Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

No ja pisałem że też mnie to spotkało. Mi żadna zmiana biosu ani wyjęcie bateryjki nie pomogło. Widać że jakiś feler tam jest w tym gniazdku wentyla procka... <_< Jak ktoś sie upora to niech da znać w jaki sposób. mi dla odmiany stoi na 50% orbotów... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z ta płytą. Mianowicie płyta wogule nie rusza gdy sa zworki ustawione na auto, a jeśli je przestawie np na 200MHz czasami uda mi ją się odpalic. Ale jak odłacze ją od zasilania problem sie pojawia od nowa, trzeba z 20 razy próbować by odpaliła. Może wina leży po stronie procesora ( Celeron D 335 2.8MHz ),

miał ktos podobny problem?? ( Acha i patrząc od góry na diody POST tj. dwie czerwone--zielona--czerwona i na tym się komputer zatrzyuje przy zworce na 200MHz, a przy auto wszystkie sa czerwone)

 

P.S Płyta kupiona na allegro, pamięci OCZ 800MHz 1GB

Edytowane przez lukas3140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis diod masz w instrukcji obsługi, ja bym spróbował wsadzić inny procesor. Jeżeli oczywiście jesteś pewien że wszystkie napięcia są ok, na nic nie idzie za małe no i dzielnik pamięci dobrze ustawiony. A tak apropo - przecież ustawienie zworek na auto i na 200mhz jest bodajże takie same :huh: możesz wyjaśnić jak masz zworki w pozycji auto a jak w pozycji 200??

 

Edit:

W pierwszym wypadku diody mówią że źle zainstalowane lub uszkodzone pamięci a gdy wszystkie na czerwono to że źle zainstalowany lub uszkodzony procesor :wacko:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na auto nie ma zworek a na 200MHz po dwa pierwsze piny spięte. Raczej wszystko oprucz procesora jest napewno sprawne.

Jak nie ma zworek to jest chyba strap 400? :unsure:

Ustaw strap 200 wejdź do biosa i podnieś napięcie pamięciom jak już ktoś wyżej pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na auto nie ma zworek a na 200MHz po dwa pierwsze piny spięte. Raczej wszystko oprócz procesora jest napewno sprawne.

:lol2: Jak wyjmiesz zworki zupełnie to strap ustawi sie na 400mhz... Tak myślałem że coś popieprzyłeś, 200mhz i auto to jest dokładnie to samo ustawienie zworek, poczytaj instrukcje lub faq...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez zworek strap ustawia się na 400mhz? Czyli jak ja jadę non stop na 450mhz to teoretycznie 'bez zworek' będzie chodził lepiej (chodzi o FSB 500+)? Skad to info że bez zworek na strapie idzie na 400Mhz? W 'user guide' nic nie pisze ;)

 

Nie wie ktoś może jaki jest real Voltage dla BIOSu 1A (najnowszy)?

;)

 

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez zworek strap ustawia się na 400mhz? Czyli jak ja jadę non stop na 450mhz to teoretycznie 'bez zworek' będzie chodził lepiej (chodzi o FSB 500+)? Skad to info że bez zworek na strapie idzie na 400Mhz? W 'user guide' nic nie pisze ;)

 

 

;)

 

 

Pzdr

Było na forach MSI i tutaj na naszym forum. Ta opcja została dodana niedawno wraz z nowymi biosami (chyba 1.9 i w góre, nie wiem czy 1.9 sie zalicza, w każdym razie te nowe :)) dlatego nie ma tego w instrukcji.. bo ta była drukowana wcześniej a nikomu sie nie uśmiecha dodrukowywać czegoś, czego nie wykożysta przeciętny uzytkownik.

