochłonne, ale to żadna nowina. System się wykrzaczał bo coś było niestable. Podnieś może Vcore o jedno oczko i zobacz co będzie.

Podnioslem vtt fsb na 1,325 i zaczelo banglac :) Jak narazie dalem na 4.2GHz przy napieciu z cpuz 1,304-1,320V i nie ma problemow. Plyta za to zrobila sie slyszalna - cos cewki sycza... Jutro sie pobawie dalej. Dzieki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dzielnik przy MSI P35 świruje - u mnie nawet bardzo zależy ile ustawię HTT to różny dzielnik muszę ustawić na inny, aby działało stabilnie - ciężka zabawa. Pamięci ADATA 2x2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos pomysl jak podniesc glosnosc mikrofonu?? Suwaki w skype mam na full,w ustawieniach dzwieku glosnosc mikrofonu takze na max a reszta w input wyciszona (mowie o karie zintegrowanej) a nadal musze krzyczec wrecz do mikrofonu ,zeby w miare cos sie dalo uslyszec.nie wiem juz co moze byc przyczyna ;/.sterowniki najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos pomysl jak podniesc glosnosc mikrofonu?? Suwaki w skype mam na full,w ustawieniach dzwieku glosnosc mikrofonu takze na max a reszta w input wyciszona (mowie o karie zintegrowanej) a nadal musze krzyczec wrecz do mikrofonu ,zeby w miare cos sie dalo uslyszec.nie wiem juz co moze byc przyczyna ;/.sterowniki najnowsze.

W menedżerze dźwięku HD audio w mikserze (górne suwaki) Front pink in i Rear pink in na minimum, wyłącz (przekreślone głośniczki). Obok głośniczków są takie dwie kropeczki. Kliknij na nie i w obydwóch zaznacz zwiększenie wydajności mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znowu problem :(

 

Pamieci sie nie chca krecic za cholere - 1040MHz nie da rady zrobic na 4-4-4 a co ciekawsze to na 2.3V winda nie startuje, na 2.4V komputer nie bootuje. Przy 2.2V orthosa wywala po 30s a na 2.1V ledwo sie xp uruchamia. Na 5-5-5 tez marne szanse cos zrobic przy 2.3V - 1100 nie chce pojsc wogole a na 2.2V jakos sie kula narazie. Pamieci to OCZ2RPR10661G z niezlym przeciagiem. Masakra jakas :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znowu problem :(

 

Pamieci sie nie chca krecic za cholere - 1040MHz nie da rady zrobic na 4-4-4 a co ciekawsze to na 2.3V winda nie startuje, na 2.4V komputer nie bootuje. Przy 2.2V orthosa wywala po 30s a na 2.1V ledwo sie xp uruchamia. Na 5-5-5 tez marne szanse cos zrobic przy 2.3V - 1100 nie chce pojsc wogole a na 2.2V jakos sie kula narazie. Pamieci to OCZ2RPR10661G z niezlym przeciagiem. Masakra jakas :(

U mnie moje tez coś sie pieprzą jak mam wysoko taktowany procek, a nie wiem co ma piernik do wiatraka... Jak mam procka na 3600 to jest zawsze git, 1000mhz 5-5-5-15 2.1v i full stable, a jak zrobie procka na 3800 w dodatku tylko mnożnikiem, to orthos wywala nieraz po 5 sekundach a nieraz po pół godziny (goldmem godzine stable). Nawet po zwiększaniu różnorakich napięć. Długo nie wiedziałem o co kaman aż w końcu pamięci default 800mhz i orthos godzine na prio 10 :blink: Nie wiem czy ten P35 tak nie może sie zdecydować czy napiecie mu niemiłe czy o co chodzi bo chyba nie o sam ram... Ram mi potrafi chodzić na 1080 5-5-5-15 co na pamięci 800mhz nie wysokich lotów jest wynikiem bardzo dobrym. A na wysoko taktowanym procku cos odwala imo chipsetowi... Chyba za dużo papu potrzebuje mimo że sam chodzi na default(strap 400, fsb 400), bo nawiew ma... Albo Ram potrzebuje dovoltowania NB. Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno tu się nie wypowiadałem o płycie a jestem jednym z 1 użytkowników tej płyty nawet zadowolony

Teraz może parę pytan

1 Zawsze macie przy włączeniu komp takie pykniecie i wyłączenie się go i za 2 sekundy włącza się kompi normalnie się laduje chodzi o ten najnowszy bios b 1.B1( wreszcie zdecydowałem się wgrać nowy bios ). Na starym biosie czyli 1 jaki był z płyta miałem podwójny start przy bawieniu się OC lub wyłączeniu od prądu a na tym zawsze tak jest hm?