 

Napięcia bios-real chyba się nie zmieniły od 1.4 biosu.. bo z takiego zaktualizowałem (patrz tabelka FAQ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez zworek strap ustawia się na 400mhz? Czyli jak ja jadę non stop na 450mhz to teoretycznie 'bez zworek' będzie chodził lepiej (chodzi o FSB 500+)? Skad to info że bez zworek na strapie idzie na 400Mhz? W 'user guide' nic nie pisze ;)

Tak, jeżeli jedziesz na fsb 400 lub wyżej zdecydowanie warto przestawić na strap 400. Także uzyskać można wyższe fsb, kolega IbanezRG doszedł chyba do stabilnych 530 bez żadnego spadku wydajności pamięci a wręcz przeciwnie ;) Nie mówiąc o tym, że np. przy fsb 400 możesz dać napięcie default na NB i masz niższe temperatury ;) Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pytane troche lamerskie,ale czy po ustawieniu strapa400 trzeba będzie na nowo podkręcać ?? acha i czy na procku E6320 zadziała ??

 

powyżej pisałeś jakby w podtekscie ze cie wprowadzam w bład bo pisałem ze nie zadziała rzekomo... jezeli twój procesor potrafi działać z FSB 400 na domyslnym najwyższym mnozniku to zadziała...

 

czyli wejdz do biosu ustaw sobie najwyższy multiplier przestaw FSB na 400 dowoltuj dla bezpieczeństwa vCPU na 1.65v i vNB na 1.5v i obadaj jezeli zbootuje to raczej strap 400 ci zadziała, cały problem sprowadza sie by procek wystartował by tylko wjesc do biosu i sobie ustawić niższy mnoznik i zredukowac spokojnie napiecia...

 

o ile pamietam to E6320 (1.86GHz) ma mnoznik domyslny x7 i QPB 266Mhz czyli jak dasz strap 400 będzie 7x400 i masz 2800Mhz zaledwie i nie powinno być problemów...nawet bez dowoltowań problem jest jak masz wysoki mnoznik np 11 i słaby procek bo czesto predkosc 3.6/3.8GHz na słabych prockach conroe jest nieosiagalna i by zbootować na takich taktach albo trzeba solidnie dowoltować na chwile albo cudem)

 

i nie zaznaczaj ze pytanie jest lamerskie skoro o tym wiesz ;) zamiast sie pytać wrózek których tu nie ma wykaż inicjatywę i sprawdz zanim zapytasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi E6300 spokojnie startuje na strapie 400,osiągnąłem FSB 528 bez spadku wydajności.Niestety na FSB 529 i wyżej nie daje rady mam bluscerreny coś jakby pamięci już nie wyrabiały,bios mam 1.b1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta kończy się troche powyżej 530 i nie przeskoczy się tego za bardzo.

Na zworkach w ustawieniu "auto", wybor strapa jest z poziomu BIOS'u (via tak zwane dzielniki)

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbotowało na tych ustawieniach, które podałeś Ibanez

 

OK ustawiłem strapa 400 :) proc po zdjęciu zworek przestawił sie na 3,73ghz (534x7) i nie zbootował się heheh :) Wlazłem odrazu do BIOSA przestawiłem na moje poprzednie ustawienia i jest git.. zniknął dual boot ;) czyli strap działa :)

 

wicuś jeżeli śmiga Ci na 3,7ghz to jakie masz poustawiane napięcia ?

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyżej pisałeś jakby w podtekscie ze cie wprowadzam w bład bo pisałem ze nie zadziała rzekomo... jezeli twój procesor potrafi działać z FSB 400 na domyslnym najwyższym mnozniku to zadziała...

 

czyli wejdz do biosu ustaw sobie najwyższy multiplier przestaw FSB na 400 dowoltuj dla bezpieczeństwa vCPU na 1.65v i vNB na 1.5v i obadaj jezeli zbootuje to raczej strap 400 ci zadziała, cały problem sprowadza sie by procek wystartował by tylko wjesc do biosu i sobie ustawić niższy mnoznik i zredukowac spokojnie napiecia...