2 Widziałem ze te nowe biosy zaniżają V ten tez sporo porównaniu do tego co miałem :angry:

Aha wiec DejwiT11 to na pewno masz za niski teraz V na ramkach walni im 2,2V może jakiś nawiew na kostki i sprawdź .

3 Nowy bios mam od 2 dni wiec jeszcze nie bawiłem się z dzielnikiem na starym to tylko bardzo dobre było ustawienie 1:1 mnoznika reszta do du….prawde mówiąc byly wiec na pewno wada 1 biosów Ustawiłem takie jakie miałem no dodając o oczko V na prawie wszystkim bo już po 4 h obciążenia procka na max przy przeróbkach filmów się komp wysypał i ładny niebieski ekran z tex :angry: aha co do wyników po upadzie zbytnio mnie nie zachwyciły ale tego się spodziewałem prawdę mówiąc .Test pamięci np w Evrest Ultime 4.60 4 wyniki lepsze na nowym biosie 3 wyniki lepsze na starym biosie i 4 wyniki na równi granica bledu pomiarowego. Aha na tym biosie można jakieś ustawienia wykluczyć bo wyniki 1:1 sa Oki ktos już się cos wiecej bawił itp.? Wiadomo każdy musi u siebie sprawdzić co i jak ale to trochę zamuje wiem bo się tez sam namęczyłem oby wszystko ładni ustawić na wcześniejszym biosie i chętnie kogoś notatki bym przeglądną zaobserwowanych wyników B-) tera zbytnio nie mam na to czasu na starym trochę mi to zajęło żeby ładnie wszystko hulało :)

4 ma tu ktoś procka 4 rdzeniowego na tym bios 1.B1 bym mu pytanko zadał :P

 

PS i gratulacje dla osób które mój bełkot przeczytały i sorry za jakieś tam byki ale skacowany jestem niezle z góry dzięki za jakieś info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja przeczytałem i stwierdzam, że za mało przecinków stawiasz...

 

Jeżeli mówisz że nowe biosy za małe napięcie dają to co masz na myśli? na jakie komponenty? Miernikiem sprawdzałes? Bo ja nie mam miernika. Na RAM dawałem 2,2v bo to oczywiste ale nic nie dało, w dodatku na 2,1v GoldMemory chodził bez problemu a orthos sie wykrzaczał, ale tylko na wysoko taktowanym procku, a nie od dziś wiadomo że GoldMem jest lepszy do sprawdzania stabilości Ramu ;)

 

Jeżeli chodzi Tobie o dzielniki FSB:RAM to nie rozumiem jak mogą niewłaściwie działac czy jak to ująłes. Ja próbowałem na różnych dzielnikach od 1:1 do 1:1,6 i wszystko jest git. Jeżeli chodzi Ci o niższe wyniki na innych niż 1:1 to raczej normalne bo na 1:1 pracują synchronicznie z FSB więc "lepiej sie rozumieją" że tak to ujmę ;)

 

Acha, a co do "pyknięcia" czyli dualboota to mam 1.B1 i jakby Ci to wytłumaczyć - nie mam dualboota jeżeli podkręcam zworkami czyli zmieniam strapa. jeżeli podejdę o 20-30mhz powyżej ustawionego strapa to juz tez dualboot i to kiedy on wystepuje zalezy od konkretnej konfiguracji kompa zauważyłem.

Może masz zworki ustawione np. w położenie 266mhz i w biosie masz podciągniete do 333 i dla Ciebie to jest default czyli "bez podkręcania" a dla płyty to jest oc bo podwyższyłeś fsb. Upewnij sie że masz zworki w położeniu 333mhz ;)

Możesz tez uzyskać zworkami 400mhz fsb poprzez wyjęcie ich.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napiec to tak sprawdzone miernikiem i tak na procka i ram daje mniej v testy na szybko

Co do FSB:RAM to wiem co napisałeś ale na biosie tym co ja miałem nie były słabe tylko tragiczne inne niż 1:1

Co do zworki jest na 100% na 333mhz tego nie ruszałem bo już na początku zmieniłem na taka co napisałeś to wiem no jedynie jeszcze nie wyjąłem wszystkich zworek na te 400mhz Ale to się nie sprawdzi u mnie na 100% Raczej poczekam na kolejny bios lub się wku i rozpracuje cały ten bios ale nie mam zbytnio ochoty

No irytujące jest dualboota bo go nie powinienem mieć rozumiem w tych przypadkach co napisales

Dzieki za zainteresowanie DejwiT11 pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...