 

o ile pamietam to E6320 (1.86GHz) ma mnoznik domyslny x7 i QPB 266Mhz czyli jak dasz strap 400 będzie 7x400 i masz 2800Mhz zaledwie i nie powinno być problemów...nawet bez dowoltowań problem jest jak masz wysoki mnoznik np 11 i słaby procek bo czesto predkosc 3.6/3.8GHz na słabych prockach conroe jest nieosiagalna i by zbootować na takich taktach albo trzeba solidnie dowoltować na chwile albo cudem)

 

i nie zaznaczaj ze pytanie jest lamerskie skoro o tym wiesz ;) zamiast sie pytać wrózek których tu nie ma wykaż inicjatywę i sprawdz zanim zapytasz ;)

Dlaczego mówisz o najwyższym mnożniku? Ja odpalałem strapa 400 na niższym mnożniku własnie aby nie było za duzo mhz na procku... Jest jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, strap 400 jest OK przy wysokim fsb.. do 520Mhz u mnie nie ma nawet dual boota co mnie pozytywnie zaskoczyło gdyż na STRAP 333MHz był od 440FSB wzwyż zawsze

Ja nawet na def mam dual boot'a :) Ok mam już od pewnego czasu BIOSa v. A1 (ta najnowsza) to zaraz zlookam co i jak z tym strapem :) Niestety moje OCZe nie pójdą na CL4 wyżej niż 950Mhz więc 475 FSB mi spokojnie starczy :)

 

 

może pytane troche lamerskie,ale czy po ustawieniu strapa400 trzeba będzie na nowo podkręcać ?? acha i czy na procku E6320 zadziała ??

Zapisz sobie ustawienia BIOSa i jak wyskoczy po POST czerwone napisy (cośtam że się 'Overclocking Filed) to dajesz że chcesz zachować i tylko podmieniasz FSB na niższe (zapewne podbije Ci z aktualnego FSB o te 67Mhz).

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisz sobie ustawienia BIOSa i jak wyskoczy po POST czerwone napisy (cośtam że się 'Overclocking Filed) to dajesz że chcesz zachować i tylko podmieniasz FSB na niższe (zapewne podbije Ci z aktualnego FSB o te 67Mhz).

 

Pzdr

 

 

spox już to ustawiłem i jest spoko... dual boot zniknął... może zaraz sie pobawie w wyższe OC.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mówisz o najwyższym mnożniku? Ja odpalałem strapa 400 na niższym mnożniku własnie aby nie było za duzo mhz na procku... Jest jakaś różnica?

bo mnie sie mnoznik przestawiał po zmianie zworek samoczynnie na najwyższy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem... komp sie podwojnie uruchamia a na monitorze NO SIGNAL.... przy strapie 333 i 400

 

zmieniłem na stary CRT i to samo.....

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącza się pochodzi trochę, wyłącza sie i jeszcze raz włącza się pochodzi trochę, wyłącza sie i znowu sie włącza i już chodzi... przy czym na monitorze nic sie nie wyświetla czarno jest.... mimo iż komp chodzi, wiatrak na grafice także.....

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne na prawie wszystkich MoBo na P35 :)

 

Pzdr

chyba sie zrozumiałes ech... na ekranie jest czarno ,ale komp pracuje... sprawdzałem nawet na zapasowym monitorze i to samo się dzieje...

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie zrozumiałes ech... na ekranie jest czarno ,ale komp pracuje... sprawdzałem nawet na zapasowym monitorze i to samo się dzieje...

Sly nie gadaj ze zepsułeś coś ;) ustaw strap spowrotem jak był wczeniej na 333 i zresetuj bios jezeli to nie pomoże to coś się uwaliło czego ci nie życzę..

 

tylko zaraz przedtem pisałeś ze działało tobie to sie stało nagle?? po czym?? napisz wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja za przeproszeniem sra* żarem... bo przestawiłem sobie kabelek od twardziela na SATA 5 i bach nie mogę uruchomić NO SIGNAL... co zrobiłem? wcisnełem przycisk CLEAR CMOS i już wszystko śmiga... ech a przed tym z przerazenia ustawiłem strap333... jutro go znowu przestawie na 400....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz coś samoczynnie potrafi sie zwalić. Ja jak ustawiłem pewnego dnia procka 507x7,5 to pracował ładnie pół dnia, a jak po nocy następnego dnia chciałem włączyć kompa to czarny ekran :unsure: guziczek reset biosa i chulało dalej... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...